Autoput

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Jul 2013, 16:58

Vozila sam se jučer i danas malo autocestom, i u oba smjera, oba dana, usporena vožnja. Sudari. Lančani. Nelančani. Previše. Kolone i policija i zgužvani auti i nekako se uvijek nadam da netko nije glavu ostavio tamo.
Htjela bih da ovdje pišemo dogodovštine s autocesta. mislim da ih svatko ima.
na primjer, u zadnja dva dana gledala sam Slovake kako pretiču (mene) u koloni,u formaciji od 4 auta, u trenucima kad za to zaista nije bilo prilike, ili se ubacuju, opet u koloni, ispred mene, tako da ja mahnito kočim, ili jednom zakuha motor, svi staju na pomoćnu traku i čekaju..:D
kako je vama? imate li sličnih primjera? tko, po vama, najopasnije vozi po našim cestama?
osim Krapinjana i Šibenčana, fkors :o


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Jul 2013, 18:09

Pješčana wrote: tko, po vama, najopasnije vozi po našim cestama?
osim Krapinjana i Šibenčana, fkors :o
Slovaci a odmah za njima Cesi.

Ja ih ne bi pustao preko granice dok ne poloze nekakav test o pravilima ponasanja na autocesti...

Najbolje mi je kad na uzbrdicama voze u 5. ili 6. i konstantno gube brzinu a ne znaju prebacit u nizu.
Ili kad panicno koce prije ulaska u tunel...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

14 Jul 2013, 19:21

Hm, imam toliko "uspomena" s autocesta da ne znam odakle bih poceo...
Nemam nekih pravila o regionalnoj podjeli najgorih drajvera, ali da, ima zapazanja koja se ne mogu izbjeci i onda se mnoze legende o siscanima i krapincima kao najvecoj prijetnji na cesti. U posljednje vrijeme tu je i DA rega jer su se svi rentijeri tamo registrirali, a voze uglavnom stranci kojima je cista zbunjola odrediti kamo zapravo idu.
Tu su i taksisti iz kamea koji su ocajni...u smislu da sve rade kako bi se odazvali, pogledali gps, ponistili rutu, otipkali poruku, poslozili pljuge koje prodaju u autu...sve osim paznje u prometu...

Ima tu citav niz faktora koji od nekoga tko vozi ucini idiota i ubojicu za volanom.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

14 Jul 2013, 23:40

Čini mi se nekako da su Česi ipak višestruki prvaci prometnih prekršaja, nezgoda, smrzavanja, utapanja, pogibija, plovidbe na luftmadracima do obližnjeg otoka do kojeg lokalna brodica vozi svega 20 minuta itd.

Što se tiče autoputa imam jedno krasno iskustvo s mađarskim penzićima. Onako, baš starci, procjenjujem da su imali 75+ godina.
Vožnja u desnoj traci neposredno nakon izlaska s odmorišta. Ispred mene su otišli s odmorišta pa se tako nekako istovremeno vozimo i ubrzavamo. Kad smo svi skupa ubrzali do nekakvih 130-140 na sat i kad sam se već navirivala kako ću u lijevu traku, ide naglo kočenje i zaustavljanje u zaustavnom traku. Image
Njihovo sumanuto kočenje je podrazumijevalo da i ja moram napraviti isto.
A, paz'te razlog: prijateljski im auto, također mađarskih registracija (valjda frendovi s kojima su išli na put) se zaustavio u zaustavnom traku i veselo mašu kartama i sendvičima. :gaah:

Da napomenem, sve se odvija par kilometara nakon odlaska s odmorišta.

Na gumi mi se bilo napravilo jaje pa sam je morala mijenjati. Nadam se da je i njima. :mad:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Jul 2013, 11:17

Česi, Slovaci, Siščani :o

Nemam neke dogodovštine s autoputa, osim uobičajenih sitnica.
Uglavnom ga izbjegavam, dosadan je i čini me pomalo napetom :kava:

Stara cesta :love:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jul 2013, 11:37

Stara cesta je zakon.
Fino stanes u Rastokama pa kod Petra na pastrvu i police.
Ili u Borju pa na leso janj'tinu.
Njamac...

