Prometna pravila

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Feb 2014, 16:22

..jeboga stop daga jebo..

Image

Znak "obvezno zaustavljanje" (B02) označuje mjesto pred ulazom u raskrižje na kojem je vozač dužan zaustaviti vozilo i dati prednost prolaska svim vozilima koja se kreću cestom na koj nailazi ili označuje mjesto ispred prijelaza ceste preko željezničke pruge u istoj razini na kojem je vozač dužan zaustaviti vozilo i dati prednost prolaska svim vozilima što se kreću željezničkom prugom na koju on nailazi.
..


User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Feb 2014, 16:44

..jebiga, tuka i tukci su pravu. ai majti je u pravu. :zubo: stop ne znaci da mora propustit trokut. stop znaci da moras stat,a trokut znaci da moras propustit stop ako ima prednost. :ne zna:

kad sam polagao vozacki, to tako nije bilo. tj bilo je nesto, ali svasta..

ima ona uzbrdica kad se ide na gripe, ono gdje se mora proc ispod one kuce, podvoznjacka neka jednosmjerna ulicica i onda skrenes na desno, pa aj moja, uzbrdo i onda klaj, klaj odas i nakon sto metara, dvjesto ima jedna ulicica koja dolazi sa desne strane, od strane skole i ne zavrsava nigdje, slijepa ulica.

i, kaze meni instruktor.. vidis, polagat ces u fici i bit ce pun fico i ti sad sad na ovoj uzbrdici imas ovu ulicu s desna, a ne vidi se bas dobro jel ima auta, jel dolazi auto i moras stat. a ne moras stat jer ti imas prednost, jer je ta druga ulica slijepa i ima znak stop, ali ti ga ne vidis i ne znas da je slijepa ulica i ne znas da ima stop i onda moras stat, tj ne moras, ali moras, a kako ce fico bit pun, a stajes na ovoj strmoj uzbrdici, tesko ces opet krenut i komisija ce te bacit. komisija ce te bacit i ako ne stanes. komisija ce te bacit ako stanes. komisija ce te bacit i ako ne uspijes krenut.
i, sta cu onda, pitam ja...
a nista, kaze on.. necemo ic na ispitu tom ulicom. :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 18:43

Isto su rekli i na velikom forumu. Dakle, glup zakon za tukce skrojen. Tamo neka lapaca ce meni trubit :mad:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Feb 2014, 19:07

..ne znam sta kazu na velikom forumu o tome, ali vidim da je najbolje stat uopce ili usporit i polako mi po mic, imao prednost ili ne.. :D

najvolim ove koji voze i koji kazu.. u pravu sam, a tako i voze. . njima bih svima za rodjendane poklanjao zivotne matrice kako se ponasat. :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

06 Feb 2014, 20:08

..a unda wrote: i, kaze meni instruktor.. vidis, polagat ces u fici i bit ce pun fico i ti sad sad na ovoj uzbrdici imas ovu ulicu s desna, a ne vidi se bas dobro jel ima auta, jel dolazi auto i moras stat. a ne moras stat jer ti imas prednost, jer je ta druga ulica slijepa i ima znak stop, ali ti ga ne vidis i ne znas da je slijepa ulica i ne znas da ima stop i onda moras stat, tj ne moras, ali moras, a kako ce fico bit pun, a stajes na ovoj strmoj uzbrdici, tesko ces opet krenut i komisija ce te bacit. komisija ce te bacit i ako ne stanes. komisija ce te bacit ako stanes. komisija ce te bacit i ako ne uspijes krenut.
i, sta cu onda, pitam ja...
a nista, kaze on.. necemo ic na ispitu tom ulicom. :zubo:
:lol: vi ste u splitu svi ludi :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

06 Feb 2014, 20:15

Inace, i moj je otac polagao u fici. Kakve li koincidencije :kava:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Feb 2014, 22:53

Beau » wrote:Inace, i moj je otac polagao u fici. Kakve li koincidencije :kava:
Ko zna di je sve Unda ubada :lol:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Feb 2014, 09:02

miky0 wrote:
Ko zna di je sve Unda ubada :lol:
Budalo :D
Nisam na to mislila :o
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2014, 10:22

Kao prvo, jebo te polukružni kurac!

Kao drugo, jebem vas šašave sve skupa!

