Tko je ovdje blesav?

Jeremijin dispanzer
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

18 Sep 2018, 17:48

haram wrote:
18 Sep 2018, 12:21
Odatle mi nije jasno čuđenje Madam, kad i sama kaže da je na svojevrsnoj dijeti koja također može biti diskutabilna.
Kakvo čuđenje? Ne čudim se, nego se zgražam. A moja dijeta nije "svojevrsna", nego točno određena i uopće nije diskutabilna. Kao što pokazuju rezultati. Samo što si ti radoznali lovac na podatke, ali ih od mene nećeš dobiti. :cerek:
haram wrote:
18 Sep 2018, 14:34
@Madam, najopasnije je kada čovjek sam sebi laže :mig:
Preciziraj.


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Sep 2018, 21:32

MmeTipfeler wrote:
18 Sep 2018, 17:48
Kakvo čuđenje? Ne čudim se, nego se zgražam. A moja dijeta nije "svojevrsna", nego točno određena i uopće nije diskutabilna. Kao što pokazuju rezultati. Samo što si ti radoznali lovac na podatke, ali ih od mene nećeš dobiti. :cerek:
Lajkam sintagmu pa neču insizdirat. :top:
MmeTipfeler wrote:
18 Sep 2018, 17:48
Preciziraj.
Ma neću opet zastranjivat s teme. Bilo je to jako općenito rečeno. I ne velim da niti ja nisam imun od toga... možda sam baš zato sve rigorozniji s vremenom.
I ja sam imao neke čudne ideje u vezi s prehranom pred dosta godina a intenzivno sam se bavio sportom, pa me to dosta oštetilo. Volio bih da sam tada znao razmišljat kao danas. Složila se ti sa zadnjim ili ne :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

18 Sep 2018, 21:51

Drugim riječima, projiciraš? :mig:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Sep 2018, 22:00

Wot? Ne, real.. izi.. istifici.. kako god -racionaliziram.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Sep 2018, 20:25

Hajde da te umirim u pogledu mojega zdravlja.

Recimo, moji su današnji obroci izgledali ovako. Doručak: šnitica crnoga kruha s putrom i posoljena + kava (bez toga ubijam). Kruh je danas iznimka, inače pojedem nekakvu voćku, u ovo doba godine, recimo breskvu. Manje od 50 g UH, slažem se, ali ni ne znam koliko bjelančevina. Ručak: naglo pečena šnicla, salata od paradajza i breskva. Otprilike 12 g UH i 20 g bjelančevina te 15 g masnoća. Za večeru ću pojesti meko kuhana dva jajeta plus nekakvo voće. Jetra su mi, fala na pitanju u izvrsnom stanju, ciroza je još daleko. :cerek:

Nego, evo primjera o čemu govorim: najveći je problem u diskursu, u načinu kako se nešto prezentira. Dobila sam danas poruku s alternativne stranice Nešto-Nešto odakle san svojevremeno bila naručila nekakvo "zdravo" ulje. Za psa, ne za sebe, pobogu. :D Naslov glasi: Zašto bolnice ne liječe rak uljem crnog kima? Logičan bi odgovor na to bio: zato što (1) rak nije generalna dijagnoza i (2) ulje crnoga kima nije na HZZO-ovoj listi lijekova. U poruci je link na kojem bi se očekivalo da ćemo dobiti odgovor na postavljeno pitanje. Ali ne: nema odgovora koji bi implicirao potkupljenost bolničkih upravitelja (ravnatelja?) i liječnika te financijsku korist BigPharme, zapravo uopće nema odgovora na pitanje zašto se u bolnicama, a valjda i drugdje, rak ne liječi uljem crnoga kima. Umjesto toga, nudi nam se kratak povijesni prikaz - Kleopatra i Hipokrat kao autoriteti te tvrdnja da se to ulje u narodu drži panacejom, ali se za ljude to ne smatra ozbiljnim. O zbrci koju izazivaju nabacivanje i pogrešnom defincijom znanstvenih pojmova (apoptoza, citotoksičan) bolje je i ne govoriti, ali da ostavlja dojam, ostavlja. Već vidim sirotog Štijefa ili Tončicu kako mucaju: a-a-apo-po-po to ti je jako važno da ozdraviš. :crying:

O studijama naveden u članku radije ne bih. Sve su to znanstvenici 'sveckog ranga', neki čak i poimence navedeni.

Za kraj, osobno iskustvo: bila sam dobila savjet da dodajem to ulje psima u hranu kao antialergen (ne znam zašto jer nisu ni na što alergične :misli: ), zaštitu od buha i krpelja (Advantix koji inače upotrebljavamo nije dovoljno dobar :D ) te općenito za tzv. "podizanje imuniteta", pa ma što to značilo. Pa hajde da pokušamo. Dobile one malo ulja u hranu. I pazi ga sad: labradorice koje bi valjda i cipelu pojele da nema drugoga, odbile su jesti. :eek:

Ako ikome vjerujem, vjerujem psima. :top:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 Sep 2018, 20:16

Madam, mrzim te :mad:
[:žvače hrenovku:]
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

03 Oct 2018, 20:49

haram wrote:
20 Sep 2018, 20:16
Madam, mrzim te :mad:
[:žvače hrenovku:]
Image

Nego, falabogu pa je Google povukao i jedan pametan potez. Ne bih ja to ni znala, ali već spomenuta Alternativa cmizdri u mejlovima pa sam virnula da vidim što ih muči. Pa, evo - čitajte sami.

Link.

Najdraži mi je naslović Razlog za rušenje rejtinga – neslaganje sa službenom medicinom i znanošću. Okej, ne moraju se slagati sa službenom medicinom, kao da se službena medicina uvijek slaže sama sa sobom, ali što im je pobogu znanost napravila? Još samo da, poput one Kovačevićke, kažu kako "znanstvene stvari nisu temeljene na istini", pri čemu se, dakako, pod istinom podrazumijeva riječ Božja. :facepalm:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

03 Oct 2018, 21:12

:giggle:

Nekima, očigledno, još nije jasno da elektronski mediji, digitalni mediji itd. nije isto što i mediji, a.k.a. vazduh, voda isl. te i njih uzimaju zdravo za gotovo, ala sirovine. Interesantno da su isti u koliziji i sa službenom medicinom & znanošću. :zubo:

Smajlić - čupocvjetić...:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Oct 2018, 21:18

MmeTipfeler wrote:
03 Oct 2018, 20:49
Image

Nego, falabogu pa je Google povukao i jedan pametan potez. Ne bih ja to ni znala, ali već spomenuta Alternativa cmizdri u mejlovima pa sam virnula da vidim što ih muči. Pa, evo - čitajte sami.

Link.

Najdraži mi je naslović Razlog za rušenje rejtinga – neslaganje sa službenom medicinom i znanošću. Okej, ne moraju se slagati sa službenom medicinom, kao da se službena medicina uvijek slaže sama sa sobom, ali što im je pobogu znanost napravila? Još samo da, poput one Kovačevićke, kažu kako "znanstvene stvari nisu temeljene na istini", pri čemu se, dakako, pod istinom podrazumijeva riječ Božja. :facepalm:
Ma uvijek je stravično vidjeti tu sklonost ljudskog uma da zatuče vlastitu percepciju realnosti i krene drukati za svoje udobne i utješne deluzije.
Ono, kao, nema antropogenog (ili ikakvog) globalnog zatopljenja, i čeka nas svijetla budućnost jer službena znanost/znanstvenici koji dokazuju suprotno su katastrofičari...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

03 Oct 2018, 22:29

Ovo defintivno ima veze s temom. :facepalm:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Oct 2018, 22:49

Ima veze s onom "tko je bezgrešan nek prvi baci kamen".
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

04 Oct 2018, 07:09

Super mi je to.

Nekad kad si bio bolestan, otišao si liječniku.
Danas - odeš na google...

:rolleyes:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

04 Oct 2018, 08:47

Nukac wrote:
04 Oct 2018, 07:09
Super mi je to.

Nekad kad si bio bolestan, otišao si liječniku.
Danas - odeš na google...

:rolleyes:
Pa, ruku na srce, i ja na Googleu svašta provjeravam, ali pazim na koje stranice idem. Kao što rekoh, već sam diskurs pokazuje možeš li se u izvor pouzdati. Opet ću o psima odnosno veterinarima.

Starije pseto ima sto i jednu boleštinu. Srećom, naletjela sam na sjajnog veta, i to u Sloveniji. Kad čitaš o njemu, ništa se ne hvali, nema sto i jednu titulu ni kvalifikaciju, ali kad se naručuješ za pregled ili zahvat nerijetko se dogodi da je negdje na seminaru pa moraš čekati. Naši vetovi, iste specijalizacije, udaraju svoju stručnost na sva zvona, pišu popise gdje su sve bili, a na kraju ipak kažu "idite k njemu". :raspa:

P. S. Recimo, pojma nisam imala da je lik i specijalist za neurologiju, a ne samo za ortopediju. Napamet sam otišla k njemu zbog kognitivne disfunkcije, i to pošto su me po Zagrebu prošetali od ambulante do ambulante, uz napomenu da "labradori žeru". :rolleyes:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

04 Oct 2018, 16:32

Doktori su krivi za sve...

Link.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

04 Oct 2018, 20:31

Nukac wrote:
04 Oct 2018, 07:09
Super mi je to.

Nekad kad si bio bolestan, otišao si liječniku.
Danas - odeš na google...

:rolleyes:
Onom lječniku koji ti otfikari nogu prilikom operacije sljepog creva?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Oct 2018, 11:24

Vjeruj, vjeruj, spasit će te vjera...

Glupost nezaustavljivo buja. Kao kakvo kancerozno tkivo. :crying:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Oct 2018, 12:42

Eh, sad, i ti...ovi što su poskapavali u šatorima samo nisu vibrirali kako treba. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Oct 2018, 12:16

Ha! Sad su se nadristručnjaci počeli i međusobno klati odnosno jedni drugima proturječiti.

Alternativa među "opasnim lijekovima koje ni sami liječnici ne bi uzimali" navodi metformin, a Zdravo budi navodi ga kao primjer narodnog lijeka (ljekoviti orlovac, ali su ga, prema engleskome nazivu, prekrstili u francuski jorgovan) koji se "još od srednjeg vijeka" upotrebljavao i za druge stvari, a ne samo za snižavanje šećera u krvi. Kod tipa 2, razumije se.
Post Reply