Ljeto i vožnja i automobil i ...

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Jul 2012, 13:12

Herp » wrote:
Svi znate što se desilo 10 minuta poslije. :kava:
:grli:

jebemu


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Jul 2012, 13:22

Herp » wrote:
Nda, urok. Tako smo se nedavno dragi i ja zajebavali na temu mog prebogatog (molim, uključiti detektore sarkazma) vozačkog iskustva, i kaže on meni kako ne mogu reći da sam iskusan vozač dok me auto ne ostavi na cesti.

Svi znate što se desilo 10 minuta poslije. :kava:
Hm...dobro da nije potegnuo i druge situacije koje te čine iskusnom vozačicom, npr. nisi nikada sletjela u grabu pijana, nisi se nikada zalijepila u banderu bočno ili direktno čelom, nisi nikada okrenula auto na krov, nisi nikada ubila srnu, medu ili motoristu, nisi nikada naglo otvorila vrata biciklisti u punoj brzini, nisi nikada gasila zapaljene instalacije u ispod haube...nisi nikada... nemaš iskustva u tim nekim situacijama pa kad to sve napraviš, e onda si vozač s iskustvom i tvoja riječ i procjena vrijedi... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jul 2012, 13:26

Herp » wrote:
A šta misliš? :raspa:
Mečka?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Jul 2012, 13:47

vrrrlet » wrote:
Mečka?
Image

Uploaded with ImageShack.us :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

09 Jul 2012, 16:26

blaze » wrote: jesi htjela čuti drugi glas? nisi.
Gle, nemaš pojma koliko sam dana i noći provela na njuškalu, koliko sam različitih marki i modela bjesomučno guglala i koliko sam različitih oglasa pomno pregledala, od Rovera i Ara (jel itko uopće čuo za to?), preko Folcika i Puga sve do raznih kosookih varijanti, uključujući i egzote poput Isuzua i slično. Zato ne pametuj bezveze. Mogla sam završiti s nečim potpuno desetim na kraju.

Članci poput ovoga: http://www.4kotaca.net/hr/wiki-rabljeni ... 3-1998.htm, povoljna cijena, ugrađen plin i registracija od pola godine bili su razlog zbog kojega je bolja polovica nakon dana i noći agonije neodlučnosti popizdila i rekla "Dosta mi je, zovem tipa i uzimamo ti zelenu Mazdu."

Toliko o "slušanju drugih glasova". :kava: Zbilja me zanima kakve bi ti glasove slušala na mom mjestu.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

09 Jul 2012, 16:33

blaze » wrote: nije bitno vozačko iskustvo, nego svijest o tome da je auto opasna igračka. kada se početnik ide hvaliti da će odvoziti 1000 km u komadu i misli da nekog zadivljuje, to je definitivno znak da je opasan za sebe i za druge
Well, guess what, odvozila sam, ne doduše 1000 nego 800, uz suvozača, nakon dva tjedna samostalne vožnje. Stvari poput prelaska granice i vožnje autoputom te ne uče u autoškoli, a ovo je bila moja autoškola. Mjesec dana nakon toga odvozila sam 400-njak kilometara, sama. Zašto? E pa nisam imala izbora. I drago mi je da nisam.
Oprezan sam vozač ali nisam u strahu i grču cijelo vrijeme.
I uvijek ću radije biti kao moj voljeni suvozač koji je tjedan dana nakon polaganja napravio 5000 km po Njemačkoj nego kao kolegica kojoj je nakon tri godine redovite vožnje problem otići do Vrbovca.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

09 Jul 2012, 16:37

Antifriz. :facepalm:

Jebo mater svoju tko mu dade takvo ime. :gaah:

Otkud da ja znam, otkud?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Jul 2012, 16:38

Herp » wrote:
... od Rovera i Ara (jel itko uopće čuo za to?), preko Folcika i Puga sve do raznih kosookih varijanti, uključujući i egzote poput Isuzua i slično.
Aro je rumunjski poluproizvod...Isuzu je kod nas egzotika, ali u Aziji i Africi je dobro poznata marka, doduše u kamionima svih veličina jer su male aute pokušali proizvoditi tek pred kraj 20. stoljeća i nije im baš išlo. Poznatiji su po svojim dizelskim motorima tak da mali Isuzu treba izbjegavati... Kamion, to da, ali kaj će mi kamion??
Nisi pogriješila, nemoj se žderati... Kad složiš mazdicu ići će još toliko, najmanje. Izbjegni rabljeni Subaru, ako se odlučiš za kupnju polovnog japanca. Zbog bokser motora i konstrukcije održavanje košta skoro duplo više kad su u pitanju zahvati kakve sad imaš na mazdi...
:)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Jul 2012, 17:29

prvi auto, zar to ne treba tako završiti?
polovno, jeftino, naučiš osnovne greške i opasnosti na njemu.

ja to gledam ko životnu školu :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

10 Jul 2012, 08:41

karambol » wrote:
Aro je rumunjski poluproizvod...Isuzu je kod nas egzotika, ali u Aziji i Africi je dobro poznata marka, doduše u kamionima svih veličina jer su male aute pokušali proizvoditi tek pred kraj 20. stoljeća i nije im baš išlo. Poznatiji su po svojim dizelskim motorima tak da mali Isuzu treba izbjegavati... Kamion, to da, ali kaj će mi kamion??
Nisi pogriješila, nemoj se žderati... Kad složiš mazdicu ići će još toliko, najmanje. Izbjegni rabljeni Subaru, ako se odlučiš za kupnju polovnog japanca. Zbog bokser motora i konstrukcije održavanje košta skoro duplo više kad su u pitanju zahvati kakve sad imaš na mazdi...
:)
Ma naravno, znam da nisam pogriješila :) sasvim solidan broj stručnjaka mi je rekao da nisam mogla bolje izabrati, ali polovni auto je polovni auto.

