Farmaceutska industrija ili mafija?

Jeremijin dispanzer
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

25 Oct 2013, 22:39

Šta mislite o farmaceutskoj industriji?

Da li uopće imaju za cilj pronaći lijekove koji idu prema uzroku boli i bolesti ili samo prema simptomima.

Zašto je svaka druga reklama na TV-u ''farmaceutska''?

Trošite li uopće lijekove ili se priklanjate alternativnim metodama?

1000 zašto a samo jedan zato... novac.

Organizirani kriminal u farmaceutskoj industriji


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Oct 2013, 06:32

mafija
kurvanjski avatar, a
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Oct 2013, 06:55

Ne, ne, nemojte brkati. Mafija, oni su kao Hercegovci. Svojevrsna folklorna tradicija. Malo žešća, ali jebiga, izrasla je iz uvjeta koji su tražili malo žešće narodne običaje.

Farmaceutska industrija, prehrambena industrija i financijska industrija... e,. to je već nešto sasvim drugo. Oni su kao Mengele. Nema tu tradicije. Nema ukorijenjenosti u podneblje i povijest i narod. Samo znanost bez savjesti upregnuta u pohlepu i zločinačke namjere i metode.

Ne govorim vam napamet. Osobni sam prijatelj s jednim od dvadesetak vrhunskih profesionalaca u farmaceutskim istraživanjima u svijetu, koji je radio u najrazglašenijim svjetskim kompanijama u Velikoj Britaniji, Švicarskoj i USA.

Kaže on meni, "Kamilo, neću ti pričati jer ti je bolje da ne znaš".

A za prehrambenu i financijsku industrija znam iz drugih izvora. Podjednako čvrstih.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Oct 2013, 07:34

Mengele onda. nek se zovu kako oće, ali su zlo..
kurvanjski avatar, a
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Oct 2013, 09:23

Chilimama » wrote:Mengele onda. nek se zovu kako oće, ali su zlo..
Jesu. A najgore je što su istovremeno i dobro. Ne možeš bez njih. I u to su dobro upakirali opako zlo.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Oct 2013, 10:18

Jesu, dobro su isto, al nisu dobro jer su dobri nego jer su zli pa u tome zlu ima nečeg dobrog i tako smo nayebali kako god okreneš...
nemaju morala ni skrupula jer se njihov rad temelji na zaradi, a usput i na spašavanju svijeta od njih samih...:zvrko:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

28 Oct 2013, 16:18

Euklid » wrote:Šta mislite o farmaceutskoj industriji?

Da li uopće imaju za cilj pronaći lijekove koji idu prema uzroku boli i bolesti ili samo prema simptomima.

Zašto je svaka druga reklama na TV-u ''farmaceutska''?

Trošite li uopće lijekove ili se priklanjate alternativnim metodama?

1000 zašto a samo jedan zato... novac.

Organizirani kriminal u farmaceutskoj industriji
Nisam u čudu da je ovakav članak na portalu Alternativa za vas. :facepalm:

Vjerujem da svim farmaceutskim industrijama ima bezbroj sranja, kao i u svim industrijama i biznisima inače.

Međutoa, to ne znači da je alternativa rješenje nego daleko veći zajeb od svih farmaceutskih industrija zajedno.
Emericzy wrote: Jesu. A najgore je što su istovremeno i dobro. Ne možeš bez njih. I u to su dobro upakirali opako zlo.
Ovo treba imati na umu.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

28 Oct 2013, 16:36

Tea Tree wrote:
Međutoa, to ne znači da je alternativa rješenje nego daleko veći zajeb od svih farmaceutskih industrija zajedno.
.
Zasto to mislis?

Evo gledam primjer nekih ljudi iz okruzenja mi.
Goran Lesjak. Prije par godina u bolesnickoj postolji, prebacio se na alternativu, sada pobjednik Treking lige, trostruki pobjednik i rekorder Velebit 100 utrke, UTMB finisher (168km po Alpama)...
a samo je promjenio prehranu i promjenio nezdrave navike.

Gledam i sebe.
Niti jedan jedini dan na bolovanju. Nikad.

A nije da zivim pod staklenim zvonom. Od trcanja na -10 do +40 po najgorim nedodjijama Lijepe nase pa do jurcanja motorom...

A sve sto radim je da ne trosim farmaceutske proizvode (s izuzetkom tableta protiv bolova u ledjima ili koljenima, ali to je druga prica).
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

28 Oct 2013, 16:51

Pa nisam baš na to mislila, bar ne na ovo što navodiš za sebe. Trošim farmaceutske proizvode otprilike kao i ti, a samo ponekad me satare neka gripa, prehlada i to je to.
Ali ni ti ni ja nismo dokaz da alternativa fercera. Mi smo samo dokaz dobrih gena. :zubo:

Ne znam tko je čovjek kojeg spominješ, od čega je bio bolestan ni kako je ozdravio.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

28 Oct 2013, 17:08

Dobro, ali zasto mislis da je alternativa zajeb?

Ne mislim pri tom na babe vracare i kletvobacace nego na tradicionalne recepture (zasto se uopce zovu alternativne :misli: ) pocevsi od cesnjaka, limuna i meda pa do gaveza i vucjeg trna, recimo...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

28 Oct 2013, 17:38

Euklid » wrote:Dobro, ali zasto mislis da je alternativa zajeb?

Ne mislim pri tom na babe vracare i kletvobacace nego na tradicionalne recepture (zasto se uopce zovu alternativne :misli: ) pocevsi od cesnjaka, limuna i meda pa do gaveza i vucjeg trna, recimo...
Alternativa je zajeb. Grozan. Katastrofalan.

Nemoj uzimati primjere koji su jedan na milijun i iz njih izvlačiti zaključke.

I pokušaj si zamisliti alternativnog pilota. I sebe u avionu kojim on pilotira.

Ne razumijem zašto ti je to neprihvatljivo, a alternativni liječnik nije. I jedan i drugi ti imaju život u rukama.

A to što spominješ -- češnjak, limun, med, gavez, vučji trn i slično -- to nije alternativa. Alternativa je zamjena.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

28 Oct 2013, 18:28

Biljke koje se koriste za to "narodno liječenje" imaju neke aktivne supstance i nisu posve bez učinka. Ponekad je to dovoljno, ponekad bez učinka jer je potrebna veća koncentracija nečega.

Ono što se smatra alternativom su npr. homeopatski pripravci.

Čak ni neki primjer koji je jedan u milijun nije dokaz da ima ikakve koristi od alternative, jer vjerojatno ne znaš sve detalje.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

28 Oct 2013, 18:38

Emericzy » wrote: I pokušaj si zamisliti alternativnog pilota. I sebe u avionu kojim on pilotira.
..
..sta nije to kopilot?

mislim, nije to tako. zabucao si. pokusaj ti zamislit naprimjeeer..alternativnu..kravu. ili.. alternativnog novinara. ili alternativnog filozofa. ili alterativni alternator. ili aletranativnog premijera vlade..ili vladu. iliii.. alternativnu zenu. ili alternativnog homeopata.

sta da mi zamisljamo..ti zamisljaj.

mogu vrlo lako zamislit alternativnog pilota. moguce je da to budem cak i ja. i kako se onda ne zamislit u tom avionu dok sam sebe pitas..kako se gasi, kako se gasi. i uopce ne znaci da nece sve zavrsit dobro. stovise, bolje s takvim pilotom, nego nikakvim. pa da. :kokice:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

28 Oct 2013, 20:40

Euklid » wrote:Šta mislite o farmaceutskoj industriji?
Mislim da je upravo to što joj i ime veli-industrija. Cilj je takovim pojavama, tizim industrijama, jelte, zaradit pare. Ko i svi zarađivači para, još od vremena kad je uspostavito prvo platežno sredstvo, voljni su prodat muda pod bubrege. Na nama je da ovo dvoje potonjih znamo razlikovat. Isto ko što trebaš znat razlikovat, te uočit vlastitu potrebu za ful HD stereo flet-skrin 3D pizdama dijagonalnim materinama dok kupuješ TV. Jer ti se može desit da ti je skroz dobar i oni koji ti već stoji u regalu il visi na zidu. Ko što ti se more desit i da ti je posve dosta po kile limuna i tabla običnog Andola, jer te oni šumeći koštaju nekolko puta više.

Posve je drugi par opanaka što mi farmaceute u glavi doživljavamo ko neku vrstu medicinara, pa kontamo da bi trebali bit humani i sve nešto u tom stilu. Ejebiga :zubo: , to ne ide tako ako se odigrava u režiji kapitalizma. Nema brale više.

