Patnje mladog Herpthera

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

16 Mar 2012, 11:02

Ovdje se prisjetite svoje mladosti i pišite o mukama po friškim vozačima :o
Koliko dugo ste skupljali hrabrost da prvi put sami izađete na cestu?
Koje greške ste radili?
Čega ste se najviše bojali?
Jeste li napravili neki veći zajeb?
I tako.
Ja sam najfriškiji vozač od svih ovdje zasigurno, pa ću se raspisati kasnije. :o


It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 11:11

Herp » wrote:Koliko dugo ste skupljali hrabrost da prvi put sami izađete na cestu?
Dugo mi je trebalo.
I premirala sam od straha tijekom cijele vožnje.
I skoro zgazila ženu pred zatvorom u Remetincu. :facepalm:
Herp » wrote:Koje greške ste radili?
Nisam se znala uključivati u promet.
Nisam se znala prebacivati iz trake u traku.
Nisam mogla provjeriti mrtvi kut, a da pritom automatski ne trznem volanom.
Penjala sam se na pločnik kad bih skretala.
Nisam baš pratila znakove i semafore.
Auto mi se često gasio.
Nisam znala kretati pod ručnom na uzbrdici.
Nisam se znala parkirati ni bočno ni na guzicu ni na nos.
Svaki dan sam vozila onaj rotor u Novom Zagrebu i tamo sam radila toliko sranja da bih trebala vlastiti topic da ih opišem.

Ništa od ovoga nisam popravila ni nakon 3 godine vožnje. :facepalm: :crying:
Herp » wrote:Čega ste se najviše bojali?
Da ću ubiti čovjeka/životinju/sebe.

Od situacija u prometu, bojala sam se voziti pored kamiona/autobusa/velikih vozila :o i to u tolikoj mjeri da sam znala sići s ceste kad bi mi išli u susret ili vozili pored mene i bojala sam se preticanja (vozila sam iza nekakvog mini traktora od Luna do Novalje :facepalm: )
Herp » wrote:Jeste li napravili neki veći zajeb?
Zapanjujuće, ali nikad nisam imala sudar ili platila globu.
A zajeba sam napravila toliko da ne znam koji bih izdvojila kao najveći. :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

16 Mar 2012, 11:23

Meni je problem koristiti velika vozila dok je gužva. Zadnji put kad sam švercao namještaj preko granice, uzeo sam kombi od poslodavca, ali ga je kolega vozio, jer nisam spretan s njim u prometnoj gužvi. Moram skupiti prakse po tom pitanju, u autu se ne može baš puno prešvercati. :(
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 11:27

E, da...još u početku vožnje stekla sam naviku kočiti k'o mahnita na svaku pizdariju. Frend je jednom vozio iza mene i nije se mogao načuditi koliko lupam po kočnici. Veli da je umro od napora prateći moj ritam. :o
Također, nisam uopće usporavala s brzinama, već sam vozila sve dok ne bih trebala stati, a onda bih nasjela na kočnicu. Rezultat toga je da je na semaforima, između mene i auta iza kojeg se zaustavljam redovno bilo ili 30 milimetara ili 30 metara. :facepalm:

Inače, ovo s kočenjem često rade početnici i na tome treba raditi. Ako skužiš da puno kočiš, poradi na tome. Jednom kad ti to postane navika, teško ćeš se toga riješiti.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Mar 2012, 11:30

Bojala sam se rotora kod Remetinca, nisam znala što s njim. kad sam se konačno okuražila proći kroz njega, nisam se jedno vrijeme mogla na vrijeme pripremiti na izlaz, pa sam kružila.
Policajca koji upravljao prometom na raskršću sam krivo shvatila :facepalm: i oduzela prednost svima, ležerno skrenula ulijevo i odvezla se. jurio je za mnom na motoru da mi da kaznu.
Teško sam pogađala prvu i na putu iz Like, starom cestom, na uzbrdici ju nisam pogodila i kucnula sam u mercedes iz sebe. niju mu ništa bilo, ali ja sam se usrala, a gospođa suvozačica je izašla iz mercedesa i tako se jako derala na mene :tuzni: baš mi je bilo grozno.
U vlastitoj ulici sam izvela ono što su mi svi ponavljali da ne radim: po zimi, na ledu mi je iskočio pas ispred auta i ja sam zakočila, auto je zaplesao, a ja sam sa svojim putnicima odletila u jarak.
jednom prilikom sam previdjela spuštenu rampu na kućicam i zabila sam se u nju, i prevalila ju i strgala
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

16 Mar 2012, 11:59

Herp » wrote: Koliko dugo ste skupljali hrabrost da prvi put sami izađete na cestu?
Nikoliko.
Ali ja nemam strah od vožnje, u roku od par mjeseci vožnje sam već vozila brez razmišljanja i automatski. Možda je to genetski, svi su jako dobri vozači u familiji, mater vozi 25 godina, nema nit jednu kaznu, a i ćaća koje ima je zbog prevelike brzine :o
Ja vozim od skoro osam godina :horor:
Koje greške ste radili?
Nikakve :o

Dvaput su mi uletjeli u mrtvi kut dok sam izlazila s parkinga, a da ih nisam skužila na vrijeme, al nije bilo kolizije.
Eventualno ponekad prebrzo skretanje kojekuda i možda eventualna mogućnost odbijanja felgi i amortizera pritom :o
Čega ste se najviše bojali?
Da mi ne izleti nešto pod cestu, Slavonija je naseljena i ima mačaka, pasa, djece, lopti i slično. Tog se i sad bojim. Od vožnje u Zagrebu imam ospice, najviše zbog čobana koji se divljački ubacuju i izbacuju iz traka, i činjenice da voziš, a nikud se ne mičeš. :visi:
Također, auto je malo veći, pa me strah da se neću uguzit negdje gdje se neću moć okrenut i izać :zubo: što se događa sve češće, u gradu je milijarda auta, a ni parkinzi nisu nešto golemi - malo naprijed malo natrag i onda nakon 2 minute sličnog guženja izađeš.
Jeste li napravili neki veći zajeb?
Stvarno nisam.
Jednom se jedna teta na parkingu, u pokušaju da izbjegne šaht nasred ceste svojim novim autom, zavezla i ogrebala cijelom dužinom od moj prednji lijevi kotač pa je zvala frenda iz policije koji joj je susjed. Onda je on, dok nije bio na dužnosti, došao i utvrdio da mi je istekla registracija dan prije, te sam dobila neku prekršajnu prijavu i 1500kn kazne, iako auto nije moj i ja sam sjedila na parkingu. To nikad nije plaćeno, i ošlo je u zastaru davno. Mislim da su me čak došli uhititi na kućnu adresu jednom.


:herp: :raspa:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

16 Mar 2012, 12:00

Tupelo » wrote:E, da...još u početku vožnje stekla sam naviku kočiti k'o mahnita na svaku pizdariju. Frend je jednom vozio iza mene i nije se mogao načuditi koliko lupam po kočnici. Veli da je umro od napora prateći moj ritam. :o
Također, nisam uopće usporavala s brzinama, već sam vozila sve dok ne bih trebala stati, a onda bih nasjela na kočnicu. Rezultat toga je da je na semaforima, između mene i auta iza kojeg se zaustavljam redovno bilo ili 30 milimetara ili 30 metara. :facepalm:

Inače, ovo s kočenjem često rade početnici i na tome treba raditi. Ako skužiš da puno kočiš, poradi na tome. Jednom kad ti to postane navika, teško ćeš se toga riješiti.
Dobro, nakon svih tvojih postova o vožnji moram te pitati: jesi li ti uopće legalno dobila vozačku i KAKO? :zubo:
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 12:08

A.P. » wrote:Dobro, nakon svih tvojih postova o vožnji moram te pitati: jesi li ti uopće legalno dobila vozačku i KAKO? :zubo:
Položila sam vozački iz trećeg puta.
Nemam pojma kako.
Zapravo, znam kako, ali mi i dalje nije jasno da mi je to prošlo.
Naime, taj treći put sam vozila jednako usrano kao i prva dva puta*. Na pločnik sam zajahala kod gotovo svakog skretanja, a na kraju nisam stala ni na znak "Stop" nego sam uklizila na Horvaćansku i ispitivač me je htio rušiti, no ja sam mu objasnila da ne znam kretati na uzbrdici (bila je uzbrdica jer smo izlazili s parkinga na Horvaćansku) i da bi mi se auto ugasio ili krenuo natrag da sam to pokušala i da to nije moja krivica, već krivica instruktora :facepalm:
Ispitivač me je pustio. :facepalm: :o
Nemam pojma zašto. :ne zna:

*E, da...prvi put kad sam polagala vozački skoro sam nas sve pobila. U Sigetu sam se suludo uključila na onu cestu koja ide za Veliku Goricu i da instruktor i vozač koji nas je umalo prepolovio nisu mahnito udarili po kočnici, vjerujem da bismo svi izginuli. Tad su me srušili na licu mjesta tj. odmah sam morala volan prepustiti instruktoru. :o
Ispitivač se na sav glas derao "kočiiiiiiiiiiiiiiiii" sa zadnjeg sica. :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

16 Mar 2012, 12:14

Herp » wrote:Ovdje se prisjetite svoje mladosti i pišite o mukama po friškim vozačima :o
Koliko dugo ste skupljali hrabrost da prvi put sami izađete na cestu?
Koje greške ste radili?
Čega ste se najviše bojali?
Jeste li napravili neki veći zajeb?
I tako.
Najveći strah mi je bio da me policija ne zaustavi jer nisam imao vozačku. :facepalm:
Zato i vozim samo po seoskim putevima. :zubo:
U svojoj velebnoj vozačkoj karijeri nisam imao zajeba, a niti ni prevelikih strahova.
Ja sam najfriškiji vozač od svih ovdje zasigurno, pa ću se raspisati kasnije. :o
O ne ne, polažem u utorak. :D
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

16 Mar 2012, 12:19

Tupelo » wrote:(bila je uzbrdica jer smo izlazili s parkinga na Horvaćansku)
Pa gdje je zaboga uzbrdica na horvaćanskoj :rofl:
Stvarno te nije smio pustit :D Jesi morala polagati ili si odlučila eto položiti? :D
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 12:21

A.P. » wrote:
Pa gdje je zaboga uzbrdica na horvaćanskoj :rofl:
Stvarno te nije smio pustit :D Jesi morala polagati ili si odlučila eto položiti? :D
Odmah tamo kod one prve zgrade kad se iz Selske skrene u Horvaćansku (tamo gdje je onaj neki salon namještaja)
Odvozila sam one dodatne sate koje odvoziš nakon što padneš i onda te šalju na ispit. :ne zna:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Mar 2012, 12:24

A.P. » wrote:

Da mi ne izleti nešto pod cestu, Slavonija je naseljena i ima mačaka, pasa, djece, lopti i slično.
Ja sam ubio loptu. :crying: Još me i danas proganjaju njene šare i vrisak.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

16 Mar 2012, 12:30

Tupelo » wrote:Odmah tamo kod one prve zgrade kad se iz Selske skrene u Horvaćansku (tamo gdje je onaj neki salon namještaja)
Omajko :facepalm: :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Mar 2012, 14:37

vrrrlet » wrote:
Ja sam ubio loptu. :crying: Još me i danas proganjaju njene šare i vrisak.
Ja sam onda ozbiljan cestovni ubojica... :facepalm: Na savjesti imam 4 lopte, 3 grlice, jednog zeca, jednu srnu, jednu rodu (to mora biti neko prokletstvo na meni zbog toga), 2 jastreba/sokola i jednu punu cisternu skakavaca, leptira, pčela, mušica i svih ostalih vrsta malih letećih kukaca...

U karijeri nisam značajnije razvalio auto i svakome bih preporučio da se ode iživljavati, trenirati i guštati na nekom kartingu. Sad ima i poligon na Mićevcu, a nije loše otići i na Grobnik (dakako, sve to nešto košta, ali se dugoročno isplati) otjerati strahove i na mala vrata uvesti rutinu.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

16 Mar 2012, 15:10

Herp » wrote: Koliko dugo ste skupljali hrabrost da prvi put sami izađete na cestu?
nužda me je naćerala i bila sam čvrsto odlučila da se nipošto neću skidati sa zacrtane rute pa tako niti prestrojiti tamo gdje je označeno za buseve i taksije
međutoa, trubeći se ukazala murija u retrovizoru tako da sam u par sekundi naučila prestrojavanje
Koje greške ste radili?
vjerojatno sve, tko će se sjetiti :D
ono što se sjećam da mi je laknulo kad sam se napokon stopila s gabaritima svog auta
što, naravno, jako doprinosi vještini parkiranja, prestrojavanja, preticanja...
Čega ste se najviše bojali?
pješaka, i dan danas
Jeste li napravili neki veći zajeb?
u preko 10 godina aktivne vožnje skrivila sam jednu prometnu, na neopisivo glup način, naravno
šteta nije bila velika ali je osjećaj pregadan
Tupelo wrote:Također, nisam uopće usporavala s brzinama, već sam vozila sve dok ne bih trebala stati, a onda bih nasjela na kočnicu
ujme meni :rofl:

Herp, savjet - drži razmak, možda je Tupelo ispred tebe :zubo:
razmak je inače super stvar :o
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

16 Mar 2012, 17:04

Joj, imala sam početničke greške. Najgora je blokada kod početnika a to se meni desilo kad mi je tip izleteo i očešao vrata jer je hteo rupu da izbegne. Sad se znam izmaći kad neka budala ne zna svoje gabarite. A najveći blam mi je bi kad sam išla u rikverc sa svog prelaza i točkom spala u kanal(čić) jer sam prebrzo smotala. Jbg, neiskustvo. Posle dragi proširio rampu da i šleper može izaći bez problema. :)
A kad me je cisterna sustigla od pozadi i razguzila zadnji trap ja nisam bila kriva, njemu propala kočnica. :giggle:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

16 Mar 2012, 18:06

Herp » wrote:Ja sam najfriškiji vozač od svih ovdje zasigurno, pa ću se raspisati kasnije. :o
a što to nisi priznala kad smo raspravljale o autima? :cerek: jesi imala onda vozačku? :zubo:

moje najveće traume:

vožnja s otkazanim kočnicama s jadranskog mosta dolje kroz križanje kod studentskog doma s. radić (kako li se zove? sigurno ima neko ime)

vožnja u komadu od mljeta do zagreba preko bih

vožnja na cresu do belog (cesta prestrašna, s jedne strane provalija, s druge stijenje, širina za jedan auto, nepregledni zavoji, uzbrdice i nizbrdice)

prazna guma pred ukrcajem na trajekt

i dan danas se užasavam rotora (kao i pješčana), vožnje po savskoj, nepreglednih križanja na lokalnim cestama. nikad se ne približavam žutim automobilima :rofl: , njih definitivno veze luđaci
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Mar 2012, 18:12

molim lijepo ja se ne užasavam rotora! :D
to je bio moj prvi rotor. ot tad smo si postali boljji :raspa:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Mar 2012, 10:10

Nije mi voznja nikad bila neki bauk.
Instruktor me drugi sat (prvi smo proveli na poligonu) odveo u grad.
Bio je petak, 4 popodne, SPICA.
Nakon sto sam TO prezivjela vise nista za volanom nije bio problem.

Mislim da sam prosjecan vozac, nisam neki maher, al' nisam ni k'o zec pred farovima.
Vozila sam u svakakvim uvjetima i cestama, cesto i na daleke relacije, a vozila sam i motor, sto covjeku otvori jos jednu dimenziju ceste i voznje.
Na motoru se greske, cak ni one sitne, ne toleriraju.

Sve u svemu, oduvijek volim voznju, kad sam bila mladja cak i vise nego sad, sto sam starija to sam opreznija i veci ziheras.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Mar 2012, 10:38

Polozila sam to jutro, nisam nikome ni rekla da idem polagati :raspa:
dobila vozacku u ruku isto dopodne i sjela u auto i vozila :cerek:
Ko da sam na drozi.