A i slažem se s Pješčanom, prvi auto treba biti nekakav karambol :zubo: kojeg ćeš klati i izrazbijati ako treba.

Planirala sam se nagodinu možda malo obnoviti ali nakon ovog popravka nema šamse, ćerat ću ga još godinama. Jako je, doduše, nepraktičan za dječju sjedalicu, al' imamo još jedna kola pa ćemo se pokrpati. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Jul 2012, 09:07

Herp » wrote:
Planirala sam se nagodinu možda malo obnoviti ali nakon ovog popravka nema šamse, ćerat ću ga još godinama. Jako je, doduše, nepraktičan za dječju sjedalicu, al' imamo još jedna kola pa ćemo se pokrpati. :D
oli si noseća? :D


* sad ću dobit odgovor: ma neee, vozimo malu susjedu na izlete često
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Jul 2012, 09:14

Pješčana » wrote:prvi auto, zar to ne treba tako završiti?
polovno, jeftino, naučiš osnovne greške i opasnosti na njemu.

ja to gledam ko životnu školu :ne zna:
Pa da. Nije bilo teoretske šanse da me se nagovori da kupim novi prvi auto.
Tako sam fino slupala staru kantu, a ne novu. Mudra li sam.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

10 Jul 2012, 09:20

Ja svakog negdje zagrebem. Ili stup, ili drvo, ili drugi auto. Al se do sada nisam ozbiljno slupao. Niti su me slupali.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

10 Jul 2012, 09:22

Pješčana » wrote: oli si noseća? :D


* sad ću dobit odgovor: ma neee, vozimo malu susjedu na izlete često
Nisam, al u idućih par godina ću zasigurno biti, treba razmišljati unaprijed! :mudri:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Jul 2012, 09:22

E, vidiš, kad smo kod toga i kod ureknuća; meni su rekli da nisam iskusan vozač dok ne razbijem auto :o
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

10 Jul 2012, 09:24

BoDerek » wrote:E, vidiš, kad smo kod toga i kod ureknuća; meni su rekli da nisam iskusan vozač dok ne razbijem auto :o
Imam vremena, vozim samo 31 godinu.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

10 Jul 2012, 09:28

BoDerek » wrote:E, vidiš, kad smo kod toga i kod ureknuća; meni su rekli da nisam iskusan vozač dok ne razbijem auto :o
Ja sam slupala plastiku od žmigavca, jel se to računa? :misli:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Jul 2012, 09:30

BoDerek » wrote:... meni su rekli da nisam iskusan vozač dok ne razbijem auto :o
meni je mater rekla da pripazim jer ću s prijeđenih 5000 km biti najgori vozač, uvjerena da sam naučila sve što treba :o
razbila sam auto s puno više km, pri brzini od 25 km/h :zubo:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

10 Jul 2012, 09:54

baja » wrote: meni je mater rekla da pripazim jer ću s prijeđenih 5000 km biti najgori vozač, uvjerena da sam naučila sve što treba :o
OdliĆno, ja sam već na 7 :mirko: sad mogu, znači, biti samo bolja :zubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Jul 2012, 10:21

baja » wrote: meni je mater rekla da pripazim jer ću s prijeđenih 5000 km biti najgori vozač, uvjerena da sam naučila sve što treba :o
Pa ja sam možda baš tolko negdje i imala kad sam ga slupala. :o
Da to je opasno, postaneš siguran u sebe jer je nestao strah i nisi više početnik, pa stišćeš gas nemilice. A nemaš dovoljno iskustva ni niš.

edit: Ma ne, krivo, imala sam puno više km. S 5k sam vozila prvi put do mora, i to sam odvozila ko zmaj :raspa: :rofl: . Treća vožnja do mora je bila kobna. Znači, imala sam puno više od pet iljada!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jul 2012, 21:03

Herp » wrote: Stvari poput prelaska granice i vožnje autoputom te ne uče u autoškoli, a ovo je bila moja autoškola.
Niste ucili u autoskoli voznju autoputom, nocu, ono proklizavanje na vodi itd.? :confused:

Bez problema sam odvozila po 1500 km sa minimalnim pauzama, ali sam uspjela auto okrenuti na krov kod 15 km/h. Ajde vucns sluzba je nasla debeli sloj ulja u zavoju, ne mog naravno.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

10 Jul 2012, 21:07

ombia » wrote:
Niste ucili u autoskoli voznju autoputom, nocu, ono proklizavanje na vodi itd.? :confused:
Kad sam ja polagala nije bilo autoputova.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jul 2012, 21:10

Margarita » wrote: Kad sam ja polagala nije bilo autoputova.
Zato tebe nisam ni pitala.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

10 Jul 2012, 21:24

U Maglaju postoji jedan jedini semafor na raskršću u centru grada, Postavili su ga pred više godina samo iz razloga da bi mogli imati auto-školu. Koliki je promet, za njim potrebe nema. :)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jul 2012, 23:23

Ukoliko osoba nakon tako polozenog vozackog :facepalm: ne odlazi voziti u zagreb, problema nema.
Ali da normalne autoskole po vecim gradovima ne uce voziti po autoputu? :confused:
Post Reply