Autoput

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

02 Sep 2013, 08:42

Ajme grozno :eek:

Isuse, da mi medvjed padne na auto :rofl: :facepalm:
Ne mogu to ni zamisliti.


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

02 Sep 2013, 22:50

zamisli, voziš se, radio svira, you mind your own business, a ono hop, medo kroz krov :D

smijem se, smijem, al skoro sam plakala
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

04 Sep 2013, 00:24

moj susjed je poginuo tako što mu je krava skočila na auto, fićeka. preko grmlja. nitko nije mogao vjerovati. kad su mu kucali na kuću da obavijeste obitelj, škura je otvorila njegova najstarija kći i rekla ljudima da ne pričaju pizdarije

a što je bilo najbolje, taj tip je bio kao neki gazda u selu. ne znam kako bi bila analogija "nepisanom pravilu", on je bio takav "nepisan", neimenovan gazda. to je značilo svašta, od toga da ga se pitalo za savjet do toga da ga se zvalo kad bi netko umro. uređivao je i mog nona. nisam ga se, tog tipa, usuđivala pitati zašto mu je povadio zlatne zube. bili su ostavljeni u maramici u noćnom ormariću

i onda ga takvog, praktičnog i sveznajućeg, u naponu snage i bez zlatnih zuba, ubije boškarinka
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

04 Sep 2013, 14:07

blaze » wrote: a što je bilo najbolje, taj tip je bio kao neki gazda u selu. ne znam kako bi bila analogija "nepisanom pravilu", on je bio takav "nepisan", neimenovan gazda. to je značilo svašta, od toga da ga se pitalo za savjet do toga da ga se zvalo kad bi netko umro. uređivao je i mog nona. nisam ga se, tog tipa, usuđivala pitati zašto mu je povadio zlatne zube. bili su ostavljeni u maramici u noćnom ormariću
:horor: :rofl: :S
Pa kad se ovo događalo? Bog te mazo! :rofl:

Pored ove priče mi krave i medvjedi potpuno padaju u drugi plan.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

04 Sep 2013, 15:26

blaze :rofl:
mislim, krava. fićek. nije imao siroti čovjek šanse.

ja sam, otkad je zeko letio, počela vjerovati onom znaku s propetim jelenom.
još će netko napisati da mu se jelen propeo po haubi.

frendičin tata je vozio kroz Plitvice, i srna mu se s neke litice bacila na auto. kako je to nacionalni park, došli su rendžeri i ispitivali čovjeka što je točno radio i kako je srna završila na njegovom kombiju :facepalm:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

04 Sep 2013, 19:20

Tea Tree » wrote: :horor: :rofl: :S
Pa kad se ovo događalo? Bog te mazo! :rofl:
imala sam 12 kad mi je nono umro. računaj (u sebi)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

06 Sep 2013, 01:23

blaze » wrote: imala sam 12 kad mi je nono umro. računaj (u sebi)
:izračunala u sebi:
:D
Pa nije to tako davno, jebo ga.
Ako se sjećaš još čega sličnog iz tog vremena, može li se iskoristiti ova epizoda za temu o bizarnim običajima? :D
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

10 Sep 2013, 22:47

Zadnje veselje desulo se prije 20-ak dana...
Prvi nadvožnjak poslije Sv. Roka. Nema zaustavnog traka. Kreteni. Idioti. (Poljske table, iako ima takvih bilmeza u svim zemljama.) Izašli su malo fotografirat. :rozi: Pruža se otalen dobar pogled na ljepote hrvacke prirode, valjda. O matero.
Daklem, momci su zakrčili desnu traku, jebe se njih, oni slikavaju. Nema žmigavaca, il bar trokuta, nema ničeg, samo su, eto, stali i slikavaju. Naravno da za uočit i reagirat na takvo što imaš sekundicu koja predstavlja razliku između sudara i ovog, ovog, nesudara, jelte. :zubo: Usput se moliš da i oni ispred i iza tebe tu sekundicu koriste za navlas istu stvar ko i ti. Stigneš još porazmislit i tom dal su im svima kočnice ispravne. Ma stigneš svatit i da je protok vremena totalno subjektivna kategorija i da je ustvari ta sekunda jako dugotrajna, te vjerski i kontemplativno nastrojena.
Dozvoljena brznina na tom dijelu, što nije nebitno, je oni maksimum na našim avtoputovima, 130 na sat. Kočijo je pajdo iz Srbije koji je bijo ispred nas, pokušo se prebacit u lijevu, nije išlo jer je i tamo bilo auta. Mi dotad još uvijek ne vidimo što se točno događa, kuže se jedino otvorena vrata od auta za koji pretpostavljaš da stoji i da ovi u autu ispred nas koče ko mutavi. Ondak se čula škripa i osjetio miris nagorene gume...sve u svemu momci iz Srbije su uspili stat cca. 3 metra ispred Poljaka, mi svega malo više od metra iza Srba, a ovi iza nas na po metra od nas.
Boktemazodatemazo od tolkog šoka niko se nije sjetio ni potrubit poljskim bilmezima.
Mislim da bi jih mogla lupit nečim u glavu da sam izašla iz bibina. U vražjumater bilo je poprilično prometa i bez pardona su mogli izazvat lančani sudar, prevrtanje, probijanje auta u suprotni smjer il izletavanje sa nadvožnjaka u provalijicu. A rad njiovog slikavanja. Nisam nasilna, uistinu, al tamo je mogla zaginut hrpa ljudi, trebo ih je neko dobro šakom nategnut. Il kolinom.

Od prijašnjih dogodovština...pa, tu imadem 3x bisere u krivom smjeru. Jednoć od ta tri puta sam bila u busu, pa je kanda bilo i podnošljivo. Drugi put sam se sasvim propisno zasrala od straha, as je, kod Demerja, mrtvo-ladno odlučijo ić u rikverac u desnoj traci. Promašijo, valjda, izlaz. Jebo sliku svoju. Sa trećim susret nije bio blizak, jedino što je bilo nezgodno što su na radiju javljali da se 5 km ispred biser vozi u kontra smjeru. Budući da je 5 km na avtoputu go urac, a i logično je za mislit da ovi s radija zericu kasne s informacijama, lagano mi je bilo frkovito. Al uspila ga je policija skinut/preusmjerit/šta li već.
Jednoć se bibin samo ugasio, što ja, svjesna ko i vaik, nisam ni skontala dok sreća moja nije stala u zaustavnom traku, a ja vidla da je blijed ko kreč. Čiko mehaničar je poslije reko da je kamen nabio karter i tako to vuklo jedno drugo, uglavnom odšlepali su nas s avtoputa. Bilo je sve skupa malo nezgodno jer smo išli na sprovod na koji nismo uspili stić. Moram pofalit našu dragu policiju u svemu tome, stali su iza nas, pitali nas ima li problema i mogu li kako pomoć i bili jako ljubazni i uslužni.
Navodno sam jednom tako dobro spavala da se nisam probudila kad smo s autom završili u jarku, a bome ni kad smo se vadili iz njeg. Probudio me tek, kilometrima poslije, carinik. Al nisam baš silno uvjerena u to sve, to samo prijatelj tako priča. Iako, ja zbilja mogu pored svega spavat. Morebitno je i istina to njegovo. :zubo:
Glede dogodovštima vezanih za bus i autoputove, jednom u kom sam bila zeru se zapalio motor, nekolko puta su pucale gume, a jednoć je šofer bijo tolko pijan da nije mogo pravac održat. Najozbiljnije sam prevrtala po glavi sve moguće izgovore, a zbog kojih bi on moro stat na autoputu, pa da ja šibnem iz tog busa vanka, makar i kroz polja morala pješke. Nisam mogla smislit nijedan koji bi mi se činio dovoljno dobar. Osim toga, čak i da sam ga smislila bilo me straj pitat tog pobru išta, ko zna kud bi nas doveo razgovor sa njim takim prisebnim. Vjerojatno do Svetog Petra il nekog iz tog ceha.


Hm, ima toga još, al valaj pravo mi neugodan osjećaj dozivat to sve u pamćenje. Neću više, ode ja tražit neke ugodnije teme. :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

11 Sep 2013, 08:48

nina williams » wrote: Navodno sam jednom tako dobro spavala da se nisam probudila kad smo s autom završili u jarku, a bome ni kad smo se vadili iz njeg. Probudio me tek, kilometrima poslije, carinik.
Dobro je, mogo te je probudit Sveti Petar :o
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Sep 2013, 09:48

bome :rofl:

ja jako ne volim zaustavljanja na autoputu samo da dopiši..
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Sep 2013, 14:00

Ajme...što sam sve doživio na autocestama...mogao bih kakav priručnik napisati... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Sep 2013, 16:47

Ono što bih preporučio, a tiče se vožnje autocestom je slijedeće:
- ne uzimaj kavu u papirnatoj šalici i ne unosi je u auto.
- ne puši cigarete i cigare niti išta što gori. Pogotovo kad imaš kratke hlače, a pepeo otresaš kroz prozor otvoren pola centimetra uvjeren kako će biti isisan... :zubo:
- ne jedi ništa, a svakako izbjeći majonezu i slične nadjeve koji imaju tendenciju ispadanja i curenja
- ne razvlači raznorazne punjače oko mjenjača i ručica
- pripremi naočale za čitanje ukoliko misliš tražiti radio stanice za vrijeme vožnje. Imaj one naočale koje nemaju gornji dio okvira i neka su na onoj špagici oko vrata, a da ih ne zapetljaš pojasom... :zubo:
- sitnu lovu uopće nemoj imati nigdje jer jebene kovanice nikad ne ostanu tamo gdje si ih stavio pa tako nema smisla brojati ih 15 puta točno u cent jer će pred samom naplatnom kućicom 5 centi opasti u sasvim nedostupan dio auta. Svakako u onu rupu koju možeš dosegnuti samo ako staneš, izvadiš sjedalicu, tepih i izguraš putnika sa stražnje klupe van iz auta...Uzmi mastercard i lijepo plati cestarinu. :D
- ako već mora biti neki napitak pri ruci, neka obavezno ima onu dudicu, a ne običan čep na navoj. Čim ga kreneš odvrtati doći će oštar zavoj ili će se kamion prestrojiti bez žmigavca u tvoju traku prestižući drugi kamion. Ta radnja obično traje nekoliko minuta, ako se stigne zakočiti na vrijeme. :D
- ne loči kavu na svakom stajalištu. Na svakom slijedećem ćeš morat ić' žuborit...
- ne vozi s kapom ili šeširom na glavi. Izgledat ćeš kao budala.
- ne vozi sa slušalicama uštekanim u uši. Ne čuje se policijska sirena policije koja baš tebe naganja jer si proletio 56 preko ograničenja dok si urlao na Haaaajvej tu hel...tanananana... :zubo:
- ne bacaj koštice od breskve ili sličnog voća kroz prozor jer će se baš u tom trenutku kraj tebe naći jureći motorist kojeg će ta koštica pogoditi posred kacige...
- ne hrani se po benzinskim pumpama njihovim sendvičima ili bi-fi kobasičicama. Unesrećit ćeš suputnike kad se počnu kovitlati vjetrovi u tvojoj unutrašnjosti... :zubo:
- ne naganjaj muhu ili neku drugu vrstu insekta koji se nervozno uzvrtio po šajbi. Krivudanje zbunjuje ostale sudionike u prometu koji voze brzo kao ti ili jure 220 odmah iza tvojeg štop svjetla...
- odmah stani i odmori se čim ugledaš prvog bijelog jelena kako skakuće na cesti ispred tebe... :zubo:

nastavite niz... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Sep 2013, 18:33

Pišam...

:rofl: :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Sep 2013, 18:43

odlično! :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Mar 2014, 11:00

Nemam pojma kamo bih ovo stavila pa ću ovdje.

Ako netko treba vinjetu za Sloveniju, nova novcata, nije lijepljena pa skidana, jučer joj počinje teći rok, a traje tjedan dana, može je sa mnom razmijeniti za 10 eurića.

P. S. Nemojte me pitti kako je do toga došlo. :cerek:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Mar 2014, 17:35

Zanimljiva tema...prvo i prvo, najgori stranci za volanom su mi madjari, i to daleko najgori, dugo, dugoooo niko pa poljaci, a onda svi ostali.

A sto se tice AC, nema mi veceg gusta jurcat 140,150 pa povremeno i 160 bez ikakvog beda. Cak sam jednom zgodom, a ima tomu i par godina, za volanom i zakrmio na jedno oko. Kako sam prije par godina sa svojim proizvodima krstario hrvatskom a sve u svrhu prodaje istog, svakodnevno sam se vozao AC, a vracao bi se do odredista kasno unoc, ponoc i kasnije...i tako jednom zgodom ja desnom rukom drzim glavu za bradu, liva mi je naslonjena na kolino i vrhom prstiju drzim volan, tempomat na 140, a ja na jedno oko vozim, lagano korigiran volan prateci blage okuke, ali mozak ne registrira crvena svijetla kamiona koja su sve veca, veca i veca, a ja udri po kocnici, ne znam nailazili mi ko s live strane, pristizem kamion s desna zaustavne trake. Sreca sto se to zbilo dok nije bilo toliko kamera, jer bi svakako i ja bio na naslovnicam najglupljih poteza s nasih autocesta... :mad:

A i bilo je privrcanja na bok, srica ne na AC, vec na zrnovnickoj cesti, ma u mladjim danima je bilo svega :gaah:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

08 Mar 2014, 09:13

miki, da nisi iz Imotskog? Vrgorac?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Mar 2014, 13:55

Tea Tree » wrote:miki, da nisi iz Imotskog? Vrgorac?
A jeli bit otamo dobro ili lose :ne zna: Jok, dite s mora :cerek:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Mar 2014, 22:25

miky0 » wrote:
A jeli bit otamo dobro ili lose :ne zna: Jok, dite s mora :cerek:
Taeaeae, vjerojatno, traži kakav dobar, pouzdan auto po mogućnosti skrojen i prišarafljen u Njemačkoj, a Imotski...pa znaš onu statistiku o broju mercedesa po glavi stanovnika... :D
Pa, ako ima neki dobar...za malu lovu... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

10 Mar 2014, 22:48

miky0 » wrote:
A jeli bit otamo dobro ili lose :ne zna: Jok, dite s mora :cerek:
Ne znam za inače, ali ostalim sudionicima u prometu je loše kad je netko otamo, a na cesti je. :zubo:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

10 Mar 2014, 23:02

karambol » wrote:
Taeaeae, vjerojatno, traži kakav dobar, pouzdan auto po mogućnosti skrojen i prišarafljen u Njemačkoj, a Imotski...pa znaš onu statistiku o broju mercedesa po glavi stanovnika... :D
Pa, ako ima neki dobar...za malu lovu... :zubo:
Najdraži moj auto je bio ovaj:

Image
To je stvarno bila ljubav. :cerek:

Čula sam za te neke statistike s brojem Mercedesa i stanovnika za Hercegovinu. Mentalitet Imotske krajine je, navodno, bio tu mač i za Hercegovce pa su se ogradili. :zubo:

Vozikala sam još poneke Japance i ne znam je li emotivno, ali mijenjam bih auto iz Nemačku za Japanca. Uz moju doplatu. :ckzubo:

Imam sad ovo ružno auto :zekoslawa: pa ne tražim ništa. Dopizdilo više tražiti. :D

Edit: ipak zaslužuje veću sliku. :ckzubo:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

10 Mar 2014, 23:45

Trazi novi, pliz. :(
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

10 Mar 2014, 23:55

Zekoslawa » wrote:Trazi novi, pliz. :(
Nudiš kakvog kosih očiju? :ckzubo:

Kad miki dođe, samo da kažem da neću auto iz Splita. Znate već kako idu ta nepisana pravila. Auto se u pravilu ne kupuje iz Splita, ne uvozi iz Italije itd. :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

11 Mar 2014, 10:55

Tea Tree » wrote: Ne znam za inače, ali ostalim sudionicima u prometu je loše kad je netko otamo, a na cesti je. :zubo:
Slazem se i ja, kad ih ugledam bizim u svih sesnaest :giggle:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

11 Mar 2014, 10:57

karambol » wrote:
Taeaeae, vjerojatno, traži kakav dobar, pouzdan auto po mogućnosti skrojen i prišarafljen u Njemačkoj, a Imotski...pa znaš onu statistiku o broju mercedesa po glavi stanovnika... :D
Pa, ako ima neki dobar...za malu lovu... :zubo:
Ma jebo merdjana, dobar je i Audi dok je bilo para, a sad je odlicna i Astra :top:
Post Reply