Ono što mi se u cijeloj priči oko lijekova i liječenja nikako ne sviđa, to je straj da će se i medicina, takorekuć, industrijalizirat. Ono, skroz, a ne samo napola ko što je sad.
Da li uopće imaju za cilj pronaći lijekove koji idu prema uzroku boli i bolesti ili samo prema simptomima.
Kako koji i kako u kojim područjima. Ziher sam da bi svaka farmaceutska firma skakala od sreće kad bi pronašla lijek za...recmo ćelavost. Il tako neku sličnu trivijalnost. Isto sam tako ziher da bi svi bili voljni financirat taka istraživanja. S druge strane, puno jih manje oće novce davat za istraživanje recmo malarije.
Dobrim dijelom je naša taština (a ne neinformiranost, što ne bi bio grijeh) kriva za ovo stanje, jebga, počesto smo radije kosmati neg zdravi.
Zašto je svaka druga reklama na TV-u ''farmaceutska''?
A bolesni smo, zato. Pomalo u glavu, pomalo u lijevi nokat na nozi.
Trošite li uopće lijekove ili se priklanjate alternativnim metodama?
Za alternativne metode mislim da su 100x gore od ove pogane, gramzive i lažljive farmaceutske industrije. Hapsila bi to bez jebemti.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Oct 2013, 21:21

zašto vam je alternativa zla?

pa alternativa je samo zato jer je zapadna medicina zabetonirala svoj status, i sve ostalo proglasila nevažećim.
da bi se opet vraćali neki stari pristupi, koji su se stoljećima smatrali zaostalima i nezdravima.
primjer: nedavno su opet počeli koristiti pijavice. a na pijavice su se križali lijevom i desnom od primitivnog načina liječenja.
hoćemo o biljkama? pa većina lijekova ima neku biljku u osnovi.

smatram da je farmaindustrija, kao što nina reče, prvenstveno industrija. natjerat će te milom ili silom da im daš pare. s jedne strane pokušavaju sve veći broj ljudi uvjeritit da nisu zdravi, te da će im njihov proizvod pomoći.
s druge strane, lobi je toliko jak, čak i kad lijek nije najdjelotvorniji, profit je preveliki i ne odustaje se.
ja <3 alternativu
ali sam u poziciji da izvlačim maksimum iz obje mogućnosti.
smeta me što se pod "alternativu" trpa i dobra stvar i kažnjiva stvar, pa ispada pičvajz.
mislim da su mafija, koliko su mafija i ostale industrije. kriminal je prisutan.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

28 Oct 2013, 21:28

nina williams » wrote:Ko što ti se more desit i da ti je posve dosta po kile limuna i tabla običnog Andola, jer te oni šumeći koštaju nekolko puta više.
Dosta ti je obični andol. Bez limuna.

Uz suvremenu je prehranu praktički nemoguće imati deficit vitamina C. A budući da viškove jednostavno ispišamo te da su zahvaljujući Linusu Paulingu iz ishlapjele faze (nešto kao Paar, ali s dva Nobela u džepu) priučeni nutricionisti i kućni apotekari popizdili za njim, svi ga guraju u sve što mogu. Jer ne škodi, a naivci misle da pomaže i spremni su platiti dodatno da bi unijeli u sebe nešto što im ni najmanje ne treba.
Posve je drugi par opanaka što mi farmaceute u glavi doživljavamo ko neku vrstu medicinara, pa kontamo da bi trebali bit humani i sve nešto u tom stilu. Ejebiga :zubo: , to ne ide tako ako se odigrava u režiji kapitalizma. Nema brale više.
Moglo bi biti opet, ali uz dosta jaču regulaciju. Ben Goldacre ima nekoliko dobrih i nadasve jednostavnih ideja po tom pitanju.
Kako koji i kako u kojim područjima. Ziher sam da bi svaka farmaceutska firma skakala od sreće kad bi pronašla lijek za...recmo ćelavost.
Da bi nešto pronašla, morala bi tražiti. Trenutno je u fazi ajd da vidimo što još rade stvari koje već imamo.
Za alternativne metode mislim da su 100x gore od ove pogane, gramzive i lažljive farmaceutske industrije. Hapsila bi to bez jebemti.
To definitivno.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Oct 2013, 21:30

op op!

ajmo barem definirati što je vama alternativa.
što je vama alternativa farmaindustriji?

da znam protuargumentirati :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

28 Oct 2013, 21:31

Pješčana » wrote:zašto vam je alternativa zla?
Jer ne radi.

Jer kojekakvi alternativci odbijaju jedina znanstveno prihvatljiva testiranja: barem dvostruko slijepa.

Jer se služe neznanstvenim i pseudoznanstvenim objašnjenjima. Ukratko, lažu.
primjer: nedavno su opet počeli koristiti pijavice. a na pijavice su se križali lijevom i desnom od primitivnog načina liječenja.
Da, ali primijeti da se pijavice danas koriste za mnogo uži spektar nego ranije.
smatram da je farmaindustrija, kao što nina reče, prvenstveno industrija. natjerat će te milom ili silom da im daš pare. s jedne strane pokušavaju sve veći broj ljudi uvjeritit da nisu zdravi, te da će im njihov proizvod pomoći.
Da. Odatle konstantno smanjivanje pragova prihvatljivih vrijednosti krvnog tlaka i sličnih parametara.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

28 Oct 2013, 21:34

Pješčana » wrote:op op!

ajmo barem definirati što je vama alternativa.
što je vama alternativa farmaindustriji?

da znam protuargumentirati :D
Sve što nije prošlo odgovarajuće studije kakve moraju proći svi farmakološki proizvodi smatram alternativom u najpogrdnijem mogućem smislu. (Izuzetak su eksperimentalni tretmani koji upravo prolaze takve studije. :D)

Sve što nema zadovoljavajuće fizičko, kemijsko, biokemijsko objašnjenje, a gura se kao nekakav tretman, smatram alternativom u najpogrdnijem mogućem smislu.

Kojekakve homeopatije, kristaloterapije, kiropraktike i ine pizdarije. Ima još toga, ali kužiš princip.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Oct 2013, 21:52

zar ne bi alternativa trebalo biti sve druge mogućnosti?

inače, nedavno sam našla oglas za onaj mms u svom parku. :facepalm:

što se tiče lijekova, pokušavaju prodat muda pod bubrege. imaju odličan marketing, reklame su im sve duže i sve više liječnika i onih koji glume liječnike ( to je btw. kažnjivo kod nas- sugerirati da si liječnik u reklami, a glumac si, i time poticati na kupnju) govore o pustim problemima i čarobnom lijeku.
ali s druge strane, ja vidim ljude kako veselo idu ljekarne i kupuju to sve.
C vitamin, što je već lastan spomenuo, puste nadopune prehrani.
lijekovi za mršavljenje.
oni su jaki onoliko koliko im narod daje da budu jaki.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Oct 2013, 21:58

da se osvrnem na euklidovo pitanje, rade li na otkrivanju lijeka bolestima, ili za smanjivanje simptoma, ja bih rekla da im je prioritet simptom, jer tako ćeš se uvijek vraćati po još.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

28 Oct 2013, 22:05

Pješčana » wrote:zašto vam je alternativa zla?
Meni osobno...jer izbjegava testiranje i lovi u mutnom i to ljude koji spadaju u neku ugroženu skupinu. (Bolesnici, jelte.) Ne mogu tolerirat izvrdavanje i izvrtanje u takim situacijama. Zna se što je lijek, ono, to ima neku definiciju.

Ljudi...brzo zaboravljamo. Uistinu brzo. I ako sami sebi dozvolimo vrludanje...bojim se da će nam se opet desit pizdarija ko i u srednjem vijeku. (Ono, fakat se grozim toga.) Jer unatoč svim dostignućima...kolko god da mislili kako smo napredovali...jebajiga, čini mi se da smo samo za jedan nestanak struje udaljeni od kamenog doba. Dobro, od metalnog, aj. :zubo: Možemo mi sebi tepat da nam se to neće desit, da smo danas bolji neg prije...al ne ufam se u to baš mnogo. A srednji vjek je degradacija uzrokovana zaboravom, a taj je pak uzrokovan nametanjem stvari metodološki vrlo sličnih današnjim tzv. alternativnim metodoma.

Možda će se činit nepovezano, al meni nije :zubo: : neki Ameri, i to sve glasnije boktemazo, pričaju o tom kako treba iz udžbenika izbacit Drugi oni zakon od termodinamike. Zvuči revolucijonarno. :zubo:
Ej. Stante malo, grickajte čipi-čips, ko je tu lud, dokle se ta propaganda usudila doć?
To je nevolja, to je ono što ne valja s ležernim pristupom šarlatanima svih fela, kad ljudi počnu obilazit zakone fizike i definicije i stvari krstit drugim imenom. A, rekoh već, lijek je definirana stvar. Moro je proć tonu nekih ispitivanja, i mjerili su ga pritom sa svih strana, da bi se zvao lijekom.
pa alternativa je samo zato jer je zapadna medicina zabetonirala svoj status, i sve ostalo proglasila nevažećim.
Ima jedna kvaka u tome...ako nešto djeluje (i dade se ustanovit mehanizam tog djelovanja, te reproducirat to na drugim ljudovima), ta zapadna medicina će to nešto i prihvatit. Da ne govorimo o toj nesretnoj farmaceutskoj industriji, ona će to nešto ne samo prihvatit, neg će mu i crveni tepih prostrt kad bude dolazilo.
da bi se opet vraćali neki stari pristupi, koji su se stoljećima smatrali zaostalima i nezdravima.
primjer: nedavno su opet počeli koristiti pijavice. a na pijavice su se križali lijevom i desnom od primitivnog načina liječenja.
To je malo zaspinana stvar. I uopće ne sumnjam oklen su spineri došli. :zubo: Pijavice se, ko prvo, nisu ni prestale skroz koristit. Ko drugo, danas se njima ne liječe sve one budalašćine za koje su ih prije koristili.
To je, recmo, primjer onog na što sam mislila kad sam spomenula izvrtanje. Kaže se djelomična istina, a onda se još sve skupa izvrne u vlastitu korist.
s jedne strane pokušavaju sve veći broj ljudi uvjeritit da nisu zdravi, te da će im njihov proizvod pomoći.
Da, slažem se da je ovo golemo sranje. Najbolje su mi fore sa spuštanjem graničnih vrijednosti. Juče si bijo zdrav, al danas si, uz iste vrijednosti, dijabetičar s povišenim kolesterolom.
:zvrko:
:agrh:
I trebaš pit lijekove, ofkors. :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

28 Oct 2013, 22:13

Lastan » wrote: Dosta ti je obični andol. Bez limuna.

Uz suvremenu je prehranu praktički nemoguće imati deficit vitamina C. A budući da viškove jednostavno ispišamo te da su zahvaljujući Linusu Paulingu iz ishlapjele faze (nešto kao Paar, ali s dva Nobela u džepu) priučeni nutricionisti i kućni apotekari popizdili za njim, svi ga guraju u sve što mogu. Jer ne škodi, a naivci misle da pomaže i spremni su platiti dodatno da bi unijeli u sebe nešto što im ni najmanje ne treba.
:zubo:
Ajme, mogla bi zažalit ovo. Al...ti si nepušač. Pusti nas koji pušimo da uz temperaturu dobijemo i afte. :headbang:
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

28 Oct 2013, 22:18

nina williams » wrote:Ima jedna kvaka u tome...ako nešto djeluje (i dade se ustanovit mehanizam tog djelovanja, te reproducirat to na drugim ljudovima), ta zapadna medicina će to nešto i prihvatit. Da ne govorimo o toj nesretnoj farmaceutskoj industriji, ona će to nešto ne samo prihvatit, neg će mu i crveni tepih prostrt kad bude dolazilo.
I sad je trenutak da linkam jedan zanimljiv stripić:

Image
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Oct 2013, 22:21

svjesni ste da postoje medicinski zahvati koji se izvode po svijetu, dok su kod nas zabranjeni?
i mada se po Europi provode već godinama, kod nas liječnici ne operiraju, HZZO ne pokriva, i uz to se većina naših doktora sprda s tim zahvatima.
u isto vrijeme HZZO pokriva užasno skupe lijekove koji nisu najdjelotvorniji ikad.

ne bih baš rekla da je svaka alternativa nedokaziva. u hrvatskim slučajevima, po meni, je jednostavno lobi dovoljno jak da ne da promijenu snaga na tržištu. i moš ga jebat.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply