Page 1 of 1

..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 14:26
by ..a unda
..eto, puse mlako. :D

jel to mozda do termostata? mislim, ako imam srece. tj, i motor se bas nesto ne grije na radnu temperatutu, pa eto, moglo bi bit do termostata.
ne znam bas gdje je, ali ako je lako doc do njega, mogao bih ja to sam pricvrljit, a? :kokice:

ovdje sve izgleda lako. doduse to je astra g, moja je f. ako je to tako kao sto ovdje vidim,jel treba na jos nesto pazit? :kokice:


Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 14:33
by Zmaj021
neam pojma, al može to bit zajebano.. starom tako nije radilo grijanje, a majstorima bilo zametli da čeprkaju.. na kraju je eksplodirao grijač i vrela voda se iz sistema izlila u kabinu.. horor

no, kao i obično, sačekajmo kara :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 14:43
by ..a unda
Zmaj021 » wrote:neam pojma, al može to bit zajebano.. starom tako nije radilo grijanje, a majstorima bilo zametli da čeprkaju.. na kraju je eksplodirao grijač i vrela voda se iz sistema izlila u kabinu.. horor

no, kao i obično, sačekajmo kara :D
..kao i obicno. :D

ali, ono, termostat, mislim..nije spejs satl. :D

jedino, mozda tu ide jos nesto, ne znam, neke brtve, gumstucne, frzonze..ausgemistvinkleri, nesto.. ili neki moment zatezanja, neki java crni.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 17:16
by Zmaj021
..a unda » wrote: ..kao i obicno. :D

ali, ono, termostat, mislim..nije spejs satl. :D

jedino, mozda tu ide jos nesto, ne znam, neke brtve, gumstucne, frzonze..ausgemistvinkleri, nesto.. ili neki moment zatezanja, neki java crni.. :D
ovdje je bilo u pitanju neko zapušenje, neam pojma, pritisak se nabio (kako? neam pojma :D), al sve je otišlo na suvozačevu stranu.. sreća se suvozač snašao.. neam pojma. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 17:34
by karambol
Mogao bi biti neki tzv. vakuum ventil...uz navedeni termostat ili zaštopane cijevi...
Mislim da će biti taj...
Jel ima klimu ili klima jok?

Jel to benzin ili dizel? Je li žute boje? :zubo:

http://www.bibliopedant.com/uTbFTXWNssQsXdL4z2ni

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 18:10
by ..a unda
karambol » wrote:Mogao bi biti neki tzv. vakuum ventil...uz navedeni termostat ili zaštopane cijevi...
Mislim da će biti taj...
Jel ima klimu ili klima jok?

Jel to benzin ili dizel? Je li žute boje? :zubo:

http://www.bibliopedant.com/uTbFTXWNssQsXdL4z2ni
..klima jok, benzin, nije.. :D

nemoooj mi taj vakum ventil molimte.. :D

ali, motor se lose grije. ono, kad se vozi na otvorernom, jedva da se makne ona kazaljka temperature. zato po gradu ili po leru, uopa, u cas skoci. srecom, zavrti ventilator. tj barem se nadam da aga zavrti na vrijeme.. :D

jelda ta bi onda najprije trebao termostat bit sumnjiv, jelda, jelda? :D

a sto je to ta vakum pumpa? sta cu ja s njom? di je ona? cemu sluzi? jel ja to mogu nekako prpuvat, procackat? kako izgleda? jel zute boje? :D

link ti je nesto anejbl bat sori.. :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 19:19
by karambol
u linku je negdje manual za astru f...

a je valjda termostat...najjeftniji je...ili su crijeva za propuhat...probaj s termostatom pa cemo vidjeti.
Ako ima taj vakuum ventil negdje je na crijevima s 3 selne spojen i trebalo bi ga skinuti i drito spojiti pa da vidimo jel grije...
nije zuti... :zubo:

edit...zaskrolaj stranicu nanize pa bi se trebalo vidjeti

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 19:24
by karambol
ima i neka stranica manual madness...ne mogu sad traziti, a tamo bi trebalo biti i sve o takim autima... :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 19:26
by Stitch
Podsjeća me to na vic.

Razgovaraju Australac i Mujo. I veli Australac: - Moj je ranč toliko velik da mi treba pet dana vožnje autom da ga cijelog obiđem.
A Mujo: - Znam, znam. Imao sam i ja takav auto. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 22:26
by MmeTipfeler
Ne razumijem. Zašto je tamo dolje uopće potrebno girjanje u autu? :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 22:56
by ..a unda
MmeTipfeler » wrote:Ne razumijem. Zašto je tamo dolje uopće potrebno girjanje u autu? :D
..prvo, mackama i pasima je hladno u autu. drugo, i meni je hladno. :D

ono, hladno je ujutru, a bit ce i jos hladnije, pa kad bura okrene jos, pa onda jos gore od bure je kisa, vlaga, a onda jos treba i stakla odmaglit.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 23:09
by Euklid
da si na motoru ne bi imo tih problema... :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 23:13
by ElliQuinn
..a unda » wrote: ..prvo, mackama i pasima je hladno u autu. drugo, i meni je hladno. :D

ono, hladno je ujutru, a bit ce i jos hladnije, pa kad bura okrene jos, pa onda jos gore od bure je kisa, vlaga, a onda jos treba i stakla odmaglit.. :D
Idi busom, a životinje ostavi kod kuće. Zašto ih uopće maltretiraš vožnjom?

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 23:25
by ..a unda
ElliQuinn » wrote: Idi busom, a životinje ostavi kod kuće. Zašto ih uopće maltretiraš vožnjom?
..pa vole se vozit. ::D..mislim, ne bas brzo, ali vole okuke..ono, vole se zanosit u okukama, drzat ravnotezu, to im je gust. ili meni stajat na glavi dok vozim pa drzat ravnotezu. to im je isto gust.. :D

a kako cu s njima u veterinara npr? i to jos ako ih je vise bolesno kao sto mi se sad desilo.
a pasica.. pa ona, ono, ide uvijek sa mnom, s nama..samo sto jos i ne vozi. sve ona obavi, ide u spizu, odvede macke u veterinara, ide gledat fotoaparate, ide u baumaksa npr birat cetke za dimnjak..sve ona obavi, sve. jedino ljeti, po zvizdanu izbjegavamo je strapacat.
a inace, voli ona..odmah huba hop u auto. i voli se vozit naprijed, onda je ona kopilot, jako je ozbiljna i vazna.. :D

..a autobusi.. da, i tramvaje imam ovdje, svako pet minuta nesto prolazi. ako propustis neki autobus, a oces ic s njim, najvjerojatnije taj dan vise neces uhvatit autobus. :D :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 23:28
by ElliQuinn
..a unda » wrote: ..pa vole se vozit. ::D..mislim, ne bas brzo, ali vole okuke..ono, vole se zanosit u okukama, drzat ravnotezu, to im je gust. ili meni stajat na glavi dok vozim pa drzat ravnotezu. to im je isto gust.. :D

a kako cu s njima u veterinara npr? i to jos ako ih je vise bolesno kao sto mi se sad desilo.
a pasica.. pa ona, ono, ide uvijek sa mnom, s nama..samo sto jos i ne vozi. sve ona obavi, ide u spizu, odvede macke u veterinara, ide gledat fotoaparate, ide u baumaksa npr birat cetke za dimnjak..sve ona obavi, sve. jedino ljeti, po zvizdanu izbjegavamo je strapacat.
a inace, voli ona..odmah huba hop u auto. i voli se vozit naprijed, onda je ona kopilot, jako je ozbiljna i vazna.. :D

..a autobusi.. da, i tramvaje imam ovdje, svako pet minuta nesto prolazi. ako propustis neki autobus, a oces ic s njim, najvjerojatnije taj dan vise neces uhvatit autobus. :D :D
Vidim da ti fali još samo magare, pa da menažerija bude potpuna.

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 23:47
by ..a unda
ElliQuinn » wrote:
Vidim da ti fali još samo magare, pa da menažerija bude potpuna.
..pa nije da nismo razmisljali. :D :D

ima tu jedan u splitu..ustvari cokraic, mozda si cula, genijalnu ideju ima..ma i inace ima on kreativnosti u sebi.. oce setat magarce po splitu i na njih stavit solarne celije koje napajaju neke wi fi, tako nesto i tako ce magarci po splitu razvijat internet, nosit informacije, nosit taj val informacijski, tehnologiju. . :D

sad uci macke da stoje, sjede, da se voze na magarcima i da tako odaju okolo zajedno magarci i macke.. :cheer: :D :D

https://www.facebook.com/hrvoje.cokarich?fref=ts

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 31 Oct 2014, 23:52
by Beau
ElliQuinn wrote:
Vidim da ti fali još samo magare, pa da menažerija bude potpuna.
:rofl: :rofl:

Isuse, unda, o tebi mackama treba film snimit :S Dokumentarni :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 02 Nov 2014, 13:17
by ..a unda
..isao sam gledat, meni auto nema termostata. :tuzni:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 02 Nov 2014, 13:24
by Zmaj021
..a unda » wrote:..isao sam gledat, meni auto nema termostata. :tuzni:
kako nema? mora ga biti.. :D

možda je čepovan?

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 02 Nov 2014, 14:46
by karambol
..a unda » wrote:..isao sam gledat, meni auto nema termostata. :tuzni:
Termostat tipa Lola?

:zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 02 Nov 2014, 19:26
by ..a unda
..koja lola? :tuzni:

ili ga nema ili je iza remena, pa moras ratavit po motora za doc do termostata. :tuzni:

..a jel ima mozda neka klapna negdje, nesto flip flap, pa se to nesto makne, flipfalpne i onda ja imam grijanje u autu? :tuzni:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 02 Nov 2014, 20:50
by miky0
..a unda » wrote:..koja lola? :tuzni:

ili ga nema ili je iza remena, pa moras ratavit po motora za doc do termostata. :tuzni:

..a jel ima mozda neka klapna negdje, nesto flip flap, pa se to nesto makne, flipfalpne i onda ja imam grijanje u autu? :tuzni:
A da jednostavno odes do doktora za auto po dijagnozu :ne zna:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 02 Nov 2014, 21:11
by karambol
..a unda » wrote:..koja lola? :tuzni:

ili ga nema ili je iza remena, pa moras ratavit po motora za doc do termostata. :tuzni:

..a jel ima mozda neka klapna negdje, nesto flip flap, pa se to nesto makne, flipfalpne i onda ja imam grijanje u autu? :tuzni:

Termostat kao Zeckoslawkina maca Lola....negdje u kauču...

Pa, ima i klapna koja može biti problem...to bi bilo najjednostavnije. E, al to je negdje ispod šajbe na sredini, ako se dobro sjećam...

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 09:04
by Euklid
Kupio unda polovno auto...

- Ma da, šta's uzo?
- Audi.
- A koji?
- A jedan...

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 14:06
by ..a unda
karambol » wrote:

Termostat kao Zeckoslawkina maca Lola....negdje u kauču...

Pa, ima i klapna koja može biti problem...to bi bilo najjednostavnije. E, al to je negdje ispod šajbe na sredini, ako se dobro sjećam...
..ispod sajbe u sredini? najjednostavnije? moslim, ono, pristupacna? sta bi trebala radi ta klapna? :D

..bojim se da ce ipak trebat skidat remen, a to me bas ne ide. :D

..a onda kad se vec skida remen, valjda bi ga trebalo i promijenit mozda. a onda kad vec to ide, i svjecice bi trebalo vidjet kakve su, pa i njih zamijenit. i usput stelat ventile, jel.
..a tu je vec termostat koji mislim ne radi bas kako treba, a onda i antifriz ulit usput, kad vec sve to razracujes.
a kad si sve to napravio onda bi valjda trebalo napravit i ono najlakse, filteri zraka, ulja, promijenit onda i ulje i ko zna kakvih sve tamo filtera i ulja ima..
a gume bi eto trebalo stavit nove, pa kad se jednom skidaju onda i plocice prednje promijenit, straznje barem provjerit, a i rucna bas ne hvata..

a sigurno onda, kad se vec to malo pocne kopkat, izadju na vidjelo jos neke stvari,ko zna kakva cuda sve..

da, da i struja mi malo random buca, nesto radi, nesto ne radi, nesto poluradi, nesto kad oce i kako oce..

:facepalm:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 15:21
by Zmaj021
Evo ovdje neš.. tvoj je mk3, ako se ne varam.

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 15:31
by ..a unda
Zmaj021 » wrote:Evo ovdje neš.. tvoj je mk3, ako se ne varam.
..mk3.. cega, ba? :D

a je nestotako, nisam siguran. pokusao sam identificirat motor, ali nisam siguran da sam uspio.

ali ovo, ovo je simptom kod mog auta..
If stuck open. the temperature on the cluster will read really cool at all times, except when sitting in traffic. The heater will not work properly, in that it will only blow warm air when driving, but hot air when sitting in traffic

..po ovom, do termostata je. :kokice:

iako, onako na brzinu sto vidim, tamo se spominje da ventilator ukljucuje nesto, tri brzine ili cega vec..mani se ukljuci , ali svaki put upravo kad mislim stat sa strane ohladit motor. :D
ono, malo kasni taj ventilator za moj ukus. :D

ali, hvala ti na linku. ne znam kako nisam uspio doc do njega, a do svaceg sam uspio doc za ovaj auto.
sacu ja to natanane polako citat. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 15:42
by karambol
Možda ti i ovo ustreba... :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 16:04
by Zmaj021
..a unda wrote: ..mk3.. cega, ba? :D

a je nestotako, nisam siguran. pokusao sam identificirat motor, ali nisam siguran da sam uspio.
nisam siguran koja je tvoja astra. mk1,2..n su engleske oznake. bazam po njihovim forumima kad meni nešto zapne, i ono, nađe se..

koje je godište tvoj auto? napiši i kubikažu. garant postoji detaljno uputstvo za zamjenu termostata, sa sve slikama.. englezi su čudo. :D

..po ovom, do termostata je. :kokice:

iako, onako na brzinu sto vidim, tamo se spominje da ventilator ukljucuje nesto, tri brzine ili cega vec..mani se ukljuci , ali svaki put upravo kad mislim stat sa strane ohladit motor. :D
ono, malo kasni taj ventilator za moj ukus. :D

ali, hvala ti na linku. ne znam kako nisam uspio doc do njega, a do svaceg sam uspio doc za ovaj auto.
sacu ja to natanane polako citat. :D
da, to je prvo.. termostat stoji stalno otvoren, pa auto sporo ili nikako ne dolazi na radnu temperaturu.

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 16:17
by ..a unda
karambol » wrote:Možda ti i ovo ustreba... :D
tnx, daunlodano. :D

mislim da ima to vec negdje, ali neka.. dvaput je dvaput.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 16:31
by ..a unda
Zmaj021 » wrote: ma mislim da je ta neka mk3.. ili cak mk 2. :D
ova moja je 1,6 (mozda je i.. ako je to bitno, a otpalo je to neko slovo :D ), karaavanska karoserija, 1996 mislim.. i isao sam po nekim identifikatorima na netu trazit okojem se tu modelu i motoru radi i nasao sam nesto, ali ne bas ono u cencu.
ovaa moja astra je neka njemacka proizvodnja, slaganje, sta li, dotrana iz djiclanda ovdje, aima jos tih nekih engleskih vauxhalla i opet tih nekih za juznu ameriku koje su vauxhall, ali i nisu.. :D
a opet, na opelovim i nekim drugim stranicama bas tog modela nema nekako ocito, nego se moram dovijat.
znam d aje negdje bilo da po broju sasije ili mtora mi spuca o kojem autu je rijec, ali sad moram kopat po linkovima, ko zna gdje je to.. :D
da, to je prvo.. termostat stoji stalno otvoren, pa auto sporo ili nikako ne dolazi na radnu temperaturu.
eto, ja sam mislio da je to nekako najlakse i najprije. jos kad sam vdio na onom jubitu kako lola sam promijeni termostat, u cas posla, tri vide, kazem ja..pa to ja mogu sam.
i isao sam gledat gdje bi mogao bit taj terostat i.. nema ga. ono, nema ga. nigdje. ne postoji. moj auto je bez termostata. :gaah: :facepalm:

..ali, izgleda da su namjerno radi mene ga sakrili negdje iza zupcastog remena, a u to se ne diram.. to spada vec u domen mistike. sve u vezi motora. npr, svak onaj ko zna skinut i vratit glavu motora a da sve radi, za mene je bice s druge planete. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 16:34
by Zmaj021
oćel to? :D

edit. prije pisanja odgovora klik na preview.. pomaže samo tako. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 16:38
by ..a unda
Zmaj021 » wrote:oćel to? :D

edit. prije pisanja odgovora klik na preview.. pomaže samo tako. :D
..ma je..jos i prevju. dokse sve to rilouda, zavrti..prodje pola sata.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 16:44
by Zmaj021
kadet kockica je u uk astra mark1, mk1, jel
kadet suza je mk2
ovaj tvoj je mk3.. to smo riješili. :D

idemo dalje..

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 17:00
by Zmaj021
je, kaiš mora van..

nije ni to neki posao, al bolje nemoj sam.. :D

kako stvari stoje, ne gine ti majstor.

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 17:02
by Euklid
..a unda » wrote: ..ma je..jos i prevju. dokse sve to rilouda, zavrti..prodje pola sata.. :D
bit će interesantno kad se raw-ovi počnu vrtit... :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 17:42
by ..a unda
Euklid » wrote:
bit će interesantno kad se raw-ovi počnu vrtit... :kokice:
..ma to ce mekica radit.. :D

samo napajanje mu popravit i eto.. :D

mene fajlovi od nekoliko desetaka megabajta ne mogu impresionirat, a gigabajt rama sam imao jos u proslom stoljecu.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 17:44
by ..a unda
Zmaj021 » wrote:je, kaiš mora van..

nije ni to neki posao, al bolje nemoj sam.. :D

kako stvari stoje, ne gine ti majstor.
..ne znam ja to kais van, kajis tam. to su neke faze, nesto, neko stelanje..nista ja to niti znam, niti zelim znat.
da auto ima platine, e, to bi vec nesto kao znao.. :D :D

nije dobro, nije. nece to ostat samo na termostatu, znam ja.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 19:35
by Zmaj021
..a unda » wrote: ..ne znam ja to kais van, kajis tam. to su neke faze, nesto, neko stelanje..nista ja to niti znam, niti zelim znat.
da auto ima platine, e, to bi vec nesto kao znao.. :D :D

nije dobro, nije. nece to ostat samo na termostatu, znam ja.. :D
platine, kažeš.. pa ti si 6x godište.. minimum. :D

kupio si auto bez da ga majstor pogleda.. ludo, ludo.. :D pa bar poslije kupovine si mogao.. ee, jadne mačke.. silajn garant ide pješke.. kao voli da prošeta. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 20:06
by ..a unda
Zmaj021 » wrote:
platine, kažeš.. pa ti si 6x godište.. minimum. :D

kupio si auto bez da ga majstor pogleda.. ludo, ludo.. :D pa bar poslije kupovine si mogao.. ee, jadne mačke.. silajn garant ide pješke.. kao voli da prošeta. :D
pabilo je platina do nedavno. barem u mom selu.. :D

pa pogledao ga je i rekao je da sam dobro nasao. i jeftino. :D

cuj, do sad me nije ostavio na cesti, a nista u njega nisam ulozio, nista. benzin, vozi.
a sad, da bi trebalo i dalje testirat srecu, ne znam bas.. :D ..ali, to ovisi o nekim drugim stvarima.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 20:32
by miky0
..a unda » wrote: pabilo je platina do nedavno. barem u mom selu.. :D

pa pogledao ga je i rekao je da sam dobro nasao. i jeftino. :D

cuj, do sad me nije ostavio na cesti, a nista u njega nisam ulozio, nista. benzin, vozi.
a sad, da bi trebalo i dalje testirat srecu, ne znam bas.. :D ..ali, to ovisi o nekim drugim stvarima.. :D
A koje je to tvoje selo :ne zna:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 20:44
by ..a unda
miky0 » wrote:
A koje je to tvoje selo :ne zna:
igrane.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 21:02
by miky0
..a unda » wrote: igrane.. :D
Je kurac. Za tamo ti netribaju zimske gume, a sican se kad si reka da sve dole od dubaca ni kurca nije normalno :cerek:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 21:45
by ..a unda
miky0 » wrote:
Je kurac. Za tamo ti netribaju zimske gume, a sican se kad si reka da sve dole od dubaca ni kurca nije normalno :cerek:
je, ali masline su visoko u biokovu.. :D

pa naravno da nije normalno. di sam rekao..od dubaca? ..ma i prije mozda.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 22:12
by karambol
Aj Miky šta te boli kua koje je selo već ti, a ti si tamo domaći, ono, fakin, poduzetnik i to sve u paketu šta ide...pa valjda znaš nekog mehaničarskog frika koji radi iz ljubavi i za malo ili nimalo para...Ja znam dvojicu tu po Zagrebu i okolici koji sve poprave za 100 kuna ili kad je nešt zajebano neće ništa jer se ima čim pohvaliti... :zubo:
Pa daj nađi nekog takvog i složite Undinu pilu i da idući tjedan možemo na cugu, ne? :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 23:27
by miky0
Moze. Unda, aj odvedi auto zdenku i njegovu sinu slavku. Rijesit ce ti to oni nekako. A ako ti je auto negdi doli oko makarske, javi se u hotel maestral kainu, i on ce ti to sredit :cerek:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 03 Nov 2014, 23:28
by miky0
..a unda » wrote: je, ali masline su visoko u biokovu.. :D

pa naravno da nije normalno. di sam rekao..od dubaca? ..ma i prije mozda.. :D
I kako ti rodilo ove godine? Doli u tucepima je slabo :crying:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 14:56
by ..a unda
..sad kad upalim ventilaciju na najjace ( a i ima samo najjace i skoro najjace, ona dva slaba stupnja ne rade), osjeca se miris neke paljevine po gumi, plastici, tako nesto.
mislim, ok, zelim upalit grijanje, a ne zapalit auto.

od cega dodje taj miris te izgoretine? jel mora bit od struje ili moze bit jos svasta. ja bi radje da je svasta, jer ako je do struje, ajme.. :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 15:26
by Margarita
Ili od prašine.

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 15:32
by ..a unda
Margarita » wrote:Ili od prašine.
pa il prasina daje po izgoretini? i to se cuje taj miris samo kad okrenme ventilator na najjace i to cuni mi se samo kad pustim zrak put gore, ono da mi odmagli staklobran.
poslije sam probao pustit ventilaciju na najjace, bez grijanja..i isto smrdi po izgoretini neke gume, plastike.. :kokice:

..ono, bojim se da bih mogao postat vatrena kocija.. :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 15:39
by Pero
..a unda » wrote: cuje taj miris samo kad okrenme ventilator na najjace i to cuni mi se samo kad pustim zrak put gore, ono da mi odmagli staklobran.
E sad unda, malo su mi nevjerojatne okolnosti koje si napisao. Aj ti onda stavi na najjače i pusti da ti grije noge, a vjetrobran obriši krpom. :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 15:49
by ..a unda
Pero » wrote: E sad unda, malo su mi nevjerojatne okolnosti koje si napisao. Aj ti onda stavi na najjače i pusti da ti grije noge, a vjetrobran obriši krpom. :zubo:
..ne mogu ja to brisat. ocu da se odmagli ventilacijom. ko je vidio brisat krpom. :D

ali i inace lose do nikako radi grijanje. jedino sto se sad jos osjeca i izgoretina. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 16:08
by Pero
..a unda » wrote: ..ne mogu ja to brisat. ocu da se odmagli ventilacijom. ko je vidio brisat krpom. :D

ali i inace lose do nikako radi grijanje. jedino sto se sad jos osjeca i izgoretina. :D
Servis ti je vjerojatno preskupa opcija? Danas smo baš pričali o autima i kolega se žalio kako su mu u jednom servisu tvrdili da moraju promijeniti i disk pločice i diskove na 52.000km na Avensisu - pa je otišao u drugi gdje su mu zamijenili samo pločice. :zubo: Sad ima 112.000km s istim diskovima. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 16:35
by Euklid
Diskovi na 52k... neko ga je htio dobro ozenit... :rofl:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 16:59
by ..a unda
Pero » wrote: Servis ti je vjerojatno preskupa opcija? Danas smo baš pričali o autima i kolega se žalio kako su mu u jednom servisu tvrdili da moraju promijeniti i disk pločice i diskove na 52.000km na Avensisu - pa je otišao u drugi gdje su mu zamijenili samo pločice. :zubo: Sad ima 112.000km s istim diskovima. :D
a sigurno je preskupa opcija. ako odem u opelov servis, naplatit ce mi pedeset eura samo za zbunjeni pogled koji ce mi uputit..ono, nu ludonje .. :D
a nekog ovako, ko bi se s tim htio poigrat, ne znam. tj i da znam, ima tu posla, zajebancije, sve to treba rastavit, u kabini, van kabine, ko zna gdje sve, pa onda jos tko zna sto ce se tu nac, dokle ce sve to ic kad se pocne tragat.

e, da, i diskovi su mi otisli. i pakne i plocice i rucna i sve.. :tuzni:

ali, sta je tu je, to mi je nekako normalno, to se mora napravit, platit, skupit pare, nema druge, a i nije bas to neki narocit problem. u dva sata, racunajuci i pauzu za pivu i sengvic od mortadele, sve se to promijeni i nastela.
ali ovo.. ovo.. struja, osiguraci, grijanja, brisaci.. ko to zna sta je tu, cega sve ima, cega sve nema ..a mene je malo trta po tome ic cackat, nesto kratko spojim i aktiviram jastuk u nos ili tako nesto, ne znam.. pregori mi bojler doma, pukne mu cijev od vode, nesto.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 17:02
by ..a unda
Euklid » wrote:Diskovi na 52k... neko ga je htio dobro ozenit... :rofl:
a ko zna, mozda ih je ostrio malo, ko zna kako taj vozi.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 17:12
by Pero
..a unda » wrote: a sigurno je preskupa opcija. ako odem u opelov servis, naplatit ce mi pedeset eura samo za zbunjeni pogled koji ce mi uputit..ono, nu ludonje .. :D
a nekog ovako, ko bi se s tim htio poigrat, ne znam. tj i da znam, ima tu posla, zajebancije, sve to treba rastavit, u kabini, van kabine, ko zna gdje sve, pa onda jos tko zna sto ce se tu nac, dokle ce sve to ic kad se pocne tragat.

e, da, i diskovi su mi otisli. i pakne i plocice i rucna i sve.. :tuzni:

ali, sta je tu je, to mi je nekako normalno, to se mora napravit, platit, skupit pare, nema druge, a i nije bas to neki narocit problem. u dva sata, racunajuci i pauzu za pivu i sengvic od mortadele, sve se to promijeni i nastela.
ali ovo.. ovo.. struja, osiguraci, grijanja, brisaci.. ko to zna sta je tu, cega sve ima, cega sve nema ..a mene je malo trta po tome ic cackat, nesto kratko spojim i aktiviram jastuk u nos ili tako nesto, ne znam.. pregori mi bojler doma, pukne mu cijev od vode, nesto.. :D
Pa dobro, što ti nisi nedavno kupovao auto? Pa nek je i polovni, a sad grijanje, diskovi, pločice, ručna..... Dugo ti je trajao, ne znam ni sam što bih ti rekao. :tuzni:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 17:20
by miky0
..a unda » wrote: a sigurno je preskupa opcija. ako odem u opelov servis, naplatit ce mi pedeset eura samo za zbunjeni pogled koji ce mi uputit..ono, nu ludonje .. :D
a nekog ovako, ko bi se s tim htio poigrat, ne znam. tj i da znam, ima tu posla, zajebancije, sve to treba rastavit, u kabini, van kabine, ko zna gdje sve, pa onda jos tko zna sto ce se tu nac, dokle ce sve to ic kad se pocne tragat.

e, da, i diskovi su mi otisli. i pakne i plocice i rucna i sve.. :tuzni:

ali, sta je tu je, to mi je nekako normalno, to se mora napravit, platit, skupit pare, nema druge, a i nije bas to neki narocit problem. u dva sata, racunajuci i pauzu za pivu i sengvic od mortadele, sve se to promijeni i nastela.
ali ovo.. ovo.. struja, osiguraci, grijanja, brisaci.. ko to zna sta je tu, cega sve ima, cega sve nema ..a mene je malo trta po tome ic cackat, nesto kratko spojim i aktiviram jastuk u nos ili tako nesto, ne znam.. pregori mi bojler doma, pukne mu cijev od vode, nesto.. :D
A cuj, aj ti donesi auto sutra do mene, imam jednu kacavidu, pa cemo provat nesto iskoprcat. Ne garantiram nista, dok postoji velika sansa da ti nesto jos i sjeben. Al cu ti TO napravit BESPLATNO :giggle:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 17:31
by ..a unda
Pero » wrote: Pa dobro, što ti nisi nedavno kupovao auto? Pa nek je i polovni, a sad grijanje, diskovi, pločice, ručna..... Dugo ti je trajao, ne znam ni sam što bih ti rekao. :tuzni:
..pa eto, sta cu.. istina, jos me dobro i sluzi kako ga odrzavam. a cuj, sedamnajst godina star auto, tj i vise, ne mogu trazit jos i da kan kan plese.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 17:33
by ..a unda
miky0 » wrote:
A cuj, aj ti donesi auto sutra do mene, imam jednu kacavidu, pa cemo provat nesto iskoprcat. Ne garantiram nista, dok postoji velika sansa da ti nesto jos i sjeben. Al cu ti TO napravit BESPLATNO :giggle:
ima i ja ovdje obe dvi kacavide. :D

..ne, ne..mozda tek tamo kad te u panici izbace iz bolnice, ono.. bizmo, evo ide miki, sve ce nas jebat.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 17:48
by ..a unda
..aj, dosta je zajebancije, idem po redu..dakle, to grijanje i ventilacija, a onda ide brisac. zadnjeg stakla da sad ne otvaram novi topik. :D

dakle, taj brisac ne radi. tj kad ga se upali, rikne osigurac i jos svasta nesto. sad je uredno odspojen. i to ne samo odspojen, nego izvadjen. i to ne samo izvadjen, nego i onako, malo rastavljen, jel.. :D

e, sad. bio je na njuskalu neki taj motor brisaca za sto kuna. pobjegao mi. ali i neka je. ko zna, montiram ga i onda i on pregori.
zato sam rastavio ovog da vidim sta tu ima. :D
motor, rotor onaj mu izgleda u redu, ali mozda bi se i mogao nac neki slican u cipoteci, nesto tu izmuljat ili ga previklat. ali, izgleda mi ok. za sad. :D
cetkice su mu isto mislim ok. tu blizu cetkica je nesto, ne znam sta, pretpostavljam da je kondezator neki i on mi izgleda iszpavan. pipi na instrumentu.. :D
e, ali van kucista leketromotora ima nesto zeleno, isto m islim da je kondezator, tj za ovog sam siguran jer vidim da oise ovo.. CEC CPM 47 m (mi) M 100 .
nema ga na netu, trazio sam.
e, jel taj kondezator ono za blokadu smetnji ili start kondezator? di je majti, on se razumje u te rakete i struju.. :D

e, i taj kondezator izgleda ne radi. jel moze citav brisac radi toga ne radit ili nema veze, mogu ha i iscupat, samo ce radio na am sustat kad upalim brisac? :D
a i cemu onda ono spojeno na cetkice sta ne znam sta je.. zar ne bi to trebala bit ta neka blokada? :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 17:48
by Pero
..a unda » wrote:
..pa eto, sta cu.. istina, jos me dobro i sluzi kako ga odrzavam. a cuj, sedamnajst godina star auto, tj i vise, ne mogu trazit jos i da kan kan plese.. :D
Aj izdrži još godinu dana, pa će postat punoljetan i onda se sam može brinut za sebe. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 17:50
by ..a unda
Pero » wrote: Aj izdrži još godinu dana, pa će postat punoljetan i onda se sam može brinut za sebe. :D
..a ne moze. mora on jos odradit. :D

suti, dobar je za sad.. oda. :kuca u drvo: :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 18:01
by miky0
Pa sta si sad uprija, oli ne vidis kako grmi i siva cilo popodne :ne zna:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 18:06
by ..a unda
miky0 » wrote:Pa sta si sad uprija, oli ne vidis kako grmi i siva cilo popodne :ne zna:
..pa bas zato. sace doc majti dilat kondezatore.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 18:10
by miky0
..a unda » wrote: ..pa bas zato. sace doc majti dilat kondezatore.. :D
Pa da te sprzi grom :misli:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 19:08
by MightyMe
Kolika ti struja teče kroz kondenzator? :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 19:20
by ..a unda
MightyMe » wrote:Kolika ti struja teče kroz kondenzator? :kokice:
sace on meni davat formule.. :D

12 volti tece, a ostalo ne znam, bit ce koji amper.. :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 19:38
by MightyMe
uuu.. malo, malo je to.. :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 20:00
by ..a unda
MightyMe » wrote:uuu.. malo, malo je to.. :kokice:
..a toliko je, sta cu sad? ..a kolko tebi treba? :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 20:08
by MightyMe
meni ne treba :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 05 Dec 2014, 21:14
by karambol
Za tu ventilaciju ima motorić skriven ispod šajbe. Trebao bi skinuti brisače i plastiku ispod brisača pa ga vidjeti jerbo taj miomiris koji sluti na vatrenu kočiju bi mogao dolaziti od njega. Mislim, daklem, da je tu potrebno učiniti ono što si učinio s motorićem stražnjeg brisača. Taj stražnji ostavi za sada.
Obično u tim astrama oti motorići propuste vodu i odu pa pa...ali mislim da pašu motorići od novijih modela i bolje su zaštićeni od vlage pa bi se to moglo istražiti, ako bude opcija zamjena smrdečeg motorića. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 19:20
by ..a unda
MightyMe » wrote:meni ne treba :kokice:
..pa zasto ti je onda malo ? :D

nemas ideju sta bi mogao bit, cemu sluzi taj.. to, jel kondenzator, sta li je? :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 19:26
by ..a unda
karambol » wrote:Za tu ventilaciju ima motorić skriven ispod šajbe. Trebao bi skinuti brisače i plastiku ispod brisača pa ga vidjeti jerbo taj miomiris koji sluti na vatrenu kočiju bi mogao dolaziti od njega. Mislim, daklem, da je tu potrebno učiniti ono što si učinio s motorićem stražnjeg brisača. Taj stražnji ostavi za sada.
Obično u tim astrama oti motorići propuste vodu i odu pa pa...ali mislim da pašu motorići od novijih modela i bolje su zaštićeni od vlage pa bi se to moglo istražiti, ako bude opcija zamjena smrdečeg motorića. :D
kakav motoric? ono, ventilator, na to mislis?
ajme, skidanje toga svega i svacega. nisam skidao nikad brisace, bojim se da bi kad ih budem vracao, da bi ih moglo bit tri. barem. :D

pokusat cu nesto, barem vidjet kolko bi to moglo dugo trajat.. to sve skidanje, ovo, ono.. :kokice:
a ima i negdje tu neki otpornik, nesto. pise da ako ode taj otpornik da ventilacija radi samo na najjaca dva stupnja, sto i radi tako.
ko zna jel bi to sve moglo radi tog otpornika smrdit. a sta cu, nema druge, cekic i udri, rastavljaj.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 19:55
by MightyMe
..a unda » wrote: ..pa zasto ti je onda malo ? :D

nemas ideju sta bi mogao bit, cemu sluzi taj.. to, jel kondenzator, sta li je? :kokice:
Ako je samo on, ništa drugo, i ako je spojen paralelno moga bi služit ka ispravljač napona.. Al ne znan zašto bi to tribalo.. Ako je dio većeg sklopa možda taj sklop pretvara DC u AC. Neman pojma kako ti motori rade. U svakom slučaju, ne bi nikakva struja tribala prolazit kroz njega. :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 20:06
by karambol
Viđe ovđeka Unda...post u dnu bi možda mogao pomoći.

https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic ... 79&t=62575

:D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 20:28
by ..a unda
karambol » wrote:Viđe ovđeka Unda...post u dnu bi možda mogao pomoći.

https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic ... 79&t=62575

:D
..ma bravo. :cheer:
nisam ovo vidio. krvi ti sta je taj otpornik zajeban. m islio sma da je to neki obicni otpornik, ono, odlemis, zalemis0.. ili nesto takvo. :D

vidio sam video to sa skidanjem filtera. nisam ni znao da postoji taj neki filter. ali u tom videu se nisu skidali brisaci.
nista, malo po malo ga rastavljat pa gledat.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 20:34
by ..a unda
MightyMe » wrote: Ako je samo on, ništa drugo, i ako je spojen paralelno moga bi služit ka ispravljač napona.. Al ne znan zašto bi to tribalo.. Ako je dio većeg sklopa možda taj sklop pretvara DC u AC. Neman pojma kako ti motori rade. U svakom slučaju, ne bi nikakva struja tribala prolazit kroz njega. :zubo:
..a izgleda mi da je paralelno nesto spojen. :D
mislim, s jedne strane je spojen na struju, s druge na kuciste.. neka struja, nesto, tu mora prolazit, a zasto i kako, eto, ne zna se.. :D

a jel se to..taj, sta li je, ako ga se spoji na instrument, jel bi trebao davat neke znakove zivota? ovaj moj nit se javlja, niti sliku salje. :D

e, baj d vej, os sliju? mislim, njegovu, ne moju.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 20:45
by ..a unda
..majti, evo ti slija..slije. :D

a cuj, ne znam, i ne vidi se bas nesto. evo to ti je to zeleno. lijevo je spojen na kuciste, a desno zalemljen na struju. mora nesto prolazit kroz njega, mora. :D

Image

Image

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 20:55
by MightyMe
:misli:
A stvarno izgleda ka kondenzator? Jel šta piše na njemu?

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 21:01
by ..a unda
..gledam malo taj otpornik, a zajeban li je.. ima i termicku zastitu i kondezator, svasta ima.. ko ce to skrpat. dvjesto kuna ga vidim prodaju. 200 kuna je meni cijena pola auta.. :D

Image

jel ovo lola isao zaobic termicku zastitu pa zalemio bokun zice? :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 21:03
by ..a unda
MightyMe » wrote::misli:
A stvarno izgleda ka kondenzator? Jel šta piše na njemu?
pa eto, pise kazem..pise ovo, kolko vidim CEC CPM ,47 (grcko) mi M 100. :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 21:04
by MightyMe
Nije, takvi su svi
Image

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 21:05
by MightyMe
..a unda » wrote: pa eto, pise kazem..pise ovo, kolko vidim CEC CPM ,47 (grcko) mi M 100. :kokice:
Iden guglat.. Malo san gleda te šeme na internetu i nigdi nema kondenzatora, a nema šta drugo bit.. Ili kondenzator ili otpornik.. Valjda

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 22:22
by ..a unda
MightyMe » wrote: Iden guglat.. Malo san gleda te šeme na internetu i nigdi nema kondenzatora, a nema šta drugo bit.. Ili kondenzator ili otpornik.. Valjda
ma guuglao ja. imao sam neke stranice sa svim tim kondezatorima, otpornicima, ali nisam uspio nac.
jedino taj CEC, to je neka valjda spanjolska firma, proizvodjac. nasao sam citav taj dio, ali nema nikakvih podataka detaljnijih. :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 06 Dec 2014, 23:40
by jednokratni klon
Jel to ovdje unda popravlja auto ko što je bojler popravljao? :maca bojler:

Image

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 07 Dec 2014, 15:39
by MightyMe
..a unda » wrote: ma guuglao ja. imao sam neke stranice sa svim tim kondezatorima, otpornicima, ali nisam uspio nac.
jedino taj CEC, to je neka valjda spanjolska firma, proizvodjac. nasao sam citav taj dio, ali nema nikakvih podataka detaljnijih. :kokice:
Ma kakva španjolska..china electronics corporation

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 07 Dec 2014, 16:45
by ..a unda
MightyMe » wrote: Ma kakva španjolska..china electronics corporation
..a ja sam nasao da je to neka spanjolska firma za te neke kondezatorlije, otpornalije, diodalije.. :D

..a i pise na motoru brisaca.. mejd in spejn. sad odakle je i ko ga je radio, jebemga.. :D

ali, imamo ga, imamo ga.. imamo onaj otpornik ne od brisaca, nego od ventilatora. na engleskom se kaze..reztistor pak. pise da ga se skine istavi za dvajst minuta.. pola dana sam ga ja skidao. :D

spojen je na onaj neki utikac koji se doslovno rastopio. sad moram i taj utikac nac i onda sve to jos nekako spojit i to po mogucn osti prav ilno, a ne kad upalim ventilaciju da mi se ugasi spaher u kuci.. :D

za ovaj zeleni od brisaca..nikao nac o cemu se radi, jel kondenzator, otpornik, dioda, ukras.. nikako ga identificirat da mogu krenut u potragu za tim u cipoteku. :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 07 Dec 2014, 17:21
by Beau
(tan tan tanana tananananana :muzika iz a je to: ) :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 09 Dec 2014, 09:59
by MightyMe

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 15:17
by ..a unda

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 15:21
by ..a unda
..e, sad..antifriz. mijenjanje, eventulano ciscenje, tj ispiranje, itd..

ima tu jos nekoliko pitanja poput.. jel moguce da auto lose hladi motor i grije kabinu ako ima zraka u sustavu? pa moguce, jel da?
i ako je moguce, kako cu ja to odzracit? uvijek je prije bio neki gore ventil na nekom crijevu gdje se to moglo nekako odzracit, u ovoj astri toga nema.
di cu, sta cu, kako cu.. ne m ogu nac ni na jutjubu nesto. pa nije valjda promjena antifriza neki spejs stal hjuston ..

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 15:33
by karambol
..a unda » wrote:..e, sad..antifriz. mijenjanje, eventulano ciscenje, tj ispiranje, itd..

ima tu jos nekoliko pitanja poput.. jel moguce da auto lose hladi motor i grije kabinu ako ima zraka u sustavu? pa moguce, jel da?
i ako je moguce, kako cu ja to odzracit? uvijek je prije bio neki gore ventil na nekom crijevu gdje se to moglo nekako odzracit, u ovoj astri toga nema.
di cu, sta cu, kako cu.. ne m ogu nac ni na jutjubu nesto. pa nije valjda promjena antifriza neki spejs stal hjuston ..

Ja sam to davnijih dana radio da sam otvorio čep posude i skinuo termostat da sve iscuri. Na kadettu C.
Ondak sam vratio termostat, nalio vode i začepio gore. Upalio auto, okrenuo prekidače na max crveno i max brzinu i pričekao da se digne blizu radne temperature. Zatim opet odčepio, odšarafio i ispustio.
E onda...sam vratio termostat, ulio antifriz (ili mješavinu s vodom) zatvorio posudu i napravio đir da vidim koliko fali kad se zagrije motor i potom ulio koliko je falilo...
:raspa:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 15:36
by ..a unda
karambol » wrote:

Ja sam to davnijih dana radio da sam otvorio čep posude i skinuo termostat da sve iscuri. Na kadettu C.
Ondak sam vratio termostat, nalio vode i začepio gore. Upalio auto, okrenuo prekidače na max crveno i max brzinu i pričekao da se digne blizu radne temperature. Zatim opet odčepio, odšarafio i ispustio.
E onda...sam vratio termostat, ulio antifriz (ili mješavinu s vodom) zatvorio posudu i napravio đir da vidim koliko fali kad se zagrije motor i potom ulio koliko je falilo...
:raspa:
..ma je, ok.. ali ovdje za skinut termostat trebas imat i onu stroboskopsku lampu, moment kljuc, dizalicu za motor, sta li sve vec

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 15:57
by karambol

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 16:12
by MightyMe
..a unda » wrote: :zubo:
Ajd malo bolje pročitaj oglas.. pogotovo u dijelu di piše ko ga točno prodaje. Onda mu opet pročitaj karakteristike :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 16:13
by ..a unda
..ma hvala ti i na ovome, imam sve te forume, ali nikako doc do neke informacije.
nesto mi je jasnije, sad jos moram malo pogledat i usporedit jel to sve tako kao sto pise i onda, jel, ic skudat ta crijeva i nadat se da cu ih moc vratit natrag.. :D.

a jel ima veze koji antifriz ili ono, moze i rakija.. :D ..tj, i ma taj neki crveni, g 12 antifriz..jel to ima neke veze il je sve to isto? :kokice:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 16:13
by ..a unda
MightyMe » wrote: Ajd malo bolje pročitaj oglas.. pogotovo u dijelu di piše ko ga točno prodaje. Onda mu opet pročitaj karakteristike :zubo:
sve sam vidio, sve citao.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 16:25
by karambol
Kaže mi kumpić koji je ponosni vlasnik take astre poput tvoje da samo iščupa crijevo (kaže, jednostavno je - jedna šelna :D ) odozdola, otvori čep gore i nabije neki mjehur da to ispumpa, tj. ispuše van iz sistema... :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 12 Dec 2014, 16:36
by ..a unda
karambol » wrote:Kaže mi kumpić koji je ponosni vlasnik take astre poput tvoje da samo iščupa crijevo (kaže, jednostavno je - jedna šelna :D ) odozdola, otvori čep gore i nabije neki mjehur da to ispumpa, tj. ispuše van iz sistema... :zubo:
:D

kakav sad mjehur? :D

e, ta selna ili sta li je (inace, obozavam te auto nazive dijelova :zubo: ), gledao sam je malo i nije mi bas nesto pristupacna, malo me trta to skidat.
tj, sve bih to radio ono, dok auto stoji, nemam kanala, nemam dizalice one neke..

ne znam, morat cu napravit detaljan plan i, naravno, rezervni plan u slucaju da se moram povlacit i da ostanem i bez te selne i crijeva i vode i hladjenja i svega.. :D

stajaznam, auto je staro, sve to treba pazljivo radit da se samo od sebe ne raspadne kad budem isao skidat, a mozda tu ima i nekih zasjeda, viska stelni, viska ovog, onog, mozda je sta krpano..ko to zna na sto ce se naic, avantura prava.. :D

jebiga, prvi put je najteze.. kad promijenim tri puta antifriz, moci cu i zatvorenih ociju to radit.. :D

ustvari, mogao bih trenirat malo ako vidim da me ide i onda prije antifriza tu selnu i crijevo jedno tri puta stavljat i skidat.. cetvrti put radit na normu, ono, trideset sekundi, stoperica, sad. peti put to isto, ali po mraku.. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 22 Dec 2014, 17:28
by ..a unda
..antifriz je nadoliven, termostat promijenjen, grije ko ludo, onaj reostat i sto p romijenjen, ventilacija radi.. kadkad, doduse.. neki sam stari zahrdjali nasao, tesko ga bilo ocistit pa sad ima malo slabe kontakte, pa koji put radi, koji put radi koji put ne, ali eto, kad budem imao malo vremena, izvadit reostat i cistit mu kontakte. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 22 Dec 2014, 18:31
by karambol
Majstor s mora! :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 22 Dec 2014, 18:48
by ..a unda
..majstori s mora. :zubo:

..to sam s jos jednim radio sto se puno bolje razumije od mene. meni je sve u vezi motora mistika. kad vidim da neko skida glavu motora, ja pjevam i gledam unaokolo.. :D
taj sto sam mu asistirao, ima cak i ona klijesta za selne. ja bih to. kad budem imao love, ocu taj alat, svidja mi se. onako, ne znam sto cu s njim, ali cu vec nesto nac. skidat te selne okolo po autima, po noci. :D

ok, termostat ide lako, jos samo da je bilo znat dovest motor u fazu kad se skine remen. :D

sad idu svjecice, ulja, kocnice prije nego sto odu diskovi, ulozak brave i eto, nesto to te struje, brisaci i tako to, neki detalji. onda idem na tjuning.. :D :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 22 Dec 2014, 20:59
by Euklid
nije da te nismo upozorili kako je auto tog godišta rupa bez dna :zubo:

taman kad sve središ rasut će mu se mašina i nećeš imat kud...

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 22 Dec 2014, 21:34
by ..a unda
Euklid » wrote:nije da te nismo upozorili kako je auto tog godišta rupa bez dna :zubo:

taman kad sve središ rasut će mu se mašina i nećeš imat kud...
..eto, ja sam se nadao da ce auto tog godista bit jos pod garancijom. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 22 Dec 2014, 21:37
by Euklid
u nadi je spas... :zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 22 Dec 2014, 22:26
by ..a unda
Euklid » wrote:u nadi je spas... :zubo:
..a eto, ti si mudro zakljucio da ce to bit rupa bez dna.. ko zna, zna. :D

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 22 Dec 2014, 23:48
by miky0
A da pitas sincica jaguar?

..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 23 Dec 2014, 08:02
by Euklid
:rofl:

a gljive si zaboravio...

:rofl:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 23 Dec 2014, 18:09
by karambol
..a unda » wrote:..majstori s mora. :zubo:

..to sam s jos jednim radio sto se puno bolje razumije od mene. meni je sve u vezi motora mistika. kad vidim da neko skida glavu motora, ja pjevam i gledam unaokolo.. :D
:D :D
E, pametno. Ja nisam tako postupio na svom prvom fići. Sam sam rastavio, sam ga ubio. :zubo:
Imao sam debelo previše dijelova viška. Uglavnom vijaka nekih i svašta nešto. Pomiješano sve, novo i staro i na koncu sve zašarafljeno i sastavljeno i onda paljenje...
I sto sranja i na koncu su me držali ko bijesnog psa da ne zapalim fićeka na parkiralištu.
Lud sam bio. I više ne jebem te pizdarije...Ili platim ili hitim u Savu.
:zubo:

Re: ..opet ja. sad ne radi grijanje kabine.. :D

Posted: 23 Dec 2014, 20:00
by ..a unda
karambol » wrote:
E, pametno. Ja nisam tako postupio na svom prvom fići. Sam sam rastavio, sam ga ubio. :zubo:
Imao sam debelo previše dijelova viška. Uglavnom vijaka nekih i svašta nešto. Pomiješano sve, novo i staro i na koncu sve zašarafljeno i sastavljeno i onda paljenje...
I sto sranja i na koncu su me držali ko bijesnog psa da ne zapalim fićeka na parkiralištu.
Lud sam bio. I više ne jebem te pizdarije...Ili platim ili hitim u Savu.
:zubo:
..nevjerojatno je koliko tih dijelova ostane kad rastavis i sastavis. ma, marfi sve zna.. ako nesto dovoljan proj puta rastavis i sastavis, na kraju ce ih bit dva. :D :D

jedino, jednom, sam skidao glavu straog torpeda od 7 konja. nije htio upalit nikako. i eto, i onako ne radi i onda ja isao to skidat, mijenjat prstenove, ovo, ono, stelaj diznu, klingeriti.. brusi, struzi, tokari.. ma prava pravcata prva specijala. i upalio poslije bome.
ok, ne odmah, bilo je tu dosta dijelova koje nisam vratio isprve, pa opet onda rastavljaj, pa sastavljaj, probaj, ne pali, nadjes neki dio kojeg si zaboravio vratit, nesto, pa opet rastavljaj, sastavljaj.. a samo jedan cilindar i to dizel. :D :D

nikad vise to ponavljat, nikad.. :D :D