zimske gume - koje, gdje i dzabe ako moze

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 08:49

..dakle, kako idu cijene s tim zimskim gumama? jel su u hercegovini mojoj bliskoj jeftinije?

i koje? jel da uzmem najjeftinije ili neke ono trieset, cerest kuna skuplje? savine su ok, jelda? poljske savine, ali idju, jelda?

mjera za gumice mi je ova.. 175/65 R 14 82H

i, jel mi treba H? sta ce mi H? ne moze meni auto tolko brzo odat. jel su sporije gume jeftinije?

eto, puno pitanja, puno.. :kokice:


User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

27 Oct 2014, 08:57

..a unda wrote:..dakle, kako idu cijene s tim zimskim gumama? jel su u hercegovini mojoj bliskoj jeftinije?

i koje? jel da uzmem najjeftinije ili neke ono trieset, cerest kuna skuplje? savine su ok, jelda? poljske savine, ali idju, jelda?

mjera za gumice mi je ova.. 175/65 R 14 82H

i, jel mi treba H? sta ce mi H? ne moze meni auto tolko brzo odat. jel su sporije gume jeftinije?

eto, puno pitanja, puno.. :kokice:
sačekaj kara.. :D

u međuvremenu proguglaj neke uporedne testove..

nisam kupovao ni zimske ni ljetne već par sezona, što će reći da imam bajate informacije.. nije bitna samo marka, nego i tip. cijena nije baš mjerilo, tj. različiti su cjenovni razredi po klasama, ali u okviru klase skuplje ne znači bolje.. gugl, gugl :D
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

27 Oct 2014, 09:23

Nokian i Fulda su mi bili super kad sam ih imao. Sava je skroz u redu guma za svoju cijenu, takve sada vozim. Jednom sam vozio Toyo i ne pada mi napamet da ih kupim za sebe. H ti ne treba, al ovisi tko što ima na lageru. Po Margaritine gume sam išao u Sloveniju i na 4 gume skoro uštedio za jednu. A što će tebi u Splitu zimske gume - misliš na skijanje na Vlašić? :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

27 Oct 2014, 10:05

Dobio na poklon uz auto 4 komada Sava Eskimo s felgama.
Evo ih vec 6. godina i nemam prigovora...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Oct 2014, 11:02

Ovo je najbolja cijena novih guma što sam našao i ide na rate...
http://www.ekupi.hr/Sava-17565R14-82T-E ... 40112.aspx

Za rabljene...ne znam baš...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

27 Oct 2014, 12:40

piše da trenutno nisu raspoložive... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 14:04

Zmaj021 wrote:
sačekaj kara.. :D

u međuvremenu proguglaj neke uporedne testove..

nisam kupovao ni zimske ni ljetne već par sezona, što će reći da imam bajate informacije.. nije bitna samo marka, nego i tip. cijena nije baš mjerilo, tj. različiti su cjenovni razredi po klasama, ali u okviru klase skuplje ne znači bolje.. gugl, gugl :D
ubio me guugl..:D

nakon guugla nista mi vise nije jasno. mislio sam da je neko ovdje mozda imao neka prakticnija iskustva.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 14:07

Pero wrote:Nokian i Fulda su mi bili super kad sam ih imao. Sava je skroz u redu guma za svoju cijenu, takve sada vozim. Jednom sam vozio Toyo i ne pada mi napamet da ih kupim za sebe. H ti ne treba, al ovisi tko što ima na lageru. Po Margaritine gume sam išao u Sloveniju i na 4 gume skoro uštedio za jednu. A što će tebi u Splitu zimske gume - misliš na skijanje na Vlašić? :zubo:
..pa nije split od bacvica do rive.. :D

mislim, i da jest. moja iskusstva su da nisma imao zimskle gume kad mi je trebalo. nije da je bilo cesto, ali eto.. a sve je nekako cesce. :D

imam ja i lance. :kokice: ..ne micem se ja nikud bez lanaca u autu zimi. :kokice:

inace, jels am ja nesto krivo povezao il ima neki sad zakon da je u citavoj hrvatskoj obavezno mijenjat gume po sezonama? nadam se da sam to nesto zabucao..ako je tako, to je cista pljacka. :kokice:
Last edited by ..a unda on 27 Oct 2014, 14:16, edited 1 time in total.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 14:09

Euklid wrote:Dobio na poklon uz auto 4 komada Sava Eskimo s felgama.
Evo ih vec 6. godina i nemam prigovora...
sest godina gume ili felge? :D ..nisam u zivotu imao iste gume sest godina. nekako.. tri godine u vrh glave. :kokice:
Last edited by ..a unda on 27 Oct 2014, 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 14:15

karambol wrote:Ovo je najbolja cijena novih guma što sam našao i ide na rate...
http://www.ekupi.hr/Sava-17565R14-82T-E ... 40112.aspx

Za rabljene...ne znam baš...
ne rabljene, kakvi rabljene.

dakle, te eskimo sava.. ono, jel, ide jelda? sta cemo sad pretjerivat. nova guma je nova guma. s tim sto ja njih ono na proljece prije nego sto ih zamijenim, jos ocistim, izgliceriniram, slozim, stavim ih da spavaju, ususkam ih.. :kokice:

koje gume na proljece, o tom potom. nekako sam se naucio na unirojalove, kao neke kisne gume, tako nesto, ali ne znaci da ne mogu i druge. zaviski kolko se love bude imalo. :kokice:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Oct 2014, 15:00

http://gumiimpex.hr/zimske-gume-najbolja-ponuda/

Ne znam imaju li ovi neku poslovnicu u tvojoj blizini. I oni su dobri s cijenom. Nemam cajta istraživati danas. Ja sam kupovao gume na ekupi i sasvim sam zadovoljan. Na Sava gumama piše "made in Germany" :cerek:

Ako ih nema sada , bit će ih, a cijene su im najbolje i gume su nove. Nisu odstajale koju godinu.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 15:15

karambol wrote:http://gumiimpex.hr/zimske-gume-najbolja-ponuda/

Ne znam imaju li ovi neku poslovnicu u tvojoj blizini. I oni su dobri s cijenom. Nemam cajta istraživati danas. Ja sam kupovao gume na ekupi i sasvim sam zadovoljan. Na Sava gumama piše "made in Germany" :cerek:

Ako ih nema sada , bit će ih, a cijene su im najbolje i gume su nove. Nisu odstajale koju godinu.
.. dzrmni pise? nekad su bile poljske. ono, nakon sto su bile slovenske.. :D

to preko neta..ne mogu kupovat. netno sam nesposoban kupovat.. :D

a i ko ce to stavljat? ocu ih ja doma pajserom skidat, stavljat, okolomotavat? :D


a i ono, nekako, obidjem kad mi je usput kojeg gumara, pa se malo raspitam, cisto ono odnos da neki vidim. mislio sam da mozda postoji nesto sto ne znam..ono da su gume jeftinije nego u drugih, da ti ih montiraju i jos ti pivu plate.. :D :D

mislim, ne znam uopce kako to sve ide..sto oznaka, sto cijena, p anije svaka zimska guma zimska.. evo, ima ih na kojima pise m+s, pa jel to onda zimska ili ova, ona, izmedju neka..
a ono, zna se desit da za trideset kuna vise po gumi ta guma je mozda 1% bolja, sigurnija..mozda imaju neke sa zaliha nekih koje moraju prodat pa im spustaju cijenu, ono, jednostavno ne znam, sve mi je to zbrkano nekako..
jedino sto znam da je nova guma kakva je da je, bolja nego stara guma koja je da je.. :D :D

evo gledao sam na netu cijene, auto antonio, tu je po splitu, cisto onako za odnos sam gledao. ovo su neke cijene guma, a sad te montaze, ovo, ono, to je valjda svugdje isto, li la..

http://www.autogume.hr/cjenik-auto-gume ... 2=65&a3=14#
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Oct 2014, 15:42

http://www.4gume.com/o-gumama/oznacavanje/

Piše tu sve o "šiframa" na gumama. :D

Je, piše đrmni jer je vlasnik Semperit pa se neke "tiskaju" tamo. :zubo:

Đebaji ga...nego, ako koristiš solarno plaćanje trebali bi ti bez naplate montirati i balansirati gume, ako su neka firma. I još te pivom počastiti.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 15:44

karambol wrote:..

Đebaji ga...nego, ako koristiš solarno plaćanje trebali bi ti bez naplate montirati i balansirati gume, ako su neka firma. I još te pivom počastiti.
..jeeel? :kokice:
ok, ok, bas cu vidjet.. :kokice: :D :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

27 Oct 2014, 16:10

..a unda wrote: sest godina gume ili felge? :D ..nisam u zivotu imao iste gume sest godina. nekako.. tri godine u vrh glave. :kokice:
Ja gume ćeram dok ne dođu do indikatora potrošenosti.
6 godina s 2 kompleta (zimske + ljetne) i još ću bar 2 godine brijem...

Inače, u Konzumu je bila ovaj vikend - vikend akcija na Sava Eskimo gume 25% :zubo:

Ak ti je blizu odi vidi... ponekad oni produže akciju još koji dan...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

27 Oct 2014, 16:12

..a unda wrote: inace, jels am ja nesto krivo povezao il ima neki sad zakon da je u citavoj hrvatskoj obavezno mijenjat gume po sezonama? nadam se da sam to nesto zabucao..ako je tako, to je cista pljacka. :kokice:
Koliko se ja sjećam, moraš imati zimsku opremu koja se sastoji ili od zimskih guma na sva 4 kotača ili od ljetnih sa dubinom šare minimalno 4mm i lance u gepeku.
Evo ti i link:
http://www.hak.hr/info/korisne-informac ... ska-oprema
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Oct 2014, 19:29

Aj Unda ne zajebaji da ti u splitu tribaju zimske gume. Aj da zivis digod u zagori, ali da bi uzeja zimske gume za digod se maknit iz splita je ludost. Zimske gume imaju najbolji ucinak do +7°C.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 20:47

miky0 wrote:Aj Unda ne zajebaji da ti u splitu tribaju zimske gume. Aj da zivis digod u zagori, ali da bi uzeja zimske gume za digod se maknit iz splita je ludost. Zimske gume imaju najbolji ucinak do +7°C.
pa ka da meni treba auto za vozat se po splitu? pa nisam ja seljo. u centru splita sam,
sve mi eje blizu na noge i jedino sto tu nevalja je sto dodje ta ekipa sa bacvica i iz pzdemtrine ispred kuce mi s autom i onda ja nemam di parkirat. :kokice:

:D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Oct 2014, 20:50

E, tako je. Što ne bi čovjek poželio otići na Zavižan? Minus 24, ledeni vjetar, tišina, iskon, led...ma, nirvana kad uđeš u dom, a tamo vatrica gori...
Ali nemaš li zimske gume zaboravi na doživljaj... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Oct 2014, 20:54

..a unda wrote: pa ka da meni treba auto za vozat se po splitu? pa nisam ja seljo. u centru splita sam,
sve mi eje blizu na noge i jedino sto tu nevalja je sto dodje ta ekipa sa bacvica i iz pzdemtrine ispred kuce mi s autom i onda ja nemam di parkirat. :kokice:

:D
Pa di parkiras auto? U dugopolju :misli:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 20:55

miky0 wrote:
Pa di parkiras auto? U dugopolju :misli:
pa nisam, ali kako je krenulo, morat cu..istirat ce me.. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Oct 2014, 20:56

karambol wrote:E, tako je. Što ne bi čovjek poželio otići na Zavižan? Minus 24, ledeni vjetar, tišina, iskon, led...ma, nirvana kad uđeš u dom, a tamo vatrica gori...
Ali nemaš li zimske gume zaboravi na doživljaj... :zubo:
Moze litnje i lance :vidiga:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 20:57

karambol wrote:E, tako je. Što ne bi čovjek poželio otići na Zavižan? Minus 24, ledeni vjetar, tišina, iskon, led...ma, nirvana kad uđeš u dom, a tamo vatrica gori...
Ali nemaš li zimske gume zaboravi na doživljaj... :zubo:
pa da, ono..

a najvolim splitke vozace kad ono..ne da padne snijeg, nego ona tu i tamo pahulja sto se vidi, otopi se na deset metara od poda.

splitske ulice izgledaju kao cirkus na ledu kad se pocnu auti vrtit.. :D :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Oct 2014, 20:59

miky0 wrote:
Moze litnje i lance :vidiga:
ma mos i traktorim.. tenkom.. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Oct 2014, 20:59

..a unda wrote: pa nisam, ali kako je krenulo, morat cu..istirat ce me.. :D
Nisi :misli: e pa onda ti ne tribaju ni za 5 dana u godini ispod 7°C ;)
Post Reply