Briga o vidu

Jeremijin dispanzer
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

29 Jan 2012, 18:43

blaze » wrote: kako si uspjela dobiti vozačku sa slikom bez naočala?
Može se, može, samo mi piše ograničenje uz nošenje naočala ili leća.
I crno bijelu sliku imam u vozačkoj. :zubo: :D
Kao ni to nije moglo, ali zapravo nigdje ne piše da ne može, samo nije bilo uobičajeno pa me nisu uspjeli odjebat. :voli zajebat sustav: :D


User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

29 Jan 2012, 18:55

Tupelo » wrote: Koliko znam, ostale zagrebačke bolnice nisu toliko darežljive, no nije ni neki problem.

Čula sam da je u drugim gradovima totalna katastrofa i da epiduralnu ne možeš dobiti ni da ti život o tome ovisi.
za one koje to zanima. epiduralnu možeš zagarantirano dobiti ako je zatražiš još tijekom trudnoće

liječnik te pošalje na neke dodatne preglede (čini mi se da sam išla na neko vađenje krvi i stoposto sam išla anesteziologu :cerek: ; dakle, neka dva-tri pregledića)

to se upiše u papire! (trudničku knjižicu, dnevnik poroda, povijest bolesti, kako-tko-već vodi) pečat, potpis, epiduralna, crno na bijelom

dakle, ne čeka se sam porod i raspoloženje osoblja u bolnici

ps: osobno, spušila sam epiduralnu sa svim time jer sam došla prekasno u bolnicu, bila otvorena, s porodom u tijeku; tad se više ne daje

zato ću korigirati prvu rečenicu: zagarantirano ako dođeš kad treba, a ne kad porod već počne :rofl:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

29 Jan 2012, 18:57

Tea Tree » wrote: Može se, može, samo mi piše ograničenje uz nošenje naočala ili leća.
I crno bijelu sliku imam u vozačkoj. :zubo: :D
Kao ni to nije moglo, ali zapravo nigdje ne piše da ne može, samo nije bilo uobičajeno pa me nisu uspjeli odjebat. :voli zajebat sustav: :D
meni nisu dali sliku bez naočala u vozačku, ali dobro, vadila sam je u istri, tam su strogi
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Jan 2012, 19:07

Čak i za hrvatsku policiju bi bilo preglupo da traži sliku s naočalama od nekoga tko ima napomenu (i) za kontaktne leće.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

29 Jan 2012, 19:16

JPK » wrote:Čak i za hrvatsku policiju bi bilo preglupo da traži sliku s naočalama od nekoga tko ima napomenu (i) za kontaktne leće.
od silne pameti sad ionako voze ćoravi bez ikakvih pomagala
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Jan 2012, 19:23

Moram nositi naocale dok vozim, polagala sa s njima, na ocnom testu prije polaganja je bilo evidentno da mi trebaju. I bas nigdje u vozackoj mi ne pise to. :ne zna:
Nisam na slici s naocalama.
Vozacka mi je bila u probnom roku prvih godinu dana, tocnije da sam kiksala gadno u to vrijeme bila bi mi oduzeta, sad je na neograniceno. Radi vlastite sigurnosti radije bih da sam zakonski obavezna nositi naocale. Jer bi to onda morali i drugi losevideci oko mene.
Zvala sam i instruktora i objasnjavala mu kako je to u hrvatskoj, nije nista pametnog rekao.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 Jan 2012, 23:08

Meni uopće ne piše napomena za leće, a slika mi bez naočala, nitko me za to nije ni pitao. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

29 Jan 2012, 23:13

Morticia » wrote:Meni uopće ne piše napomena za leće, a slika mi bez naočala, nitko me za to nije ni pitao. :ne zna:
a kaj sad gledaju na liječničkom? ili su ga ukinuli skroz?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

30 Jan 2012, 00:07

Tupelo, imala si prije bebe samo leće bez naočala?! Ja to ne mogu jer se ne bih znala vratiti iz kupaone skinutih leća, a bez naočala u krevet. Barem ne bez da u nešto lupim. :zubo: A i mislim da je bolje gledati tv/buljiti u monitor u naočalama (to mogu kad sam doma, u javnosti nosim leće :o))


Postoje li uopće neke preporuke oftamologa koliko se dugo "smije", tj. preporuča najdulje buljiti u monitor/ekran tv-a na dan? Pokušavam googleati, ali mi izbacuje samo rezultate s yahooa, kojima baš i ne vjerujem nekako. :D

Koje kapi za oči koristite?
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Jan 2012, 00:19

Ako i postoje preporuke ne zelim ih cuti, da me ne ubediraju. :crying:
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

30 Jan 2012, 00:52

kajla » wrote: Postoje li uopće neke preporuke oftamologa koliko se dugo "smije", tj. preporuča najdulje buljiti u monitor/ekran tv-a na dan? Pokušavam googleati, ali mi izbacuje samo rezultate s yahooa, kojima baš i ne vjerujem nekako. :D
Meni je rečeno "što manje". :zubo:
Ako se već mora buljiti u ekran, trebalo bi, svakih 15min, 30sec gledati u neku točku udaljenu minimalno 60m.
Em s prozora ne vidim ništa na udaljenosti većoj od 10m, em mi se to čini kao prevelika potrošnja vremena.
Al dobro, moglo bi se svakih sat vremena.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Jan 2012, 01:04

blaze » wrote: a kaj sad gledaju na liječničkom? ili su ga ukinuli skroz?
Nemam pojma što sad gledaju na liječničkom, ali bi bilo nelogično staviti sliku s naočalama za nekoga tko inače naočale ne nosi, tko nosi samo leće. Takvih je puno.
Inače, samo da se zna, ja u prometu nisam nikada naudila sebi ni drugima. :durica:

Meni jesu, malo. Onako, lagano me naguzili. Ne zbog naočala, zbog alkohola, nepažnje, tako, našlo se razloga. :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 Jan 2012, 09:19

blaze » wrote: a kaj sad gledaju na liječničkom? ili su ga ukinuli skroz?
Nemam pojma, ja sam liječnički za vozački obavila prije... Ajme meni. 14 godina. :mama: :mama: :mama:

I stoji mi napomena za naočale, al' ne i za leće, a na slici sam bez očala. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 Jan 2012, 09:20

I da, uvijek vozim s naočalama, ne mogu bez, slijepa sam jbte. :o :mama:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Jan 2012, 09:26

Pregledi su, koliko znam, postroženi. A i ograničenja, jer se sada vozačka produljuje na tri godine.
Potpisi su za budale.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

30 Jan 2012, 09:37

Imam ograničenje na vozačkoj baš zbog vida.

Istekla mi je prije nekih 5-6 godina i nisam je ponovo vadila. :o
Budite mi zahvalni na tome. :raspa:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Jan 2012, 09:58

Hekatonhir » wrote:Pregledi su, koliko znam, postroženi. A i ograničenja, jer se sada vozačka produljuje na tri godine.
Ja sam imala neka ograničenja na 2 godine, a onda se nešto promijenilo u zakonu (ne znam kojem) i sada imam na 10. Ali, koliko sam shvatila, sada se vozačke svima izdaju na 10 godina, neovisno o tome postoje li ograničenja što se vida tiče.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

30 Jan 2012, 10:20

sad kad ovo čitam, osjećam se povlašteno : 65: :D

ali kad se vidim na vozačkoj, vidim neku curicu :tuzni:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

30 Jan 2012, 11:15

Ja još uvijek vidim sebe na vozačkoj, al sve mi se čini da nekako odmiče :zubo:

Inače, da, svima vozačke izdaju na 10 godina, otkad su uveli onaj zakon o mladim vozačima, dvije godine "probne" vožnje, maksimalnoj kwh snazi auta i slično (prije 7 godina, taman sam položila taj mjesec kad su to uveli :mad:)
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

30 Jan 2012, 12:12

Almost Rosey » wrote:Tupelo, miči se! :ugužava se na prijestolje: Daklem, kratkovidnost, plus slabovidnost (koja malo poveća dioptriju; kratkovidna sam oko -2, ali nosim leće -4), pa onda astigmatizam, strabizam (gledam u križ :kejtmos: ) i horizontalni/cirkularni nistagmus (titraju mi oči).
Pih!
Odjebi s prijestolja.

Dioptirja mi je veća (-10) + astigmatizam imam malo više od trojke po svakom oku.
Strabizam nemam, ali na stol stavljam WWOP. :zubo:
Nistagmus imam kad me ćope vrtoglavice od kojih patim. Naravno, moj nistagmus je bolji od tvog jer ide u paketu s par tjedana ležanja u krevetu i rušenjem u nesvijest. :raspa:

Amaterka. :kava:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

30 Jan 2012, 12:46

Tupelo » wrote:Naravno, moj nistagmus je bolji od tvog jer ide u paketu s par tjedana ležanja u krevetu i rušenjem u nesvijest. :raspa:
:rofl:
Sluga pokorni :S
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

30 Jan 2012, 13:21

Uh, kolko vas je ćoravih tu.

Imam dobar vid, ali me oči u zadnje vrijeme nešto jebu.
Često mi se dogodi da mi oko naglo počme jako suziti. Nekad lijevo nekad desno, ali češće desno.
A najgore je što pritom i peče jako, pa moram na minutu zažmirit i stavit maramicu preko oka dok ne prođe.

Ponekad mi se dogodi na suncu ili vjetru, ali nekad i u zamračenijem prostoru, bez nekog razloga.

Inače, na sunce ili blještavije danje svjetlo bez sunčanih cvika ne idem ni mrtva. Smeta mi jako.

Jel zna netko od čega mi to može bit? Vid mi se čini još uvijek super :ne zna: A ni glava me ne boli.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

30 Jan 2012, 13:46

BoDerek » wrote:Uh, kolko vas je ćoravih tu.

Imam dobar vid, ali me oči u zadnje vrijeme nešto jebu.
Često mi se dogodi da mi oko naglo počme jako suziti. Nekad lijevo nekad desno, ali češće desno.
A najgore je što pritom i peče jako, pa moram na minutu zažmirit i stavit maramicu preko oka dok ne prođe.

Ponekad mi se dogodi na suncu ili vjetru, ali nekad i u zamračenijem prostoru, bez nekog razloga.

Inače, na sunce ili blještavije danje svjetlo bez sunčanih cvika ne idem ni mrtva. Smeta mi jako.

Jel zna netko od čega mi to može bit? Vid mi se čini još uvijek super :ne zna: A ni glava me ne boli.
Možda zbog suhoće? :ne zna: Boli li te nekad tako kad trepćeš?
Moguće da ti se od vjetra ili naprezanja (npr. kad gledaš nešto pri slabom osvjetljenju) oko osuši.
Jesi probala koristiti kad umjetne suze?
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

30 Jan 2012, 13:51

Nisam umjetne suze nikad koristila. Ne boli me kad trepćem...
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

30 Jan 2012, 13:54

Ma ne mislim baš bol :) meni kad je suho oko (pogotovo kad nemam leće) zna onako žuljati kad dva-tri puta trepnem, onda mi od toga zasuzi oko i bude lakše.

Velim, nemam pojma, po ovome što si napisala - uredan vid, nemaš glavobolje, vjetar, sunce, mrak... možda je fakat to. A možda i nije :ne zna:
Post Reply