Farmaceutska industrija ili mafija?

Jeremijin dispanzer
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

15 Feb 2015, 22:52

Euklid » wrote:opet bjesomučno reklamiraju afričku šljivu

jebo me pas ak ne odem sutra i kupim jeno 2 kile za probu...

jel ima toga na Dolcu? :misli:
I kako je prosao eksperiment?
Stuko zeni sve orahe u kuci i nacijepao dva u vikendici bez sjekire ili....? :ne zna:


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Feb 2015, 08:39

Malo je rec da sam nacijepao dva... nacijepo sam trojicu, cetvoricu... :raspa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 Jul 2015, 21:52

Evo i Andreas Lubitz se osamnaest mjeseci lječio psihofarmacima, pa je na kraju izlječio i sebe i 150 putnika i članova posade.

http://www.ibtimes.com/what-drugs-was-a ... ed-1867744
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

30 Jul 2015, 12:56

A opustija se, ae.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

01 Aug 2015, 23:04

ogavno što se sve naziva lijekovima.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Aug 2015, 17:31

Ogavno je što će neki ljudi napraviti da im guzica bude na toplom, mekanom i puna...

Farmaceutska industrija je neke nikad potvrđene neurološke hipoteze o funkcioniranju mozga proglasila za dogme, ignorirajući biološku činjenicu da su emocije proizvodi složenih elektrokemijskih reakcija različitih regija mozga, da bi onda ne baš suptilnim podmićivanjima medicinske struke i zatajivanjem vlastitih nepovoljnih istraživanja utjecala da njihove brendirane čarobne pilule budu neprikosnoveno prihvaćene kao lijekovi.
Tako se dogodilo da (u razvijenim zapadnim zemljama) u zadnja dva desetljeća imamo povećanje depresivno-anksioznih psihičkih poremećaja za 400%, umjetno predstavljajući depresiju kao najveći zdravstveni problem zapadnog društva (koji se naravno može tretirati psihofarmacima), premda se većinom radi o stanjima oduvijek prisutnim kod društveno funkcionalnih osoba, u biti vezanim za socijalne prilike - dok su štete od farmakoterapija masivno ignorirane.

Tako je recimo tekla i priča o talidomidu, sredstvu za umirenje između ostalog ( primjetan je trend da se jedan proizvod deklarira kao rješenje za više najrazličitih problema), za koji su se proizvođači kleli kako je bezopasan poput kocke šećera, dok se nije ustanovilo da izaziva grozne deformacije kod fetusa.
https://helix.northwestern.edu/article/ ... regulation

Meni je žao što mi se ovdje neće javiti osobe na forumu.hr znane kao Pringles i Almost Rosey, da malo argumentirano prodiskutiramo o tim stvarima, bez njihovih moderatorskih intervencija, bez formalne licemjerne podrške ostatka administracije, i bez njima dobrodošlih trolerskih uleta samozadovoljnih ovisnika i retardiranih poltrona.

Ali one su sad vjerojatno na plaćenim seminarima ili edukacijama u Dubrovniku ili Rovinju.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Aug 2015, 19:12

haram » wrote:Evo i Andreas Lubitz se osamnaest mjeseci lječio psihofarmacima, pa je na kraju izlječio i sebe i 150 putnika i članova posade.

http://www.ibtimes.com/what-drugs-was-a ... ed-1867744
Može li čovjek koji uzima bilo kakve lijekove jače od aspirina i boluje od bilo kakve kronične bolesti uopće biti pilot? Ja bih se prvo to zapitala. Ono, sigurno ne bi sjeo u kabinu našljoskan s par konjačića,
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Aug 2015, 11:26

MmeTipfeler » wrote: Može li čovjek koji uzima bilo kakve lijekove jače od aspirina i boluje od bilo kakve kronične bolesti uopće biti pilot? Ja bih se prvo to zapitala. Ono, sigurno ne bi sjeo u kabinu našljoskan s par konjačića,
Naravno da ne bi smio voziti ništa složenije od tački. Ali nesretni Andreas je valjda kao i milioni ostalih bio čvrsto uvjeren da se uspješno lječi, između ostalih lijekova i tim uz koji ide sitnim slovima ispisan poduži tekst (sori, ne da mi se toliko toga prevoditi jer mislim da će i ovako svatko steći pravu sliku):

"In a sample of about 3500 patients treated for anxiety, the most frequent adverse
reaction to Ativan (lorazepam) was sedation (15.9%), followed by dizziness
(6.9%), weakness (4.2%), and unsteadiness (3.4%). The incidence of sedation
and unsteadiness increased with age.
Other adverse reactions to benzodiazepines, including lorazepam are fatigue,
drowsiness, amnesia, memory impairment, confusion, disorientation,
depression, unmasking of depression, disinhibition, euphoria, suicidal
ideation/attempt
, ataxia, asthenia, extrapyramidal symptoms,
convulsions/seizures tremor, vertigo, eye-function/visual disturbance (including
diplopia and blurred vision), dysarthria/slurred speech, change in libido,
impotence, decreased orgasm; headache, coma; respiratory depression, apnea,
worsening of sleep apnea, worsening of obstructive pulmonary disease;
gastrointestinal symptoms including nausea, change in appetite, constipation,
jaundice, increase in bilirubin, increase in liver transaminases, increase in
alkaline phosphatase; hypersensitivity reactions, anaphylactic/oid reactions;
dermatological symptoms, allergic skin reactions, alopecia; SIADH,
hyponatremia; thrombocytopenia, agranulocytosis, pancytopenia; hypothermia;
and autonomic manifestations.
Paradoxical reactions, including anxiety, excitation, agitation, hostility,
aggression, rage, sleep disturbances/insomnia, sexual arousal, and
hallucinations may occur. Small decreases in blood pressure and hypotension
may occur but are usually not clinically significant, probably being related to the
relief of anxiety produced by Ativan (lorazepam)."
http://www.accessdata.fda.gov/drugsatfd ... 035lbl.pdf
http://www.drugs.com/lorazepam.html


Ukratko; niti jedan šrink iz lokalnih dispanzera nije siguran na koje će sve od milion mogućih fizioloških i psiholoških (svakako vrlo nezgodnih) načina njegov pacijent reagirati na propisani lijek - pa ipak ne dopuštaju bilo kome da dovede u sumnju kako oni pomoću legaliziranih psihoaktivnih supstanci liječe ljude, jer iza njih stoji jedna od najprofitnijih svjetskih industrija koja je od sluge medicinske profesije postala njena gospodarica.

Evo još jedan detalj do čega je kome koliko stalo:
2 000-te godine, američka kompanija Mylan Laboratories Inc. složila se da plati nagodbu od 147 miliona USD da izbjegne tužbu od strane neovisne državne agencije za trgovinu, zbog povećanja cijene generičkog lorazepama (koji je i Andreas uzimao) za 2 600%, i zbog povećanja cijene generičkog klorazepata za 3 200%, nakon što su priskrbili ekskluzivnu licencu za izvjesni sastojak.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lorazepam#History

147 miliona dolara zvuči puno? To je tek kap u moru prema profitima koji se ostvaruju, i neke druge kompanije su plaćale daleko veće sudske nagodbe, za mnogo grublja i opasnija kršenja pravila. Rekorder je (za sada) GlaxoSmithKline koji je pored kršenja tržišnih pravila bio pred tužbom i zbog davanja bakšiša liječnicima i skrivanja mogućih štetnih nuspojava (poput suicidalnih misli), prije tri godine platio tri milijarde USD - a samo za vrijeme otplate nagodbe zaradio desetak puta više.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_l ... ettlements

Ne pomaže puno niti što sama struka (mnogi vrhunski neurolozi, psihijatari, psiholozi, farmakolozi, neuropsihijatri...) već desetljećima argumentirano i dokumentirano diže glasove protiv tog naopako postavljenog sustava, kao niti svjedočenja samih pacijenata koji su na svojoj koži osjetili promašenost a prečesto i štetnost takvih tretmana.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pharmaceutical_marketing
http://www.propublica.org/series/dollars-for-docs
http://www.nofreelunch.org/aboutus.htm
https://en.wikipedia.org/wiki/Psychiatr ... ment_today
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Aug 2015, 11:38

Nakon svega, ova propagandna poruka ima još jedno dublje, crnje značenje koje su njeni autori i nehotice istakli:

Image
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

03 Aug 2015, 12:20

Podsjeća malo na staru reklamu za talidomid:


Image
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Aug 2015, 17:43

Leteća » wrote:Podsjeća malo na staru reklamu za talidomid:


...
Da, tom apsurdnom reklamom namjeravalo se istaći kako je talidomid siguran u odnosu na prijašnje barbiturate predoziranje kojima i nenamjerno uzimanje je često dovodilo do smrti. Bila je objavljena (zajedno sa drugim sličnima) u BMJ, jednom od najcjenjenijih i najutjecajnijih medicinskih žurnala.
http://www.bonkersinstitute.org/medshow ... omide.html

Još je gore u toj priči što se talidomd nastavio propisivati za iste indikacije pod preko pedeset drugih brendiranih naziva u mnogim zemljama čak i nakon što je otkrivena njegova štetnost pod jednim imenom, uzrokujući još stotine novih slučajeva deformiranih beba, a još više tragedija je izbjegnuto zahvaljujući djelovanju nekorumpiranih stručnjaka poput američke farmakologinje Frances Oldham Kelsey i zviždača poput izvjesnog brazilskog istraživačkog novinara (čije ime sada na žalost ne mogu naći) koji je uzrokovao zapljenu 2,5 miliona tableta.
Talidomid i dan-danas u Brazilu uzima svoj danak zbog neobavještenosti krajnjih korisnika o rizicima koje nosi, jer se putem sustava javne zdravstvene zaštite sada prepisuje kao lijek protiv lepre (gube).
http://www.bbc.com/news/magazine-23418102
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Aug 2015, 18:44

Da se vratim na Andreasa Lubitza, pilota koji je namjerno skršio avion sa 150 putnika.
Netko može ispravno primijetiti kako je on potražio lječničku pomoć zbog toga što se nije mogao nositi sa svojim stanjem, ali se nije držao lječničkih uputa niti bio pod nadzorom, i kako su to bili uzroci koji su doveli do te tragedije.
Evidentno je da je on pokušavao voditi ispunjen život; nije htio ostaviti posao koji je vjerojatno volio, trčao je maratone, imao vezu s djevojkom koja ga je ostavila... pokušavao je ostvariti elementarne biološke težnje i potrebe svakog ljudskog bića, ali našao se u psihičkim teškoćama za čije rješenje je mislio da nudi medicina. I pravi problem je nastao u tom trenutku kada je posegnuo za tim pseudorješenjem. Jer sa mentalnom boli možemo živjeti, s vremenom i dobrim socijalnim interakcijama čak ju i preboljeti, koliko god u nekom trenutku izgledala nepodnošljiva - ali će nas ubiti impuls koji nadjačava najjači ljudski nagon, nagon za preživljavanjem. Impuls potekao iz kaosa u superkompliciranom ustroju zvanom ljudski um, kaosa izazvanog unošenjem kemikalijama sa nesigurnim djelovanjem.

Tragedija Andreasa Lubnitza je započela u trenutku kada je slijepo povjerovao u dogme iza kojih stoji jedna od najbeskrupuloznijih industrija.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Aug 2015, 19:09

Dr. David Healy je na svom blogu između ostalog napisao:
"Doksiciklin, na primjer, široko primjenjivani lijek za akne i profilaksu malarije, može biti vrlo efikasan protiv akni.
Ali doksiciklin može također nekoga učiniti depresivnim, suicidalnim i homicidalnim, dok akne to ne mogu."

http://davidhealy.org/winging-it-antide ... e-crashes/

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Hea ... chiatrist)


Na ovoj stranici možete otkriti je li koji određeni lijek među onima koji uzrokuju suicidalne misli i ponašanje:
https://www.rxisk.org/Research/Specialt ... tyFilter=7
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

03 Aug 2015, 22:12

haram » wrote:
Naravno da ne bi smio voziti ništa složenije od tački. Ali nesretni Andreas je valjda kao i milioni ostalih bio čvrsto uvjeren da se uspješno lječi, između ostalih lijekova i tim uz koji ide sitnim slovima ispisan poduži tekst (sori, ne da mi se toliko toga prevoditi jer mislim da će i ovako svatko steći pravu sliku) itd.
Očito se nisam dovoljno jasno izrazila. Nije na Andreasu bila odnosno nije smjela biti odluka hoće li ili neće pilotirati. Ja imam vozačku dozvolu s ograničenim trajanjem zbog vida i u propisanom roku moram otići na liječnički pregled. Profesionalni vozači obavljaju takav pregled jednom godišnje, čini mi se, a ne vjerujem da se pilotima dopušta da sami odlučuju liječe li se adekvatno ili ne.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

03 Aug 2015, 22:55

MmeTipfeler » wrote: Očito se nisam dovoljno jasno izrazila. Nije na Andreasu bila odnosno nije smjela biti odluka hoće li ili neće pilotirati. Ja imam vozačku dozvolu s ograničenim trajanjem zbog vida i u propisanom roku moram otići na liječnički pregled. Profesionalni vozači obavljaju takav pregled jednom godišnje, čini mi se, a ne vjerujem da se pilotima dopušta da sami odlučuju liječe li se adekvatno ili ne.
Ma nemoj, drugarce...
A ko bi trebo odlučivat koće vozit avijone - nekaki komesarijati, je li?
E, dosta je bilo totalitarizma, drugovi!
Htjeli biste zabraniti ljudima bez sluha da pjevaju? Nepismenim ljudima bez mozga da objavljuju svoje... svoje... ahem - uratke! Da, uratke...
Debelim biste vladaricama zabranili da kreče stanove dok im susjedne države otimaju teritorije?
E, dosta je bilo vaše strahovlade!
Živjela sloboda!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Aug 2015, 23:22

MmeTipfeler » wrote: Očito se nisam dovoljno jasno izrazila. Nije na Andreasu bila odnosno nije smjela biti odluka hoće li ili neće pilotirati. Ja imam vozačku dozvolu s ograničenim trajanjem zbog vida i u propisanom roku moram otići na liječnički pregled. Profesionalni vozači obavljaju takav pregled jednom godišnje, čini mi se, a ne vjerujem da se pilotima dopušta da sami odlučuju liječe li se adekvatno ili ne.
Piše u jednom linku da je prevario šrinka kod kojeg je išao privatno rekavši kako je na bolovanju.
Drugo su pregledi fizičkih i fizioloških sposobnosti, poput vida, sluha, refleksa, tlaka... očito da na pregledima koje je obavljao po sili zakona nije pokazivao neke probleme. Ako su pilotski psihijatrijski pregledi smiješne formalnosti kao i kod nas npr. za oružje, onda nije nikakvo čudo što je uspio zavarati sustav.
Enivej, misliš da je inače "liječenje" neugodnih ali ustvari prirodnih stanja uzimanjem psihoaktivnih supstanci za koje se nikad ne zna kako može ispasti - adekvatno?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

04 Aug 2015, 09:37

haram » wrote:
Piše u jednom linku da je prevario šrinka kod kojeg je išao privatno rekavši kako je na bolovanju.
Drugo su pregledi fizičkih i fizioloških sposobnosti, poput vida, sluha, refleksa, tlaka... očito da na pregledima koje je obavljao po sili zakona nije pokazivao neke probleme. Ako su pilotski psihijatrijski pregledi smiješne formalnosti kao i kod nas npr. za oružje, onda nije nikakvo čudo što je uspio zavarati sustav.
Iz čiste radoznalosti guglala sam "liječnički pregled pilot", tek toliko da vidim kako je to kod nas, bar kako je propisano. I ovo je prvi link koji mi je izbacilo. Na kojem piše: "Imatelj certifikata o zdravstvenoj sposobnosti ukoliko namjerava koristiti privilegije dozvole mora u pisanom obliku izvijestiti AeMC ili AME što prije, a najkasnije u roku 21 dan: b) ako mu je prepisana redovita uporaba bilo kakvih lijekova." Što je, naravno, kretenarija jer bi liječnik koji je pacijentu propisao lijek trebao o tome obavijestiti što poslodavca, što izdavatelja pilotske dozvole. Ne znam kako se radi kod nas, ali u Italiji nema majci da ćeš kao profi vozač sjesti za volan kamiona ako si pod terapijom.

OK, Andreas je smuljao, ali samo zato što je imao prilike muljati, a tu priliku nije smio imati. A imao ju je zato što je aviokompaniji bilo u intersu da avion poleti, makar i s polovnim pilotom. Očito kontrole nije bilo. Odnosno, na prvom je mejstu bila zarada.

Ne treba ti nikakva teorija zavjere ni priče o farmaceutskoj industriji. Sav je kapitalizam usmjeren na maksimalno iskorištavanje što resursa što ljudske radne snage. I jednog će se dana urušiti upravo zbog toga. Samo što će sa sobom odnijeti žrtve. Masovne. Tko preživi, pričat će.
Enivej, misliš da je inače "liječenje" neugodnih ali ustvari prirodnih stanja uzimanjem psihoaktivnih supstanci za koje se nikad ne zna kako može ispasti - adekvatno?
Na ovakvo se pitanje ne može odgovoriti samo sa "ne" jer tako i formulirano - bez ikakvih pojedinosti i konkretnih podataka. Kao sva takva slična pitanja.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Aug 2015, 16:11

MmeTipfeler » wrote: Iz čiste radoznalosti guglala sam "liječnički pregled pilot", tek toliko da vidim kako je to kod nas, bar kako je propisano. I ovo je prvi link koji mi je izbacilo. Na kojem piše: "Imatelj certifikata o zdravstvenoj sposobnosti ukoliko namjerava koristiti privilegije dozvole mora u pisanom obliku izvijestiti AeMC ili AME što prije, a najkasnije u roku 21 dan: b) ako mu je prepisana redovita uporaba bilo kakvih lijekova." Što je, naravno, kretenarija jer bi liječnik koji je pacijentu propisao lijek trebao o tome obavijestiti što poslodavca, što izdavatelja pilotske dozvole. Ne znam kako se radi kod nas, ali u Italiji nema majci da ćeš kao profi vozač sjesti za volan kamiona ako si pod terapijom.

OK, Andreas je smuljao, ali samo zato što je imao prilike muljati, a tu priliku nije smio imati. A imao ju je zato što je aviokompaniji bilo u intersu da avion poleti, makar i s polovnim pilotom. Očito kontrole nije bilo. Odnosno, na prvom je mejstu bila zarada.
Andreas nije prvi, a vjerojatno niti zadnji pilot koji je skršio avion pod utjecajem antidepresiva ili drugih psihotropnih lijekova, lista takvih slučajeva je poduža.
http://wp.rxisk.org/pilots-and-antidepressants-2/

Samo u izvještaju savezne američke uprave za civilni promet za razdoblje od 1990-2001, stoji da je u 31% (19/61) slučajeva uzimanje SSRI antidepresiva vjerojatni uzrok ili barem značajni faktor nesreća uzrokovanih pilotskom greškom.
http://www.faa.gov/data_research/resear ... 200719.pdf

A još su duže liste onih koji su za vrijeme/nakon terapija antidepresivima, anksioliticima i/ili drugim psihofarmacima drastično promijenili svoje ponašanje postajući manijakalni, nasilni, suicidalni ili homicidalni.
http://www.cchrint.org/2012/07/20/the-a ... opic-drug/
http://www.infowars.com/ssri-drugs-link ... aze-crash/

Nije poanta u tome kako je i je li taj i takav Andreas Lubitz uopće smio doći u situaciju da drži u rukama svoj i još 150 života.
Poanta je u tome da bi taj i takav Andreas Lubitz, nakon 18 mjeseci farmakoterapije, došao u suicidalno-homicidalno stanje i da je ostao sjediti doma, umjesto što je sjeo u kokpit, i umjesto pilotskih komandi uzeo bi možda neki heckler&koch u ruke.
Sve bi se to sigurno izbjeglo jedino tako da je taj i takav Andreas Lubitz taj dan bio sputan luđačkom košuljom u debelo tapeciranoj zaključanoj prostoriji toliko omamljenog mozga da bi mu funkcioniralo jedino moždano deblo. Samo...

Po najopćenitijoj psihijatrijskoj definiciji, psihički poremećaj je nešto što osobi onemogućuje normalno samostalno funkcioniranje u društvu. Andreas je, očito, nastojao voditi normalan život, i vodio ga je do tog kobnog dana. Andreas očito nije upućen psihijatru jer nije mogao funkcionirati - otišao je jer se iz nekih razloga osjećao emotivno loše. Psihijatar je postupio po ozakonjenim pravilima svoje struke, propisujući pacijentu terapiju, i dajući preporuku što pacijent smije a što ne raditi.

Dakle; o kakvom se tu lječenju -i od čega zapravo, radi?
Po svemu ovome ispada da je medicinski sasvim ispravno ako se pacijenta, koji se došao žaliti zbog tinejđerskih problema, nakljuka tabletama, okuje lancima i baci u najdublju tamnicu.
Jel to samo meni izgleda jako apsurdno?

Ne treba ti nikakva teorija zavjere ni priče o farmaceutskoj industriji. Sav je kapitalizam usmjeren na maksimalno iskorištavanje što resursa što ljudske radne snage. I jednog će se dana urušiti upravo zbog toga. Samo što će sa sobom odnijeti žrtve. Masovne. Tko preživi, pričat će.
Sa ovime se apsolutno slažem. Događalo se to već i događat će se opet, jer to je u naravi ljudske životinje koja se stalno pokušava socijalizirati a rastrzana je svojim nagonima, empatijom, individualnim egom, i nerazumijevanjem sebe i svijeta oko sebe.
Ali sada već od drveća ne vidimo šumu, jer ovdje se radi o uplitanju biznisa i u čisto medicinske, univerzalne kanone, a ne samo u društvena uređenja.
Na ovakvo se pitanje ne može odgovoriti samo sa "ne" jer tako i formulirano - bez ikakvih pojedinosti i konkretnih podataka. Kao sva takva slična pitanja.
Onda malo konkretnije: neuzvraćeno si zaljubljena u kolegu/kolegicu s posla/škole/misnog okupljanja/skupa lječenih alkoholičara/itd... zbog toga se osjećaš loše, bezvoljno, tužno, tjeskobno, patiš od nesanice, gubitka koncentracije na poslu, nedostatka apetita, steže te u prsima, vid ti se zamagljuje, povremeno drhtiš bez vidljivog razloga, nervozna si, iscrpljena fizički i psihički jer sve to već predugo traje, agresivna prema bližnjima, društveni život ti je zbog svega toga ozbiljno poremećen... otići ćeš, po uputi svog liječnika opće prakse, kod psihijatra.
Psihijatar će, naravno, reagirati po pravilima svoje struke: na ključne riječi koje stoje u njegovim medicinskim tabelama i pravilnicima, i uz njegov trening kroz školovanje, doći će do dijagnoza koje u latiniziranim nazivma sadržavaju riječi anksioznost i depresija - za koje opet postoje propisani tretmani legalnim kemijskim sredstvima za umirenje/popravljanje raspoloženja, zvanim psihofarmaci.
Bez ikakvih fizioloških pretraga (ili bar nekih relevantnijih od mjerenja željeza i šećera u krvi), za stanje za koje je evolucijom kroz milione generacija dizajniran mozak, dobit ćeš odokativnom eksperimentalnom metodom gomilu kemikalija koje će kao bombe djelovati među milijardama tvojih neurona.
Dobit ćeš gomilu psihoaktivnih supstanci od kojih obični mirni ljudi iz susjedstva iz korijena mjenjaju svoje ponašanje, katkad postajući i nasilnici, samoubojice ili masovni ubojice.

I sve to amenovano od strane izvjesnog establišmenta pod patronatom države navodno stvorene radi interesa svih njenih članova.

I zato je pravo pitanje: kako je do toga došlo?


Odličan tekst na hrvatskom:
http://pressedan.hr/dsm-5-novo-izdanje- ... blije.html
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Aug 2015, 16:47

haram wrote:Odličan tekst na hrvatskom:
http://pressedan.hr/dsm-5-novo-izdanje- ... blije.html
Poremećaj nedostatka poslušnosti? :rofl:
Kaj je to nova dijagnoza? Mislila sam da su to imali još u SSSR-u.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Aug 2015, 16:58

O.k., netočno sam konstatirao da Andreasova povijest bolesti nije bila poznata odgovornim osobama, kao i da nije imao poteškoća na poslu radi toga.
“Lubitz had spent 18 months overall under psychiatric treatment, Bild reported on Friday, citing anonymous sources within Lufthansa, Germanwings’ parent company. The pilot was diagnosed with a “severe depressive episode” in 2009, the German daily says. It claims it got access to Lubitz’s profile, indicating the pilot had “psychological problems” and required a “special, exemplary regular medical examination,”reports RT.

Lubitz was also going through a personal crisis after breaking up with his girlfriend having previously taken a six month break from flight training due to “burnout-syndrome” or “depression”.
http://www.infowars.com/ssri-drugs-link ... aze-crash/

Enivej, to ne uklanja opravdanu sumnju nisu li baš propisani lijekovi uzrokovali tragediju, jer:
- 37 warnings on antidepressants causing suicide/risk/attempts
- 23 studies on antidepressants causing suicide/risk/attempts
http://www.cchrint.org/psychiatric-drug ... deeffects/
Last edited by haram on 05 Aug 2015, 17:19, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Aug 2015, 17:02

Leteća » wrote:
Poremećaj nedostatka poslušnosti? :rofl:
Kaj je to nova dijagnoza? Mislila sam da su to imali još u SSSR-u.
Jes, to je dr.Džugašvili dijagnosticirao pa otvarao lječilišta na čistom sibirskom zraku.

Ah, ta medicina...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Aug 2015, 17:19

haram » wrote:
Onda malo konkretnije: neuzvraćeno si zaljubljena u kolegu/kolegicu s posla/škole/misnog okupljanja/skupa lječenih alkoholičara/itd... zbog toga se osjećaš loše, bezvoljno, tužno, tjeskobno, patiš od nesanice, gubitka koncentracije na poslu, nedostatka apetita, steže te u prsima, vid ti se zamagljuje, povremeno drhtiš bez vidljivog razloga, nervozna si, iscrpljena fizički i psihički jer sve to već predugo traje, agresivna prema bližnjima, društveni život ti je zbog svega toga ozbiljno poremećen... otići ćeš, po uputi svog liječnika opće prakse, kod psihijatra.
Misliš ovakvo nešto:

Pa, ako te ugledam samo na ćas, ja ne mogu, dok usne moje dršću, tada baš nijedan pozboriti glas. Jezik mi snagu izgubio svu je i grozničavi obuzima mi srh kožu cijelu i tjemena vrh. Oči su slijepe, uši mi bruje. Znoj me odjednom oblio cijelu, sva drhtati počinjem u tijelu. Postajem bljeđa negoli je trava, Zamalo zgrabit će me smrtna strava.

Ako zbog neuzvraćene ljubavi odem liječniku opće prakse, onda sam idiot. Zbog neuzvraćene ljubavi čitaju se i/ili pišu ljubavne pjesme, napiješ se, prokurvaš, potučeš s nekim u krčmi ("čaše lomim, srča do kolena"), ali ne ideš doktoru opće prakse.

Protiv gluposti nema lijeka.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Aug 2015, 17:44

MmeTipfeler » wrote: Misliš ovakvo nešto:

Pa, ako te ugledam samo na ćas, ja ne mogu, dok usne moje dršću, tada baš nijedan pozboriti glas. Jezik mi snagu izgubio svu je i grozničavi obuzima mi srh kožu cijelu i tjemena vrh. Oči su slijepe, uši mi bruje. Znoj me odjednom oblio cijelu, sva drhtati počinjem u tijelu. Postajem bljeđa negoli je trava, Zamalo zgrabit će me smrtna strava.

Ako zbog neuzvraćene ljubavi odem liječniku opće prakse, onda sam idiot. Zbog neuzvraćene ljubavi čitaju se i/ili pišu ljubavne pjesme, napiješ se, prokurvaš, potučeš s nekim u krčmi ("čaše lomim, srča do kolena"), ali ne ideš doktoru opće prakse.

Protiv gluposti nema lijeka.

Ljudi masovno završavaju kod šrinkova zbog drhtanja usana, gubitka snage, opadanja audiovizualne percepcije, brujanja u ušima, opadanja kose, pucanja noktiju, prekomjernog znojenja, drhtanja, gubitka cirkulacije, napadaja strahova i panike, uslijed prisilne hospitalizacije zbog agresivnosti, nekontrolirano promiskuitetnog ponašanja, alkoholizma, nesuvislih izljeva emocija... pa dobivaju farmakoterapiju -takav je DSM 5 :ne zna:

I ja sam jednom tako iz istog razloga napravio takvu pizdariju, hehe, poslije koje su na policiji zaključili kako sam očito mentalno nesposoban da odgovaram za svoje postupke pa me pustili :brukica:
Spasio me DSM 5 :S, gotovo da bi se moglo reći :zubo:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

06 Aug 2015, 10:42

MmeTipfeler » wrote: Misliš ovakvo nešto:

Pa, ako te ugledam samo na ćas, ja ne mogu, dok usne moje dršću, tada baš nijedan pozboriti glas. Jezik mi snagu izgubio svu je i grozničavi obuzima mi srh kožu cijelu i tjemena vrh. Oči su slijepe, uši mi bruje. Znoj me odjednom oblio cijelu, sva drhtati počinjem u tijelu. Postajem bljeđa negoli je trava, Zamalo zgrabit će me smrtna strava.

Ako zbog neuzvraćene ljubavi odem liječniku opće prakse, onda sam idiot. Zbog neuzvraćene ljubavi čitaju se i/ili pišu ljubavne pjesme, napiješ se, prokurvaš, potučeš s nekim u krčmi ("čaše lomim, srča do kolena"), ali ne ideš doktoru opće prakse.

Protiv gluposti nema lijeka.
:rofl: :S


Što je DSM 5?

Da netko ima ničim izazvana opisana ponašanja, nego šta, nego treba liječnik? :misli:
Ako i je uzrok neuzvraćena ljubav, pretjerana je to reakcija.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Aug 2015, 11:11

blue » wrote: Što je DSM 5?
Priručnik. Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, Fifth Edition. Izdaje ga Američka psihijatrijska udruga.
Potpisi su za budale.
Post Reply