Telefoni za pomoć

Jeremijin dispanzer
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Oct 2020, 19:22

Možda komu zatreba. :)

Image


Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

24 Oct 2020, 10:35

Nisam nikad pokušala nazvati niti jedan od spomenutih brojeva ali sam pred koji mjesec zvala 112 :tulum:
Da ne opisujem okolnosti poziva sad, reći ću samo da sam krajnje pribrano 'postavila dijagnozu', naravno - predstavila se i titulom kako bi dodala na ozbiljnosti samoj situaciji.

Dispečer, teški kuler, kojem je trebalo bar pola minute da odgovori na poziv, počeo je postavljati takva kretenska pitanja da me - malo je reći- ostavio u šoku.
Pitanja su bila otprilike - da li je x srčani bolesnik, da li teško diše, gdje je on sada, koja je vaša lokacija, da bi na kraju završio prepiruć se sa mnom oko stvarne lokacije - jer ja valjda ne znam odakle zovem.
Možda vama ovo ne zvuči zabrinjavajuće ali za to je vrijeme čovjek ležao na podu bez svijesti, onime što je povratio mogao se ugušiti, ja ga nikako - ogromnog- sama nisam mogla postaviti u bočni položaj, a lik me ispituje kao da čajanku a ne hitnoću imamo.

Na kraju sam zvala hitnu direktno, ali oni ne mogu izići na teren bez da ih dispečer pošalje, pa sam dernjavom zazvala ljude da pomognu da ovog jadnika zbrinemo.
Priskočile su i sestre i doktori, ne znam tko je od njih ponovo zazvao hitnu, ali došli su za khh rekordnih pola sata, a x je srećom nakon 2 tjedna - više živ nego zdrav- otpušten iz bolnice :tulum:

Obzirom na opisano, zaista ne znam kako je kad netko u panici zove zbog člana obitelji, u stanjima ne-pribranosti i možda čak bez ikakve medicinske izobrazbe. Ne bi me čudilo da uz ovakve dispečere ljudi umru prije neg kuler hitnu pošalje
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2020, 11:36

scarletlemur wrote:
24 Oct 2020, 10:35
Na kraju sam zvala hitnu direktno, ali oni ne mogu izići na teren bez da ih dispečer pošalje, pa sam dernjavom zazvala ljude da pomognu da ovog jadnika zbrinemo.
Priskočile su i sestre i doktori, ne znam tko je od njih ponovo zazvao hitnu, ali došli su za khh rekordnih pola sata, a x je srećom nakon 2 tjedna - više živ nego zdrav- otpušten iz bolnice :tulum:
Bravo. :cerek:

Znao sam da si iz medicinskog miljea, namirišem ja takve. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

24 Oct 2020, 17:31

K...ka..kako namirišeš?
Po 'drogama' se čujem?
Stvarno, nisi znao da sam magistar farmacije?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2020, 21:06

Nisam znao, ali jesam naslućivao. Odala te prepirka s Tikicom. :cerek:

Poslije si još odličan post o cijepljenju napisala, no bila je to tek potvrda onoga što mi je haragei rekao. :raspa:
Potpisi su za budale.
Post Reply