Promet, smrt, prevencija...

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Nov 2012, 11:06

daklem, ovo ima veze s prometom i prevencijom iz naslova :D

pukla mi je glupa cijev koja provodi tekućinu za stakla od spremišta do šajbe.
zna li itko di se tako nešto može pogledati, nabaviti, kupiti?

ili mogu li to ručno popraviti?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Nov 2012, 11:21

Pješčana » wrote:daklem, ovo ima veze s prometom i prevencijom iz naslova :D

pukla mi je glupa cijev koja provodi tekućinu za stakla od spremišta do šajbe.
zna li itko di se tako nešto može pogledati, nabaviti, kupiti?

ili mogu li to ručno popraviti?
Dakle, slutim kako želiš to sanirati što je jeftinije moguće i sa što manje izgubljenog vremena, je li tako? Je.
Onda, koja je to vozilica i gdje je pukla ta cjevčica? Na sredini ili negdje drugdje i vidiš li je u cijeloj dužini kad otvoriš poklopac motora?

Ako je negdje na pristupačnom mjestu vrisnula, uzmi onu samoljepivu traku koja služi upravo za krpanje takvih stvari (ima za kupiti u bauneštoima i, mislim, u konzumu, nekom većem) pa, ako ti je pristup lagan, zalijepi s tim.
Ukoliko ti pušta negdje na početku ili na izlazu, kod raspršivača, možeš je skinuti i smanjiti, ako je dosta dugačka...
Ako nije ništa od toga, odi u servis i migaj okicama te raskopčaj još jedan gumbić na košulji. :zubo: Primiti će te preko reda i mislim da ne bi trebalo puno koštati... Cijena ovisi i o tome koju marku drajvaš.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Nov 2012, 11:29

Image

hvala!

budem to pogledala.
netko mi je rekao da to košta tristotinjak kuna, a ne da mi se davat toliko za cjevčicu...
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Nov 2012, 11:32

Pješčana » wrote:Image

hvala!

budem to pogledala.
netko mi je rekao da to košta tristotinjak kuna, a ne da mi se davat toliko za cjevčicu...
Pa, to je paprena cijana za takvu pi*dariju...

Nego, pošto je ta pila na slici?? To mi je jedan od najgenijalnijih auteka svih vremena, ikad, zauvijek... :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Nov 2012, 11:35

:rofl:

stvarno ne bih znala., to mi je gugl frendovski izbacio kad sam tražila sliku mog proizvođača. :D

hoću reći, proizvođača mog auta :zubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Nov 2012, 11:36

Pješčana » wrote::rofl:

stvarno ne bih znala., to mi je gugl frendovski izbacio kad sam tražila sliku mog proizvođača. :D

hoću reći, proizvođača mog auta :zubo:
Ah...znači da imaš nekog od Cekavaca...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Nov 2012, 11:38

je, Saxo je.
za njega ti znam cifru, ali kupljen je pred puno godina i mislim da trenutno ne bi toliko vrijedio da ga prodajem :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Nov 2012, 11:46

Pješčana » wrote:je, Saxo je.
za njega ti znam cifru, ali kupljen je pred puno godina i mislim da trenutno ne bi toliko vrijedio da ga prodajem :D
To će ti složiti svaki kvartovski majstor (fušer) za pivo... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Nov 2012, 12:15

Pješčana, jesi li zamijenila/pokrpala tu cjevčicu na citraču?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Dec 2012, 10:56

karambol » wrote:Pješčana, jesi li zamijenila/pokrpala tu cjevčicu na citraču?
ne :facepalm:
znam, moram.

nego, htjela sam neš drugo pitati, a ne znam jeste li već spominjali ovdje.
nakon ove nesreće u Sveticama, s dvoje poginulih, što mislite koliko su ležeći policajci rješenje?
meni us inače te prepreke zlo, jer je puno njih loše napravljeno, s lošim i grubim prijelazom i veličinom omanjem otoka, pa imam dojam da se posred Zagreba vozim po poljskom putu koliko se ljuljam.
zar ne postoje neke bolje opcije?

jel postoji šansa da se ti stupići rade od nekog čvršćeg materijala?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Dec 2012, 11:38

Pješčana » wrote: ne :facepalm:
znam, moram.

nego, htjela sam neš drugo pitati, a ne znam jeste li već spominjali ovdje.
nakon ove nesreće u Sveticama, s dvoje poginulih, što mislite koliko su ležeći policajci rješenje?
meni us inače te prepreke zlo, jer je puno njih loše napravljeno, s lošim i grubim prijelazom i veličinom omanjem otoka, pa imam dojam da se posred Zagreba vozim po poljskom putu koliko se ljuljam.
zar ne postoje neke bolje opcije?

jel postoji šansa da se ti stupići rade od nekog čvršćeg materijala?
Kad se neki baja zaleti srušiti će i debelu banderu ili drvo...Stupići su tu sasvim ok, ali da su tzv. usporivači prometa loši i porazbacani nesuvislo, više manje, i da bi trebalo to revidirati - istina je...ali...dok nam gradonačelnik ima svoje "stručnjake" i pajdaše koji to lijepe kako im se sprdne teško ćemo naprijed, barem što se toga tiče...
Inače u svijetu postoji niz sofisticiranijih načina za usporavanje prometa na određenim mjestima poput škola, vrtića i mjesta gdje se kreću pješaci...
Kao, naprimjer...
...ovakvi...
Image

Uploaded with ImageShack.us

i ovakvi...
Image

Uploaded with ImageShack.us

i ovakvi...
Image

Uploaded with ImageShack.us

pa, ovakvi...
Image

Uploaded with ImageShack.us

te, ovakvi...za radikalnije usporavanje... :D
Image

Uploaded with ImageShack.us

a ovak' nekaj nisu nikada ni vidjeli niti promislili o tome...
Image

Uploaded with ImageShack.us

no... :bicedobro:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Dec 2012, 12:18

pa kako da dejstvujemo? kome da pišemo? HAKu? kome?
ako ima toliko mogućnosti, zašto su odabrane gore verzije? :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Dec 2012, 13:54

Pješčana » wrote:pa kako da dejstvujemo? kome da pišemo? HAKu? kome?
ako ima toliko mogućnosti, zašto su odabrane gore verzije? :ne zna:
Znaš što znači šerif? E, to je tu u Zagrebu Bandić i njegova klika koji su došli iz svakojakih smjerova i pokupovali diplome na prometu i tako postali pametni... I kad šerif svome kumu, kumčetu, zaovi od strica nešto obeća...npr. da će odmaloga firma radit' te jastuke po cesti, onda će ih i radit' jer sam ja tako rekal...delat...bude delat...ne!?
Prvo s u ih izlijevali od betona, one žute, pa kad je gradska blagajna isplatila za obavljeni posao, nabavili su se oni sofisticirani na sastavljanje koji se odlome ili ih ralica počupa ili autobus razvali jer nisu predviđeni za trpjeti težinu autobusa...I to je to...Dodali su kasnije i one žuto-crne stupiće koji te upozoravaju da su "ležeći" tu...
Uzalud što su HAK, razne autorevije i kojekakve stručne komisije upozoravale na nezakonitu visinu i štetu koje takvi usporivači izazivaju na automobilima...pojeo vuk magare, štono bi rekli domaćini...ništa se nije napravilo...
Negdje ih ima za popizdit puno, npr. na Pantovčaku, Prekrižju...a na onoj trotračnoj cesti između Travnog i Dugava nema niti jednog jer ista logika ne vrijedi...iako je tamo škola i vrtić i horizontalna signalizacija te ograničenje na 40 km/h, a tamo nitko ne vozi ispod 70, 80, a i brže...
Ima inteligentnijih i manje štetnih načina kako se promet može usporiti, ali, eto, baš nećakova firma nikako da dokuči koji su to...
:misli:

Ili recimo kada se po gradskim ulicama postavljaju one ploče poput Iličkih ili po kojima ide tramvaj ili po zrinjevcu ili po Cvjetnom ili sad oko famoznih fontana...netko očito voli ploče i popločavanje...Ok, ako je to lijepo i funkcionalno i sve i sve...zašto se onda dopušta da po tome voze kamiončine i autobusi koji te ploče uredno razvaljuju...redovito...i onda se one opet i opet i opet popravljaju i popravljaju i popravljaju...a sve od naše love, za koju nitko ne pita i nije nikome čudno kako se ta lova spizdi u vrećama na pizdarije jer netko ne želi misliti...ili misli samo kako da to uz pomoć ploča podeblja svoj račun...
:bicedobro:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Dec 2012, 14:12

zašto ti mene cijeli dan danas tapšeš po glavi ko da sam bedasta?


:D

ozbiljno, zašto?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Dec 2012, 14:16

Pješčana » wrote:zašto ti mene cijeli dan danas tapšeš po glavi ko da sam bedasta?


:D

ozbiljno, zašto?
To ja sebe tapšem...jer čim počnem dumati o tome lovi me ispizditis...pa si stavim biće dobro da ne nastradaju ovi oko mene... :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Dec 2012, 00:52

:D

oukej :)

eh, danas, po svem ovom snijegu, našla parking na poslu, i noćas, nakon posla, našla mjesto na parkingu doma :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

03 Jan 2013, 09:55

Sretna vam nova godina svi koji volanate, pedalirate ili samo suvozite...
Kako je ovo topic o automobilima, a ova tema je o prometu, prevenciji i smrti zanima me što mislite o friško spominjanoj obijesnoj vožnji?

Naime, obijesna vožnja je kada...

Sudionik u cestovnom prometu koji iz obijesti teško krši propise o sigurnosti prometa vozeći u stanju nesposobnosti za vožnju izazvanoj trošenjem alkohola uz koncentraciju od najmanje 1,50 g/kg alkohola u krvi, ili droge ili psihoaktivnih lijekova, ili vozeći u zabranjenom smjeru, ili pretječući na nepreglednom mjestu kolonu vozila, ili vozeći brzinom koja prelazi pedeset km/h iznad dopuštene u naseljenom mjestu ili području s naznačenim ograničenjem brzine, izazove opasnost za život ili tijelo ljudi...

ili preglednije...

- izazivanje nesreće s teškim ili smrtnim posljedicama
- pretjecanja na nepreglednom mjestu ili pretjecanje kolone vozila
- vozeći preko 50km/h iznad dopuštene brzine
- oduzimanje prednosti
- vožnja pod utjecajem alkohola i droga,
- vožnja zabranjenim smjerom
...obijesni ste vozač i ako imate više od dopuštenih 0.5 promila alkohola u krvi što vas čini nesposobnim za vožnju.

I za sve to do 31.12. prošle godine prekršajno ste odgovarali, uglavnom...

Od neki dan sve je to dio Kaznenog zakona i možete se spremiti u zatvor do 3 godine, a možda i na duže...

Mislite li da će nam to pomoći i da će sudovi odrađivati svoj dio posla tako da će to u svojoj primjeni uroditi preventivnim strahom i da će svatko tko si mrkne nekoliko malih odustati od sjedanja za upravljač vozila? Ili...?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

03 Jan 2013, 10:10

Ne znam sta bi reko na sve ovo.

Cini mi se da mi zatvor ne gine :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

03 Jan 2013, 10:13

Euklid » wrote:Ne znam sta bi reko na sve ovo.

Cini mi se da mi zatvor ne gine :ne zna:
Možda se negdje sretnemo...u nekom zatvoru, mislim... :zubo:

Ja se ne vozim ispod 150 nigdje, a ne autocesti ispod 200 rijetko kada... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

03 Jan 2013, 10:18

Tak i ja. Pogotovo na motorinu.
I uvijek pod gasom. Inace vozim sporo i nesigurno, mogu radit greske i izazivat nesrece.
Jebemu, do sad nisam skupio ni jedan kazneni bod u karijeri a sad cu u bajbokanu...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2014, 13:10

Ovaj članak bi se mogao provući pod prevenciju...pa, eto, pokušajte ovuda ne voziti.

:D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Mar 2014, 13:55

Jeli ja to dobro vidim da nema ni jedan lokalitet iz hrvatske :ne zna:

Ne valja clanak :gaah:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

04 Jan 2015, 11:26

Karambole sta znaci zuta lampica kljuca nacrtana pteko auta. Nesto kao elektronika motora :misli:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

04 Jan 2015, 11:35

miky0 » wrote:Karambole sta znaci zuta lampica kljuca nacrtana pteko auta. Nesto kao elektronika motora :misli:
E. Tako nešto. Ili je baterijica u ključu slaba ili ima teškoća s čitanjem, odnosno komunikacijom između ključa i elektronike u autu. Imaš li manual? Koji je auto?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

04 Jan 2015, 11:55

karambol » wrote:
E. Tako nešto. Ili je baterijica u ključu slaba ili ima teškoća s čitanjem, odnosno komunikacijom između ključa i elektronike u autu. Imaš li manual? Koji je auto?
Astra iz 2008 benzin. Mislim da nije baterija u kljucu posto mi se to vec jednom upalilo i na displayu putnog racunsla se upalilo nesto slicno ali je pisalo baterija kljuca l, dok sada nije. Ali prije desetak dana sam prominija akumulator i nakon toga prozor vozacevih vrata se nije otvarao normalno vec se morala ona tipka drzat da se prozor otvori/zatvori, a ne daxsam kliknem a on se sam otvori/zatvori. Ali se to popravilo prije 2-3 dana. Tako da mi nije bas jasno zasto se sad ovo javlja. Jucer se taj kljuc pojaviija na displayu racunala, a danas na konzoli celera. Ima i manulanu mogucnost otvaranja.
Post Reply