Reklama, antireklama, pozitivna i negativna iskustva

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Apr 2012, 08:51

Neki dan je frendova supruga ostala u kvaru u Zagrebu. Vozilica jednostavno nije htjela upaliti. Žena je doma ležala pod teperaturom, a gospodin suprug je nazvao HAK i tražio uslugu šlepanja do servisa kao član koji uredno plaća članarinu. Međutim - Hakovci ne izlaze na teren i ne pružaju uslugu jer vlasnik/ca mora biti osobno prisutna i svjedočiti tom svetom činu. Dakle, žena je trebala ustati iz kreveta i na zraku pričekati njihovu svetost i upalu pluća. Stvarno je usluga za 5, nema kaj... Kad ti treba pomoć, ne možeš je dobiti. Loše iskustvo i frend je odmah podrapao HAKovu člansku iskaznicu i prokleo ih za vjeke vjekova, amen.
Ili, drugi primjer, zašto se isplati otići u servis, ovlašteni, u neko manje mjesto, a ne u najbliže velegradsko? Kako to da je tamo pristup prema kupcu usluge daleko pošteniji, otvoreniji i jeftiniji od npr. nekog velegradskog gdje te tretiraju kao ovcu za šišanje i idiota kojeg se može skuhati na više načina??
Imate li pozitivnih primjera ili negativnih, loših iskustava koje bi htjeli podijeliti ovdje? Na opće zadovoljstvo potencijalnih korisnika koji ovo jednom pročitaju... :)


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 09:55

meni je prije nekih godinu i pol ispao auspuh usred vožnje, i nazvala sam hak, čija sam članica.
dala sam ime i prezime i broj kartice. nitko me nije pitao jesam li ja vlasnica ili netko drugi :ne zna:
na kraju, samo mi je privezao auspuh da se odvezem doma i nije naplatio ništa
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Apr 2012, 10:01

karambol » wrote: Ili, drugi primjer, zašto se isplati otići u servis, ovlašteni, u neko manje mjesto, a ne u najbliže velegradsko? Kako to da je tamo pristup prema kupcu usluge daleko pošteniji, otvoreniji i jeftiniji od npr. nekog velegradskog gdje te tretiraju kao ovcu za šišanje i idiota kojeg se može skuhati na više načina??
)
U vecem gradu ima uvijek dovoljno musterija i nece musteriju sresti sutra u lokalnoj mesnici i morati ju gledati u oci. :zubo:
Sa HAK-om imam odlicna iskustva, doduse oni su bili produzena ruka inozemne inacice njih i radili po njihovom nalogu jer nisam u Hrvatskoj bila clan.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

10 Apr 2012, 10:13

Za vijeke vjekova mrzim i proklinjem Opel Đačić u Zagrebu.
Gamad, stoka, gnjide, ljigavci, beskičmenjaci, prevaranti i lopine. :flop: :flop: :flop:

Nakon krvoločne borbe s njima dobili smo sve što smo tražili, ali tek kad su u igru ušli odvjetnik i sudski vještak.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Apr 2012, 10:16

Morticia » wrote:Za vijeke vjekova mrzim i proklinjem Opel Đačić u Zagrebu.
Gamad, stoka, gnjide, ljigavci, beskičmenjaci, prevaranti i lopine. :flop: :flop: :flop:

Nakon krvoločne borbe s njima dobili smo sve što smo tražili, ali tek kad su u igru ušli odvjetnik i sudski vještak.
Kaj je bilo?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

10 Apr 2012, 10:19

vrrrlet » wrote:
Kaj je bilo?
Ma još ono prije par godina, kad nam se godinu dana star auto počeo kvariti pa su nas vozali, lagali, kao popravljali, muljali...
Trajalo je sve skupa par mjeseci.
Na kraju su nam stavili novu mašinu i platili odštetu, ali kažem, to su učinili samo zato što smo se mi gadno zainatili i upleli u cijelu priču odvjetnike, vještake, a i medije. :unda:
Ali toliko količinu arogancije, muljanja i lopovluka je stvarno teško pronaći, čak i u našoj državi.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:42

što se tiče ovlaštenih servisa, ja sam se zahvalila jednom takvom i otišla jednom automehaničaru koji mi otad pazi na auto, zadnjih 6,7 godina. Moram reći da moj salon nije bio u centru Zagreba, niti je bio u gradu, ali razina bahatosti i neprofesionalnosti je bila zavidna
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Apr 2012, 10:56

Pješčana » wrote:što se tiče ovlaštenih servisa, ja sam se zahvalila jednom takvom i otišla jednom automehaničaru koji mi otad pazi na auto, zadnjih 6,7 godina. Moram reći da moj salon nije bio u centru Zagreba, niti je bio u gradu, ali razina bahatosti i neprofesionalnosti je bila zavidna
Samo sam prvu godinu napravila servis u ovlaštenom servisu (Zubak). Gade mi se oni i njihove cijene. Poslije sam se prešaltala na automehaničara vulgaris. I zadovoljna sam. :cerek:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Apr 2012, 11:06

karambol » wrote:Neki dan je frendova supruga ostala u kvaru u Zagrebu. Vozilica jednostavno nije htjela upaliti. Žena je doma ležala pod teperaturom, a gospodin suprug je nazvao HAK i tražio uslugu šlepanja do servisa kao član koji uredno plaća članarinu....
pa dobro, kom se pokvario auto ako je ona ležala doma? :D

s HAKom imam dobra iskustva i, da, poznato mi je da vlasnik njihove iskaznice mora biti na licu mjesta
što me i ne čudi uzimajući u obzir hrvatsku dovitljivost; čitava država bi se vozila na jednu iskaznicu :D
s ovlaštenim servisima nemam iskustva :o
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2012, 11:10

Šta ste nabrijani na "ovlašteni servis" :misli:
Nema veze jel servis ovlašten ili razvlašten ( :zubo: ) ako u njemu radi lopov ili antitalent. A niti je "ovlašteni" garancija za lopovluk, niti je lokalni mehaničar sinonim za fuš.

Imam više vozila (sad mi fali Schmokljan :rofl: ). Neka idu u ovlašteni servis, a neka kod neovlaštenog mehaničara. I jedna i druga opcija su opcija samo zato jer u konkretne ljude kojima ću predati vozilo u ruke imam povjerenje.
A da bi cijene original dijelova mogle biti manje - mogle bi, nabijem ih na etiketu :gaah:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 11:13

ovlašteni servisi bi trebali omogućiti pregeld i skrb o autu bez poništavanja garancije.
ako imaš garanciju i odeš nekom svom mehaničaru, zbogom garanciji
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Apr 2012, 11:16

Ovlašteni servis bi trebao biti onaj koji pomaže vozačima određene marke auta prevladati ograničenja nametnuta upotrebom, habanjem i slično. Ovlašten bi postao dokazavši se znanjem, kompetencijom, korektnošću. Ali kod nas je ovlašteni servis znak da možeš dići cijene, zajebavati i guliti mušterije koje su dovoljno glupe da kupe tvoju marku automobila.

Mogli bismo povući paralelu s bankama. :cerek:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2012, 11:16

Pješčana » wrote:ovlašteni servisi bi trebali omogućiti pregeld i skrb o autu bez poništavanja garancije.
ako imaš garanciju i odeš nekom svom mehaničaru, zbogom garanciji
I šta je tu čudno :misli:
Ti stvarno misliš da će netko garantirati za tuđi rad?
Da ne ispada da forsiram riječ garancija.... : ti misliš da će netko eventualne tuđe greške potpisati kao svoje i plaćati ih iz svog džepa?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 11:28

ali » wrote: I šta je tu čudno :misli:
Ti stvarno misliš da će netko garantirati za tuđi rad?
Da ne ispada da forsiram riječ garancija.... : ti misliš da će netko eventualne tuđe greške potpisati kao svoje i plaćati ih iz svog džepa?
ne.
ja mislim da bolju uslugu vlasnik vozila prečesto nalazi kod neovlaštenih automehaničara, dok oni koji su u RH dobili licencu za održavanje određene marke vozila, to ne rade (ne održavaju dobro ta vozila)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Apr 2012, 11:34

Stvar je u mentalitetu, ovlaštenje bi trebalo biti podstrek da budeš još točniji i profesionalniji, a ne da se probahatiš, digneš cijene i smanjiš razinu usluge. Jer si ti sad baja.

Ali tko ih jebe, mogli su me guliti malo po malo godinama, a ovako su me izgulili dva puta i ajde bok. Ionako su bili u pičci materinoj.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2012, 11:42

Pješčana » wrote: ne.
ja mislim da bolju uslugu vlasnik vozila prečesto nalazi kod neovlaštenih automehaničara, dok oni koji su u RH dobili licencu za održavanje određene marke vozila, to ne rade (ne održavaju dobro ta vozila)
Ali ne kužim stvarno zašto se žališ zbog toga što "ovlašteni" neće priznat garanciju za auto dok ti servisiraš taj isti auto kod npr. susjeda :ne zna:

A da ne idem tako daleko da pitam u kojem slučaju bi onda uopće bila prisiljena koristiti tu famoznu garanciju, ako ti je susjed odličan mehaničar.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 12:18

ali » wrote: Ali ne kužim stvarno zašto se žališ zbog toga što "ovlašteni" neće priznat garanciju za auto dok ti servisiraš taj isti auto kod npr. susjeda :ne zna:

A da ne idem tako daleko da pitam u kojem slučaju bi onda uopće bila prisiljena koristiti tu famoznu garanciju, ako ti je susjed odličan mehaničar.
nisam to napisala. napisala sam da ovlašteni saloni opdržavaju auto i daju garanciju na njega i popravak.
onaj tren kad odeš bilo što riješiti izvan ovlaštenog salona, gubiš tu garanciju.
ti isti saloni ne rade svoj posao, pa su ljudi prisiljeni otići nekom drugome, tko nema licencu i svejedno radi bolje posao.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Apr 2012, 12:22

Ovlašteni ti nudi npr. mobilno jamstvo kojim ti garantira besplatnu pomoć ukoliko se dogodi neki neočekivani kvar (koji nije propisan u tablicama koje imaju plan zamjene pohabanih dijelova). Ti, dakle, želiš biti fiskalno odgovoran i imati uredno popunjenu servisnu knjižicu njihovim, ovlaštenim pečatima, što pak, dokazuje kako si se odgovorno ponašao prema svom autu i tretirao ga po servisnom planu kod znalaca za tu marku vozila. To ti kao f.o. osobi daje za pravo da za taj auto, kad dođe vrijeme prodaje, zatražiš i nešto višu cijenu jer bi to sve trebalo biti pokazatelj kako je s vozilom sve u najboljem redu. E, sad, to što mnogi sa licencom dobiju i napad ovlaštene taštine i guljenja kupaca to je...sranje, ali i marketing...
HAKovce koje sam slušao dok je frend s njima telefonirao sam jasno čuo. Gospođa, vlasnica auta, je u petak parkirala auto pred zgradom. Sin je u nedjelju htio otići mami po lijekove jer se razboljela, ali tutač nije davao znakove života (baterija je bila ok). U ponedjeljak je gospon suprug nazvao HAK i blagoizvolio odšlepati auto uz njihovu pomoć u servis (ovlašteni, jer je autek pod garancijom), ali je striček iz HAKa inzistirao da vlasnik bude prisutan. Nije pomoglo objašnjenje da vlasnik doma leži bolestan i da je on tu, suprug, koji, usput, ima i (nepotrebnu) punomoć za isto vozilo...Bio je neumoljiv u svom birokratskom tvrdoglavljenju što je propisno izneuroziralo mog frenda koji je sve poslao u mp3...
Meni su u Zubakovom servisu, ne popravili, već dodatno oštetili auto i malo mi je nedostajalo da parkiram airbus u njihovu firmu...od bijesa i nemoći...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2012, 13:14

Pješčana » wrote: nisam to napisala. napisala sam da ovlašteni saloni opdržavaju auto i daju garanciju na njega i popravak.
onaj tren kad odeš bilo što riješiti izvan ovlaštenog salona, gubiš tu garanciju.
ti isti saloni ne rade svoj posao, pa su ljudi prisiljeni otići nekom drugome, tko nema licencu i svejedno radi bolje posao.
Pa moje pitanje je zašto onda uopće plakati za gubitkom prava na garanciju, kad ionako ne ideš u taj ovlašteni salon u kojem imaš garanciju - jer imaš boljeg mehaničara.
Šta ti znači onda imala ti pravo na garanciju ili ne?
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

10 Apr 2012, 14:04

karambol » wrote: Imate li pozitivnih primjera ili negativnih, loših iskustava koje bi htjeli podijeliti ovdje? Na opće zadovoljstvo potencijalnih korisnika koji ovo jednom pročitaju... :)
Ajme, odakle krenuti..

- ugrađen neodgovarajući set kvačila i tek pod prijetnjom inspekcijom promijenjen,
- pokušaj ugradnje novog fara za koji je majstor iz njihovog servisa pitao "gdje ste kupili ovo smeće?"
- sjebavanje kočionog sistema koji je srećom otkazao pri brzini od 30 km/h,
- promjena novog karbonskog filtera kabine za koji je biserko mislio da je zaprljan zato što je siv,
- redovno prepunjavanje ulja iako je od min do max 1.3l i naravno dobijem tek otvorenu bocu ulja da je šetam, šta li,
- iskrivljen šteker frižidera, jer ako montaža ne ide kak treba valja uprijet jače,
- pri prethodnoj radnji prokinuto i sjedalo,
- o pretegnutim ili zaboravljenim šarafima da ne pričam,
- sjeban poklopac posude za kočionu tečnost zbog pretezanja,
- prilikom remonta turbine sjebana posuda od rashladne tečnosti (pa varena, ali loše),
- zupčasti kaiš se kod njih mijenja na 60k, a prvi ugrađeni na 150k,
- kod vulkanizera je klasika natezanje u vezi pritiska u gumama. Duvaju 2.2 bara, a na napomenu da naprijed duvaju 2.7, a nazad 2.5 kolutaju očima i smiju se. Jebiga, valjda oni bolje znaju neg proizvođač koji je uredno ostavio tablicu na poklopcu rezervoara goriva..

Da se ne prisjećam više.. neš me počinje gušiti, neam pojma zašto..
I da, osim vulkanizera i onih s kvačilom, sve drugo je bilo kod raznih ovlašćenih.

Al nekako sam im zahvalan za sva nerviranja, ipak su mi omogoćili da razvijem neke vještine samokontrole.. :zubo:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

10 Apr 2012, 15:51

Nemam nekih negativnih iskustava, osim cijene u ovlaštenim servisima, ali bio mi je auto pod garancijom, pa ajde.
Pohvalila bi vulkanizer Koloper :top: - napravili su sve što je trebalo (montaža, balans, nova guma, krpanje jedne stare), a cijena mi se činila prihvatljiva :ne zna:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

12 Jun 2012, 09:48

blue » wrote: Pohvalila bi vulkanizer ...
pokudila bi vulkanizera koji mi nije do kraja zašarafio kotač pa je jučer umalo krenuo u samostalnu karijeru
kotač, ne vulkanizer :D
Post Reply