Loše ceste

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Mar 2012, 00:18

Otvaram ovu temu ponukana cestom kojom sam se danas vozila. To je ona cesta od Lučkog prema Stupniku, gdje bubrezi ispadaju a auto odbija proći.
Ja ne znam što se tamo događa, već mjesecima su "radovi" na cesti, ali ta cesta postaje sve čudnija i čudnija. Prošli tjedan sam išla njome, i nisam mogla vjerovati kakve zapreke nastaju.
Ovako: svakih par metara fali asfalt uz rub/na sredini, po cijeloj širini obje trake. Onda kad pređete to, najednom idućih par metara nasred ceste je uzdignuće, kao da je jbn pješčani crv prošao ispod, i bio dezorijentiran pritom. zatim, ogromne rupe kao da je bomba pala.
ograničenje 30 je presmiješno. na 30 bih kotače tamo ostavila.
A tim putem idem samo zato jer je uobičajena cesta kroz Lučko zatvorena mjesecima, pazite sad, zbog radova na cesti. :D
Znate li za još ovakvih primjera, kad su ceste kao "u voznom stanju" ali vožnja njima je jebada, fali pola bitnih stvari i ne znate gdje ne stao novac poreznih obveznika?


hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 Mar 2012, 11:16

Jazbina je bila takva godinama. Vrhunac cinizma je bila postava ležećih policajaca na cestu na kojoj nisi niti mogao više od 40. Ležeći policajci su bili najbolji i najravniji dio ceste. Ali dobro, valjda jazbine moraju takve bit'.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

15 Mar 2012, 11:34

vrrrlet » wrote: Vrhunac cinizma je bila postava ležećih policajaca na cestu na kojoj nisi niti mogao više od 40.
baš to me pitao jedan švabo: što će vam ležeći policajci uz ovakve ceste? :D

loših cesata u hrvatskoj koliko ti srce poželi :cerek:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 Mar 2012, 11:39

Ta cesta kroz Stupnik spada u velike misterije sisanja nečije love jer se već prekopava i preuređuje godinama unazad. Prva rekonstrukcija je izvedena toliko stručno da je izgledala kao da su je obnovila djeca iz usputne osnovne škole na nekoj od radnih solidarnih akcija... Nakon toga je bila još grbavija s takvim "stručnim" zakrpama da je bilo puno bolje ići balonom na topli zrak ili zmajem...
I tako već godinama...tako da me ne iznenađuje kako je opet, eto, s proljećem, došlo do najnovijih trudbeničkih napora da ta "cesta" dično ponese naziv cesta... :gaah:
Izvođač i onaj koji odobrava trošenje love u neprekinutom trajanju na istoj cesti su ili u talu ili rođaci...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

15 Mar 2012, 12:35

Čuj njih, ja svaki dan moram prijeći većinu Branimirove. :o

Hint: šahtovi :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Mar 2012, 13:02

Šahtovi! čovjek bi rekao da postoji razlog zašto se negdje nalaze.
ali, ne! oni su tu odlukom zvijezda valjda :rolleyes: i k tome nisu u ravnini s cestom, nego letiš na sve strane.
ne kužim kako to prolazi ikakvu inspekciju :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

15 Mar 2012, 13:04

Pješčana » wrote:Šahtovi! čovjek bi rekao da postoji razlog zašto se negdje nalaze.
ali, ne! oni su tu odlukom zvijezda valjda :rolleyes: i k tome nisu u ravnini s cestom, nego letiš na sve strane.
ne kužim kako to prolazi ikakvu inspekciju :ne zna:
Pa i postoji "valjan" razlog :D

Nekad je Branimirova bila puno uža, i šahtovi su bili tamo gdje su i trebali biti.
Onda su proširili Branimirovu a šahtove ostavili. :o
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 Mar 2012, 13:08

Herp » wrote:
Pa i postoji "valjan" razlog :D

Nekad je Branimirova bila puno uža, i šahtovi su bili tamo gdje su i trebali biti.
Onda su proširili Branimirovu a šahtove ostavili. :o
Kažem ja! :D Stručnjaka imamo s kupljenim diplomama i neprocjenjivom inteligencijom.... :D Aih...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Mar 2012, 13:14

oprostite, ja nisam fetiva Zagrepčanka :zubo: i ne sjećam se nekih stvari otprije
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

15 Mar 2012, 16:03

Otprilike sva mjesta gdje cesta siječe tramvajsku prugu ili gdje se na cesti nalazi šaht :ne zna:
Također me fascinira to sa šahtovima, valjda je građevinarima u opisu posla da znaju kako asfaltirati da se površina nivelira :ne zna:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 Mar 2012, 16:15

blue » wrote:Otprilike sva mjesta gdje cesta siječe tramvajsku prugu ili gdje se na cesti nalazi šaht :ne zna:
Također me fascinira to sa šahtovima, valjda je građevinarima u opisu posla da znaju kako asfaltirati da se površina nivelira :ne zna:
Svi ti spojevi se namjerno rade šlampavo kako bi se osiguralo da firma "Jozo und Ćaća, d.o.o." imaju garantiran posao nekoliko puta u godini na svim gradskim lokacijama... Niveliranje je... ono nešto što ima veze s Nivea kremama??? :misli:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

15 Mar 2012, 16:32

karambol » wrote:
Svi ti spojevi se namjerno rade šlampavo kako bi se osiguralo da firma "Jozo und Ćaća, d.o.o." imaju garantiran posao nekoliko puta u godini na svim gradskim lokacijama... Niveliranje je... ono nešto što ima veze s Nivea kremama??? :misli:
Ma poravnanje, recimo :)
(Mislim da postoji u građevini neka razlika, ali za laika je isto)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

02 Aug 2012, 11:00

Pješčana » wrote:Otvaram ovu temu ponukana cestom kojom sam se danas vozila. To je ona cesta od Lučkog prema Stupniku, gdje bubrezi ispadaju a auto odbija proći.
Ja ne znam što se tamo događa, već mjesecima su "radovi" na cesti, ali ta cesta postaje sve čudnija i čudnija. Prošli tjedan sam išla njome, i nisam mogla vjerovati kakve zapreke nastaju.
Ovako: svakih par metara fali asfalt uz rub/na sredini, po cijeloj širini obje trake. Onda kad pređete to, najednom idućih par metara nasred ceste je uzdignuće, kao da je jbn pješčani crv prošao ispod, i bio dezorijentiran pritom. zatim, ogromne rupe kao da je bomba pala.
ograničenje 30 je presmiješno. na 30 bih kotače tamo ostavila.
A tim putem idem samo zato jer je uobičajena cesta kroz Lučko zatvorena mjesecima, pazite sad, zbog radova na cesti. :D
Znate li za još ovakvih primjera, kad su ceste kao "u voznom stanju" ali vožnja njima je jebada, fali pola bitnih stvari i ne znate gdje ne stao novac poreznih obveznika?


hvala
Prošao sam tom cestom u zadnjih par tjedana nekoliko puta. :gaah:
Stao sam u birtiji i započeo razgovor s lokalnim pučanstvom i doznao kako je cesta 3 puta prekopavana u posljednje 3 godine! Tvrtke, ako se smiju tako nazvati obzirom kako izgleda njihov rad, su se izmjenjivale, kopale, zatrpavale, prolijevale asfalt naizmjence i bez ikakvog reda...
Ta je cesta zasigurno jedna od najlošijih po kojima sam imao priliku voziti. Možda bih je nazvao - sramotnom jer svakako zaslužuje taj epitet. Onaj koji je tamo izvodio i onaj koji je nadgledao radove zaslužuju da im se oduzme licenca i mogućnost da opet rade takve "popravke" i "intervencije"... :mad:
No, nekako mi smrdi kako se na toj cesti još nisu do kraja naplatili svi "izvođači" i da će tu biti još takvih "profesionalaca" koji će tu sramotu i očaj od prometnice uskoro "dovesti u red"... :gaah:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

09 Apr 2014, 16:44

Image

(Powered by frubar.net)


:rofl: :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Apr 2014, 19:32

Kad se voziš po zagrebačkim mostovima, kakav je osjećaj na motoru? Divan, ne? Mamicu mu, ali je pogled lijep kad padaš - vidiš fontane u bojama u rupi između cesata... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply