Farmaceutska industrija ili mafija?

Jeremijin dispanzer
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

06 Aug 2015, 11:53

blue » wrote: Da netko ima ničim izazvana opisana ponašanja, nego šta, nego treba liječnik? :misli:
Ako i je uzrok neuzvraćena ljubav, pretjerana je to reakcija.
Kaj, zaboravili smo Patnje mladog Werthera? :cerek:
Ne treba tu liječnik nego lopata u ruke.

Ali ono što ne mogu shvatiti u cijeloj priči je šrink koji mrtvo ladno daje takve lijekove pilotu. Hej, to je ipak pilot a ne čistačica Bara koja se kljuka apaurinčekima da podnese alkosa od muža, niškorist od sina i drolju od snahe.

Fali tu malo osobne i profesionalne odgovornosti, blagorečeno.


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Aug 2015, 14:28

Emericzy » wrote: Alternativa je zajeb. Grozan. Katastrofalan.

Nemoj uzimati primjere koji su jedan na milijun i iz njih izvlačiti zaključke.

I pokušaj si zamisliti alternativnog pilota. I sebe u avionu kojim on pilotira.

Ne razumijem zašto ti je to neprihvatljivo, a alternativni liječnik nije. I jedan i drugi ti imaju život u rukama.
evo, zamislio sam da Lubitz nije odabrao farmakoterapiju nego alternativu...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Aug 2015, 16:21

Ljudi, po podacima svjetske zdravstvene organizacije, evidentiran je porast psihičkih poremećaja (najviše depresivno-anksioznih) za 400% u najrazvijenijim zapadnim zemljama (Evropa, Sj.Amerika, Australija...) u zadnjih dvadesetak godina -svaki peti-šesti stanovnik. Znači, u dijelu svijeta u kome ljudi žive bolje nego ikad. Po suvremenoj dijagnostici, više je depresivno-anksioznih osoba danas, nego nakon rovova prvog i konclogora drugog svjetskog rata i velike ekonomske depresije 20/30-tih godina. Istovremeno, farmaceutska industrija je uz vojnu i fosilnoenergetsku najprofitnija.
Ako samo toliko znamo: ne smrdi li tu nešto jako u psihijatriji?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Aug 2015, 16:27

Euklid » wrote:
evo, zamislio sam da Lubitz nije odabrao farmakoterapiju nego alternativu...
Možda bi mu i to bilo pametnije, nego da 18 mjeseci uzima kemikalije za koje su klinička istraživanja pokazala kako mogu izazvati suicidalno stanje. :ne zna:
Mislim, ne zagovaram alternativne nebuloze, nego kritički stav prema sustavu u kome očito nešto debelo ne štima (ako to do sada nije bilo jasno).
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Aug 2015, 17:00

blue » wrote: Što je DSM 5?

Da netko ima ničim izazvana opisana ponašanja, nego šta, nego treba liječnik? :misli:
Ako i je uzrok neuzvraćena ljubav, pretjerana je to reakcija.
Taj priručnik je ultimativni orijentir psihijatrijske struke, za kojeg tvorci ranijih priručnika (DSM 3&4), psihijatri, neurolozi i mnogi farmakolozi koji ne rade za kompanije, kažu kako znači patologizaciju normalnih stanja.
Općenito, psihijatrija nije egzaktna znanost, niti što se tiče dijagnostike, niti što se tiče lječenja.
Ponašanja su uvijek nečime izazvana, druga je stvar što im se ponekad ne može otkriti pravi uzrok. Jedno je kada nekome sprašiš točno određenu dozu cjepiva ili antibiotika, a sasvim drugo kada ga kljukaš psihoaktivnim kemikalijama zato što pretjerano(?) reagira na sasvim prirodne mentalne procese, očekujući kako one neće utjecati i na milion drugih stvari -ljudski mozak je prekompliciran ustroj za tako nešto. Već i na alkohol ljudi reagiraju jako različito, gdje su tek psihoaktivne tvari za koje postoje dvojbeni i nejasni rezultati (što industrija skriva).
Postoji i nešto što se zove socijalizacija ponašanja i življenja, i efikasnije je i bezopasnije od unošenja kemikalija koje zagovara farmaceutska industrija preko korumpiranog dijela psihijatrije.
Već kad uzmeš pilulu za smirenje, možeš imati hrpu neželjenih i katkad vrlo opasnih neuroloških i fizioloških nuspojava. Koliko se to isplati, ima li neki bolji put?

Opet preporučam da se pročita ovaj članak prije uključivanja u daljnju diskusiju:
http://pressedan.hr/dsm-5-novo-izdanje- ... blije.html
Last edited by haram on 06 Aug 2015, 17:17, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Aug 2015, 17:10

Leteća » wrote: ... Ali ono što ne mogu shvatiti u cijeloj priči je šrink koji mrtvo ladno daje takve lijekove pilotu. Hej, to je ipak pilot a ne čistačica Bara koja se kljuka apaurinčekima da podnese alkosa od muža, niškorist od sina i drolju od snahe.

Fali tu malo osobne i profesionalne odgovornosti, blagorečeno.
Dobro, i šrink je postupio prema pravilima sustava u kojem se očekuje da pojedinac bude svjestan svoje odgovornosti (što je još jedan paradoks, budući da je taj pojedinac i upućen na lječenje uporavo zbog navodnog poremećaja u svijesti).

Ili mu je jednostavno falilo nešto bodova za ljetni seminar na Palma de Majorki sponzoriran od proizvođača dotičnog ljeka.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Aug 2015, 17:43

Borac protiv pseudoznanosti u medicini i priznati stručnjak na polju kognitivne neuroznanosti, Ben Goldacre, pokretač je peticije da se objavljuju svi rezultati kliničkih istraživanja koja poduzimaju farmaceutske kompanije (objavljuje ih se oko 50%).
https://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Goldacre
http://www.alltrials.net/


"No Free Lunch" je međunarodna organizacija koja se bori protiv legaliziranog sustava potkupljivanja medicinskih djelatnika.
http://www.nofreelunch.org/aboutus.htm
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Aug 2015, 18:07

Aha, a kad ja kažem da je Freud bio u pravu onda me svi popljuju. Išššššš! :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Aug 2015, 19:02

Imao je i Freud svojih velikih zabluda, ali nije čudo, obzirom da je radio u vrijeme kada se vrlo malo znalo o mehaničkom načinu funkcioniranja mozga i njegovom razvoju.
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1079/
Kažu da je on najviše pridonio razvojem metoda za proučavanje psihe, ali su mu mnogi zaključci bili jako pogrešni.

Nije da u terapijama treba potpuno isključiti farmakologiju, naprotiv, samo od industrije gurana serotoninska hipoteza nedovoljno objašnjava, ima tu još mnogo drugih faktora koji utječu na emocije i ponašanje - slično npr. kao da sve posljedice avitaminoza pokušavaš rješavati vitaminom C.
Izgleda da je na najboljem putu da nam objasni i preciznije otkrije načine na koje naš mozak&um funkcionira evolutivna psihologija i neuroimiđiranje pomoću najnovijih tehnologija, uz projekte kao BRAIN Initiative i Human Brain Project.
Ono što nam industrija psihofarmaka podmeće pod lječenje je većinom napikavanje uz ignoriranje promašaja i štetnih posljedica.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

08 Aug 2015, 08:53

Euklid » wrote:
evo, zamislio sam da Lubitz nije odabrao farmakoterapiju nego alternativu...
Kra! Gospon pilot, vaše su čakre tak zmazane! Dajte da vam ih iscentrifugiram. Taaaako! Hodajte bosi po šumi, jedite više banana i pijte ovaj čaj. Ako stignete, bacite nešto pod jaja i javite mi se za dva tjedna.

Jebala ja mačku mater ako ovo ne bi upalilo.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Aug 2015, 10:50

Leteća » wrote: Ako stignete, bacite nešto pod jaja i javite mi se za dva tjedna.
Ovo je možda ključni dio terapije. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Aug 2015, 12:19

Vi se zajebavate dok možda već vaš sused lovac, policajac, mesar ili drvoseča, šofer vašeg autobusa, kirurg koji vam treba odstraniti polipe, školski domar ili vrtićka paziteljica vaše djece, ili bilo tko u vašoj užoj ili široj blizini, započinje sa još jednim "lječenjem" psihofarmacima. :D

http://www.cchrint.org/2012/07/20/the-a ... opic-drug/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

09 Aug 2015, 20:04

haram » wrote:Vi se zajebavate dok možda već vaš sused lovac, policajac, mesar ili drvoseča, šofer vašeg autobusa, kirurg koji vam treba odstraniti polipe, školski domar ili vrtićka paziteljica vaše djece, ili bilo tko u vašoj užoj ili široj blizini, započinje sa još jednim "lječenjem" psihofarmacima. :D

http://www.cchrint.org/2012/07/20/the-a ... opic-drug/
Ma zabole ne - nisam ja osuđen živjeti s njima, oni su osuđeni živjeti SA MNOM! :E

(Ne kužim zakaj bi mi netko odstranjivao polipe, pa nisam ja ulješura, majku ti božju...)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Aug 2015, 23:00

judolino » wrote: Ma zabole ne - nisam ja osuđen živjeti s njima, oni su osuđeni živjeti SA MNOM! :E
Kako okrutna i neuobičajema kazna, ha? :cerek:
(Ne kužim zakaj bi mi netko odstranjivao polipe, pa nisam ja ulješura, majku ti božju...)
Dobro, onda zamisli da sam napisao "hemoroide" umjesto "polipe". :p
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Aug 2015, 23:26

Leteća » wrote: Ali ono što ne mogu shvatiti u cijeloj priči je šrink koji mrtvo ladno daje takve lijekove pilotu. Hej, to je ipak pilot a ne čistačica Bara koja se kljuka apaurinčekima da podnese alkosa od muža, niškorist od sina i drolju od snahe.

Fali tu malo osobne i profesionalne odgovornosti, blagorečeno.
Klinička istraživanja pokazuju da se suicidalne misli uzrokovane antidepresivima/anksioliticima javljaju kod osoba do 25te godine. Valjda ti šrinkovi po dispanzerima očekuju da se na 25ti rođendan ljudski mozak iz temelja mijenja. Pa je tom logikom i 27godišnji Andreas mogao trošiti iste bez straha od posljedica.
Ili se tako barem mogu oprati ruke od odgovornosti. I savjest ako se javi negdje na nekoj pješčanoj plaži.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

10 Aug 2015, 00:17

Šta fali apaurunima ili normabelu, ako nekom pomaže i želi ih povremeno korisititi? :ne zna:
Koliko mi se čini, to je u rangu Lekadola ili Voltarena :misli:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 Aug 2015, 00:33

blue » wrote:Šta fali apaurunima ili normabelu, ako nekom pomaže i želi ih povremeno korisititi? :ne zna:
Koliko mi se čini, to je u rangu Lekadola ili Voltarena :misli:
Pa ništa, ako usput ne poželiš pobit čitav svijet, postat doživotni ovisnik, ili dobit cirozu jetre (često ide sve zajedno).
Bajdvej, masu puta sam od doktora dobio voltarene, nisam siguran jesu li mi ikad išta olakšali.

Voltaren:
http://www.drugs.com/voltaren.html
- nakon pročitanog, radije ću se nositi s boli i ubijat ju rakijom ako postane nepodnošljivo.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

10 Aug 2015, 00:48

haram » wrote:
Kako okrutna i neuobičajema kazna, ha? :cerek:



Dobro, onda zamisli da sam napisao "hemoroide" umjesto "polipe". :p
Ma - dokurca ti guzica! :durica:

Rađe ću bit kit neg šupak... :raspa:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

10 Aug 2015, 09:21

blue » wrote:Šta fali apaurunima ili normabelu, ako nekom pomaže i želi ih povremeno korisititi? :ne zna:
Koliko mi se čini, to je u rangu Lekadola ili Voltarena :misli:
Lijekovi mogu pomoći privremeno ali u međuvremenu bi trebalo ukloniti uzrok. Recimo, šutneš ciglu bosom nogom, uzmeš tabletu i bol prestane. Proces možeš ponoviti nekoliko puta, ali bi ti u jednom trenutku trebala prestati šutati cigle ili bar prije toga obuti cipele. Kod psihičkih problema malo je teže skužiti što je tu cigla a što noga, a tablete je lako prepisati i uzeti. Čista lijenost s bolnim posljedicama.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Aug 2015, 09:26

Leteća » wrote:
Recimo, šutneš ciglu bosom nogom, uzmeš tabletu i bol prestane.
Zar stvarno postoje takve tablete :misli:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Aug 2015, 09:43

Danas doista nije tvoj dan. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Aug 2015, 09:46

Stitch » wrote:Danas doista nije tvoj dan. :D
Ne znan kad je ;)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Aug 2015, 09:50

Svejedno, sretan ti bio. Poševi nešto bez kondoma, tko zna kad ćeš opet imati 18. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Aug 2015, 10:12

Stitch » wrote:Svejedno, sretan ti bio. Poševi nešto bez kondoma, tko zna kad ćeš opet imati 18. ;)
Fala na dobrim zeljama :top: :Pivo:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

18 Aug 2015, 22:05

uz sve što ste naveli, još se gamad izruguje i dobro zabavlja dok truje ljude. :puke:

normabel
http://www.drugs.com/international/normabel.html

i

Norma Bell.


:kava:


"Mary Bell and Norma Bell were brought to trial for the murder of Martin Brown and Brian Howe at the Newcastle Assizes Moothall on December 5th 1968."

...



Terrible Discovery

Brian was found covered with grass and purple weeds. He had been strangled. Nearby, a pair of broken scissors lay in the grass. There were puncture marks on his thighs, and his genitals had been partially skinned. Clumps of his hair were cut away.

The wounds were bizarre: "There was a terrible playfulness about it, a terrible gentleness if you like, and somehow the playfulness of it made it more, rather than less, terrifying," said Inspector James Dobson. Brian's belly had been signed "M" with a razor blade. This cut would not be apparent until days later. It appeared that someone had imprinted an "N", and that a fourth mark was added (by a different hand?) to change the "N" into a "M"

http://murderpedia.org/female.B/b/bell-mary-flora.htm
Post Reply