Prestati pušiti...kako?

Jeremijin dispanzer
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

03 Dec 2014, 21:35

3 dana apstiniram. jebloslikusvoju
Stvari stoje vako:
*Povraća mi se. U avtu, u tramvaju, u busu, u liftu, u stanu, na poslu, a morebitno i u snu.
*Poglupila sam. Ne znam izgovarat prave riječi, nako ko kad ljudi dobiju moždani udar. Ne znam ni pisat, kad pogledam mejlove izgledaju ko da su padeži dali otkaz. Pamet mi je olabavila za oflraljtivno 30%, u prosjeku mi tolko više vremena treba da riješim sudoku u odnosu na ono divno pušačko doba.
*Jedem sve što mi dođe pod ruku, ne zato što sam gladna i ne zato što nemam s čim zabavit ruke. Iskreno, uopće ne kontam zašto jedem. Kad i ako mi se vrati pamet možda nadođem na nešto u vezi glede toga.
*Iljadu puta dnevno pomislim kako ću nešto obavit uz cigaretu. Dvi iljade puta dnevno pomislim 'jebemtisvepospisku, nema više cigareta'.
*I nešto što mi niko još nije reko da ti se desi kad prestaješ pušit-ne moš na WC. Mislim, moš...al ne nako ko prije. Boktemazo, ni srat ko čoek ne moš.
*Svadiljiva sam, i posebno me dobro živcira što su svi oko mene puni potpore i hvale u vezi ove abnormalne situvacije u kojoj sam se našla.

Sve u svemu, pušite ako nije baš do grla voda došla i nemojte prestajat. :hek:


User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

03 Dec 2014, 22:06

..bas obrnuto. pokusajte ne pusit. nina, izduraj, celici se.. :D

ako se bas mora..ono, da nikotinska kriza ne radi sranja, onda doc u fazu od pet duvana dnevno.
ja ocu doc u tu fazu.. za sad mio ne ide, dimim ko na natjecanju i najebat cu samo tako..ako vec nisam najebao.. :D

jednom mi je receno.. pusi manje da bi mogao pusit duze.. :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

03 Dec 2014, 22:47

nina williams » wrote:3 dana apstiniram. jebloslikusvoju
Stvari stoje vako:
*Povraća mi se. U avtu, u tramvaju, u busu, u liftu, u stanu, na poslu, a morebitno i u snu.
*Poglupila sam. Ne znam izgovarat prave riječi, nako ko kad ljudi dobiju moždani udar. Ne znam ni pisat, kad pogledam mejlove izgledaju ko da su padeži dali otkaz. Pamet mi je olabavila za oflraljtivno 30%, u prosjeku mi tolko više vremena treba da riješim sudoku u odnosu na ono divno pušačko doba.
*Jedem sve što mi dođe pod ruku, ne zato što sam gladna i ne zato što nemam s čim zabavit ruke. Iskreno, uopće ne kontam zašto jedem. Kad i ako mi se vrati pamet možda nadođem na nešto u vezi glede toga.
*Iljadu puta dnevno pomislim kako ću nešto obavit uz cigaretu. Dvi iljade puta dnevno pomislim 'jebemtisvepospisku, nema više cigareta'.
*I nešto što mi niko još nije reko da ti se desi kad prestaješ pušit-ne moš na WC. Mislim, moš...al ne nako ko prije. Boktemazo, ni srat ko čoek ne moš.
*Svadiljiva sam, i posebno me dobro živcira što su svi oko mene puni potpore i hvale u vezi ove abnormalne situvacije u kojoj sam se našla.

Sve u svemu, pušite ako nije baš do grla voda došla i nemojte prestajat. :hek:
Dobro je, sve ti ide po pe esu. Tocno kako i treba ic. Simptomi ziva klasika.
Ja te razumijem ali jebiga, pomoci ti ne mogu, sama moras proc kroz sve krugove pakla.

