Kožne boljke (smrtno ozbiljan topik)

Jeremijin dispanzer
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Apr 2012, 00:08

joj, ma daj, koža reagira, živa je.
mene svrbi već danima, samo se češem. pretpostavljam da je kombinacija puno garderobe kroz zimu, ovaj vjetar i radijatori i klima.
inače, ja sam imala fazu od par godina da me gel za tuširanje iritirao, sve umjetno, najlon, naramenice grudnjaka..sve
prala sam se sapunima i mazala uljima, nakon nekog vremena koža se smirila. ni danas ne znam što je bio triger


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

15 Apr 2012, 00:11

Pješčana » wrote:joj, ma daj
:nogica:


'nači, preživeću? :D
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

15 Apr 2012, 00:13

Probaj s kremom od gaveza. Nekih 40 kn je, a duuugo traje. A možeš svratiti i do dermatologa, jel. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

15 Apr 2012, 12:09

Ne bh ja doturu :tuzni:

Namazala sam sinoć kantarionovim uljem, i kanda prolazi polako, još ga ima, ali manje. A možda mi se čini :ne zna: nakon tuširanja sam na mokro opet nanijela ulje.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

15 Apr 2012, 21:10

Jesi li nosila kakvu ogrlicu ili bila pojacano izlozena suncu zadnjih dana?

Najiskrenije, ja na tvom mjestu ne bih na to neko krace vrijeme stavljala NISTA, pricekala bih da vidim hoce li se koza sama obraniti.
Meni je u trenucima najgore krize s licem najbolje djelovalo upravo to nista.

Nisi li ti ono nedavno imala neku jacu virozu?
Mozda je sad virus kratkotrajno izbacio na kozu.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

15 Apr 2012, 21:29

Morticia » wrote:Jesi li nosila kakvu ogrlicu ili bila pojacano izlozena suncu zadnjih dana?

Najiskrenije, ja na tvom mjestu ne bih na to neko krace vrijeme stavljala NISTA, pricekala bih da vidim hoce li se koza sama obraniti.
Meni je u trenucima najgore krize s licem najbolje djelovalo upravo to nista.

Nisi li ti ono nedavno imala neku jacu virozu?
Mozda je sad virus kratkotrajno izbacio na kozu.
Ne nosim nakit, na suncu nisam bila (vani još uvijek nosim maramu/šal.

Da, nedavno sam imala virozu s temperaturom, moguće da je povezano s padom imuniteta :ne zna:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Apr 2012, 21:23

Rosey, ja završila kod dermatologa.

Razvila su mi se dva različita osipa, jedan na nadlanici, drugi na koljenu :ne zna:
rekla teta doktorica da je to vjerojatno alergija na nešto što cvjeta, hoda, raste ili jest, mada mi je jako čudno lokacija.
dobila sam terapiju, elocim.
ne sviđa mi se jer je čisti kortikosteroid, ali djeluje. Jednom na dan moram mazati, jako tanko.
mislim da ću početi i s Claritinom da kontroliram alergiju, inače me cijelo tijelo još uvijek svrbi
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

29 Apr 2012, 23:05

Pješčana » wrote:Rosey, ja završila kod dermatologa.

Razvila su mi se dva različita osipa, jedan na nadlanici, drugi na koljenu :ne zna:
rekla teta doktorica da je to vjerojatno alergija na nešto što cvjeta, hoda, raste ili jest, mada mi je jako čudno lokacija.
dobila sam terapiju, elocim.
ne sviđa mi se jer je čisti kortikosteroid, ali djeluje. Jednom na dan moram mazati, jako tanko.
mislim da ću početi i s Claritinom da kontroliram alergiju, inače me cijelo tijelo još uvijek svrbi
Auh :tuzni:

Da, baš blesave lokacije za alergiju :ne zna: ono moje se povuklo kako je i došlo. Čak sam jednom nosila i sumnjivu maramu, ništa.

edit: claritin se može uzimati dugoročno, jelda?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Apr 2012, 23:24

da. ja ga uzimam svake godine kroz proljeće/ ljeto, po potrebi
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply