Navigacija

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

14 May 2012, 17:55

Koliko vas koristi navigaciju u autu? Koliko vam je potrebna i koja su vaša iskustva?
Ja sam isprobao Garminovu, TomTom i našu hrvatsku Mireo navigaciju. Najčešće koristim hrvatski proizvod od tvrtke Mireo i na onom starom prijenosnom uređaju (Mio) koji se kelji na staklo, a u zadnje vrijeme i njihovu navigaciju koja se može skinuti za iPhone i Androide (Samsung...). Karte su im jako dobre, vrhunske i najbrže izračunavaju putanje.
Isprobao sam ih po svakojakim zemljama (Bjelorusija, Albanija...) i rade bolje od npr Garminovih koje sam imao u isto vrijeme.
Daklem?


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

14 May 2012, 18:59

Koristim već dvije i pol godine, od onda se koješta poboljšalo. Imam malo Garminče i sasvim sam zadovoljna, redovno updateam kartu. Ne bih se nikamo usudila bez nje, čak se i s navigacijom izgubim. :D Ne idem u inozemstvo pa nemam iskustva s ostalim kartama, ali mi je karta Hrvatske (kao dio AdriaRoutea) čisto solidna.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 May 2012, 19:06

nemam ja to.

ali sad si me zbunio: znam koristiti Mireo na netu za traženje itinerara i lokacija. jesam zabrijala ili imaju i to? oni su, ako se ne varam, hrvatska firma koja je baš dobra u tom što radi, hvalili su ih na tvu
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

14 May 2012, 20:25

Tom Tom me vjerno sluzi kroz x zemalja i par godina, gejfon
mi ima premali ekran...osim same navigacije, volim
opciju sljedece poste, benzinske i slicno.
Gejfon navi imaju taksisti i izgube se barem svaku
drugu voznju
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 May 2012, 09:07

ombia wrote:Tom Tom me vjerno sluzi kroz x zemalja i par godina, gejfon
mi ima premali ekran...osim same navigacije, volim
opciju sljedece poste, benzinske i slicno.
Gejfon navi imaju taksisti i izgube se barem svaku
drugu voznju

Kad neće skinuti aplikaciju na apple store s hrvatskim proizvodom. Navigacija za Njemačku košta, mislim, 14,99 eurića i ima sve.
Pješčana wrote:nemam ja to.

ali sad si me zbunio: znam koristiti Mireo na netu za traženje itinerara i lokacija. jesam zabrijala ili imaju i to? oni su, ako se ne varam, hrvatska firma koja je baš dobra u tom što radi, hvalili su ih na tvu

Da. To su ti isti dečki. Izvrsno rade to što rade i glavne su face u, npr. Indiji, Iranu, dalekom istoku...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

15 May 2012, 14:39

karambol » wrote: Da. To su ti isti dečki. Izvrsno rade to što rade
Bome :top:

Koristim njihovu kartu na webu već neko vrijeme (i Viamichelin, a sad i HAK-ovu :o al to je zato jer sam ziheraš). Nemam navigaciju u autu, ako idem baš u nepoznato isprintam karte i uglavnom uvijek pogodim put; ako jako zagusti imam na telefonu Google maps i lokator, to mi je trebalo ravno jednom dok sam se gubila po nekim poljima :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 May 2012, 15:29

blue » wrote: Bome :top:

Koristim njihovu kartu na webu već neko vrijeme (i Viamichelin, a sad i HAK-ovu :o al to je zato jer sam ziheraš). Nemam navigaciju u autu, ako idem baš u nepoznato isprintam karte i uglavnom uvijek pogodim put; ako jako zagusti imam na telefonu Google maps i lokator, to mi je trebalo ravno jednom dok sam se gubila po nekim poljima :zubo:
HAK karta je njihova, Mireo karta... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 May 2012, 09:55

karambol » wrote:
HAK karta je njihova, Mireo karta... :)
Nisam znala, dobar posao :top:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

14 Feb 2014, 16:27

Moram malčice reklamirati jer je naš proizvod i izuzetno je dobar.
Daklem, cure i dečki iz Mirea su napravili ovo http://geniusmaps.com/ za sve koji imaju androide i gejfone i kako se kaže sve su karte besplatne kao i ruter te pješačka navigacija. Cestovna košta, mislim, oko 40 dolora i sve radi savršeno.

Svi koji se služite vakim stvarčicama - preporučam ovo jer je vrhunsko i hrvatsko... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

14 Feb 2014, 20:38

karambol » wrote:Moram malčice reklamirati jer je naš proizvod i izuzetno je dobar.
Daklem, cure i dečki iz Mirea su napravili ovo http://geniusmaps.com/ za sve koji imaju androide i gejfone i kako se kaže sve su karte besplatne kao i ruter te pješačka navigacija. Cestovna košta, mislim, oko 40 dolora i sve radi savršeno.

Svi koji se služite vakim stvarčicama - preporučam ovo jer je vrhunsko i hrvatsko... :zubo:
Ovo je prije za onu stopersku temu, ali nema veze.

Prije dosta godina, kad nije bilo tih navigacija, skupila sam češke stopere i zaputili smo se starom cestom prema Splitu. Oni klinci od 19 godina, cura i dečko, par. On zasran sjedi na stražnjem sjedalu, a ni engleski mu nije baš jača strana. Ona veselo pored mene razmotava kartu koju sam joj uvalila, da se ne pogubimo.
Kad smo došli do Splita bila je sva ponosna na sebe i konstatirala da je bila odličan suvozač. :D

Dakle, kakve navigacije i čudesa? Obična karta i češki stoperi. Problem riješen. :raspa:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Feb 2014, 13:12

Sad imam Tom Tom, koristila sam jednom i dovelo me kud je trebalo. Karte sam poklonila, iako ih nisam koristila, malo mi je žao, volim karte. Ok mi je ako me navigira netko tko zna, upute tipa Eeee, tu, tu, sad si trebala skrenut, ovdje lijevo, kaže mi dok sam već prošišala križanje - malo mi dignu živac :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Feb 2014, 15:59

Ja imam Mireo navigaciju na gejfonu.
Još sam doplatio za Pervana da me navodi i valja fore

'' Za 200m skrenite lijevo. A jesam vas zeznuo, za 100m skrenite desno''

''Na kružnom toku izađite na 3. izlazu. Tako, sad ste se izgubili''

''Ne čačkajte nos na semaforu, gleda vas komad iz auta pored''

''Zatvorite desni prozor i skrenite lijevo''

...

:rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

17 Feb 2014, 18:07

blue » wrote:Sad imam Tom Tom, koristila sam jednom i dovelo me kud je trebalo. Karte sam poklonila, iako ih nisam koristila, malo mi je žao, volim karte. Ok mi je ako me navigira netko tko zna, upute tipa Eeee, tu, tu, sad si trebala skrenut, ovdje lijevo, kaže mi dok sam već prošišala križanje - malo mi dignu živac :zubo:
Zato se ja ne pouzdam u druge, nego rutu naučim napamet. :mirko:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

11 Mar 2014, 02:43

Probala sam Nokijinu Ovi navigaciju, praktična je. I volim tako putovati. Nekad pogledam HAK-ovu kartu, u zadnje vrijeme sam imala problema s mijenjanjem rute (što se, čini mi se, ranije moglo ručnim povlačenjem linije ili sam nešto zbrljala), ali načelno isto jako korisna stvar.
.
Post Reply