Posebno sam osjetljiva bila na podrske i potpore nepusaca koji kurca ne kuze o cemu se radi kod prestajanja pusenja ali su puni odusevljenja i odobravanja i tapsanja a tebi dodje da im iscupas grkljane zubima, prospes crijeva i onda ih nahranis njima.
Srecom si u zombi stanju pa se glupavo smjeskas ne izazivajuci ekscese ne sto ne bi htjela nego....jebiga, nisi ni to u stanju posteno napravit.
Jer znas da poslije nemos zapalit ko covjek pa onda cemu se uopce i trudit. :ne zna:

Bice ti bolje....nekad, ne znam kad ali bice.

Ja sam na tri mjeseca dosla i je u neku ruku lakse. Sto jos nista ne znaci da me se ne moze lako gurnut preko ruba.

Misli si na svaki dan nepusenja kao na rast kapitala, nepusackog kapitala. Ako popustis jednom, sve se vraca na nulu i ides ispocetka.

A reci....jel se to tek spremas na razmnozavanje pa cistis organizam prije ili je vec sve rijeseno samo treba docekat prvi plac? :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

03 Dec 2014, 22:52

..a unda » wrote:..bas obrnuto. pokusajte ne pusit. nina, izduraj, celici se.. :D

ako se bas mora..ono, da nikotinska kriza ne radi sranja, onda doc u fazu od pet duvana dnevno.
ja ocu doc u tu fazu.. za sad mio ne ide, dimim ko na natjecanju i najebat cu samo tako..ako vec nisam najebao.. :D

jednom mi je receno.. pusi manje da bi mogao pusit duze.. :D
Ali ti onda ne zelis prestat nego smanjit.

Ne znam koliko je to moguce uspjesno odrzavat vise desetljeca :ne zna:
I jel gore jebat se samo kvarat ili uopce ne. :ne zna:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

03 Dec 2014, 23:00

Bara huda » wrote: Ali ti onda ne zelis prestat nego smanjit.

Ne znam koliko je to moguce uspjesno odrzavat vise desetljeca :ne zna:
I jel gore jebat se samo kvarat ili uopce ne. :ne zna:
moze se smanjit, moze.. moze se (onda ) i prestat, zasto ne. moze se svasta., ako se hoce.
mislim, pa i cokoladu ne jedemo dva kila dnevno. ono, tu i tamo, prigodno, jel.. :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

03 Dec 2014, 23:13

..a unda » wrote: moze se smanjit, moze.. moze se (onda ) i prestat, zasto ne. moze se svasta., ako se hoce.
mislim, pa i cokoladu ne jedemo dva kila dnevno. ono, tu i tamo, prigodno, jel.. :D
Ma jasta, tako i onaj jedan ucio magarca na sve manje slame i taman kad ga naucio biti bez, magare krepalo. :D

A ne znam....ima svakakvih taktika i nacina ali na kraju ispadne da ili os ili nes. :ne zna:
Patit. :E
Ja drugog nacina ne znam.
Cula sam i price kako su ljudi rekli...od sutra ne pusim nakon 20 godina pusackog staza i sutra im bilo kao da nikad nisu ni pusili.
Ono....nista.
Eto, cudna je ta nasa psiha. :ne zna:
Ili ce prije bit da je do Jetija? :D
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

05 Dec 2014, 23:38

..a unda » wrote:..bas obrnuto. pokusajte ne pusit. nina, izduraj, celici se.. :D

ako se bas mora..ono, da nikotinska kriza ne radi sranja, onda doc u fazu od pet duvana dnevno.
ja ocu doc u tu fazu.. za sad mio ne ide, dimim ko na natjecanju i najebat cu samo tako..ako vec nisam najebao.. :D

jednom mi je receno.. pusi manje da bi mogao pusit duze.. :D
Evo t prijedlog: probaj ne pušit nikako recmo 2 dana...i onda će ti se tih 5 činit ko ladna voda u pustinji, ko melem na rani, ko pojas nakon brodoloma...oću reć, teško je smanjivat npr. s dvi kutije na pet cigara, al bogovski je dodavat s 0 na 5.
Bar se tako meni, u ovim patničkim trenucima, čini. :zubo:
Bara huda wrote:
Dobro je, sve ti ide po pe esu. Tocno kako i treba ic. Simptomi ziva klasika.
Ja te razumijem ali jebiga, pomoci ti ne mogu, sama moras proc kroz sve krugove pakla.

Posebno sam osjetljiva bila na podrske i potpore nepusaca koji kurca ne kuze o cemu se radi kod prestajanja pusenja ali su puni odusevljenja i odobravanja i tapsanja a tebi dodje da im iscupas grkljane zubima, prospes crijeva i onda ih nahranis njima.
Srecom si u zombi stanju pa se glupavo smjeskas ne izazivajuci ekscese ne sto ne bi htjela nego....jebiga, nisi ni to u stanju posteno napravit.
Jer znas da poslije nemos zapalit ko covjek pa onda cemu se uopce i trudit. :ne zna:

Bice ti bolje....nekad, ne znam kad ali bice.

Ja sam na tri mjeseca dosla i je u neku ruku lakse. Sto jos nista ne znaci da me se ne moze lako gurnut preko ruba.

Misli si na svaki dan nepusenja kao na rast kapitala, nepusackog kapitala. Ako popustis jednom, sve se vraca na nulu i ides ispocetka.

A reci....jel se to tek spremas na razmnozavanje pa cistis organizam prije ili je vec sve rijeseno samo treba docekat prvi plac? :D
U neku ruku? Majkemiubićuse. :bang:
:zubo:

Glede razmnožavanja...tek se spremamo. Zaključili smo da želimo štrumfati štrumfove. :gaah:
:zubo:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

07 Dec 2014, 19:28

nina williams » wrote:
Evo t prijedlog: probaj ne pušit nikako recmo 2 dana...i onda će ti se tih 5 činit ko ladna voda u pustinji, ko melem na rani, ko pojas nakon brodoloma...oću reć, teško je smanjivat npr. s dvi kutije na pet cigara, al bogovski je dodavat s 0 na 5.
Bar se tako meni, u ovim patničkim trenucima, čini. :zubo:



U neku ruku? Majkemiubićuse. :bang:
:zubo:

Glede razmnožavanja...tek se spremamo. Zaključili smo da želimo štrumfati štrumfove. :gaah:
:zubo:
Pa znas onu najgoru...imao pa nemao.
E tako ti je i ovo. :D

Ovo 'u neku ruku' ...pa bit ce ti puno bolje i lakse nego je nakon tjedan dana.
Krize ce bit rijedje, manje ces se sjetit, lakse se odhrvat napasti i kad dodje, polako ce ti se koncentracija, manicno-depresivne faze, spavanje, probava, nekontrolirano jedenje ter ostale popratne ljepote apstinencijske krize popravit.
Uglavnom, sve ono sto sad osjecas kao smrdano poprimit ce prepoznatljiv oblik. Naviknut ces se da funkcioniras u vecini zivotnih podrucja i bez cigarete.

Ali....zelja za cigaretom ce ti ostat. Zaboravit ces kako je bila jaka sada, kako se osjecas jadno pa ce ti se ondasnje stanje cinit opet losim.
Tako da je to taj 'u neku ruku'.

Pozitivno je da ces imat 3 mj nepusackog kapitala ali te moze oprat vekila kriza smisla i bitka postojanja na zemlji a bez pusenja. Pogotovo kad te ponos zbog snage volje popusti.

I jos ako dobijes koju kilu pa odlucis skidat na nacin da jedan dan jedes a jedan ne, onda ce ti nejedacko-nepusacki dani biti takvi da ce ti se smrt cinit sasvim primamljivom.
Meni je danas takav dan. :visi:
I sto je jos gore, sto si stariji, metabolizam je usporeniji tako da rezultata nema.
Ali patis pa znas da si ziv :lux:


Jel ti ovo prvi put da prestajes?
Ili si vec prosla kroz sve faze?
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

08 Dec 2014, 16:39

moje odvikavanje je bilo kao pjesma u usporedbi s vasim.
nikakvi loši simptomi, dapače.
dobro, osim pojačanog apetita, al to nije tolko loš simptom kolko su loše posljedice :giggle:
i mislim da me prilično drmao adrenalin.
samo jebiga. ta prokleta čežnja za cigarom nikad ne jenjava :tuzni:

a jeste probale nikotinske žvake ili flastere?
Post Reply