Zubari ili mesari?

Jeremijin dispanzer
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

17 Feb 2012, 16:10

Jeste li zadovoljni sa svojim zubarom? Ja sam imala živi cirkus dok sam našla zubarku koja mi barem donekle odgovara.
Imam prilično dobre zube, tako da mi dugo godina nije ništa trebalo, sve dok me nije krvnički zabolio zub. Našla ja na googlu najbližu zubarku koja radi preko HZZO-a (Maja Rašperić) i, naravno, čekala tjedan dana da dođem na red. :gaah:
I popravlja ona meni taj zub, čeprka ko kokoš po dvorištu, razvuklo se to mjesecima. Svaki put fino naplati, račun ću uvijek dobiti "drugi put" itd...
Sve bi bilo ok da nisam poslije došla na kontrolu i rekla joj da imam nekakvu kvržicu iznad zuba. I kokoš veli da se to "stvorio ožiljak" i da je sve ok.
Vraga.
Sve se upalilo, nateklo mi pola face. Kolegica mi preporučila drugu zubarku, ova mi dala antibiotike i poslala me na snimanje. Da bi se vidjelo kako mi ona kokoš nije popunila kanale do kraja. :gaah:
Nevjerojatno što sve ima diplomu.

To su neki vaki: :zubo:

http://www.youtube.com/watch?v=LsBdvRsZ5mw

(Oprez - ne otvarajte ako imate slabe živce :cerek:)


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Feb 2012, 16:33

Mene je zadnji zmesarir'o u trećem osnovne. Od tada perem zube iza svakog jela, a čika zubo mi samo vrši kontrole i skida kamenac jednom godišnje. :raspa:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Feb 2012, 16:38

Novog zubara tek trazim, gdje sam prije zivjela imala sam super lika. Bio je duhovit, nije podcjenjivao moju ustrasenost zubarima i nije mi zamjerio sto sam mu jednoim od soka kod brusenja strgala dio opreme.
Kamenca nemam otkad koristim one ultrasonicne cetkice.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

18 Feb 2012, 10:26

Zubar kojeg sam imala cijeli život do prije par godina počeo je fušati pred kraj svog vijeka, pa sam tako jedan zub nepovratno izgubila (morao je van) a od drugoga je ostao samo korijen. Zamijenila ga je mlada zubarka s kojom sam zadovoljna, strpljiva je i uvijek popriča sa pacijentima. Imam užasne zube pa mi je bitno da mi zubar nije baš teški krvnik ala "Mala trgovina užasa". :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Feb 2012, 10:36

Moja je odlična. Zgodna je i rastavljena. :D

Šalu na stranu, odgovara mi jer je nježna. A kako volim glumiti Ramba, rijetko kad tražim lokalnu. I da, ne sluša me kad popizdim i velim joj da mi izvadi zub. Pokušava ga spasiti pod svaku cijenu, taman sedam puta stavljala lijekove unutra.
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

18 Feb 2012, 12:58

Leteća » wrote:Jeste li zadovoljni sa svojim zubarom? Ja sam imala živi cirkus dok sam našla zubarku koja mi barem donekle odgovara.
Zadovoljna i prezadovoljna. :cerek: Ljubim tlo pod njegovim nogama. :cerek:
Doduše, došla sam mu nakon što me bivša zamalo ubila, a iz ničega. Ni karijesa tu nije bilo. Ludača, jebomepas. Čačkala je di nije smjela i to u petak popodne, a ja poslije tog išla na put. I slutila je da je zasrala, jer mi je dala broj od doma da je nazovem ako nešto ne valja. Meni bilo čudno, al mislila sam da je samo jaaaako uslužna. :bang:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Feb 2012, 13:14

meni je tako pao grah da nemam problema sa zubima.
jedin asam u familija koja nema.
prvi, mliječni su bili haos, ali zato su ovi :kuca u drvo:
nakon što mi je zubarica otišla u penziju, zadnje dvije godine sam bila bez zubara, sad ovu jesen sam našla nekog blizu mom poslu, i ispolirao mi je zube, jer mi se nakuplja kamenac. i to je sve problematično s njima.
ni kvara, ni karijesa, nita.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

18 Feb 2012, 20:02

Moja ima velike sise i uvijek mi da pikicu kad je pitam. :cerek:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

18 Feb 2012, 20:17

Pješčana » wrote: ni kvara, ni karijesa, nita.
Ljubomorna sam. :o :crying:
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

18 Feb 2012, 20:18

Stitch » wrote:A kako volim glumiti Ramba, rijetko kad tražim lokalnu.
Rijetko kad? Ja ju nisam tražila nikad. :raspa: A cijeli mi se inventar ambulante (osim sestra i kompjutera) prošetal kroz usta. :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Feb 2012, 20:19

A jesi li kad imala gangrenu zuba zbog upale? :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

18 Feb 2012, 20:21

ja kao zube popravljam kod rodjaka, koji je super zubar a uz to dobijem rodjacke cijene. druga stvar je sto godinama nije bilo nista za popravljati.
socijalni zubar mi je teski kreten. ako kazem da mi je jedan drugi teski kreten raskopao taj kutnjak kada mi je bilo 13 i da nakon sto je treca plomba u isto toliko tjedana ispala nisam isla po cetvrtu, i da zubu od onda ne fali nista, onda je to tako. a pouzdano znam da je jer je to jedini zub koji mi je ikada popravljan.
druga stvar je sto mi je u zadnjih mjesec dana osvanuo karijes na tri komada. a rodjak zubar je u drugom gradu, sat vremena u jednom smjeru, a mala beba kod kuce i ostat cu krezuba :tuzni:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Feb 2012, 20:25

Mislim da mi nikad nista nije radjeno bez injekcije. Bas nista. :o
E da idem preko zdrastvenog, ne idem privatniku.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Feb 2012, 20:26

Madness, jel trudnoća utječe na zube? znam da cucla kalcij, ali ne znam kako se postavlja prema karijesu.
znam da je karijes rezultat bakterije, ali možda i caklina strada u trudnoći...
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

18 Feb 2012, 21:26

Herp » wrote:Moja ima velike sise i uvijek mi da pikicu kad je pitam. :cerek:
Pročitala sam da ti da u pikicu kad ju pitaš :cerek:


Stitch » wrote:A jesi li kad imala gangrenu zuba zbog upale? :kava:

Ja jesam :serek:

Skoro sam izgubila zub, a popravljen je tako da sam 6 tjedana bila eksperiment trećoj godini stomatologije.
Bile su to prekrasne sesije od po dva sata širom razjapljenih usta s po 4 ruke u njima :cerek: :crying:
Nažalost, jednu sam šesticu vadila prije godinu dana jer je, kad sam bila kod zubarke na pregledu, "rupa još bila premalena".

Nemam problema sa zubima, izvana su divni, međutim imam neke poremećene korijene i višak kanala pa mi je polovica zubi već bez živaca, doslovno :facepalm:
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

18 Feb 2012, 22:08

Pješčana » wrote:Madness, jel trudnoća utječe na zube? znam da cucla kalcij, ali ne znam kako se postavlja prema karijesu.
znam da je karijes rezultat bakterije, ali možda i caklina strada u trudnoći...
kako kome, genetika puno utječe na sve oko zuba, koliko sam skužila.
ja sam skupila mamine zube. žena 22 godine nije imala pokvarenog zuba, a onda je nakon što je mene rodila su stvari pošle nizbrdo.
čini se da me čeka ista sudbina. u trudnoći sam gutala prenatale, tankala se mlijekom (bljak!) i žderala nemoguće količine sira, vrhnja i sličnog, i ništa se nije događalo - bar do sredine prosinca, kada sam prestala opsesivno si viriti u usta i počela opsesivno razmišljati o tome kako se poroditi oko božića.
e, negdje između tada i sada su stvari otišle k vragu. onaj zub što je 15 godina zjapio otvoren i bio zdrav ko dren sada izgleda kao da je dobio velike boginje, a još par mi je isto sumnjivo...
tako da, da, ja bih rekla da su karijes i tudnoća povezani - nemam pojma kako, ali kod mene jesu...
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

18 Feb 2012, 22:44

Stitch » wrote:A jesi li kad imala gangrenu zuba zbog upale? :kava:
Imala sam kojekaj, možda i to pa mi nisu rekli. Trenutno mi je meso kraj jednog batrljka crno, u utorak me čeka lijep provod. :zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Feb 2012, 22:46

jel tko od vas nosi one aparatiće?
kolegica je počela nositi pred nekih godinu dana, i kad sam čula koliko košta :eek:
to je bilo oko 12 000 kuna!
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

18 Feb 2012, 23:07

Trenutni zubar mi je super, ali nisam već jako dugo bila kod njega. Morala bih ga posjetit, čisto reda radi.
I nikad nisam imala problema sa zubarima, dugo mi je bilo nejasno zašto se klinci oko mene toliko boje zubara kad su meni svi bili jako simpatični i dragi.

Nosila sam aparatić u osnovnoj školi, punih šest godina. Tad se to sve još računalo u markama i znam da mi je kao djetetu to bila prevelika svota za predočit si, onako, aparatić = milijun žvaka.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

18 Feb 2012, 23:11

Pješčana » wrote:jel tko od vas nosi one aparatiće?
kolegica je počela nositi pred nekih godinu dana, i kad sam čula koliko košta :eek:
to je bilo oko 12 000 kuna!
Nosila sam "noćni", davno, nije mi pomogao puno. Prednji su mi zubi i dan danas krivi.

Al ajd, da samo ne kudim, umnjaci su mi izrasli ravno i poslušno. :)
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

19 Feb 2012, 13:32

Buga ja otisla u mirovinu. :tuzni:

Ja se sa vrata derem: "Dobar dan! Inekciju, molim lijepo!"
Mislin da san bija jasan
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

30 Nov 2014, 11:21

Evo ovako:

Prije 15tak dana me je zabolio zub (nemam pojma koji je broj) u donjoj vilici, i zubar je stavio lijek. Lijek mi je pomogao jer me nista nije bolilo , ali nakon 2 dana mi je pukao dio zuba (pukla je 1/4 zuba) i nakon po dana je i lijek ispao. Sutradan sam opet otisao do zubara, i on je stavio ponovno lijek, ovaj put veci jer kako nema dijela zuba, rupa je veca. E sad pocinju problemi. Lijek me bolio, i otidjem ponovo do zubara (trpim 2-3 dana), i on skine lijek. No to vadnje lijeka je bilo traumatsko jer je bolilo uzasno. I nakon toga, kako je brusenjem otpao jos dio zuba, sada je rupa ogtomna, a kako od mojih bolova nije mogao nista napravit, u ovaj cetvrtak mi je dao 4 injekcije da mi anastezira zub, i opet me je uzasno bolilo i nista nije napravio jer mi nije mogao ni taknit zub od bolova. Tada smo se dogovorili da dodjem u ponedjeljak (sutra) da cili zub izvadimo. Ali je problem sto ja vilicu ne mogu otvorit od jucer, ukocena je, i nateceno mi u predjelu grla i limfne zlijezde lijeve strane lica. Zub se nalazi na toj strani. Bio sam i pod antibiocima, a zadnji sam popio u cetvrtak.

Ne znam sta da radim?
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

30 Nov 2014, 18:50

A ti idi kod otih srednjovjekovnih vraceva zvanih zubari...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

30 Nov 2014, 21:40

Euklid » wrote:A ti idi kod otih srednjovjekovnih vraceva zvanih zubari...
Uzas ljudi moji, uzas :crying:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

30 Nov 2014, 23:24

miky0 » wrote:..ponedjeljak (sutra) da cili zub izvadimo. Ali je problem sto ja vilicu ne mogu otvorit od jucer, ukocena je, i nateceno mi u predjelu grla i limfne zlijezde lijeve strane lica. Zub se nalazi na toj strani. Bio sam i pod antibiocima, a zadnji sam popio u cetvrtak.

Ne znam sta da radim?
oteceno u predjelu grla? otekli ti limfni cvorovi? i to jos od jucer u podne? i to jos bio pod antibioticima? pa jel se ti to zajebajes ili sta? pa trci na hitnu, jebate.
Post Reply