Prometna pravila

Kante, pile & nježnički nadomjesci
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

07 Feb 2014, 12:39

judolino » wrote: Da, i što s tim?
Da si pismen( :zubo: ), vidija bi da tu piše identičan dio rečenice koji si tamo bolda kod opisa stopa.

Isto tako, romb, osmerokut i naopaki trokut s s razlogom tog oblika, različiti od svih ostalih, da ih možeš prepoznat i kad nisu okrenuti prema tebi. Tako da to da ne znaš ko je na glavnoj cesti ne drži vodu.


User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Feb 2014, 12:40

judolino » wrote:Ma dokurca, i Zmay veli da su znakovi u kurcu - i u pravu je.
Problem je u tome što ja kao žuti NE ZNAM je li plavi na glavnoj ili sporednoj cesti. Ako pretpostavim da je na glavnoj, čekam ga da prođe, a s druge strane on čeka mene zbog pravila desne strane.
Kak ne kužite?
Ma u kurcu je skroz na skroz, citam na velikom forumu, ja ka plavi auto ne pustam zutog, zuti me opali, i ja bi bija kriv. Jebes ti takve propise i onog koji ih je uvea. :o
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

07 Feb 2014, 12:41

judolino » wrote:Ja znam vrlo jednostavno rješenje problema. Uz znak STOP treba stajati oznaka glavne ceste - znači, u obliku zakrivljenog slova L - i problem je riješen.

A sad ak Miki kaže da taj znak postoji - ubiću ga...
Da, to se obično i radi. Kao što postoji dopunska tabla kad si na glavnoj cesti da ti pokaže smjer, tako postoje i kombinacije sa stopom i trokutom. Međutim, ovdje je neko štedija na tablama. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Feb 2014, 12:43

judolino » wrote: Kao prvo, jebo te polukružni kurac!

Kao drugo, jebem vas šašave sve skupa!

Problem je u loše postavljenim znakovima, a vi tražite smisao u budalaštini.Prema pravilu desne strane, žuti ima prednost nad plavim. Međutim, žuti ima znak STOP, a to znači da MORA propustiti plavog. A plavi MORA čekati žutog zbog pravila desne strane. Eto.

Predlažem da dovedete županicu Merzel da vam to popravi...
e, i onda zuti oce krenut, ali ima znak stop, a vidi plavog, a plavi oce desnog zutog propustit, a zuti oce ic, ali ima znak stop.. :zubo:

mislim, sta zna zuti stop koja je cesta glavna .. sto se njega tice, sve su glavne i helikopter je glavni povise i kombajn na njivi u osijeku, svi, sve.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Feb 2014, 12:45

MightyMe » wrote:
Da, to se obično i radi. Kao što postoji dopunska tabla kad si na glavnoj cesti da ti pokaže smjer, tako postoje i kombinacije sa stopom i trokutom. Međutim, ovdje je neko štedija na tablama. :zubo:
mozda je ukralo. a mozad je neko po noci ispremisa i preokrenuo znakove? :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Feb 2014, 12:48

Zmaj021 » wrote:
Ajme, budalaštine. Za ovaj tip raskrsnice se ne koriste ovi znakovi. Da li bi ikome palo na pamet kad naiđe na znak prvenstva prolaza (npr. vozilo 1) da pogleda znak ukrštajuće ulice da i on možda nema pravo prvenstva prolaza (vozilo 4)? Znači, v1 bi trebao prekontrolisat sva četiri znaka pa izračunat ko kad ide, pa pogledat ima li koga, pa...pa onda opet obrnut krug po znakovima, jer, jebeš ti to, možda je neš previdio, možda... :D

A i nema puno smisla da onaj s trokutom, a koji se ne mora zaustavljat, jel, mora čekat nekog koji mora.

Elem, postoje znakovi za takav tip raskrsnice, al izgleda da ih nije bilo na stanju u datom trenutku :ne zna:

EDIT: ja sam '95, slušajte mene :mudri: :D
e, trebalo bi stat, parkirat, izac iz auta, stavit ruke u dzepe i nabravit djir po raskrscu da se vide kojih sva znakova sarenih ima i di su.
onda kad vidi kakvo je stanje, znat ce sta ce.. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Feb 2014, 13:34

judolino » wrote:Ja znam vrlo jednostavno rješenje problema. Uz znak STOP treba stajati oznaka glavne ceste - znači, u obliku zakrivljenog slova L - i problem je riješen.

A sad ak Miki kaže da taj znak postoji - ubiću ga...
Nema, ima samo znak STOP...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2014, 17:10

MightyMe » wrote:
Da si pismen( :zubo: ), vidija bi da tu piše identičan dio rečenice koji si tamo bolda kod opisa stopa.

Isto tako, romb, osmerokut i naopaki trokut s s razlogom tog oblika, različiti od svih ostalih, da ih možeš prepoznat i kad nisu okrenuti prema tebi. Tako da to da ne znaš ko je na glavnoj cesti ne drži vodu.
Kakve su ovo nebuloze, majko draga... :facepalm:

Jebo te onaj ko ti dade dozvolu!

A vjerojatno i je... :raspa:

Da skratimo: osim Zmaja i mene svi ste ispali glupi ko kurac. :giggle:

I još nešto: izedete mi kurac na zejtin, amateri... :mudri:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2014, 17:12

miky0 » wrote:
Nema, ima samo znak STOP...
Dokaz da treba postreljat sve te idiote zadužene za promet.
Glup, gluplji, inženjer prometa... :snajper:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Feb 2014, 17:29

judolino » wrote: Kakve su ovo nebuloze, majko draga... :facepalm:

Jebo te onaj ko ti dade dozvolu!

A vjerojatno i je... :raspa:

Da skratimo: osim Zmaja i mene svi ste ispali glupi ko kurac. :giggle:

I još nešto: izedete mi kurac na zejtin, amateri... :mudri:
I mene i Unde :zubo:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

07 Feb 2014, 17:35

judolino » wrote: Kakve su ovo nebuloze, majko draga... :facepalm:

Jebo te onaj ko ti dade dozvolu!

A vjerojatno i je... :raspa:

Da skratimo: osim Zmaja i mene svi ste ispali glupi ko kurac. :giggle:

I još nešto: izedete mi kurac na zejtin, amateri... :mudri:
Prile, meni tebe ža. :tuzni:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Feb 2014, 18:34

ljudi, koliko dugo se može voziti na rezervnoj, koja je ljetna, dok su zimski uvjeti?
jel može policija haltat u nekom malom roku, i ako da, kakve su kazne?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2014, 19:24

Pješčana » wrote:ljudi, koliko dugo se može voziti na rezervnoj, koja je ljetna, dok su zimski uvjeti?
jel može policija haltat u nekom malom roku, i ako da, kakve su kazne?
Ha, možeš se voziti dok bude čitava. Snijeg je okopnio, auto će ti biti nestabilniji s različitim stražnjim gumama. Trebala bi, ako ikako možeš, kupiti novu gumu (ili dvije, ovisi koliko je isrošena ona na suprotnoj strani).
Teško da će ti murija to gledat. A ako i budu, reci da ti je upravo pukla guma pa si je zamijenila, a sad trčiš kupit novu.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Feb 2014, 17:57

ma kupila sam, dvije.
ali pitam čisto da znam, jer vulkanizeri skojima sam razgovarala su bili polusuvisli i prijetili su mi policijom ko da sam kriminalac.
ispalo je da policija skuži ljetnu gumu pa juri za autom po gradu.
samo me zanima, u slučaju da se desi, jel stvarno kažnjavaju dok su zimski uvjeti?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Feb 2014, 18:26

Ne, ne kažnjavaju. Mi živimo u Carstvu Gde Caruje Drugarstvo.

Ne znam zakaj ti ovo pišem, al aj, dobro.

Igorm slučaja baš danas mi je konobarica, samohrana majka dvoje djece, ispričala kako je otišla prije dvije godine na djevojačku večer u Dubravu. Pri povratku na zapad zaustavila su je dva drota i morala je puhati.
Napuhala je ČAK 0,8 i mlađi ju je drot htio pustiti, ali stariji se zainatio pa je mačka otišla na JEBENO TRIJEŽNJENJE DO JUTRA, a sucu za prekršaje je stigla sljedeći dan u 13.30. I platila preko tri soma kuna.

Pješčana, ti si meni draga cura, ali živiš u snovima i bajkama.

Dakle: najvjerojatnije ti nitko neće ništa, ali nije isključeno ni da ti netko ne spraši metak u leđa. Bez zajebancije.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

08 Feb 2014, 19:11

Čudno da ju je mlađi tija pustit. Obično su oni napaljeniji po tom pitanju. Ne stignu se još iživit. :D
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

09 Feb 2014, 11:20

Pješčana » wrote:ma kupila sam, dvije.
ali pitam čisto da znam, jer vulkanizeri skojima sam razgovarala su bili polusuvisli i prijetili su mi policijom ko da sam kriminalac.
ispalo je da policija skuži ljetnu gumu pa juri za autom po gradu.
samo me zanima, u slučaju da se desi, jel stvarno kažnjavaju dok su zimski uvjeti?
Kako to misliš vulkanizeri ti prijetili policijom? :misli:

Ako još nisi riješila situaciju, ima u mom kvartu super vulkanizer, a to je i tebi relativno blizu. Ako ti još treba, javi pa ću ti dati kontakt.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

09 Feb 2014, 16:04

Vezano uz mikyjevo pitanje, s obzirom da STOP predstavlja obavezu zaustavljanja vozila i postavlja se na manje preglednim mjestima, nema načina po kojemu bi vozilo iz tog smjera moglo, u praksi barem i ako su znakovi točno postavljeni, imati prednost čak ni kad je s desne strane jer zbog nepreglednosti ne mora vidjeti pravilno i odmah ostatak raskršća, a i mora fizički stati. Takav raspored znakova je koristan ako je zbilja cesta sa znakom STOP manje pregledna, uvučena i možda ju i vozač koji dolazi iz smjera s trokutom ne vidi jasno pa odmah bez zaustavljanja ulazi u križanje gledajući stanje glavne ceste. Ali ako je pregledno, znakovi su vjerojatno krivo postavljeni pa ne bi bilo loše o tome obavijestiti nadležne službe.

Meni su problem glavne ceste koje idu tako u stranu, u lijevo ili desno, kao i kod mikyja, a cesta se nastavlja i ravno, pa onda budaletine koje ne poznaju cestu od ranije, i ne gledaju znakove, zamišljaju da je sve što vodi ravno = glavna cesta.
.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Feb 2014, 17:58

glete, policija provjerava imamo li zimske gume za trajanja zimskih uvjeta.
samo me zanimalo kolika je kazna kako nemaš zimske gume u tom periodu.

judolino, fala na poravljanju perspektive :top: :D

imam gume, fala, sve je ok
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

09 Feb 2014, 18:14

Pješčana » wrote:glete, policija provjerava imamo li zimske gume za trajanja zimskih uvjeta.
samo me zanimalo kolika je kazna kako nemaš zimske gume u tom periodu.

judolino, fala na poravljanju perspektive :top: :D

imam gume, fala, sve je ok
Samo budi oprezna, ima dobrih dečki, ali imaš šanse naletjeti na kretene.
A i njih jebu u zdrav mozak da nam gule kazne što je više moguće, sranje je to sve skupa.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Feb 2014, 19:16

Pješčana » wrote:glete, policija provjerava imamo li zimske gume za trajanja zimskih uvjeta.
samo me zanimalo kolika je kazna kako nemaš zimske gume u tom periodu.

judolino, fala na poravljanju perspektive :top: :D

imam gume, fala, sve je ok
Haj. Bio sam odsutan pa malkoc kasnim. Za navedeni slučaj, da su te zaustavili iz nekog razloga i da su gledali kakve gume imaš, mogli bi ti pisati 300 kuna kazne.
Da si zapela negdje u snijegom zametenim krajevima dobila bi 700 kuna kazne i isključenje iz prometa.
Trebaš imati 4 zimske gume ili 4 ljetne (najmanjeg profila 4 - 6 mm) + lance za pogonske kotače.
I to je to. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

09 Feb 2014, 23:13

karambol » wrote:
Haj. Bio sam odsutan pa malkoc kasnim. Za navedeni slučaj, da su te zaustavili iz nekog razloga i da su gledali kakve gume imaš, mogli bi ti pisati 300 kuna kazne.
Da si zapela negdje u snijegom zametenim krajevima dobila bi 700 kuna kazne i isključenje iz prometa.
Trebaš imati 4 zimske gume ili 4 ljetne (najmanjeg profila 4 - 6 mm) + lance za pogonske kotače.
I to je to. :D
A kaj je najbolje, to uopće nije loša ideja.
Puno je bolji filing na cesti sa 4, a ne s 2 zimske gume.
Tko ne vjeruje - nek proba, neće požaliti.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Mar 2014, 22:43

Kažu mi da su se promijenila prometna pravila. Na kružnom toku. Tako da, ako netko vozi lijevo od tebe, dakle, po unutrašnjem krugu, pa hoće izaći s kružnog toka i prebaci se u tvoju traku (vanjsku), ti si kriv ako ga ne pustiš da prođe.

OK, ja puštam svakoga, radije nego da moram popravljati auto, ali mi se sve čini da se netko tu zabunio. Netko - to je osoba koja mi je prenijela pravilo, a navodno ga je čula od instruktora iz autoškole.

Mislim, kružni tok ili ne, lik mijenja traku.

Gdje se uopće mogu pronaći eventualne promjene prometnih propisa?
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

10 Mar 2014, 23:10

MmeTipfeler » wrote:Kažu mi da su se promijenila prometna pravila. Na kružnom toku. Tako da, ako netko vozi lijevo od tebe, dakle, po unutrašnjem krugu, pa hoće izaći s kružnog toka i prebaci se u tvoju traku (vanjsku), ti si kriv ako ga ne pustiš da prođe.

OK, ja puštam svakoga, radije nego da moram popravljati auto, ali mi se sve čini da se netko tu zabunio. Netko - to je osoba koja mi je prenijela pravilo, a navodno ga je čula od instruktora iz autoškole.

Mislim, kružni tok ili ne, lik mijenja traku.

Gdje se uopće mogu pronaći eventualne promjene prometnih propisa?
Ne znam za takve promjene, ali ako je u kružnom toku isprekidana crta, a uvijek jest, onda je to pravilo.

A što se puštanja tiče pa i to bi trebalo biti isto kao i bilo gdje gdje je isprekidana crta. Nije da se moraš zaustaviti ili raditi ikakve ustupke već onaj koji se prestrojava treba provjeriti može li tu radnju obaviti bez opasnosti za ostale sudionike u prometu. Pa tek ako može, onda se može prebaciti u drugu traku.

Promjene prometnih propisa su u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

10 Mar 2014, 23:23

Koliko je stara ta promjena? Men se čini da se ZSPC nije mijenjao od kad je Ustavni Sud ukinuo par odredbi šta se tiče mladih vozača.
Post Reply