Prometna pravila

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

10 Mar 2014, 23:43

MightyMe » wrote:Koliko je stara ta promjena? Men se čini da se ZSPC nije mijenjao od kad je Ustavni Sud ukinuo par odredbi šta se tiče mladih vozača.
Bilo je nekih promjena u 2013., ali nisam ih čitala.


MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

10 Mar 2014, 23:45

Kako me iritiraju ove izmjene i dopune. Triba mi tri puta više vrimena da skužin o čemu se radi. :gaah:
A pročišćeni tekst nema smisla čitat. :gaah:


Evo pročita san na brzinu, ne čini mi se da ima išta šta bi normalnom vozaču bilo bitno. Dosta sitnica oko ove nove vozačke, oko EU i tako.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

11 Mar 2014, 00:00

Ma ono, nekako mi bezveze tvrditi na ćoravo, dok nisam pročitala, ali mi se stvarno čini nerealno da je zakonski propisana obveza vozačima koji se kreću u traci u kojoj već jesu da moraju (baš moraju) puštati svakoga tko se ubacuje iz susjedne trake, a sve to baš na kružnom toku. :D
Stvarno ne vjerujem. :ne zna:

A malo zvuči i kao da voziš glavnom cestom i netko se hoće uključiti sa sporedne i moraš ga pustiti. Nemere tako bit. :madkava:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

11 Mar 2014, 00:25

Istina, da, to stvarno čudno zvuči.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

11 Mar 2014, 02:14

MmeTipfeler » wrote:Kažu mi da su se promijenila prometna pravila. Na kružnom toku. Tako da, ako netko vozi lijevo od tebe, dakle, po unutrašnjem krugu, pa hoće izaći s kružnog toka i prebaci se u tvoju traku (vanjsku), ti si kriv ako ga ne pustiš da prođe.

OK, ja puštam svakoga, radije nego da moram popravljati auto, ali mi se sve čini da se netko tu zabunio. Netko - to je osoba koja mi je prenijela pravilo, a navodno ga je čula od instruktora iz autoškole.
:eek: To bi značilo da unutarnje trake gube funkciju jer u njih se obično ulazi kad ne izlaziš odmah. Ali ima tih situacija kad je to normalno, odnosno u praksi to radimo, npr. ako iz nekog razloga kružimo vanjskom trakom, a postoji netko i u unutarnjoj tko ide van prije nas, pustit ćemo ga. Ako smo pak u traci koja dopušta kruženje (srednja recimo), a netko iz unutarnje hoće preko nas van, to bi ipak bilo no-no. Valjda.
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Apr 2014, 22:06

Image

(Powered by frubar.net)
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 Apr 2014, 22:53

Samo ti je to na pameti, a? :zubo:

Mislim, policija... :zubo: :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

22 Apr 2014, 23:21

karambol » wrote:Samo ti je to na pameti, a? :zubo:

Mislim, policija... :zubo: :zubo:
Ja bih rekla da Euklid pokazuje nadprosjecnu empatiju prema zenama starije dobi dajuci im ideje kako uz 50% popusta biti zadovolj(e)ne policijskim uslugama. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Apr 2014, 23:24

Vele da policajci imaju veliki pendrek... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

22 Apr 2014, 23:43

Euklid » wrote:Vele da policajci imaju veliki pendrek... :ne zna:
Sta stvarno?
I ova prometna policija?

Ja mislila da je to dio opreme samo specijalaca u specijalnim situacijama. :ne zna:
Tipa, tucnjave na stadionima, rusenje vlade i tako to....uglavnom, pri muskim poslovima.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

23 Apr 2014, 00:17

Bara huda » wrote: Sta stvarno?
I ova prometna policija?

Ja mislila da je to dio opreme samo specijalaca u specijalnim situacijama. :ne zna:
Tipa, tucnjave na stadionima, rusenje vlade i tako to....uglavnom, pri muskim poslovima.
Oni imaju svaki po 2 pendreka uza se... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

23 Apr 2014, 13:35

Kad smo već kod prometnih pravila i uvodnog Mikijevog posta...Jedan moj poznanik ima teoriju da su pravila postavljena kako bi se mogle odrediti visine kazni za one koji ih krše i da su nam nepotrebna jer kad bi se vozili na isti način kako se krećemo hodajući u gužvi - bilo bi manje nesreća.
Ovo ide u prilog njegovoj teoriji... :zubo:

Addis Ababa
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

18 Dec 2014, 21:45

Opet ja.

Koliko znam, a možda i nemam pojma, biciklist se na zebri tretira kao vozilo. Osim kada gura bicikl, a on sam ide pješke.

Danas me izbezumio lik na skretanju iz Islandske u SR Njemačke. Ja dolazila sa zapada i skretala ulijevo, a on biciklom vozio preko SR Njemačke (ulice, mislim :D) s istoka na zapad. Pa smo se zatekli na istom pješačkom prijelazu. Bez drugih pješaka. Ako nema pješaka, mogu skrenuti lijevo, a biciklist nije pješak ako se vozi na biciklu.

Naravno, palo je par teških riječi, ali... nisam ga zgazila. Jel mi se to računa u malus ili u bonus? :cerek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Dec 2014, 22:01

Ako nema biciklističke staze a on ide s biciklom preko pješačkog onda ga mora gurati.

SR Njemačke ima biciklističku stazu, tj. onu žutu crtu koja bi je trebala predstavljati.

Međutoa, da li Islandska/Ukrajinska (po kojoj se on kretao ako sam dobro shvatio) ima biciklističku, to nisam siguran. Ako ima unda si ti kriva, ako nema onda je on kriv... :zubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

18 Dec 2014, 22:15

Ne, on je prelazio SR Njemačke. Gdje nema biciklističke staze. Da je išao preko Islandske/Ukrajinske, bili bismo se mimoišli, to jest ne bih ga ni primijetila jer bi mi ostao s desne strane i otišao put juga. Ja sam dolazila sa zapada i skretala lijevo prema sjeveru. Zar ću još morati crtati kao na prijavi štete? :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Dec 2014, 23:43

Sta ja mogu kad se krivo izrazavas :ne zna:
Ne kaze se ko je isao preko koje nego ko se kretao kojom.
Ti si isla Islandskom i skrenula u SR Njemacke. On se kretao Ukrajinskom/Islandskom u pravcu zapada. Ne znam da li Ukrajinska/Islandska imaju bic stazu. Ako nemaju trebala si ga zgazit jer on u tom slucaju krizanje sa SR Njemackom mora izvest gurajuci paciklo preko zebre ili se voziti kolnikom jer po pjesackoj stazi niti ne smije vozit paciklo.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Dec 2014, 07:51

Ti mene namjerno krivo razumiješ. :(

Nisam ga zgazila jer mi je gad zbrisao, a na zebri je autom teže manevrirati nego biciklom. :cerek:

Mislim, svi se mi vozimo biciklom preko zebre, ja prva, ali se ne derem na vozače ako me ne propuste. Recimo, kod mene na dva semafora (na vrhu i dnu našega dijela velike prometnice - šta te briga gdje ja stanujem! :D) postoji biciklistička staza i ucrtana crvena traka uz zebru, a na dva manja semafora, otprilike na sredini,toga nema. Što znači da se možeš voziti jednom stranom ulice po biciklističkoj stazi, ali da bi na tom "malom" semaforu prešao na drugu stranu i s druge strane nastavio stazom, moraš sići s bajka i prošetati ga preko ceste. Meni se to ne da, a ne da mi se ni voziti do onih "velikih" semafora. Međutim, znam da kršim propis, šutim i vozim dalje. :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Dec 2014, 09:23

MmeTipfeler » wrote:Ti mene namjerno krivo razumiješ. :(

Nisam ga zgazila jer mi je gad zbrisao, a na zebri je autom teže manevrirati nego biciklom. :cerek:

Mislim, svi se mi vozimo biciklom preko zebre, ja prva, ali se ne derem na vozače ako me ne propuste. Recimo, kod mene na dva semafora (na vrhu i dnu našega dijela velike prometnice šta te briga gdje ja stanujem! :D) postoji biciklistička staza i ucrtana crvena traka uz zebru, a na dva manja semafora, otprilike na sredini,toga nema. Što znači da se možeš voziti jednom stranom ulice po biciklističkoj stazi, ali da bi na tom "malom" semaforu prešao na drugu stranu i s druge strane nastavio stazom, moraš sići s bajka i prošetati ga preko ceste. Meni se to ne da, a ne da mi se ni voziti do onih "velikih" semafora. Međutim, znam da kršim propis, šutim i vozim dalje. :ne zna:
Ja sam bas mislija svratit na sisanje kad skoknem do zg-a :tuzni:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Dec 2014, 19:07

miky0 » wrote:
Ja sam bas mislija svratit na sisanje kad skoknem do zg-a :tuzni:
Ti smiješ. Čak ću te i svojoj frizerki voditi. Euklid se odbio voziti sa mnom. :durica
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Dec 2014, 19:23

Ne znam kako ali na ovom forumu uvijek nekako ispadne da je Euklid kriv... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Dec 2014, 19:24

MmeTipfeler » wrote:
Ti smiješ. Čak ću te i svojoj frizerki voditi. Euklid se odbio voziti sa mnom. :durica
Ne, ne triba meni šišanje, vec sisanje. Imam problem s krutom hranom, pa zato :cerek:

Morao sam š kopipejstat :gaah:
Post Reply