..amo opet undi nac auto

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 10:57

eto, nesto sto vozi, a da malo kosta. ali kako to vec biva, ima tu i uvjeta, sta sad..

gledao sam na njuskalu, ali mozda ovdje neko zna nekog, zna za neki autic, a da neko ne zna sta ce s njim.
aj pitajte, imam i prohtjeve, ima sto necu i ima sto ocu.
npr, necu skodu, ksaru, mondeo, vektru, eskort, plin.. dizel, mozda. naucio sam se palit na guranje, a ne znam kolko to dizel trpi. :zubo:

ocu da je godina od 1994 pa na ovamo..
tj, vidio sam da ima vecih auta relativno za male pare i relativno ok, mogli bi koju godinu izgurat, ali registracija je skupa, kosta skoro vise od auta.

aj, razmisljajte malo jel koga znate da se oce rijesit nekog auta, radite nesto.. :gaah: :D


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

20 Mar 2014, 11:05

znaš da je nezahvalno posredovat između kupca i prodavača auta

uvijek ispadne kriv ko nije nit luk jeo nit luk mirisao


a da kupiš neku kantu pa voziš do sljedeće registracije pa onda kupiš drugu i tako se ne baviš registriranjem do kraja života a svake godine drugo auto :misli:
ne znam jel ovo iko radi





edit: kakav je dan, mislim se da mi je bolje busom se zaletit do grada...a sad će sve duži dani , yebemese za auto i ko bi ga vozio i plaćao parking a tek benzina koliko me dođe
kurvanjski avatar, a
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 11:18

Chilimama » wrote:znaš da je nezahvalno posredovat između kupca i prodavača auta

uvijek ispadne kriv ko nije nit luk jeo nit luk mirisao


a da kupiš neku kantu pa voziš do sljedeće registracije pa onda kupiš drugu i tako se ne baviš registriranjem do kraja života a svake godine drugo auto :misli:
ne znam jel ovo iko radi
..a cuj, to su ukalkulirani rizici na koje svaki normalni posrednik pristaje. :D

evo, auto mora proc tehnicki, to je fer uvjet i za posrednika. ako prodje tehnicki, placam i tehnicki. :kokice:
limarija mi nije bas vazna (ok, ako nije bas arlekinski saren i da sse vrata jedva mogu zatvorit), ono, malo boja, koja ogrebotina, malo negdje tuknut na parkiralistu, nije mi to bitno. bitno mi je da ne moram farbat cijelo auto, mijenjat pola limarije, mijenjat motor, getribu ili citavu neku elektroniku nakon mjesec dana.
za neke potrosne dijelove, detalje, manje kvarice, to cu ja lako.. :D
ono, najbivolio da mi onaj ko prodaje auto kaze, to nije bas naj naj, ovdje suska, ovdje cvili, ondje klapa, bilo bi dobrto pogledat to i to, trebalo bi mozda promijenit taj lezaj, nesto, sta ja znam..
..ali, to ocito tesko postoji, to da ce ti neko iskreno rec koji su mu feleri, a ja se ne razumijem sve to gledat, zagledat..mos me zajebat kako oces.. :D

a tako nekako sam skoro u zadnje vrijeme i radio, uzmem neku kantu i dok oda. kad postane preskupo za odrzavat, onda aj dalje. sta cu, sad je takva situacija i nema druge, a auto ono, treba mi, nista mi nije blizu. tj da budem iskren, meni bas nesto i ne treba, je komodnije, ali nije tolika frka. vise mi treba za oko mene, nego bas za mene.

je, bus je dobar. prije ih nisam volio, sad su mi dobri. vozis se, a mos mislit o bilo cemu, a i to parkiranje.. osim sto kosta enormno, dok i nadjes mjesto potrosis pola sata. ono, ne isplati se, ne ustedis na nicemu, samo se iznerviras. :D
i sve je to dobro dok sam odas s rukama u dzepima, ali ako moras nesto nosat, prenosat, vozit koga u doktora ili veta, onda tu ima doslovno tehnickih problema, osim novcanih.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Mar 2014, 11:53

Znam jednog sta mu skoda felicija lezi u garazi, i ne zna sta ce s njom. Znam da je disel i da je '98 i da je motor 1,9. To su wolsvagen motori. Ali jebiga, reka si da skoda ne igra.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Mar 2014, 12:24

..a unda wrote:eto, nesto sto vozi, a da malo kosta. ali kako to vec biva, ima tu i uvjeta, sta sad..

gledao sam na njuskalu, ali mozda ovdje neko zna nekog, zna za neki autic, a da neko ne zna sta ce s njim.
aj pitajte, imam i prohtjeve, ima sto necu i ima sto ocu.
npr, necu skodu, ksaru, mondeo, vektru, eskort, plin.. dizel, mozda. naucio sam se palit na guranje, a ne znam kolko to dizel trpi. :zubo:

ocu da je godina od 1994 pa na ovamo..
tj, vidio sam da ima vecih auta relativno za male pare i relativno ok, mogli bi koju godinu izgurat, ali registracija je skupa, kosta skoro vise od auta.

aj, razmisljajte malo jel koga znate da se oce rijesit nekog auta, radite nesto.. :gaah: :D
Stare krame su rupa bez dna.
Jeftinije ti se vozit taxijem.

Al sace karambol opet nac nesto iz 1995. sto valja.

Interesantno, kad su vladini Audiji u pitanju, stari 4 godine i 2000 000km onda to nista vise ne valja i mora se mijenjat jer se stalno kvare...

:giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Mar 2014, 12:37

Imam i ja nešto što nećeš pa neću navoditi podatke i cijenu. :zubo:
Mogu samo reći da je karavan i to ljubičasti... :D



Euklid wrote: Stare krame su rupa bez dna.
Jeftinije ti se vozit taxijem.

Al sace karambol opet nac nesto iz 1995. sto valja.

Interesantno, kad su vladini Audiji u pitanju, stari 4 godine i 2000 000km onda to nista vise ne valja i mora se mijenjat jer se stalno kvare...

:giggle:

Kad budeš imao auto kojim ćeš proći 200, 300 tisućica za 4-5 godina i trebaš proći još toliko u idućih 4-5 godina javi se s tablicom troškova...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 13:00

Euklid » wrote: Stare krame su rupa bez dna.
Jeftinije ti se vozit taxijem.

Al sace karambol opet nac nesto iz 1995. sto valja.

Interesantno, kad su vladini Audiji u pitanju, stari 4 godine i 2000 000km onda to nista vise ne valja i mora se mijenjat jer se stalno kvare...

:giggle:
ma izgleda tako, ali mi nije jeftiniji taksi. sad, zadnje vrijeme sam vozio jednu fiestu od 93 i jednu korsu 91. i odaju, jebiga. tj odale su. koristile su, isplatile su se. :D
znam da su stara auta rupe bez dna, ali sta cu. nemam bas nekog izbora velikog.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Mar 2014, 13:08

karambol » wrote:Imam i ja nešto što nećeš pa neću navoditi podatke i cijenu. :zubo:
Mogu samo reći da je karavan i to ljubičasti... :D







Kad budeš imao auto kojim ćeš proći 200, 300 tisućica za 4-5 godina i trebaš proći još toliko u idućih 4-5 godina javi se s tablicom troškova...
a novi auti su vrlo jeftini i 300 tisućica rade bez ikakvih troškova održavanja...

:giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 13:12

karambol » wrote:Imam i ja nešto što nećeš pa neću navoditi podatke i cijenu. :zubo:
Mogu samo reći da je karavan i to ljubičasti... :D







Kad budeš imao auto kojim ćeš proći 200, 300 tisućica za 4-5 godina i trebaš proći još toliko u idućih 4-5 godina javi se s tablicom troškova...
e, karavan spada u listu mojih zelja, ali nista vise od 1400 kubika. i to mi je previse. morao bi stvarno bit dzabe skoro.

treba mi nesto za polulocco promet, bliskomedjugradski, recimo u prosjeku dnevno 100 kilometara, nikakve autoceste, strke, frke, jurnjave. ima me dovest od tocke a do tocke be, dvije do pet osoba (pas je isto osoba, a i macka), koji put nesto drva, ono, da mogu nesto malo dotrat, koju vricu cimenta, masline i tako.. :D

ima i manjih auta 1,3 ili 1,4.. ali sta ce mi to? sezdeset, sedamdeset konja na onu karoserijicu i one kile? to da je bilo stavit po metra krila, letilo bi zrakom. :D
drzim se one da mali auti ne valjaju i da s njima ne valja vozit brze od osamdeset. i to sam puno rekao. sigurnije se na motoru osjecam. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Mar 2014, 13:34

Ford mondeo karavan, 1.8 benzin (može i na guranje u nuždi, ali do sada radi besprijekorno :zubo: ), ljubičasti, vrlo dobar, regan do konca svibnja, dosta kilometara (270 tkm), ali nije vožen kao službeni pa je bolji od puno mlađih vladinih audija... :zubo:
Cijena 5.000 kuna, ali mogu mu oteti još 500 prijetnjom... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 13:46

karambol » wrote:Ford mondeo karavan, 1.8 benzin (može i na guranje u nuždi, ali do sada radi besprijekorno :zubo: ), ljubičasti, vrlo dobar, regan do konca svibnja, dosta kilometara (270 tkm), ali nije vožen kao službeni pa je bolji od puno mlađih vladinih audija... :zubo:
Cijena 5.000 kuna, ali mogu mu oteti još 500 prijetnjom... :zubo:
..ma super je to. mislim da sam cak na njuskalu nesto slicno gledao, ali kolko mu je registracija? bit ce jos najmanje toliko.

a 1,8 nesto i trosi. mislim, ajd, ako je cijena veceg motora, potrosnja.. pristajem, mora auto trosit. malo pazis, ne gnjecis po gasu pa nekako to moze proc.
zatim, najvjerojatnije mu idu nove gume ove godine. :D ..a tu je razlika izmedju manjeg i tog, jel, veceg auta barem sto eura, jelda, bit ce tako negdje..
vjeruj mi, idu nove gume, znam da idu. osim ako vec nema nove gume.. :D

a bit ce tu i jos nesto potrosnog materijala i rada barem sto dvjesto eura u startu, a i u zagrebu je, jel tako? ..a meni doc do zagreba trenutno je skoro pa nemoguce.

aj ti isto malo vidi jel ima sta od iljadu sto kubika.. iljadu dvista, ali da ima cetri cilindra.. :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

20 Mar 2014, 14:21

ford mondeo je :cerek:

vozila sam jednom jednog starog mondea po jednom malom otoku, uzduž i poprijeko :D
i mogu reć da sam se baš osjećala rokenrol moćno :cheer:

to zemi, unda. promijenit će ti se život, postat ćeš veći frajer i sve će ti polazit od ruke :zubo:
a možda dobiješ i set noževa ako nazoveš odma.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Mar 2014, 15:39

karambol » wrote:

Kad budeš imao auto kojim ćeš proći 200, 300 tisućica za 4-5 godina i trebaš proći još toliko u idućih 4-5 godina javi se s tablicom troškova...
Ja ih molim u ime naroda da ne trebaju uopce putovat automobililma, a ako vec zele putovat, nek uzmu javni prijevoz, a autobusnu kartu kupu osobno iz svog djepa :giggle: :lol:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Mar 2014, 15:43

miky0 » wrote:
Ja ih molim u ime naroda da ne trebaju uopce putovat automobililma, a ako vec zele putovat, nek uzmu javni prijevoz, a autobusnu kartu kupu osobno iz svog djepa :giggle: :lol:
A onda ćeš prigovarat da nisu učinkoviti... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Mar 2014, 15:46

karambol » wrote:
A onda ćeš prigovarat da nisu učinkoviti... :zubo:
Jer sad su jako ucinkoviti :zubo: :giggle: :lol:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Mar 2014, 15:49

miky0 » wrote:
Jer sad su jako ucinkoviti :zubo: :giggle: :lol:
E. A zamisli kako bi bilo da ih staviš na autobus...ili, nedajbože, vlak... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Mar 2014, 15:51

karambol » wrote:
E. A zamisli kako bi bilo da ih staviš na autobus...ili, nedajbože, vlak... :zubo:
Isto, isto bi bilo :zubo:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

20 Mar 2014, 16:11

unda, a da obiđeš lizinge? Ima hrpa auta koje njihovi vlasnici više ne mogu otplaćivati. :ne zna: :zubo: :crying:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 16:53

Pero » wrote:unda, a da obiđeš lizinge? Ima hrpa auta koje njihovi vlasnici više ne mogu otplaćivati. :ne zna: :zubo: :crying:
..ne razumijem. tamo ce mi dat auto star petanjst dvajst godina? jos ce mi i platit..? :zubo:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

20 Mar 2014, 17:30

..a unda » wrote: ..ne razumijem. tamo ce mi dat auto star petanjst dvajst godina? jos ce mi i platit..? :zubo:
Nisam mislio da si ljubitelj oldtajmera. :zubo: Oli ti je budžet tako kratak? :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Mar 2014, 17:40

Pero » wrote: Nisam mislio da si ljubitelj oldtajmera. :zubo: Oli ti je budžet tako kratak? :zubo:
Nek si za to zafali kredezuje i es de peju, i nek opet glasa za njih :cerek:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 17:43

Pero » wrote: Nisam mislio da si ljubitelj oldtajmera. :zubo: Oli ti je budžet tako kratak? :zubo:
..eh, ocito zivimo u razlicitim svjetovima. :D

zasto mislis da sam ljubitelj oldtajmera? tj, nekih jesam, ali ti kostaju vise nego neki novi. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 17:45

miky0 » wrote:
Nek si za to zafali kredezuje i es de peju, i nek opet glasa za njih :cerek:
nemaju oni veze. ..mogu samo sebi zahvalit. :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Mar 2014, 18:37

Unda, obećali su mi danas uslikat vozilo pa se nadam da ću ga moći sutra predstaviti javnosti. Od novih podataka imam: gume su ok i po propisu, servis ne treba raditi jer je rađen lani u jesen, registracija i osiguranje s 50% popusta je cca. 3 soma kunaca...
Idem sad van u sumrak...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 18:42

karambol » wrote:Unda, obećali su mi danas uslikat vozilo pa se nadam da ću ga moći sutra predstaviti javnosti. Od novih podataka imam: gume su ok i po propisu, servis ne treba raditi jer je rađen lani u jesen, registracija i osiguranje s 50% popusta je cca. 3 soma kunaca...
Idem sad van u sumrak...
..kojih 50%? ..cijih? :D

aj vidi, mozda i bude sta.. :kokice: ..kolko toltara trosi? :kokice:
Post Reply