Sto me najvise smeta: kad mi se netko zabije u guzicu i ne drzi razmak i misli da ce me tako natjerati da vozim brze od dozvoljenog, a blicevi na svakom cosku, placaj ti kaznu morone. Kad se skrece naglo a nije se dalo zmigavac. :gaah:
Policajca koji upravljao prometom na raskršću sam krivo shvatila :facepalm: i oduzela prednost svima, ležerno skrenula ulijevo i odvezla se. jurio je za mnom na motoru da mi da kaznu.
:rofl: :

Moje greske: startanje na uzbrdici, jednom sam otklizila u auto iza, nista mu nije bilo (kretala se 3 km/h), cak mu je i prasina ostala na istom mjestu ali taj trenutak kad auto klizi a ti ne mozes nista :facepalm:
Mrzim ali mrzim voziti po nekim seocima gdje je sirina ceste tocno 1, 2 mm sira od auta i gdje lijevo i desno kad ispruzis ruku mozes ljudima doseci kroz prozor sto imaju na stolu.
Jednom sam na slicnoj kaldrmi ugasiila motor i gledala sta jedu. Nisam se usudila dalje voziti cestom koja je preuska za jednog podebljeg covjeka a lijevo i desno zid do zida i kuce.
Vrata se nisu otvarala jer nije bilo mjesta ter smo suvozac i ja morali u autu zamjeniti mjesta. :o

http://www.photomediaservice.com/typo3t ... ole-bf.jpg

Kaznenih bodova nula. Sto se ne moze reci za moje bivse. :E
Polagala vani, na stranom jeziku, teorija i voznja od prve.
Prvi sat voznje, ja cekam poligon, a instruktor izlazi usred grada iz auta i kaze, ti si na redu. Molim?!?
Poligona nikad nisam ni vidjela, osim sto me muz odveo privatno da malo izvodimo gluposti.
Još me i danas proganjaju njene šare i vrisak.
:rofl:

Auto nikad nisam ostetila, ali jesu alfa muzjaci koji su mene upozoravali da pazim na njihovo zlato.

Najveci izazov sada je voziti svaki put drugi auto i gledati gdje se pobogu ovaj put pale brisaci. Zadnjih 7-8 rentanih ni jedan nije bio ista marka.

I odlucila sam sve rjedje voziti sama po 1300+ km-a u komadu, prvi dan odmora sam onda krepana i za nis, avion je brzi.
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

17 Mar 2012, 12:23

Jedina greška koju si zamjeram je da sam DRUGI put kupio vozilo iz VW grupacije.

Vozit znam, osim što ogrebem auto nakon što ga stavim u oglasnik, povremeno pokušam ubiti vozače motocikala, i tak.

Nakon ovog topica, zaobilazit ću sve Scenice u širokom luku. Zapravo, koje je boje? Da ne moram od svakog bježati.

AP pokazuje tipični stav vozača njemačkih vozila: "ja sam savršen i puši kurac, neću dat žmigavac".

Đepika, kak ti je teško vozit kombi? Pa visoko sjediš, sve se vidi, lakše je to voziti nego osobni automobil. Kakav si mi ti balkan-švercer, fakat..
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

17 Mar 2012, 12:30

Gazda » wrote:AP pokazuje tipični stav vozača njemačkih vozila: "ja sam savršen i puši kurac, neću dat žmigavac".
Nečuveno :mad: !

Uvijek dajem žmigavac i stajem na zebri čak! :mad: Nisam nikad ni ubila biciklista. A kupila bih japanca da kupujem sebi :durica:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

18 Mar 2012, 01:09

blaze » wrote: a što to nisi priznala kad smo raspravljale o autima? :cerek: jesi imala onda vozačku? :zubo:
Imam vozačku 8 godina, povremeno vozim zadnjih godinu dana, aktivno zadnja 3 mjeseca, još nešto? :ne zna:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

18 Mar 2012, 07:48

Gazda » wrote: Nakon ovog topica, zaobilazit ću sve Scenice u širokom luku. Zapravo, koje je boje? Da ne moram od svakog bježati.
Opusti se, ne vozim već nekih petnaestak godina. :o

Doduše, razmišljam da se ponovo okušam za volanom. U svakom slučaju, javit ću vam ako do toga dođe. Da sklonite voljene s prometnica. :raspa:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

18 Mar 2012, 16:54

Herp » wrote:
Imam vozačku 8 godina, povremeno vozim zadnjih godinu dana, aktivno zadnja 3 mjeseca, još nešto? :ne zna:
javi kad budeš na cesti :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Post Reply