Zima, snijeg, led...

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

26 Oct 2012, 22:39

karambol » wrote:
Daklem, sa felgaman si kupio zimnjace... Daj reci naplacuju li montazu, balansiranje kad sve tak kupis i iskesiras? Zanima me hocu li u ponedjeljak dobiti okladu...
Gume kupio kod Lašiča. Felge u Vulkala. Zaboravio napisati da su felge 5x114, a takve Lašič ne drži. Montažu i balans platio posebno kod Vulkala jedno 250Kn.
karambol » wrote:jeste li svak u svojoj sobi, ha?
Jesmo.


User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Oct 2012, 23:17

Pero » wrote: Gume kupio kod Lašiča. Felge u Vulkala. Zaboravio napisati da su felge 5x114, a takve Lašič ne drži. Montažu i balans platio posebno kod Vulkala jedno 250Kn.


Jesmo.
Aaaa, znaci ipak domoljubno montiramo gume na hrvatske felge kod hrvatskog privrednika za kune i placamo pdv... Bravo!
Zajebavam... Ma kladili smo se da zlovenci naplate montazu ili ne naplate kad kupis 4 gume kod njizi...jel'?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

26 Oct 2012, 23:22

karambol » wrote:
Aaaa, znaci ipak domoljubno montiramo gume na hrvatske felge kod hrvatskog privrednika za kune i placamo pdv... Bravo!
Zajebavam... Ma kladili smo se da zlovenci naplate montazu ili ne naplate kad kupis 4 gume kod njizi...jel'?
A rekla mi frendica da je trebao te gume koje je pristojno i legalno uvezao utrpati u auto i vratiti u Sloveniju da mu ih besplatno montiraju.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

26 Oct 2012, 23:24

Nemam pojma. Dobiješ jednu besplatnu ulaznicu za Čatež, ako kod njih kupiš i montiraš gume. Al ja zabrijao za drugim felgama za zimske gime i kod Lašiča ćorak - nemaju. A Vulkal ima zbilja povoljne felge, koje su ti čak jeftinije ili iste po cijeni od onih kod Furlana ili Lašiča bez PDV-a. Inače, danas kod Vulkala naletio na Slovenca koji kupuje gume kod nas. Jeftinije mu je kad si odbije PDV. Razlika u cijeni nije više nešto strahotno, naši zbilja spustili.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

26 Oct 2012, 23:26

Margarita » wrote: A rekla mi frendica da je trebao te gume koje je pristojno i legalno uvezao utrpati u auto i vratiti u Sloveniju da mu ih besplatno montiraju.
Ah dovraga, 5x120 i 5x114 nije isto.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Oct 2012, 23:35

Pero » wrote:Nemam pojma. Dobiješ jednu besplatnu ulaznicu za Čatež, ako kod njih kupiš i montiraš gume. Al ja zabrijao za drugim felgama za zimske gime i kod Lašiča ćorak - nemaju. A Vulkal ima zbilja povoljne felge, koje su ti čak jeftinije ili iste po cijeni od onih kod Furlana ili Lašiča bez PDV-a. Inače, danas kod Vulkala naletio na Slovenca koji kupuje gume kod nas. Jeftinije mu je kad si odbije PDV. Razlika u cijeni nije više nešto strahotno, naši zbilja spustili.
S Vulkalom imam samo dobra iskustva... Ja jos nikada nisam kupio gume u Sloveniji. Nije mi se dalo ici tamo... K'o da je Hamburg...

Ah, ti s dimenzijama... Ko da ne znas... Moze biti inzenjerka, imat matematiku u malom prstu, znati usred noci nekaj zajebato izreci (nemam pojma kaj, nisam frend s matkom)...ali, ali nikad je neces uvjeriti da je 20 centimetara ono sto joj pokazujes, nikada... Tih 20 cm, dimenzije felgi i guma, brojati pive ili geimiste...nemreju to savladati... Mislim na nase puce, ne?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

26 Oct 2012, 23:45

Vidiš da je stvar u milimetrima, do centimetara još nismo ni došli. :D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

26 Oct 2012, 23:45

karambol » wrote:

Ah, ti s dimenzijama... Ko da ne znas... Moze biti inzenjerka, imat matematiku u malom prstu, znati usred noci nekaj zajebato izreci (nemam pojma kaj, nisam frend s matkom)...-.ali, ali nikad je neces uvjeriti da je 20 centimetara ono sto joj pokazujes, nikada... - Mislim na nase puce, ne?
Hm, meni možda nakon dvije butelje vina ne radi pamet ali logika radi.
"ali, ali nikad je neces uvjeriti da je 20 centimetara ono sto joj pokazujes, nikada... "
"Tih 20 cm, dimenzije felgi i guma, brojati pive ili geimiste...nemreju to savladati..."
Što si htio reći? Da moreju svladati 20 cm, ili da ne moreju?
Ja, ovako inženjerski, redundancija nije uvijek poželjna. Što je previše, previše je.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Oct 2012, 23:51

Margarita » wrote: Hm, meni možda nakon dvije butelje vina ne radi pamet ali logika radi.
"ali, ali nikad je neces uvjeriti da je 20 centimetara ono sto joj pokazujes, nikada... "
"Tih 20 cm, dimenzije felgi i guma, brojati pive ili geimiste...nemreju to savladati..."
Što si htio reći? Da moreju svladati 20 cm, ili da ne moreju?
Ja, ovako inženjerski, redundancija nije uvijek poželjna. Što je previše, previše je.
Hm...da, zajeb'o ja... Nije istina da se 20 cm ne moze svladati...je,je...ulovila si me... Mislio sam na POV tih 20 cm iz muskog oka i zenskog oka...nije isto muskih 20 i zenkih 20....eto, kao i boja ili boje... Mi nismo u stanju skuziti nijanse, ali vi cure jeste... Ja nisam nikad prepozano boju ciklame... Kajjeto? A imaju moje cure doma u ormaru, ali to nije mojih 20 cm.... Vatas?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

27 Oct 2012, 00:03

karambol » wrote: Vatas?
Aha. Princip je isti, sve su ostalo nijanse.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Oct 2012, 00:09

Margarita » wrote: Aha. Princip je isti, sve su ostalo nijanse.
Pocelo se pjevati... A noc je na pola...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

27 Oct 2012, 00:11

Razgovaraju bivši i sadašnji muž jedne te iste žene.

I? Kako je to kad trošiš potrošenu robu?

Paa, prvih 5cm kako-tako a dalje je sve kao novo.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

27 Oct 2012, 00:23

Euklid » wrote:Razgovaraju bivši i sadašnji muž jedne te iste žene.

I? Kako je to kad trošiš potrošenu robu?

Paa, prvih 5cm kako-tako a dalje je sve kao novo.
Misliš, bivša i sadašnja žena.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

27 Oct 2012, 00:33

Margarita » wrote: Misliš, bivša i sadašnja žena.
Još jedan dokaz da se žene ne razumiju u centimetre :zubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

27 Oct 2012, 00:37

Euklid » wrote: Još jedan dokaz da se žene ne razumiju u centimetre :zubo:
Ajd sad opet razmisli o vicu.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

27 Oct 2012, 00:43

Gle, ja sam običan VKV kovinotokar i moje je da dejstvujem. Vi dipl. ingovi ste tu da razmišljate i za nas.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 Oct 2012, 08:50

Ajmo natrag. Daklem...

U Hrvatskoj je zimska oprema obvezna kad je kolnik pokriven snijegom ili kada je na kolniku poledica. Zimsku opremu vozila najveće dopuštene mase do 3,5 t čine 4 zimska (ili M+S) pneumatika ili 4 ljetne gume s minimalnom dubinom profila 4 mm i lanci za snijeg (u prtljažniku pripremljeni za pogonske kotače). :)

Tko to nema, 700 kuna pik,pat, arteturijen, zec, prezec.... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

03 Nov 2012, 20:42

karambol » wrote: Tko to nema, 700 kuna pik,pat, arteturijen, zec, prezec.... :D
Od danas i ja imam :mirko: i novu tekucinu za stakla, i novi miris, razmisljam jos bi li presvlake ili mi se vise svidja ovako ... :hekla:
Sad nek pada snijeg koliko hoce.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

07 Nov 2012, 15:07

kupila nove gume u sloveniji, hvala na savjetima :cerek:
mislim da je prošli petak bilo pola zagreba tamo :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Nov 2012, 16:18

baja » wrote:kupila nove gume u sloveniji, hvala na savjetima :cerek:
mislim da je prošli petak bilo pola zagreba tamo :D

Bon voyage... :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Dec 2012, 09:13

dakle, da i ovdje napišem što me sinoć mučilo. za danas ne znam, ne vidim parking iz auta. nadam se da je auto na mjestu :facepalm: :D
znači, brava na v :D ratima me zeza. nije prvi put, u biti jedino vozačka vrata odbijaju poslušnost. neće se otključati. ili, neće se zaključati. ili, ne mogu se do kraja zatvoriti.
ja imam onu tekućiničicu pa sam to ulijevala, pa se jednom otvorilo, kad sam htjela ponoviti otvaranje/zatvaranje, otišlo je sve u kuršlus. pa je naišo susjed i savjetovao WD 40, pa sam špricala s njim.
imate li kakav još mudar savjet? euklid mi je sinoć rekao da su dobre glicerinske tekućine za gumene dijelove. samo ja ne znam jel kod ovog ata stvar do gume ili brave ili čega već
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Dec 2012, 10:11

Jako, jako dugacki produzni kabel, fen i grijanje vrata :D

Ako si rijesila problem s brtvama sad jos da se oslobodis vlage nakupljene u mehanizmu otkljucavanja/zakljucavanja.

Onda nadji nekog da ti skine tapacirung s vrata i temeljito pocisti, obrise i naspreja s WD-om.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Dec 2012, 10:24

Pješčana » wrote:dakle, da i ovdje napišem što me sinoć mučilo. za danas ne znam, ne vidim parking iz auta. nadam se da je auto na mjestu :facepalm: :D
znači, brava na v :D ratima me zeza. nije prvi put, u biti jedino vozačka vrata odbijaju poslušnost. neće se otključati. ili, neće se zaključati. ili, ne mogu se do kraja zatvoriti.
ja imam onu tekućiničicu pa sam to ulijevala, pa se jednom otvorilo, kad sam htjela ponoviti otvaranje/zatvaranje, otišlo je sve u kuršlus. pa je naišo susjed i savjetovao WD 40, pa sam špricala s njim.
imate li kakav još mudar savjet? euklid mi je sinoć rekao da su dobre glicerinske tekućine za gumene dijelove. samo ja ne znam jel kod ovog ata stvar do gume ili brave ili čega već
Eh, ovako...
Otključavaš li vrata ključem, dakle, nemaš daljinsko, onda pokušaj to učiniti tako da upaljačem zagriješ ključ. Ponekad treba ponoviti nekoliko puta, ali je svejedno brže od špricanja aerosolnim tekućinama za odmrzavanje koje ti nude za kupiti...
Nježno s ključem da ne pukne. Ne siliti.
Ukoliko je led okovao vrata i ne daju se otvoriti već zapinju, onda nemoj cimati jer ćeš napraviti štetu na gumama koje dihtaju vrata...Lagano potegni vrata i probaj vidjeti gdje zapinje. Na tim mjestima stisni ih rukom koliko možeš (rukavice obavezne) kako bi led popucao pa pokušaj opet otvoriti...
Imaš li problem s mehanizmom...kada se auto zagrije probaj, osim sa WD-om, štrcnuti malo ulja u bravicu...To bi bilo dobro napraviti prije nego stisne zima... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Dec 2012, 10:51

kakvog ulja?

znači zagrijem upaljačem ključ? ok, danas nosim upaljač na posao :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

11 Dec 2012, 16:04

Tekućina za stakla koja, kao, ne mrzne na ne znam koliko :rolleyes: se naravno zamrzla :o (doduše :zubo: ostalo mi je ljetne tekućine pa sam dolila zimsku)
E, sad - kako ju otopiti? Lozom? :zubo:

Alkohol ne mrzne pa sam mislila ulit par deci, samo onda me muče možebitna isparavanja, ne bi htjela da mi a) smrdi i/ili b) napit se od isparavanja :o

Pomoć molim :)
Post Reply