Problem je u loše postavljenim znakovima, a vi tražite smisao u budalaštini.Prema pravilu desne strane, žuti ima prednost nad plavim. Međutim, žuti ima znak STOP, a to znači da MORA propustiti plavog. A plavi MORA čekati žutog zbog pravila desne strane. Eto.

Predlažem da dovedete županicu Merzel da vam to popravi...
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

07 Feb 2014, 11:15

Ovo već postaje žalosno koliko ljudi ne zna vozit u raskrižju. Nit je to budalaština, nit su znakovi loše postavljeni.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2014, 11:24

Eto vam pa čitajte:

..a unda » wrote:..jeboga stop daga jebo..

Image

Znak "obvezno zaustavljanje" (B02) označuje mjesto pred ulazom u raskrižje na kojem je vozač dužan zaustaviti vozilo i dati prednost prolaska svim vozilima koja se kreću cestom na koj nailazi ili označuje mjesto ispred prijelaza ceste preko željezničke pruge u istoj razini na kojem je vozač dužan zaustaviti vozilo i dati prednost prolaska svim vozilima što se kreću željezničkom prugom na koju on nailazi.
..
Svatko pismen lako može zaključiti da je žuti dužan propustiti plavog, a vi ostali upišite prometni fakultet.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Feb 2014, 11:31

evo tu je sve lijepo objašnjeno :hekla:

"O čemu se ovdje radi; Zakon o sigurnosti prometa na cestama poznaje glavnu cestu (cestu s prednošću prolaza) i sporednu cestu, dakle dvije vrste cesta.

Kada se nalazite na cesti koja ima znak Trokuta, to Vam govori da se nalazite na sporednoj cesti. Jednako tako, ako se nalazite na cesti sa znakom Stop – govori Vam da ste na sporednoj cesti.

Ne postoji “sporednija” cesta i “manje sporednija” cesta. Dakle oba vozila (vozilo br. 2 i 3) se nalaze na sporednoj cesti. A zakon je tu jasan – za vozila na cesti iste važnosti važi pravilo desne strane."
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Feb 2014, 11:49

Beau » wrote:evo tu je sve lijepo objašnjeno :hekla:

"O čemu se ovdje radi; Zakon o sigurnosti prometa na cestama poznaje glavnu cestu (cestu s prednošću prolaza) i sporednu cestu, dakle dvije vrste cesta.

Kada se nalazite na cesti koja ima znak Trokuta, to Vam govori da se nalazite na sporednoj cesti. Jednako tako, ako se nalazite na cesti sa znakom Stop – govori Vam da ste na sporednoj cesti.

Ne postoji “sporednija” cesta i “manje sporednija” cesta. Dakle oba vozila (vozilo br. 2 i 3) se nalaze na sporednoj cesti. A zakon je tu jasan – za vozila na cesti iste važnosti važi pravilo desne strane."
Moras priznat da se ova definicija kosi s pravilom koje pise za znak STOP.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Feb 2014, 11:55

miky0 » wrote:
Moras priznat da se ova definicija kosi s pravilom koje pise za znak STOP.
Samo zbunjujuće na prvu.
Ali znamo da znak STOP i trokut jednako označavaju da je riječ o sporednoj cesti.
A nikad nije bilo govora koja od sporednih ima veću ili manju prednost. Prema tome, kad su ceste jednake važnosti - pravilo desne strane :ne zna:

Polagala sam vozački 98. I ovo mi je logično...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Feb 2014, 12:01

I ja sam '98 :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

07 Feb 2014, 12:04

Beau wrote:evo tu je sve lijepo objašnjeno :hekla:

"O čemu se ovdje radi; Zakon o sigurnosti prometa na cestama poznaje glavnu cestu (cestu s prednošću prolaza) i sporednu cestu, dakle dvije vrste cesta.

Kada se nalazite na cesti koja ima znak Trokuta, to Vam govori da se nalazite na sporednoj cesti. Jednako tako, ako se nalazite na cesti sa znakom Stop – govori Vam da ste na sporednoj cesti.

Ne postoji “sporednija” cesta i “manje sporednija” cesta. Dakle oba vozila (vozilo br. 2 i 3) se nalaze na sporednoj cesti. A zakon je tu jasan – za vozila na cesti iste važnosti važi pravilo desne strane."
Ajme, budalaštine. Za ovaj tip raskrsnice se ne koriste ovi znakovi. Da li bi ikome palo na pamet kad naiđe na znak prvenstva prolaza (npr. vozilo 1) da pogleda znak ukrštajuće ulice da i on možda nema pravo prvenstva prolaza (vozilo 4)? Znači, v1 bi trebao prekontrolisat sva četiri znaka pa izračunat ko kad ide, pa pogledat ima li koga, pa...pa onda opet obrnut krug po znakovima, jer, jebeš ti to, možda je neš previdio, možda... :D

A i nema puno smisla da onaj s trokutom, a koji se ne mora zaustavljat, jel, mora čekat nekog koji mora.

Elem, postoje znakovi za takav tip raskrsnice, al izgleda da ih nije bilo na stanju u datom trenutku :ne zna:

EDIT: ja sam '95, slušajte mene :mudri: :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Feb 2014, 12:09

Zmaj021 » wrote:
Ajme, budalaštine. Za ovaj tip raskrsnice se ne koriste ovi znakovi. Da li bi ikome palo na pamet kad naiđe na znak prvenstva prolaza (npr. vozilo 1) da pogleda znak ukrštajuće ulice da i on možda nema pravo prvenstva prolaza (vozilo 4)? Znači, v1 bi trebao prekontrolisat sva četiri znaka pa izračunat ko kad ide, pa pogledat ima li koga, pa...pa onda opet obrnut krug po znakovima, jer, jebeš ti to, možda je neš previdio, možda... :D

A i nema puno smisla da onaj s trokutom, a koji se ne mora zaustavljat, jel, mora čekat nekog koji mora.

Elem, postoje znakovi za takav tip raskrsnice, al izgleda da ih nije bilo na stanju u datom trenutku :ne zna:

EDIT: ja sam '95, slušajte mene :mudri: :D
Dobro, kad je glavna cesta u L, uvijek se i koriste znakovi koji pokazuju smjer glavne ceste.
Ne znam ni ja zašto kompliciraju s ovim stop i trokut. Bezveze je fakat :o
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

07 Feb 2014, 12:14

judolino » wrote:Eto vam pa čitajte:




Svatko pismen lako može zaključiti da je žuti dužan propustiti plavog, a vi ostali upišite prometni fakultet.
Šjor pismeni, ista stvar piše i za trokut:

http://www.pismorad.hr/Znakovi/Detaljno ... kultura=hr
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

07 Feb 2014, 12:14

miky0 » wrote:I ja sam '98 :D
Ja '12. :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Feb 2014, 12:23

MightyMe » wrote:
Ja '12. :zubo:
Onda cuti i slusaj iskusnije :lol:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

07 Feb 2014, 12:26

Vidin kako ste iskusniji, točno tako da bi van svima poništija vozačke.

Zajebanciju na stranu, 90% toga u prometu je iskustvo, ali ovih 10% je condicio sine qua non.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2014, 12:33

Ma dokurca, i Zmay veli da su znakovi u kurcu - i u pravu je.
Problem je u tome što ja kao žuti NE ZNAM je li plavi na glavnoj ili sporednoj cesti. Ako pretpostavim da je na glavnoj, čekam ga da prođe, a s druge strane on čeka mene zbog pravila desne strane.
Kak ne kužite?
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2014, 12:34

MightyMe » wrote:
Šjor pismeni, ista stvar piše i za trokut:

http://www.pismorad.hr/Znakovi/Detaljno ... kultura=hr
Da, i što s tim?
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2014, 12:37

Ja znam vrlo jednostavno rješenje problema. Uz znak STOP treba stajati oznaka glavne ceste - znači, u obliku zakrivljenog slova L - i problem je riješen.

A sad ak Miki kaže da taj znak postoji - ubiću ga...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Feb 2014, 12:38

judolino » wrote:Eto vam pa čitajte:




Svatko pismen lako može zaključiti da je žuti dužan propustiti plavog, a vi ostali upišite prometni fakultet.
je, pise mile, al pise i hund..

Image

Znak "raskrižje s cestom s prednošću prolaska" (B01) označuje blizinu raskrižje na kojem vozač mora dati prednost svim vozilima što se kreću cestom na koju on nailazi.

:kokice:
Post Reply