Vježbe za kičmu

Jeremijin dispanzer
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 15:53

Mi imamo odličan madrac i jastuke, kad smo opremali stan na to sam obratila najviše pozornosti. :top:


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Feb 2012, 16:29

Morticia jel bi to pomoglo promijeniti na cem sjedis na poslu? Lopta, ona stolica bez naslona koja se giba u svim smjerovima na federu? Mozda da na tome sjedis 2-3 sata dnevno?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Feb 2012, 16:58

ja imam doma jaje na kojem ponekad sjedim. možda bi ti to pomoglo.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Feb 2012, 00:32

Imam divan yoga dvd koji upogonim kad god me leđa bole za plakat i za dva dana mi bude bolje iako nijednu vježbu ne napravim kako spada, i onda ga... vratim na policu. Nisam ga preselila, mogu ti ga za dva tjedna spržit. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Feb 2012, 00:33

Meni je sjedenje na pilates lopti pomagalo dok nisam naučila dobro održavati ravnotežu na njoj sjedeći u položaju upitnika kojeg je pregazio kamion. Dakle, prvih par dana. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Feb 2012, 00:34

Pješčana » wrote:ja imam doma jaje na kojem ponekad sjedim. možda bi ti to pomoglo.
Hajde ovo pročitaj opet. :( :rofl:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Feb 2012, 13:15

kuki » wrote: Hajde ovo pročitaj opet. :( :rofl:
ne znam o čemu pričaš. želiš reći da zlostavljam jaje?
jel u tome stvar?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Feb 2012, 13:17

Image

jaje
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

19 Feb 2012, 16:04

Morticia » wrote: Tri discus hernie, od toga dvije operirane 2008., treću nisu dirali jer je bilo previše.

Jedno vrijeme sam išla i na bazen dosta redovito, sad više ni to baš ne stignem.
Hvala na linku, pogledat ću. :top:

Meni je jedan stari, iskusni doktor rekao da je za kičmu najbolje hodanje.
Puno, puno hodanja, ne mora biti ni brzo ni ubitačno, samo da je dugo.

Kaže da je ljudsko tijelo napravljeno za hodanje, ne za plivanje. :ne zna:
I moram priznati da je u pravu, nema toga što mi pomaže bolje od dugih šetnji. :top:
Hm...imam ponešto sličnih dijagnoza i zahvata na sebi pa se usudim reći da je plivanje (kao tzv. antigravitacijski položaj) ipak tijelu bolji od hodanja... Naravno, svatko će sebi naći ono štu mu (naj)više paše, ia ako si zadovoljna s hodanjem kao nekakvom "terapijom", čemu čačkati po tome, ali meni je plivanje bilo mraaak. Nažalost bilo - ne pamtim kad sam uopće vježbala, a kamoli plivala :brukica:

Ono što sam naučila obilazeći pilatese, fizio-terapije i sl. jest da sve vježbe radim s "uvučenim (tj. stisnutim) trbuhom". Prvo mi je vrijeme bilo prilično teško uopće skužiti što to trener točno želi s "stisni trbuh!, stisni trbuh!" naredbama, ali, kad sam uspjela to dovesti do automatizma tj. uspjeti se koncentrirati na vježbu ali i na stisnuti trbuh...mojoj sreći nije bilo kraja :-))

Dakle, što god radila, vježbu za ruke, noge, cice, dupe...stisni trbuh i sve ima puuuuno bolji efekt. Čak i one blesave staračke :zubo: vježbe na krevetu, strunjači...u ležećem položaju, sve to pomaže i kičmi ako stisneš trbuh... Sretno!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Feb 2012, 16:13

hoćeš reći da treba napeti trbuh, to jest napeti trbušne mišiće?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

19 Feb 2012, 16:32

Pješčana » wrote: ne znam o čemu pričaš. želiš reći da zlostavljam jaje?
jel u tome stvar?
Pa ne, više je zvučalo... kokasto. :cerek:

Ovo jaje nisam nikad vidjela, šta je to, kako radi, di je pile?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

19 Feb 2012, 17:14

Pješčana » wrote:hoćeš reći da treba napeti trbuh, to jest napeti trbušne mišiće?
Hm...paaaa... da... valjda :brukica:
Ja znam što ja napravim, ali kako se to zove... jebiga: "stisnem" trubuh :D

Kažu oni koji se u to kuže i znaju da ima još nešto što pomaže zbog povezanosti s mini mišićima (dakle, ne "veliki", leđni) koji su u zdjelici i neposredno oko same kralješnice, a to je stiskanje sfinktera (kao vježbe poslije poroda :D ) u nizovima od po puta: 10 puta "prednji" sfinkter tj. onaj kojim kontroliramo mokrenje, pa 10 puta "stražnji" (treba li specificirati koji je taj? :D ), pa 10 puta oba.
Meni je duuuuugo trebalo da uspijem razdvojiti prednje i zadnje stiskanje, ali kad to naučiš, onda takoreći, vježbaš u busu, vlaku, na poslu a da to nitko ne vidi i šef ne prijeti otkazom :zubo:

Edit: i da, da, apsolutno sjediti na loptama/jajima u svim mogućim situacijama, pogotovo onim koje zahtjevaju dugotrajno sjedenje, a stolice rezervirati za kina/kazališta/javni prijevoz/restorane....
Ja i u kancelariji imam loptu. Jest da je zbog moje težine u zadnje vrijeme počela više ličiti na jaje :gaah: , ali nikoga ne pika u oko, a moja kičma je sretnija...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

19 Feb 2012, 18:03

Kad me bole leđa, hodam. Tu se slažem s Morticijom, šetnja je odlična stvar.
Potpisi su za budale.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

19 Feb 2012, 20:58

Stitch » wrote: Tu se slažem s Morticijom, šetnja je odlična stvar.
Izgleda da nisam bila dovoljno razumljiva: naravno da je šetnja odlična stvar, ali plivanje je po defaultu barem jednako :D odlično. Radi se naprosto o tome da je manja sila, manji pritisak na kralješke (i diskove) kad plivaš, nego li kad hodaš.
Meni su, recimo, statičke vježbe (koje više ne radim :facepalm: ) u njajednostavnijem i najglupljem leđnom položaju (učili me u toplicama) bile izvrsne. Onako, kad čovjek gleda sa strane izgleda kao sprdnja, a ne vježba :rolleyes: :D , ali ako se rade redovito i još se uvuče trbuh...wow!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Feb 2012, 21:18

Zavisi. Ako imas debelu skoliozu a plivas prsno, samo ides jos vise u deformirani polozaj. Onda je bolje zaista ne plivati nikako nego tako.
Nisu me ucili da uvucem trbuh, jedino ako time mislis da ga fiskiras za podlogu. Da nemas onu rupu ispod.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

19 Feb 2012, 21:28

Dakle, sram vas bilo!
Nije kičma nego kralježnica!
Otjerat ćete mi mog omiljenog fašista, uh, nepoćudnosti jedne...
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

19 Feb 2012, 22:10

ombia » wrote:Zavisi. Ako imas debelu skoliozu a plivas prsno, samo ides jos vise u deformirani polozaj. Onda je bolje zaista ne plivati nikako nego tako.
Nisu me ucili da uvucem trbuh, jedino ako time mislis da ga fiskiras za podlogu. Da nemas onu rupu ispod.
Sorry, nisam napomenula, ali mislila sam isključivo na leđno plivanje. Prsno mi je koma i za vratni dio, a ne samo za LS.

Što se tiće stiskanja/zatezanja trbušnih, ne radi se (samo) o fiksiranju podloge - ja sam sistem prokužila tek kad sam radila vježbe stojeći (tj. balansirajući) na balansnoj platformi. Naoko, ta naprava izgleda jednostavno i imaš osjećaj da sve reguliraš nogama, ali drek; tek kad zategneš/stisneš (kako kome drago) trbušne i kad njima održavaš balans, tek onda skužiš kako platformica sasvim drugačije sluša. I, da, to onda pomaže kralješnici :mirko: :D
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Feb 2012, 22:18

Imas fotku te sprave? Jel to ovo? Ne bash ovo, al na taj princip? Na to me ortoped stavio, sramota teza.
http://knol.google.com/k/-/-/1w6dtycpt2 ... -board.jpg

Il ovo?

http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D ... 2007_L.jpg

Ako je ovo drugo, cemu to sluzi?
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

19 Feb 2012, 22:25

judolino » wrote:Nije kičma nego kralježnica!
Kad smo kod toga...i ja sam mislila da je kralježnica, ali onda me prosvijetlili da je kralješnica :misli:
Pa mi sigurnije napisat kičma :D
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

19 Feb 2012, 22:36

ombia » wrote:Imas fotku te sprave? Jel to ovo? Ne bash ovo, al na taj princip? Na to me ortoped stavio, sramota teza.
http://knol.google.com/k/-/-/1w6dtycpt2 ... -board.jpg

Il ovo?

http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D ... 2007_L.jpg

Ako je ovo drugo, cemu to sluzi?
Hm, ustvari obje sprave su to. :)
Naime, mislim da je ovo prvo jednostavnija verzija za kućnu upotrebu... ima ih razniih, ali princip je isti.
Ova druga naprava "može biti" to... :D Ja sam svojedobno vježbala na nekoj vrlo sličnoj, ali ispred mene je bio neki ekran, a na njemu nekoliko krugova (slično kao pikado, ako dobro pamtim) gdje sam opet trbušnim mišićima morala ciljati "u sridu". Nisam više sigurna da li se podloga zaista naginjala, ili je sve bila stvar simulacije na ekranu, ali... trbuh i deri. :D

Pazi, moji su trbušni mišići bili iznenađujuće jaki i prije "tretmana", tako da se ne radi o rtome da sam trebala ojačati njih, nego je upravo stvar u povezanosti trbušnih s leđnima i s kralje.nicom :zubo:

Edit: što sve drugo još može ovaj drugi stroj, e to ne znam :ne zna:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

19 Feb 2012, 22:40

Ima li negdje stranica s ilustracijama? Jesu li vježbe generičke ili ovise o slučaju?
Potpisi su za budale.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

19 Feb 2012, 22:49

Stitch » wrote:Ima li negdje stranica s ilustracijama? Jesu li vježbe generičke ili ovise o slučaju?
Pojma nemam, al njušim da dijelom jest ovisnao o dijagnozi. S druge, pak, strane, ne vidim kako čovjek može zajebat ako balansira na tome. Mislim, nije da opterećuje koljena i noge (kao što sam isprva mislila jer sam vjerovala da noge nose posao) više nego li stajanje vulgaris, ali čuda radi za trbuh i leđa.
Tada sam naučila tu stiščuću-trbuh-foru pa kad god se sjetim (što je u zadnje vrijeme sramotno rijetko :brukica:) zatežem trbuh dok "samo" hodam, saginjem se, sjedim... automatski me tjera da sjedim i držim se uspravnije što jest jedan od mojih primarnih problema...
Znam, znam, nisam baš pomogla :D

Edit: I, jel kraljeŽnica ili kraljeŠnica? :trep:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

19 Feb 2012, 23:02

Blesava » wrote:
Pojma nemam, al njušim da dijelom jest ovisnao o dijagnozi. S druge, pak, strane, ne vidim kako čovjek može zajebat ako balansira na tome. Mislim, nije da opterećuje koljena i noge (kao što sam isprva mislila jer sam vjerovala da noge nose posao) više nego li stajanje vulgaris, ali čuda radi za trbuh i leđa.
Tada sam naučila tu stiščuću-trbuh-foru pa kad god se sjetim (što je u zadnje vrijeme sramotno rijetko :brukica:) zatežem trbuh dok "samo" hodam, saginjem se, sjedim... automatski me tjera da sjedim i držim se uspravnije što jest jedan od mojih primarnih problema...
Znam, znam, nisam baš pomogla :D

Edit: I, jel kraljeŽnica ili kraljeŠnica? :trep:
Moli se Stič, Lastan, Hitler ili Palpatin. Ja se ne bi štel mešat.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Feb 2012, 23:03

Ovu spravu zapravo reklamiraju kao najbrzi put do idealne linije. Kao 10 minuta workouta i ljeto moze doci. Vidim na mojoj stanici da to neke super zaposlene zenske rabe. ostakljeni butik i one na tome, tj. smijesno se krecu na tome, jerbo nemaju dvaput tjedno 60 minuta za sebe. :zubo:

Jos samo da skuzim sto mislis sa uvucenim trbuhom.

Ono prvo, to me prvo testirao ortoped sa porazavajucim rezultatom pa onda i trener u fitnes studiju. Navnodno mi je to sve od ledja, to s ravnotezom, ne znam mogu dugo stajati na jednoj nozi i vozim bicikl. :zubo:
Osim toga pa stavi fotku toga na cem si ti vjezbala. :)
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

19 Feb 2012, 23:05

Powerplate je fora, isprobala sam to jednom, tresu se mišići za koje ne znaš da postoje. :D Ništa ne radiš, stojiš. On se trese. Ko golemi vibrator. Meni se za vrijeme tog isprobavanja činio kao super stvar za one mišiće usred leđa koji pate od sjedenja.

Nije dobar za ljude sklone trombozi, navodno. I još neke druge skupine.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Post Reply