Prometna pravila

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 11:35

Vidim da ovu temu nemamo, a mene, a i ne samo mene jebe jedna situacija.

Cesta A je glavna cesta i ima pravo prednosti, ali se polukruzno okrece ulijevo. Cesta B se ukljucuje u nju tako da joj glavna cesta dolazi s lijeva a vozi se prema ravno i ima znak trokut. S desne strane se od ceste B u glavnu A ukljucuje treca C cesta, koja ima znak STOP. Koja cesta poslije A ima pravo prednosti. Dakle, cesta B ima trokut, a njoj s desna dolazi C cesta koja ima znak STOP.

Nazalost, ne znam koliko sam razumljivo objasnio, ali sam na mobitelu i ne mogu nikakvu sliku stavit.


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Feb 2014, 11:41

Posebno mi je intrigantna ova cesta A koja se polukružno okreće ulijevo... :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 12:32

Euklid » wrote:Posebno mi je intrigantna ova cesta A koja se polukružno okreće ulijevo... :misli:
Kad bi cesta A isla ravno, usla bi u cestu C. Pravo prednosti ostvaruje vozeci ulijevo.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

06 Feb 2014, 13:33

Da probaš opisat di je to? :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 13:34

User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 13:37

MightyMe » wrote:Da probaš opisat di je to? :ne zna:
Split. Gospinica, Viska, i mislim Lazarica? I ima jos jedno tako raskrizje na zenti, mislim put firula, put bolnice (ne znam kako se zovu te ulice.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

06 Feb 2014, 13:40

Ja mislin da žuti ima prednost nad plavin, makar žuti ima obvezu se zaustavit.
miky0 » wrote:
Split. Gospinica, Viska, i mislim Lazarica? I ima jos jedno tako raskrizje na zenti, mislim put firula, put bolnice (ne znam kako se zovu te ulice.
:misli:
Jesi siguran? Evo gledan na google maps i ne vidin di se te ulice križaju. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 13:45

MightyMe » wrote:Ja mislin da žuti ima prednost nad plavin, makar žuti ima obvezu se zaustavit.



:misli:
Jesi siguran? Evo gledan na google maps i ne vidin di se te ulice križaju. :D
Po logici desne ruke da, al po logici prometnog znaka ima plavi, a logika je da logike zapravo nema :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 13:46

MightyMe » wrote:Ja mislin da žuti ima prednost nad plavin, makar žuti ima obvezu se zaustavit.



:misli:
Jesi siguran? Evo gledan na google maps i ne vidin di se te ulice križaju. :D
Sad si mi da mislit. Pogledat cu na googlu ja.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

06 Feb 2014, 13:48

A za ovo drugo, vjerojatno misliš na Spinčićevu, to je ona ulica kod bolnice. I kad se spustiš niz ulicu glavna cesta ti nastavi desno u raskrižju, jel tako? :misli:
Čini mi se da su tamo dva trokuta na sporednim cestama, pa nemaš problema.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 13:49

Matija Gupca i Gospinica i Lazarica :facepalm:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 13:54

MightyMe » wrote:A za ovo drugo, vjerojatno misliš na Spinčićevu, to je ona ulica kod bolnice. I kad se spustiš niz ulicu glavna cesta ti nastavi desno u raskrižju, jel tako? :misli:
Čini mi se da su tamo dva trokuta na sporednim cestama, pa nemaš problema.
Da, Put Firula, Spinciceva i I.Zajca. Nemaju, Spincniceva je trokut, a I.Zajca je STOP.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

06 Feb 2014, 13:58

Uglavnom ja stojim pri onome šta san reka. Postoje glavne i sporedne ceste. Sporedne se označavaju naopakin trokutima i STOP i ni jedna od dvi sporedne nije sporednija naspram druge. Dakle, u slučaju da se nalaziš na cesti koja je označena kao sporedna s naopakim trokutom, a s desne strane ti se nalazi cesta na kojoj je stop, pravo prvenstva prolaska ima ta cesta sa stopom jer su sve sporedne ceste iste, bija stop ili trokut na njima.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 14:23

Onda nemaju smisla prometni znak TROKUT, jer on znaci stajanje bez stat, a STOP znaci potpuno zaustavit automobil i krenit kad nema nikog. Jebo onog ko je izmislija trokut i stop :mad:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Feb 2014, 14:30

Euklid » wrote:Posebno mi je intrigantna ova cesta A koja se polukružno okreće ulijevo... :misli:
..ja sam je isto pokusao zamislit i ispao mi je neki tobogan, tako nesto.. :D

miki, u cemu je problem, sve si na onoj slici opisao. onaj sa znakom stop, najbolje mu je da ide u rikverc kolku on tu prednost ima. siba ga onaj sa trokutom, a svi cekaju da najprije ovaj smota polukruzno u lijevo..
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

06 Feb 2014, 14:35

miky0 » wrote:Onda nemaju smisla prometni znak TROKUT, jer on znaci stajanje bez stat, a STOP znaci potpuno zaustavit automobil i krenit kad nema nikog. Jebo onog ko je izmislija trokut i stop :mad:
Itekako imaju smisla u odnosu na glavnu cestu. Ove ceste koje imaju STOP su zajebano postavljene u odnosu na glavnu cestu te zbog toga nemaju dobar pregled situacije šta povlači prethodno navedenu prometnu signalizaciju. :raspa:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 14:36

..a unda » wrote: ..ja sam je isto pokusao zamislit i ispao mi je neki tobogan, tako nesto.. :D

miki, u cemu je problem, sve si na onoj slici opisao. onaj sa znakom stop, najbolje mu je da ide u rikverc kolku on tu prednost ima. siba ga onaj sa trokutom, a svi cekaju da najprije ovaj smota polukruzno u lijevo..
Tako i ja mislim. A tako i vozim.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

06 Feb 2014, 14:36

..a unda » wrote: ..ja sam je isto pokusao zamislit i ispao mi je neki tobogan, tako nesto.. :D

miki, u cemu je problem, sve si na onoj slici opisao. onaj sa znakom stop, najbolje mu je da ide u rikverc kolku on tu prednost ima. siba ga onaj sa trokutom, a svi cekaju da najprije ovaj smota polukruzno u lijevo..
Nijeee. :p
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Feb 2014, 14:38

miky0 » wrote:Onda nemaju smisla prometni znak TROKUT, jer on znaci stajanje bez stat, a STOP znaci potpuno zaustavit automobil i krenit kad nema nikog. Jebo onog ko je izmislija trokut i stop :mad:
a ima nekog smisla trokut, jer bi onda ovo di je stop imalo prednost, a nema, pa ovo, pa ono..

inace citave bacvice su razbucali s ovim novim smjerovima i znakovima. ja jos uvijek tamo upadnem u suprotni smjer. ma masu ljudi, vidim. srecom sta su tamo male ulicice, pa se sporo vozi i lokalna ekipa vec zna da nikom tu nista nije jasno, pa je pazljiva i ne obadaje puno znakove, nego pazi i misli i za onaj drugi auto.. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Feb 2014, 14:40

MightyMe » wrote:
Nijeee. :p
a kako nije? :kokice:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

06 Feb 2014, 14:44

..a unda » wrote: a kako nije? :kokice:
Jednostavno. Obe ceste su sporedne i pravo prolaska ima ona cesta koja je s desne strane.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

06 Feb 2014, 14:46

MightyMe » wrote:Uglavnom ja stojim pri onome šta san reka. Postoje glavne i sporedne ceste. Sporedne se označavaju naopakin trokutima i STOP i ni jedna od dvi sporedne nije sporednija naspram druge. Dakle, u slučaju da se nalaziš na cesti koja je označena kao sporedna s naopakim trokutom, a s desne strane ti se nalazi cesta na kojoj je stop, pravo prvenstva prolaska ima ta cesta sa stopom jer su sve sporedne ceste iste, bija stop ili trokut na njima.
ovako i ja mislim.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Feb 2014, 14:49

MightyMe » wrote: Jednostavno. Obe ceste su sporedne i pravo prolaska ima ona cesta koja je s desne strane.
e, a di to pise da su sporedne? kako ce se to znat? zato i jesu znakovi da se vidi da pravilo desne strane tu bas i ne igra.

po meni bi mozda bilo najbolje uc u raskrsce, smotat, dignut rucnu i po gasu, napravit tako jedan djir oko sebe da malo procistis eventualnu situaciju i onda krenes di oces, a svi ostali te u frci cekaju da prodjes i odes bez obzira na znakovlje.. :cheer:

jel zuti stop ono.. mora izac iz auta da vbidi jel ima koje auto i teko onda uc u raskrsce? je.
jel plavi trokut ima znak da mu cesta nije glavna i da mu se bas i nije zajebavat? ima.

onda prednost ima crveni, narocito sto bi i on morao imat neki znak, oni neki romb, tako nesto..
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

06 Feb 2014, 14:56

..a unda » wrote:
e, a di to pise da su sporedne? kako ce se to znat? zato i jesu znakovi da se vidi da pravilo desne strane tu bas i ne igra.

po meni bi mozda bilo najbolje uc u raskrsce, smotat, dignut rucnu i po gasu, napravit tako jedan djir oko sebe da malo procistis eventualnu situaciju i onda krenes di oces, a svi ostali te u frci cekaju da prodjes i odes bez obzira na znakovlje.. :cheer:
Sporedne su iz razloga šta su označene s trokutom ili stopom. Pravilo desne strane služi da se na cestama jednakog prava prolaska definira to još malo bolje.

Nego, šta bi ti reka, ko je kriv za sudar ovog zelenog i plavog:
Image
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Feb 2014, 15:03

MightyMe » wrote:
Sporedne su iz razloga šta su označene s trokutom ili stopom. Pravilo desne strane služi da se na cestama jednakog prava prolaska definira to još malo bolje.

Nego, šta bi ti reka, ko je kriv za sudar ovog zelenog i plavog:
Image
ma, meni je tu plavi kriv sto miljuna posto. sta se ne drzi svoje trake. a i zavisi di je koga di udario..

a, sad, kako se to prometno i zakonski tumaci, ne znam. to je vjerojatno situacija izmisljena za neke agresivvne lukavce koji se oce naplatit od osiguranja i namjerno onda ide u drugu traku i provociraju sudar.. :kokice:

tu bi se trebao svak drzat svoje trake i sve tece, sve stima, problema nema.. :kokice:


e, pa kazem, znakovi kazu da se sporedne, znak stop ovom znaci..stoj, pucatcu..

isao sam i ja gledat na guugle mapu, svaki dan sam skoro tamo..u cemu je problem? ovi sta idu iz tenusa prema bolnici i iz bolnice prema tenisu, ti pice i nista ih ne zanima, ostali ih cekaju.. :kokice:
Post Reply