:klopa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Jul 2013, 12:00

Ouje :klopa:

Samo ima jednu veliku manu, a to su policjoti :madkava:

Kad te za pizdariju olakšaju za 150 kuna. I još moraš bit sretan, jer su ti progledali kroz prste :rolleyes:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 Jul 2013, 12:26

Česi su Česi, zajedno sa Slovacima, ali su milamajka prema Mađarima. Potonji se neugodno ponašaju i na gradskim ulicama, ne rabe žmigavac, staju di bilo i kad bilo, ubacuju se lijevo, desno kako bilo, parkiraju se ispred ulaza..neugodnjaci do daske. divlja vožnja se može pripisati i Poljacima.
Ne bi rada da me se proglasi šovinistom, ali moja iskustva govore samo o Mađarima kao osvjedočeno najgorima.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Jul 2013, 12:31

Lako moguće.

Ja opletem po Česima više onako iz domoljublja i tradicije :hekla:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 Jul 2013, 12:32

Chilimama » wrote:Česi su Česi, zajedno sa Slovacima, ali su milamajka prema Mađarima. Potonji se neugodno ponašaju i na gradskim ulicama, ne rabe žmigavac, staju di bilo i kad bilo, ubacuju se lijevo, desno kako bilo, parkiraju se ispred ulaza..neugodnjaci do daske. divlja vožnja se može pripisati i Poljacima.
Ne bi rada da me se proglasi šovinistom, ali moja iskustva govore samo o Mađarima kao osvjedočeno najgorima.

Barem ih kužiš kada govore... :zubo: Lako se sporazumjeti. Ja sam ostao ugodno iznenađen kako mađarski policjot lijepo znade rvacki. tečno mi je rekao "ne dobro - dve iljade forinti!" :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 Jul 2013, 12:40

Listi bezobraznih dodajem Slovenčad. Oni su vrlo bahati i bezobrazni, vrlo svjesni svojih postupaka. Općenito neugodni i na cesti, u dućanu, na ulici ...Gledaju u oči kad to rade. Ali su inače pitjke. al ono..pitjke...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jul 2013, 13:11

Lijepo sam na jednoj drugoj temi napisao da nasa bivsa socijalisticka braca nema prometne inteligencije ni kulture ni malo.

Nije da smo mi puno bolji al eto, ljepse je pljuvat po drugima...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Jul 2013, 10:31

Autoput je zlo. Za sve koji ga iskuse za volanom to je dokucivanje svog izmastanog ja kao nekog privatnog Laude, Senne ili Schumachera...Nema vozaca, ok mozda ima, kojem nije bila zelja juriti u svom autu. A autoput ohrabruje ljude da pomisle kako to njima ide i kako je to zabavno i guba. I nije neki problem. Jer nes ti frke...ma ide to ko podmazano. Pogotovo u nekom novom, tihom, brzom autu s podpirujucom mjuzom. I digne se na 130, pa na 150, pa na 180, pa na....u jebote!
I vecini se ucini kako su u sekundi postali majstori. Krenu se bahatiti, prkositi strahi i pumpati jezu suvozacu i suputniku...i cak ide to tako neko vrijeme. Sreca ih pomazi. Bogovi im se smiluju. Bakine molitve rade svoje...ali dodje i ona sekunda kada vise nisi majstor. Sekunda u kojoj najebu. I onda novinari crnih kronika naostre pera i napisu...Na 160-om kilometru autoceste A66, danas u 18 sati dosao je vrag po svoje....
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jul 2013, 10:57

Baš tako, karambol.

Ja se na autoputu osjećam ko na trkalištu, i to me nervira.

Prvo ti smetaju oni koji voze 120, pa oni koji voze 130 i tako dalje..
Pa ti nekom smetaš, pa ovo pa ono, nikako se opustit i uživat u vožnji.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Jul 2013, 11:23

Jedna stvar koju koristim u navigacijskim uređajima, a smatram ju odličnom, je "izbjegavaj autoceste" u zadanoj ruti...izvrsno! Preporučam... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

16 Jul 2013, 12:39

ja volim autoput :ne zna:

a ne volim, nikako ne volim staru ličku cestu
vjerojatno trauma iz djetinjstva
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Jul 2013, 12:46

Chilimama wrote:ja volim autoput :ne zna:

a ne volim, nikako ne volim staru ličku cestu
vjerojatno trauma iz djetinjstva
Licka je sada puno ugodnija nego nekada. Nema toliko prometa i ima nekoliko preticajnih zona sa po 2 trake u jednom smjeru.
Jos kad bi napravili pokoju na dionici Karlovac-Slunj bilo bi idealno.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jul 2013, 13:07

Chilimama » wrote:ja volim autoput :ne zna:

a ne volim, nikako ne volim staru ličku cestu
vjerojatno trauma iz djetinjstva
A meni baš obratno.

Staru cesto volim dijelom i stoga što me podsjeća na djetinjstvo.
Srce mi zaigra čak i kad vozim po onim serpentinama kod Obrovca :nostalgična:
(iako sam taj dio, kad se vozim sama, počela izbjegavati jer je postalo sablasno prazno; ne bi mi imao tko pomoć u nedajbože situacijama :o )
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Jul 2013, 22:50

danas sam naišla na članak o tri nesreće koje su se desile u razmaku par minuta, i to zato je r su svi sudionici prebrzo vozili, a prvi je naleio na poklopac od šahta koje bio prelgana/loše pričvršećn, pa je odletio u zrak.
onda sam u komentarima pročitala da se hac tako zajebava- u ovom slučaju mu ide prijava od mupa- i da ovo nije prvi put da stavljaju lagane, jeftinije poklopce, pa ljudi najebu.
ali iapk su i vozači krivi, zar ne? ipak su prebrzo vozili.
ali jebemu, ideš cestom napadne te šaht. not good.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Jul 2013, 18:23

A kaj šahta radi nasred autoceste? Ne bi li to trebalo biti negdje sa strane? Zaustavni trak i tako to? Tamo gdje se baš prebrzo ne vozi. :ne zna:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 Jul 2013, 19:03

Nikako.

Mi smo prvaci svijeta u postavljanju sahtova na najgluplja moguca mjesta pa bi bio red da tako i ostane...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Jul 2013, 09:42

nemam pojma di šaht treba ići :ne zna:
toliko su prisutni na hrvatskim cestama da sam uvijek mislila da im je tamo i mjesto- nasred ceste.


nego, kad smo kod autoputa...jučer mi nasred autoputa krepalo svjetlo. rekoše mi poslije, ako te zaustvi policija i primijeti da ne radi svjetlo, da je dužna (policija) zamijeniti žarulju. jel to istina?
ozbiljna sam
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

25 Jul 2013, 09:45

Aha, znas kako policajci odvrcu zarulju?

1 drzi zarulju a cetvorica okrecu auto...

E, al ako ih nema dovoljno onda ipak naplate kaznu...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Jul 2013, 10:39

:rofl:

strašno mi je spor forum danas. nisam zadovoljna
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Sep 2013, 14:01

jel vam se kad desilo da imate bliski susret sa životinjama na autoputu?
meni je jučer pao zec na šajbu. :facepalm: :crying: :zubo: :facepalm:
usrala sam se, vidjela sam par sekundi prije kako nešto tamno ide prema autu u luku, i instinktivno sam se sakrila iza volana, onda je prasnulo u šajbu, i nestalo.
vozila sam preko 130, u koloni, dok sam se snašla, ničeg iza mene nije bilo.

onda sam to rekla frendu, on zna curu kojoj je medvjed pao na auto, na onom prijelazu za divlje životinje. dotada nije bio ograđen, nakon što je medo izveo skok su počeli saditi neke živice.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply