Tehnički pregled vozila i mito

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Apr 2012, 11:06

Imala sam jučer tehnički pregled autića. Prošli tjedan bili smo na servisu, i bio je zdrav. I jučer odemo na pregled, ja dam stričeku ključ da ga pregleda, i on veli da ne zna hoćel proć, da ćemo još vidjeti. Mi smo otišli na kavu, nakon nekog vremena dolazi striček s ključem da autić ipak nije prošao.
Ja sam sve vrlo mirno prihvatila, nazvala svog automehaničara koji je malo popizdio jer kvara na autu nema, i sad ga on vozi na tehnički :cerek:
Ono što me iznenadilo su ljudi oko mene koji su na moju priču odmah rekli da sam trebala ostaviti 100 kuna na sicu, da prođem. Kao, tako se radi. :ne zna:
Prvo, moj auto je ispravan. Drugo, čim netko dok preuzima ključeve veli da ne zna hoću li proć, je, malo je zazvonilo na čudnost.
Ali ja mrtva neću dat nekome 100 kuna da pusti zdrav auto na pregledu.

Prije par godina desila mi se slična stvar, u Dubravi mi auto nije prošao pregled. Ali, nakon 15 dana podaci nestaju iz sustava, pa ne morate u istu stanicu, ja sam odvezla auto u drugu stanicu i bez ikakvog poravka na njemu i prošla.

Jel vam se ikad desilo da se očekuje da mitite za tehnički? Jeste li platili? Što uopće učiniti u takvoj situaciji?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Apr 2012, 11:09

Prijaviti smrdljivo đubre nadležnoj službi da dobije otkaz.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

24 Apr 2012, 11:11

točno tako
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Apr 2012, 11:11

Nije rekao da traži mito, nemam dokaz.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

24 Apr 2012, 11:26

Pješčana » wrote:
Jel vam se ikad desilo da se očekuje da mitite za tehnički?
da
Jeste li platili?
ne
Što uopće učiniti u takvoj situaciji?
otišla sam u drugu smjenu :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Apr 2012, 11:30

Nikad mi se nije to dogodilo.
Čak štoviše, rekli bi da su mi amortizeri preočajni i da zbog toga nikako nije za prolaz, al ajde pustit će me, ali neka obavezno to sredim.
Ili bi mi rekli da su mi gume prećelave, neka ih zamijenim pa dođem.

A šta su tebi rekli, Pješčana, zbog čega ne prolazi auto? Pa valjda moraju reći razlog?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Apr 2012, 11:32

ručna ne radi :D




radi, naravno.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Apr 2012, 11:33

Pa, vrati se i reci da si ju popravila i da sad radi :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

24 Apr 2012, 11:41

Pješčana » wrote:Imala sam jučer tehnički pregled autića. Prošli tjedan bili smo na servisu, i bio je zdrav. I jučer odemo na pregled, ja dam stričeku ključ da ga pregleda, i on veli da ne zna hoćel proć, da ćemo još vidjeti. Mi smo otišli na kavu, nakon nekog vremena dolazi striček s ključem da autić ipak nije prošao.
S tim nastupom je fakat bio sumnjiv. Trebala si sačekati da pregled obavi pred tobom. To je ionako par minuta posla; valjci i plinovi, ne?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

24 Apr 2012, 11:46

Pješčana » wrote:ručna ne radi :D




radi, naravno.
Traži papir s mjerenjima na kojima piše da je tvoj auto mjeren, zatim ga pitaj za atest stroja s kojim rade...ima ih svakavih, ali 100 kuna, ne! Niti kunu ne ostavljaj, ako si ziher da je autek ok. :gaah:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Apr 2012, 11:58

Pješčana » wrote:Nije rekao da traži mito, nemam dokaz.
Ako on kaže da auto nije prošao, a auto je ispravan, to mi se čini kao dokaz. Oni bi inače tamo trebali imati kamere da ne muljaju, zato su im ih i postavili.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Apr 2012, 12:44

hvala svima, idem danas do automehaničara s tim plavim papirom na kojem piše da ručna ne radi, pa ćemo vidit što dalje
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Apr 2012, 13:01

Pješčana » wrote: I jučer odemo na pregled, ja dam stričeku ključ da ga pregleda, i on veli da ne zna hoćel proć, da ćemo još vidjeti.
Uf, tu bi uzela ključ i porazgovarala s gazdom :E

Imam dobra iskustva - kad idem na tehnički stojim sa strane gledam što rade i razgovaram s tehničarom; do sad su uvijek bili ljubazni i objašnjavali, meni je zanimljivo, čini mi se da ih ne smeta, dapače. Ja tako i kod automehaničara i vulkanizera i na tehničnkom :ne zna:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Apr 2012, 13:14

ma i ja inače tako, ovaj put se poklopilo da smo otišli na kavu :ne zna:

mislim, može on meni muljat i direktno u lice, ne znam dovoljno o autima da sam kompetentna klat se na tom polju
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Apr 2012, 13:17

Jedna teta je išla kod mehaničara i tehnički i tak slično samo u minicama. Nikad je nisu muljali i često ne bi ništa ni platila. Na ovom svijetu je najljepše biti zgodna žena.

Nije fer. :gaah: Da ja obučem minicu samo bih popio šaku u glavu. :tuzni:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

24 Apr 2012, 13:51

vrrrlet » wrote:Jedna teta je išla kod mehaničara i tehnički i tak slično samo u minicama. Nikad je nisu muljali i često ne bi ništa ni platila. Na ovom svijetu je najljepše biti zgodna žena.

Nije fer. :gaah: Da ja obučem minicu samo bih popio šaku u glavu. :tuzni:
Pa, zavisi gdje bi radio tehnički... :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

24 Apr 2012, 13:52

Ček, netko dođe na tehnički i ovaj mu prvo kaže "ne znam oće auto proći" i netko mu tad već da 100kn da auto prođe čak i ako je auto ispravan? :confused:

Dobro koliki idiot moraš bit.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

24 Apr 2012, 13:52

vrrrlet » wrote:.

Nije fer. :gaah: Da ja obučem minicu samo bih popio šaku u glavu. :tuzni:
pa dobro ne očajavaj,, probaj neku drugu žensku taktiku - rasplači se :ne zna:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

24 Apr 2012, 14:14

A.P. » wrote:Ček, netko dođe na tehnički i ovaj mu prvo kaže "ne znam oće auto proći" i netko mu tad već da 100kn da auto prođe čak i ako je auto ispravan? :confused:

Dobro koliki idiot moraš bit.
Ako ti je auto ispravan - onda si idiot na kub, da. No, ta je navika ostavljanja po 100 kunaca ostala od prije nešto godina, pa se malčice smanjio opseg primanja i davanja za prolazak jerbo su autići bili sve noviji i sve ispravniji, kontrola mrvicu stroža...ali izgleda kako se vrijeme besparice ponovno pokazuje kao stvoreno za mitologiju jer je bolje dati čiki 100 kuna nego platiti popravak 1599 kuna, a auto još ide i ići će najmanje par mjeseci, a do tada se valjda i neka lovica skupi za popravak tog vraga koji sad škripi ili pušta ili klopoće...
Iako, da se zaista drže pravila o tehničkoj ispravnosti vozila bilo bi dosta nezadovoljavajućih ocjena...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Apr 2012, 22:43

auto mi je prošao na tehničkom :serek:

danas popodne moj automehaničar je uzeo auto, provjerio što su ovi naveli kao razlog ( prednja lijeva kugla i ručna ne rade), nasmijao se i otišao u istu stanicu. rekao da je popravio (nije) i tražio drugo mišljenje, kod drugog tipa. prošao.
ovaj koji me rušio na pregledu je imao komentar na ručnu "aha, to treba jače podignuti" :facepalm: jer ju je primio ko da drži ribu.

razgovarala sam sa svojim majstorom isplati li se ovo prijaviti Državnom inspektoratu, i veli da ima i nema osnova. kaže da se uvijek na takvim stanicama nađe netko tko sere.
ono što je tužno u cijeloj priči, s obzirom da ga neki koji tamo rade dobro znaju, je to što su mu rekli da su znali da sam njegova klijentica, ne bih imala takvih problema.
tehnički pregled vozila ne bi smio biti ikome problem. imao on ovog mog automehaničara ili ne.

pitam se koliko ljudi od ovih 300 000 na burzi ima volje raditi u stanici za tehnički preggled
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

24 Apr 2012, 23:11

kako to misliš ne bi smio nikome biti problem? ljudi dođu i s neispravnim svjetlima, lošim gumama. na mojoj stanici su toliko ispizdili da su nalijepili obavijest da vozilo mora biti oprano :rofl:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Apr 2012, 23:14

pa tehnički pregled ne bi smio biti problem. neispravno vozilo je problem.
to ti je kao da ideš na ispit, a prolaz ne ovisi o tvom znanju i pitanjima koje dobiješ, nego o raspoloženju ispitivača.

ja u životu nisam oprala auto prije tehničkog. trenutno je zasran izvana i iznutra jer kiša pada evo već dva tjedna.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

25 Apr 2012, 09:02

blaze » wrote:kako to misliš ne bi smio nikome biti problem? ljudi dođu i s neispravnim svjetlima, lošim gumama. na mojoj stanici su toliko ispizdili da su nalijepili obavijest da vozilo mora biti oprano :rofl:
Nisu oni ništ' ispizdili. U pravilu bi svatko morao doći s čistim vozilom na tehnički. A ovo što pišeš da dolaze s neispravnim ovim i onim... dosta njih tada nosi tih famoznih 100 kuna za žmirenje. Bilo je slučajeva kada su dečki na tehničkom popušili posao zbog igre žmirenja i 100 kuna. Ne znam koliko je to danas u điru... Ja se dosta muvam po takvim mjestima, ali nisam primjetio da se to dešava i čujem sve manje priče o tome... :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

25 Apr 2012, 10:06

Pješčana » wrote:
ja u životu nisam oprala auto prije tehničkog. trenutno je zasran izvana i iznutra jer kiša pada evo već dva tjedna.
A ne pereš se ni prije doktora? :zubo:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Apr 2012, 10:25

ne. nitko se nije dosad žalio :raspa: :facepalm:



kako da mi auto bude čist dok dođem na tehnički kad mi je tehnički usred travnja? uvijek je ili snijeg ili kiša ili bljuzga, i nema šanse da dođe čist tamo.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply