Vene na nogama

Jeremijin dispanzer
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

31 Jul 2013, 22:21

Ima li tko preporuku što koristiti kod problema s venama?
Daklem, nisu mi proširene, al slutim da će bit za koju godinu il ranije. Nekako ne vidim da me to može omanut, i sa strane mamine i tatine familije imam obećavajuće prognoze, a k tome me i peckaju otkad su počele vrućine. (Nije prvi put to s peckanjem.) Stvari stoje tako da mi jedino ostaje čekat i vidjet oće li bit i unutarnje il samo vanjske. :zubo:
Koristila sam Plivin Heparin gel, a sad se trackam nekakvim Pharma Classic emulgelom od divljeg kestena, taj mi je preporučila teta u apoteci. Problem je što se men čini da to donosi samo trenutno olakšanje nakon nanošenja i da nije nešto silno pouzdano ko preventiva.
Znate li za štogod bolje? (Tu mislim na kremice, al i na preporuke glede vježbi, obuće, prehrane(?)...i štajaznam čega sve ne.)


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

31 Jul 2013, 22:56

nina williams wrote: Znate li za štogod bolje? (Tu mislim na kremice, al i na preporuke glede vježbi, obuće, prehrane(?)...i štajaznam čega sve ne.)
Trcanje... :ne zna:

Pogledaj zene koje trce po nasipu, nijedna nema probleme s venama.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

31 Jul 2013, 23:06

ne ravne cipele.
ne najlonke dokoljenke koje usporavaju cirkulaciju. ne križat noge. ne sjediti 8 sati za stolom. raditi pauze i mijenjati položaje.
prijateljica mi ima probleme s time već dobrih deset godina, ove godine je otišla na operaciju, prezadovoljna je.
meni znaju kuckat po ovim vrućinama, meni je to jako neugodno :mama:

pokušaj kad imaš prilike, dić noge na povišeno.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

02 Aug 2013, 08:44

Pješčana » wrote:pokušaj kad imaš prilike, dić noge na povišeno.
Osobito s dobrim partnerom
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

02 Aug 2013, 13:10

vidiš kako ti brineš i za zdravlje partnerica :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

02 Aug 2013, 22:17

Euklid » wrote: Trcanje... :ne zna:

Pogledaj zene koje trce po nasipu, nijedna nema probleme s venama.
:mama:
Sve ću radit samo mi ne govorite da trčim. :mama: (Dobro, aj, ni pušit ne bi prestala. Kažu da i to šteti. Možda ti ne kažu svi, al, valaj, moja mate kaže. Kazuje, čak. Glagol tu iđe u nesvršenom obliku, jelte. :zubo: )
Tito dragi, kolko ja to trčanje mrzim. Nije da nisam probala, al jedina misao koja mi se duže more zadržat u glavi dok to prakticiram je: pucaj si u mozak. Ne volim, ne podnosim...ma prezirem.
Al nešto se tješim da nije trčanje nešto što b meni oko vena pomoglo, ja ionako svaki dan bar sat i po vozam biciklić il brzo hodam. Pa se onda još tu i tamo doma anaerobno batrgam i tako to. Hoću reć da vježbakam ja tu nešto, nije da sam neaktivna i atrofirata u tom mišićnom pogledu. Samo što ne trčim.
Mislila sam više na neke ciljane vježbe, a koje nisu trčanje :zubo: , nešto tipa da...vrtim palčeve, recmo. :o Po mogućnosti, jelte. Lagano nešto. I nedosadno.
Nešto što nije trčanje, u svakom slučaju. :zubo:
Pješčana wrote:ne ravne cipele.
ne najlonke dokoljenke koje usporavaju cirkulaciju. ne križat noge. ne sjediti 8 sati za stolom. raditi pauze i mijenjati položaje.
prijateljica mi ima probleme s time već dobrih deset godina, ove godine je otišla na operaciju, prezadovoljna je.
meni znaju kuckat po ovim vrućinama, meni je to jako neugodno :mama:

pokušaj kad imaš prilike, dić noge na povišeno.
Cipele ne nosim te ravne, to mi ubi kičmu u onom lumbalnom dijelu. Ja sam uglavnom u tenisicama i papučama (klompe u raznim varijantama), jako sam mali dio vremena u nekoj drugoj obući, čak i zimi.
Najlonke ne nosim nikakve. Doduše nosim one sporcke sokne, one što puno stišću oko noge. Te mi prave crtu oko noge, urežu se. Okej, izbacujem to, jedino što mi je teško nać sokne koje imaju tolki udio pamuka, a da nisu te sporcke. Nema veze, il ću nać neke il ću ovima ocaparit malo onog gumiranog konca koji stišće. Pa nek tarlahaju. :zubo:
To s križanjem nogu, za to znam, al slabo prakticiram. Potrudit ćem se više.
Ne sjedim na poslu baš nešto silno, bar mislim da nije silno. (Maksimalno 3 od 8 sati.) To sa mijenjanjem položaja, e na tom bi mogla poradit. Zna se desit da stojim po sat i više u mjestu, ne sjetim se koraka napravit, a nije da ne bih mogla.
Glede dizanja nogu, ja doma kavu pijem tako da noge metnem na prozorsku dasku. A dupe na stolcu. :o Što će reć da noge dižem bar 2,3 sata dnevno. I da pijem puno kave. :zubo:


Fala puno Pješčana, tvoji su savjeti bar provodivi u mojoj režiji.
A ne ko ono Euklidovo. Čuj njega, da trčem unaokolo. Pih. :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

02 Aug 2013, 22:56

Cuo sam razmisljanje poput tvojeg masu puta. I razumijem ga jer sam i sam bio takav. Ono... trcanje bez razloga i smisla... ne moze gore.

Ak ti se da, baci pogled na Adidas ili Brooks skolu trcanja u Zagrebu (da, skola trcanja ;) ), mozda se predomislis :top:

Reci cu samo da postoje liste cekanja za upis...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

02 Aug 2013, 23:02

nina williams wrote:
Zna se desit da stojim po sat i više u mjestu, ne sjetim se koraka napravit
Mrzim i ja trcanje, al ni upola kao ovo :zubo:

Uh, nema mi nista goreg od stajanja na mjestu. Ja sebe milion puta uhvatim kako dok cekam lift, tih minutu dvije, hodam ispred lifta u krug :o
Ne mogu mirno stajat da se ubijes.
A lift cekam samo kad idem gore, na visokom sam katu jebiga. Dole obavezno pjeske.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

02 Aug 2013, 23:30

Euklid » wrote:Cuo sam razmisljanje poput tvojeg masu puta. I razumijem ga jer sam i sam bio takav. Ono... trcanje bez razloga i smisla... ne moze gore.

Ak ti se da, baci pogled na Adidas ili Brooks skolu trcanja u Zagrebu (da, skola trcanja ;) ), mozda se predomislis :top:

Reci cu samo da postoje liste cekanja za upis...


Reć ću samo da sam ja, doduše ima tome već dugo, trenirala tu neku atletku i bila i sprinter i kratkoprugaš i kad reknem da nije za mene mogo bi se neko koji put zajebat i probat mi povjerovat. :zubo:


Ama razumiš ti niks.
:rolleyes:
Najdraži su mi ti koji te prvo razumiju, a onda dođe ali to ti je suuuper i to samo iz jednog razloga jer je meni baš suuuper. Slušaj vamo, pogle ti taj skok, u prvom postu uopće nisi bijo siguran u vezi tog trčanja i vena, a sad me već u školu šalješ, iako napisah da vježbam skroz dovoljno s otim svojim nogama. Pogle, pogle.
Silovatelj.
:durica:



:five:
BoDerek wrote: Mrzim i ja trcanje, al ni upola kao ovo :zubo:

Uh, nema mi nista goreg od stajanja na mjestu. Ja sebe milion puta uhvatim kako dok cekam lift, tih minutu dvije, hodam ispred lifta u krug :o
Ne mogu mirno stajat da se ubijes.
A lift cekam samo kad idem gore, na visokom sam katu jebiga. Dole obavezno pjeske.
Liftom gore iđem samo na 4+ kata il kad pada kiša/sijeg pa da ne brljam stubište i kad nosim nešto teško.
Dolje iđem pješice il se, kad me niko ne vidi, kližem na gelenderu. :zubo:
: dete kreten :
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

02 Aug 2013, 23:39

To je zato jer si trenirala zbog treniranja.

U ovim skolama ti se manje vise svodi na druzenje i zajebanciju uz malo trckaranja.

Onda te jos posalju na neki treking gdje trcis (ili hodas) po nekim predivnim mjestima za koja nisi ni znala da postoje Doduse, ponekad zaglavis u nekim sikarama gdje ljudska noga jos nije krocila al kad se izvuces i to je onda dozivljaj za prepricavanje.

Ma, necu te vise nagovarat. Ko ima probleme s venama, ti ili ja?
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Aug 2013, 16:35

Ne bi te htjela prepast, ali mislim da je to do genetike i da se možes slikat :zubo: Možeš možda ublažiti, odgoditi, ali ne izbjeći. Javi se kroz koju godinu, možemo ih palit zajedno :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Sep 2013, 19:54

:nogica:
Daklem, lijenost je nevjerojatna jedna stvar. :zubo: Fleming i penicilin i ja i moje vene, tu je to negdje. :o
Ono peckanje je bilo posljedica...khm...ovaaaj...prvo da se zafalim svima koji su bili voljni pomoć...nemojte se bacat kamenom...da skratim, smetala mi krema protiv celulita. Bilo je ljeto i trackala se ja tim i smeta to govno venama. Da stvar bude gora i prije mi je jedna smetala (i to baš gadno), al za ovu Niveinu sam mislila da mi je dobra. A nije. Uglavnom, jean dan bijah posebno nevoljna za trackanje i uvidjeh da me vene ne peku. Tu sam upamet dozvala oni prijašnji slučaj, zbrojila 2 i 2, i sad sam rahat već negdje mjesec dana. (Za celulit me boli đon, ako će ga bit nek ga bude.)
Samo treba ne raditi i sve dođe na svoje, vidim ja.

Nek me puste da dangubim jedno mjesec dana i čuda ću napravit, već vidim.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

09 Sep 2013, 23:05

:facepalm:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

11 Sep 2013, 11:39

nina williams » wrote::nogica:
Daklem, lijenost je nevjerojatna jedna stvar. :zubo: Fleming i penicilin i ja i moje vene, tu je to negdje. :o
Ono peckanje je bilo posljedica...khm...ovaaaj...prvo da se zafalim svima koji su bili voljni pomoć...nemojte se bacat kamenom...da skratim, smetala mi krema protiv celulita. Bilo je ljeto i trackala se ja tim i smeta to govno venama. Da stvar bude gora i prije mi je jedna smetala (i to baš gadno), al za ovu Niveinu sam mislila da mi je dobra. A nije. Uglavnom, jean dan bijah posebno nevoljna za trackanje i uvidjeh da me vene ne peku. Tu sam upamet dozvala oni prijašnji slučaj, zbrojila 2 i 2, i sad sam rahat već negdje mjesec dana. (Za celulit me boli đon, ako će ga bit nek ga bude.)
Samo treba ne raditi i sve dođe na svoje, vidim ja.

Nek me puste da dangubim jedno mjesec dana i čuda ću napravit, već vidim.
:rofl: :S
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

12 Sep 2013, 12:14

Oftopik će bit, al nek Nina vidi da nije jedina bedasta.

Dobila sam aleriju na sunce. Iako se baš nikad ne sunčam, al dobro, mišljah, osjetljiva sam valjda.

I vratim se s mora s paketom tableta protiv alergije, sve ih zgutala, al alergija ne prestaje. Naročito je izražena na nogama.

Da skratim priču, mjesec mi je dana trebalo da skužim da nisam alergična na sunce nego na prokleto ulje za sunčanje. Ono mirišljavo, crno. Mazala sam se njime ne zbog boje nego da mi koža ne izgleda perutasto, bjelkasto. Znamo svi kako se perutamo nakon izlaganja suncu. I ja bih se doma redovito trackala nakon tuširanja tim uljem da ne budem perutava. I čudom se čudila kako alergija na sunce ne prolazi, a ja se odavna ne sunčam.

I ove sam godine posegnula za tim sranjem, da prostite. I u zadnji se čas sjetila što mi se dogodilo. Perutavost rješavam baby uljem. ;)
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Sep 2013, 12:43

nina rulz...!!

:rofl: :rofl: :rofl:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

13 Sep 2013, 13:00

Perzefona » wrote:Oftopik će bit, al nek Nina vidi da nije jedina bedasta.

Dobila sam aleriju na sunce. Iako se baš nikad ne sunčam, al dobro, mišljah, osjetljiva sam valjda.

I vratim se s mora s paketom tableta protiv alergije, sve ih zgutala, al alergija ne prestaje. Naročito je izražena na nogama.

Da skratim priču, mjesec mi je dana trebalo da skužim da nisam alergična na sunce nego na prokleto ulje za sunčanje. Ono mirišljavo, crno. Mazala sam se njime ne zbog boje nego da mi koža ne izgleda perutasto, bjelkasto. Znamo svi kako se perutamo nakon izlaganja suncu. I ja bih se doma redovito trackala nakon tuširanja tim uljem da ne budem perutava. I čudom se čudila kako alergija na sunce ne prolazi, a ja se odavna ne sunčam.

I ove sam godine posegnula za tim sranjem, da prostite. I u zadnji se čas sjetila što mi se dogodilo. Perutavost rješavam baby uljem. ;)
I ja sam se jednom osula od nečeg takvog, mislim da je Garnier bio u pitanju.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

17 Sep 2013, 20:56

Perzefona » wrote:Oftopik će bit, al nek Nina vidi da nije jedina bedasta.
(...)
:cerek:
Odma mi je lakše.
:zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Sep 2013, 21:49

Ja kod svoje kozmetičarke na depilaciji, prošle godine.
ja, kao, nemam celulit (zaista ga nemam).
i sad, čupa ona, i veli: o da, imaš celulita. :facepalm:
kako da sad ja njoj velim da nemam? ja ležim potrbuške i gledam u krevet
i sad, nastavlja ona, uzmi si afroditinu kremu protiv celulita, nije skupa a dobra.
a ček, imaš kapilare, ne možeš anticelulitnu ako imaš kapilare puknute.
IMAM PUKNUTE KAPILARE?!!!1 :gaah:
koji kurac pička dinamo je postao odlazak na depilaciju?! :mama:

eto, tako sam ja naučila da anticelulitne kreme ne idu dobro sa zlim krvotokom
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

18 Sep 2013, 11:13

eto, nagli preokret.

jel to znači da nina ipak ima problema s venama? :zubo: :trk:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Sep 2013, 14:09

Beau » wrote:eto, nagli preokret.

jel to znači da nina ipak ima problema s venama? :zubo: :trk:

Ma jok! Nina ne čita kaj piše na tubama kao i svatko normalan... :zubo:

Moj je cimer prao zube s kremom za hemeroide...nije čitao, al' je zato nakon te epizode dobio nadimak...neću reći koji da ga ne prepoznate... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

18 Sep 2013, 15:31

Zekoslawa » wrote: I ja sam se jednom osula od nečeg takvog, mislim da je Garnier bio u pitanju.
I ja, i ja...
Kad sam videl Njofru u beloj unormi, dobil sam osip skroz... :madkava:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

18 Sep 2013, 15:36

Pješčana » wrote:Ja kod svoje kozmetičarke na depilaciji, prošle godine.
ja, kao, nemam celulit (zaista ga nemam).
i sad, čupa ona, i veli: o da, imaš celulita. :facepalm:
kako da sad ja njoj velim da nemam? ja ležim potrbuške i gledam u krevet
i sad, nastavlja ona, uzmi si afroditinu kremu protiv celulita, nije skupa a dobra.
a ček, imaš kapilare, ne možeš anticelulitnu ako imaš kapilare puknute.
IMAM PUKNUTE KAPILARE?!!!1 :gaah:
koji kurac pička dinamo je postao odlazak na depilaciju?! :mama:

eto, tako sam ja naučila da anticelulitne kreme ne idu dobro sa zlim krvotokom
Bogami, danas nije lako bit žemsko...
Eto, dat ću vam ideju kako da uštedite: umjesto što pičkate pare na te gluposti, napunite kućni bar i dajte nam pit. Tako ćete postati znatno privlačnije nego da se mackate tim kremama. :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Sep 2013, 10:03

znači, umjesto glatke mene mogu ostati prirodna, on će biti dovoljno pijan da ne vidi niš ispred sebe? :zubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Sep 2013, 10:12

Pješčana » wrote:znači, umjesto glatke mene mogu ostati prirodna, on će biti dovoljno pijan da ne vidi niš ispred sebe? :zubo:

Osim, ako nije u fazi koju na drugoj temi opisuje Euklid... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply