Dijeta, prehrambeni režimi, lajfstajl

Jeremijin dispanzer
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 May 2016, 14:21

Evo još jednog nepismenog ili poupismenog naslova pa nek me zaobiđu jezični nacisti. Dvoumila sam se di ovo stavit, nekako mi se ne čini baš za gastronomiju a ovdje nema sličnih tema pa reko ajd ovdje..


Ima nekoliko godina da sam smanjila tj gotovo izbacila unos glutenskih namirnica i taj se potez pokazao odličan po moje zdravlje. A i težinu da se ne lažemo. Usput sam izbacila i sve mliječno radi laktoze što se isto tako pokazalo učinkovito.

Sad sam krenila s ozbiljnijom namjerom promjeniti prehrambene navike pa sam iz prehrane makla i ostale žitarice tj i one bezglutenske što se opet pokazalo odlično.

Jedem sve povrće osim mrkve i krumpira. Radim si smutije i unatoč početnom preziru prema tom bezukusnom obroku, navikla sam se i sad već uživam u tome.


Šećeri su se pokazali štetni tj štetniji za moj organizam od masti pa slobodno unosim meso svakog porijekla a ne bojim se ni čvaraka ali zato ne jedem slatko pa ni u voću. Ionako nisam tip od kolača , više volim slane zalogaje. Nekad poželim jabuku ili naranču.

Osjećam se dobro i vidim da mi taj novi režim odgovara.

Čitala sam o toj lchf prehrani i čini mi se vrlo jednostavna i po mom ukusu.

Imate li vi neka iskustva s tim?


kurvanjski avatar, a
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 May 2016, 20:10

Ja sam svejed. Nemam osjećaj da mi nešto smeta... Osim, možda, tople masne svinjetine. :D
Jednom, dvaput sam se disciplinirao tako da sam se prisilio jesti polako i skužio kako jedem kolicinski za trećinu manje. Kad sam tome nadodao redovito kretanje smanjio sam kilažu za cca 17 kilograma. Letio sam, nisam hodao. A kako sam tek skakao i uspinjao se... :raspa:
Drugo nisam probao. Šećer ne volim, ali se mogu ubiti sladoledom samo tako.
Nisam baš od koristi, jel?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 May 2016, 20:22

Jesi. Pričamo. Nema ontopično ni oftopično...
Ja se kanim započeti ponovo s tjelovježbom. Lijena sam , to ti je ali sam našla neke vježbe, imam sobni bajk a mislim to oboje kombinirati i s jogom pa ću vidit dokle ide. Nemam rok, nisam se angažirala s nekim ciljem ali krećem s novim navikama. mislim i da su zdravije.
kurvanjski avatar, a
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 May 2016, 12:06

Ja mršavim kad je sezona gljiva. Hodam, hodam i hodam, pojedem 2 - 3 jabuke dok hodam i kile padaju sam tak.

U glutene ne vjerujem, to je trik za raju. I mislim da je Karam gol u pravu - sporije jedeš i fizikana, tak se to efikasno dela. I još jedan banalni savjet moga kolege građevinca: jedi manje kruha i tijesta.

Problem je kod ljudi što uglavnom očekuju da će smršavit u roku odma pa se razočaraju.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 May 2016, 13:06

Dvije trećine života živim na dijeti. Iz zdravstvenih razloga. A i familija mi se iz zdravstvenih razloga bila prisiljena držati kojekakvih dijeta. Pa me ovo zaintrigiralo.

Prvo što kao grammar nazi ne razumijem jest razlika između izraza dijeta i prehrambeni režim. Ne cjepidlačim, samo volim unaprijed definirati pojmove.

Kao drugo, Čili, koji je razlog ovoj odluci? Zdravstveni ili estetski?

Općenito, koliko znam o prehrani, ako je u pitanju skidanje kila, podjednako pomaže ograničavanje unosa uglikohidrata kao i unosa masti, no ti govoriš o štetnosti.. U kojem smislu?

Poslije ću dalje.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 May 2016, 15:27

MmeTipfeler » wrote:Dvije trećine života živim na dijeti. Iz zdravstvenih razloga. A i familija mi se iz zdravstvenih razloga bila prisiljena držati kojekakvih dijeta. Pa me ovo zaintrigiralo.

Prvo što kao grammar nazi ne razumijem jest razlika između izraza dijeta i prehrambeni režim. Ne cjepidlačim, samo volim unaprijed definirati pojmove.

Kao drugo, Čili, koji je razlog ovoj odluci? Zdravstveni ili estetski?

Općenito, koliko znam o prehrani, ako je u pitanju skidanje kila, podjednako pomaže ograničavanje unosa uglikohidrata kao i unosa masti, no ti govoriš o štetnosti.. U kojem smislu?

Poslije ću dalje.
U naslov sam stavila riječi koje se odnose na to sve. razlika ili isto meni svejedno.piši o čem oćeš .
Meni su šećeri štetni jer mi izazivaju probavne smetnje razne u vidu kiseline u želucu a masti mi ne smteaju. Neki kažu da se od šećera više dobije kolesterol nego od masnoće...aj bud pametan. Ja nisam ograničila UH nego sam ih izbacila skroz.
Uglavnom , ja s ovim unešenim promjenama u prehrani zadovoljna.
Razlog mi je bio prvenstveno zdravstveni a estetski je bonus ako me to poljepša.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

12 May 2016, 10:29

Chilimama » wrote:Jesi. Pričamo. Nema ontopično ni oftopično...
Ja se kanim započeti ponovo s tjelovježbom. Lijena sam , to ti je ali sam našla neke vježbe, imam sobni bajk a mislim to oboje kombinirati i s jogom pa ću vidit dokle ide. Nemam rok, nisam se angažirala s nekim ciljem ali krećem s novim navikama. mislim i da su zdravije.
Fizicka aktivnost rules! :mudri:
Ne samo sto se tice tijela i bolje fizicke forme, nego se odrazava i na duhovni dio.
Barem je kod mene tako, neraspolozenosti ili bezvoljnosti se najlakse rijesim fizickim umorom. Bilo da odvjezbam stagod ili jos bolje, da napravim nesto korisno. :D
Ne treba pretjerivati pa se ubit od posla da ne mozes doc sebi, ali me beres.

Onaj dio koji mi je najtezi je pocetak. Sto je u suprotnosti sa Arsenovom izjavom u Ines da mu je najdrazi pocetak, meni se tesko natjerat.
Ne bih to nazvala bas ljenoscu, prije prokrastinacijom. :D
Sto je mozda tek uceniji naziv za lijenost. :ne zna:

Sto se tice jela, ja sam svezder i nis mi ne skodi. Osim kolicina koje mi skode kilama. :facepalm:
Zapravo, pogoduju kilama, kile se sasvim dobro skupljaju ako jedem koliko mi je gust.
Sto sam starija, omjer gubljenja i unosa kalorija ide u smjeru koji mi ne pase.
Puno kila mi je tesko nosit, glad me isto ne veseli i ajd budi ti sad tu pametan. :gaah:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Aug 2016, 23:08

Limun i đumbir su mi se pokazali izvrstan detoks. Svaki dan zblendam u 2l vode komadić đumbira i jedan limun, a kad imam svoj iz vrta (limun) onda čak s korom. To popijem tijekom jutra i pokazalo se da izvlači i vodu i to vrlo brzo. Preporučujem.
Ugljikohidrate doista treba izbaciti iz prehrane ( tjestenine, kruhovi, riže, krumpiri, mrkva, žitarice sve) zajedno sa šećerima u svim oblicima, čak i voću. Jesti što više zelenog lisnatog povrća , ribe, mesa, piti puno vode.

Ja znam sama sebe varati, slaba sam pa još uvijek s vremena na vrijeme ne mogu odolit sladoledu ili palačinki. jbg, slaba sam.
kurvanjski avatar, a
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Sep 2016, 23:52

Eeee, lajfstajl :zubo:

Limun i đumbir su zakon :S ja ih koristim za mamurluk :zubo:
Nemam poseban režim prehrane, niti sam disciplinirana dovoljno da bi imala, a kako će zahtjevnije fizičke aktivnosti morat čekat još neko vrijeme, razmišljam :zubo: o dijeti.
Samo to kod mene znači, smanjivanje ili preskakanje obroka, pivo umjesto večere (zbog hidratacije i b vitamina :frajer: ) Pokušala sam bit na dijeti i trajalo je minimalno, jer sam tada samo o klopi mislila, i jelo bi mi se sve što mi inače ne bi palo na pamet.
U stvari, nemam šta reć konstruktivno na temu, pa evo -svaka čast na odlučnosti :S
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Sep 2016, 07:33

E, da .odlučnosti.
pet dana odlučna pa tri brljam
pa tako stalno
ali od đumbira ne odustajem i pomaže
bar to
kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Sep 2016, 21:25

blue » wrote:
Limun i đumbir su zakon :S ja ih koristim za mamurluk :zubo:
Jeli toga cesto ima :zubo:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

06 Sep 2016, 21:39

cili kako pravis smutije? poceo sam da pravim to za dorucak, trenutno kombinujem voce i zobene sa vodom ili mlijekom.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Sep 2016, 05:58

dexter » wrote:cili kako pravis smutije? poceo sam da pravim to za dorucak, trenutno kombinujem voce i zobene sa vodom ili mlijekom.
Smutije pravim od vode i zelenog povrća. KOje ćeš ti povrće ili voće koristiti, tvoja je stvar. Bitno je da je baza voda. U blenderu zblendam sve skupa.
Po ukusi i želji dodaješ orahe razne, sjemenke i eto..
kurvanjski avatar, a
User avatar
Orak
Posts: 166
Joined: 22 Oct 2015, 13:06

14 Oct 2016, 21:35

čili, ja u đumbir s limunom natresem i čilija, ludilo stvar ;) a ovo o brzim ugljikohidratima i šećerima koji su svo zlo svijeta je istina i za mene. držim se toga i prekrasna sam. dobro, ne tako brutalno, malo jedem i grahorice, ječam, heljdu..
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 Oct 2016, 09:44

Obožavam čili, Orak, znaš to :) ali nisam ga s đumbirom i limunom kombinirala, stvarno nemam pojma zašto , čudi mene samu. Kako ti se pokazao? Daje na ukusu ili pomaže detoksu? Koji čili staviš? U prahu ili svježe papričice?
kurvanjski avatar, a
User avatar
Orak
Posts: 166
Joined: 22 Oct 2015, 13:06

16 Oct 2016, 19:46

stavim kajen u prahu. ali ja to drugačije radim, skuham đumbir u vodi pa to držim u frižideru, a korijen ubacim u klopu. ne znam, nisam u nikakvom režimu i ne razmišljam ciljano o detoksu. jednostavno mi paše, a pogotovo ujutro tako početi dan.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

17 Oct 2016, 01:22

Orak wrote:stavim kajen u prahu. ali ja to drugačije radim, skuham đumbir u vodi pa to držim u frižideru, a korijen ubacim u klopu. ne znam, nisam u nikakvom režimu i ne razmišljam ciljano o detoksu. jednostavno mi paše, a pogotovo ujutro tako početi dan.
Avatar... :rofl:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

17 Oct 2016, 09:12

detoksikacija je mit, veci od glutena (koji je nemogue ne konzumirat jer je u svemu). nikakve cikle, djumbiri, himalajske gljivice izmedju noznih prstiju i slicne pizdarije - mozda imaju ucinka na druge stvari ali detoksikaciju organizma cini zdrav organizam, i jetra i bubrezi. ono kaj ce svatko fizicki aktivan znati je da ako je organizam zdrav ne treba ogranicavati unos ni jedne skupine namirnica - dok je rijec o normalnim omjerima i kolicinama.
AJ EM BAK!
User avatar
Orak
Posts: 166
Joined: 22 Oct 2015, 13:06

18 Oct 2016, 20:37

ma znam, stoji to za detoks, bar sam čitala tako (ne tebe :p), al ja i vidim i osjetim korist od izbjegavanja bijelog; što više to više.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Oct 2016, 07:43

Ovdje sam imala dva posta s objašnjenjem o detoksu i glutenu. O klorofilu i prirodnim čistačima , kelatima .

Ne znam gdje su nestali.


Probaj reći da je gluten mit oboljelima od celijakije.

Ništa neće obnoviti jetru ni bubrege u nekoliko dana, ali će pomoći započeti proces čišćenja. Detoks je dobar i nakon jedne noći pijanke kako bi se ubrzano znojenjem i izmokravanjem očistili od otrova tipa nikotin i alkohol.

Klorofil je jedan od najjačih prirodnih čistača organizma tzv prirodni kelat.
kurvanjski avatar, a
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

19 Oct 2016, 11:00

Chilimama wrote:Probaj reći da je gluten mit oboljelima od celijakije.
ne pada mi napamet, ali zato i pisem o zdravom organizmu. kad vidim gluten free dijetu koju primjenjuju osobe koje nemaju problema s glutenom dodje mi da se fejspalmam, javno.
Ništa neće obnoviti jetru ni bubrege u nekoliko dana, ali će pomoći započeti proces čišćenja. Detoks je dobar i nakon jedne noći pijanke kako bi se ubrzano znojenjem i izmokravanjem očistili od otrova tipa nikotin i alkohol.
nece. voda i nista drugo. eventualno cikla i slicne namirnice koje izdvajaju sol ali opet - to je ciscenje krvi, koja odnosi 'viskove' koje nazivamo detoksikacijom. dakle zdrav organizam i balansirana prehrana je nuznost za svakoga, ma neka i vjeruju ljudi u detoksikaciju ako uvedu takav rezim za stalno.
Klorofil je jedan od najjačih prirodnih čistača organizma tzv prirodni kelat.
isto kao gore, pridonosi dobrom stanju krvi.
AJ EM BAK!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Oct 2016, 11:49

Chilimama wrote:Ovdje sam imala dva posta s objašnjenjem o detoksu i glutenu. O klorofilu i prirodnim čistačima , kelatima .

Ne znam gdje su nestali.
Ako su napisani u prethodna dva dana, pali su žrtvom ( :cerek: ) preuređivanja foruma. Nisi jedina. I meni su dva nestala, samo na drugom mjestu.

Začudo, slažem se s ovim što kaže Sedmica. :D Nepotrebno se danas pizdi zbog koječega, sve je najednom postalo opasno, a mnogo toga preporučuje se kao kao panaceja.

Organi se u tijelu ne obnavljaju, s izuzetkom jetre - što je oštećeno, oštećeno je. Može se samo zadržati status quo.

Iskreno, mislim da je to papilova. No nemam ništa protiv, sve dok ne škodi. Kao što se svojevremeno sve liječilo onim nesretnim MMS-om, a i danas se time navodno liječi autizam. :(

Hoću reći, zrnce zdravog razuma nikad ne škodi.

Recimo, ne znam kada je klorofil ušao u modu, ali nedavno sam čula od jedne cure kako daje klorofil svojem psu jer mu inače zaudara iz usta. Sam klorofil psu neće naškoditi, ali mu može itekako naškoditi ono što se krije iza tog lošeg zadaha, naime, problemi sa želucem ili pokvareni zub, a klorofilom se to samo mete pod tepihić.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Oct 2016, 19:27

Nisam ja neko kome lovu olako popapaš.

Ja nisam pobornik novih ideja iz mode pa tako ni u ovoj priči. Radi se o vlastitom iskustvu i radi toga sam nešto malo čitala i proučavala. Ne toliko znanstveno, ali praktično jesam utvrdila što mi smeta i što mi koristi.
Ljudi često ne znaju da imaju problema s glutenom pa smatraju da su zdravi jer nisu bolesni i to tako traje dok ne obole a onda je to to.
jbg, ne možeš spasit bolesne bubrege ali zdrave možeš .
A klorofil ne znam kako funkcionira kod životinja i ja sam isto sklonija liječiti uzroke a ne posljedice, međutim oboljeli od multiple drže se klorofila i spašavaju sebi zdravstveni status koliko mogu.
Ima nekoliko blogova koje su pisali ljudi iz prve ruke, bolesni od raznih autoimunih bolesti i koji se kunu u štetnost glutena i korisnost klorofila.


Ne očekujem ni pljesak ni ovacije kao što ne očekujem ni da mi neko komentira nešto u čemu nije ni iskusan ni educiran.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Oct 2016, 20:35

Chilimama wrote:Ja nisam pobornik novih ideja iz mode pa tako ni u ovoj priči. Radi se o vlastitom iskustvu i radi toga sam nešto malo čitala i proučavala. Ne toliko znanstveno, ali praktično jesam utvrdila što mi smeta i što mi koristi.
Čak i kad se nekome znanstveno utvrdi određena boleština, uvijek postoji fino individualno podešavanje, a to se može samo u praksi. Ja sam uvijek za "srednji put" - poslužiš se onim od čega imaš koristi.
Ljudi često ne znaju da imaju problema s glutenom pa smatraju da su zdravi jer nisu bolesni i to tako traje dok ne obole a onda je to to.
Priznajem da ne razumijem. Mislila sam da je celijakija autoimuni problem i da je genetski predisponirana. :ne zna:
jbg, ne možeš spasit bolesne bubrege ali zdrave možeš .
A klorofil ne znam kako funkcionira kod životinja i ja sam isto sklonija liječiti uzroke a ne posljedice, međutim oboljeli od multiple drže se klorofila i spašavaju sebi zdravstveni status koliko mogu.
Ima nekoliko blogova koje su pisali ljudi iz prve ruke, bolesni od raznih autoimunih bolesti i koji se kunu u štetnost glutena i korisnost klorofila.
Većina lijekova i pripravaka funkcionira isto ili bar vrlo slično kao i kod ljudi. Multipla je zajebana boleština, no čini mi se da se danas previše toga svrstava pod autoimune bolesti, i to jednostavno zato što je medicini tako lakše razmišljati. Ne sumnjam nimalo u to da alternativni pripravci pomažu, no protivim se tomu da se zbog njiove uporabe zanemaruje službena medicina. Na kraju krajeva, i dijabetes tipa 1 (inzulin-ovisni) danas se svrstava među autoimune bolesti, ali su svi pokušaji zamjene inzulinskih injekcija alternativnim načinima fatalno završili. I ovo ne pišem napamet.
Ne očekujem ni pljesak ni ovacije kao što ne očekujem ni da mi neko komentira nešto u čemu nije ni iskusan ni educiran.
Pitanja i razgovor, nadam se, očekuješ. :mig:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

20 Oct 2016, 08:24

je, ima svakakvih iskustava i tvrdnji ali nemaju uporista u stvarnosti - odnosno nema dokaza da pripravci pomazu. recimo ulje od kanabisa, povoljni sklopovi, omega masti, minerali, sve pet ali kad bi bilo tako efikasno kako marginalni portali prenose 'svjedocanstva' ne bi bilo potrebe za kompliciranim zahvatima i terapijama. to se cesto s jednim frendom kacim, lik popusi 2 kutije cigareta dnevno, mislim da nije prosao dan da ne popije bar nekoliko pivi od 12. godine - i vjeruje da mu treba smotuljak da zaspe jer ga toksini iz okolisa drze budnim. pod toksine ne smatra alkohol i pljuge nego zagadjeni zrak :D
AJ EM BAK!
Post Reply