Imunitet

Jeremijin dispanzer
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

19 May 2012, 17:06

Što radite kad vam se imunitet sjebe?

Moj je totalno u kurcu ove godine. Prošle godine se nisam razbolijevala sve do jeseni valjda jer sam bila dosta više vani.
Ovih dana sam morala nešto više manje stresno napraviti i nakon sto godina izbacilo mi groznicu na usnama i otekao mi limfni čvor na vratu. :facepalm: Tu sam skužila da je vrag odnio šalu plus sve one temperaturice ove godine. Raspadam se. :rofl:

Ne znam koliko kasno (ili rano :zubo: ) lijeganje utječe na sve to, vjerojatno podosta.
Uglavnom, osim standardnih vitamina, što pomaže? Uzela sam Supradyn, na drugo nisam htjela bacati pare jer baš ne vjerujem mnogo raznim suplementima osim standardnih vitaminskih.

Daklem, postoji li nešto što stvarno funkcionira, a da nije preskupo? :ne zna:


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 May 2012, 12:13

ni meni nije ova godina najblistavija.
vjerujem da mi radno vrijeme, promjene ciklusa spavanja, pregrijani prostor na poslu i stres pomažu, jer me od zime do sada satralo nekoliko virusa od kojih sam dušu ispovraćala, sinusi, alergije, po prvi put i kožne i sada ova velka prehlada.

opet, nije da nije bilo jako hladno ove zime i ove temperaturne promjene, pa mislim da i virusi divljaju zbog tog.

Kako su se pojavile alergije, počela sam (opet) uzimati vitamin C s cjelodnevnim otapanjem. jedem dosta povrća i agruma.
imam propolis koji zadnjih par mjeseci ne koristim jer sam zaboravila, evo danas budem počela opet.

inače, i meni je groznica na usni pokazatelj pada imuniteta. uvijek se pojavi na istom mjestu.
san, neka aktivnost na otvorenom, zdrava prehrana. mislim da je to fantastični trio za imunitet.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

20 May 2012, 12:40

Dajemo ispite ex. :E Kad prodju ispiti, imunitet se sredi sam.

Uglavnom meni najbolji lijek je smanjiti stres. Posao smanjiti ne ide bas, ali stres ide. U jednoj fazi potpunog kolapsa kad mi je privatni i radni zivot bio u komi sam pila neke ampule b12 vitamina. Uzasno su skupe bile pa jel to pomoglo ili placebo. :ne zna:
Uglavnom sportasi ih isto znaju piti, mislim da me 12 ampula kostalo 50 eura a treba ti barem kura od tri tjedna. Ja sam pila tri kure.
Groznicu na usnama nisam nikad imala.

Generalno: redovan dnevni ritam, dovoljno sna, svaki dan malo setnje na svjezem zraku, pazi sto jedes i da, nadji si u danu nesto sto te zaista opusta a nije internet i ukljuci si to na dnevni red.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Sep 2012, 16:54

Mislim da mi ja pao imunitet :zubo: s prvim zahlađenjem zapala me ni vrit ni mimo temperatura (37-37,5 :rolleyes: ) Uglavnom, nedovoljno da me skrši :mirko: dovoljno da me umara.

Da se ne kljukam nepotrebnim lijekovima, osim u Aspirinu C, čaju od šipka i u limunu - gdje još ima C vitamina?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

24 Sep 2012, 17:02

blue » wrote:Mislim da mi ja pao imunitet :zubo: s prvim zahlađenjem zapala me ni vrit ni mimo temperatura (37-37,5 :rolleyes: ) Uglavnom, nedovoljno da me skrši :mirko: dovoljno da me umara.

Da se ne kljukam nepotrebnim lijekovima, osim u Aspirinu C, čaju od šipka i u limunu - gdje još ima C vitamina?

Crni ribiz, višnja, mladi luk (listovi iliti perje), kiselo zelje, a dobre su ti za imunitet goji bobice. Ima suhih za kupiti... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

24 Sep 2012, 17:18

blue » wrote:Da se ne kljukam nepotrebnim lijekovima, osim u Aspirinu C, čaju od šipka i u limunu - gdje još ima C vitamina?
U žižulama.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

24 Sep 2012, 18:53

baš sam prekjučer kupila na placu prve žižule :)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

23 Nov 2013, 21:07

Dozvolite da se podsjetimo:

Zdravom hranom protiv zimskih bolesti

Možda nas ove zime opet napadnu češljugarovom gripom, krtičinom prehladom, ribljom groznicom, dabrovom anginom ili kljunaševom upalom... pa da ne trošite džaba pare na razne tamifluove...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Nov 2013, 07:21

dodajem na popis : cimet i čili papričica kao začine ( uz spomenuti đumbir, luk, češnjak)

od čajeva šipak

med je neizbježan

Boravak na suncu kad je god moguće a bar 5min dnevno.
Tjelesna aktivnost, bolja je kad se uključi i nekakvo iznojavanje, redovno spavanje i to noćno.
Izbjegavati gužve u zatvorenim prostorima.


Kiseli kupus, svježe voće i povrće.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

28 Nov 2013, 16:35

o, da... cimet :klopa:

dodajem svježe kuhanu ciklu :klopa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

29 Nov 2013, 05:43

Kopriva je odličan izvor željeza a sadrži i kalcij, kalij, fosfor, vitamine C i A i organske kiiseline. Odlična je za izlučivanje tekućine pa tako pročišćava organizam i djeliuje na imunitet. Dobra je u čaju a vrlo je ukusna i kuhana kao špinat. Pita s koprivom je zdrav i zasitan obrok.
kurvanjski avatar, a
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

29 Nov 2013, 22:44

Jabuke... :raspa:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Jan 2014, 22:34

sjećate se kad smo kao klinci jeli marelice
čuvali koštice, sušili ih
a kasnije razbijali i jeli sjemenke?

možda ne bi bilo loše da se opet pozabavite tim sportom:

Svijet bez raka
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Jan 2014, 14:17

Euklid » wrote:sjećate se kad smo kao klinci jeli marelice
čuvali koštice, sušili ih
a kasnije razbijali i jeli sjemenke?

možda ne bi bilo loše da se opet pozabavite tim sportom:

Svijet bez raka
Koštice kajsija su mi fine i sjećaju na djetinjstvo, kad smo ih kod bake mogli tucat čekićem na betonu u dvorištu :cerek:
Međitum, ne liječe rak.
Kako uopće možeš pomisliti da koštice kajsija liječe rak?
Oprosti, ali nešto što liječi rak je gotovo isto kao i preprati koji liječe bolesti :flop:
Multiplu sklerozu i giht i perut i žgaravicu i menstrualne bolove i šizofreniju, a i reumu pomalo i tako...

Taj "vitamin" ima neke veze s cijanidom, tako da još jednom, ne liječi rak, ali možeš unijeti u tijelo određenu dozu otrova, pretpostavljam da ne možeš krkati toliko koštica da bi umro od predoziranja :)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 14:42

blue » wrote: Koštice kajsija su mi fine i sjećaju na djetinjstvo, kad smo ih kod bake mogli tucat čekićem na betonu u dvorištu :cerek:
Međitum, ne liječe rak.
Kako uopće možeš pomisliti da koštice kajsija liječe rak?
Oprosti, ali nešto što liječi rak je gotovo isto kao i preprati koji liječe bolesti :flop:
Multiplu sklerozu i giht i perut i žgaravicu i menstrualne bolove i šizofreniju, a i reumu pomalo i tako...

Taj "vitamin" ima neke veze s cijanidom, tako da još jednom, ne liječi rak, ali možeš unijeti u tijelo određenu dozu otrova, pretpostavljam da ne možeš krkati toliko koštica da bi umro od predoziranja :)
Pa tak je bilo i sa skorbutom.
Milijuni su umirali u najgorim mukama dok nisu poslušali jednog pametnog i počeli jesti limun na beskonačnim putovanjima brodom :ne zna:

Ne kažem uopće da je ovo spanosno riješenje ali da kojim slučajem imam rak svakako bih probao. Doduše ja već jedem hrpu namirnica koje sadrže B17 pa neću nikad ni oboliti od raka :D.
I gle čuda, nisam se ni otrovao iako unosim hrpu cijanida u sebe :zubo:

Šalu nastranu, prošle smo godine svi iz mog motorističkog društva skupljali ove koštice za jednog člana čiji je pas imao rak mliječne žlijezde. Veterinari su rekli da ga neće operirati jer je gotov.
Pesekica danas veselo trčkara cvjetnim livadama.

Ne mora ništa značiti ali nije ni za odbaciti, pogotovo jer nije riječ o čudotvornom lijeku na kojem neko masno zarađuje nego o nečem gotovo besplatnom...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Jan 2014, 14:55

Ma da, samo u vrijeme dok se skužilo da je limun ok protiv skorbuta, mislim da su znanstvena istraživanja bila više tipa i ćorava koka pogodi zrno.

Mislim da koštice kajsije u nekim normalnim količinama koje čovjek može posjesti ne škode, ali dobijem popizditis od tvrdnje da koštice / cikla / repa / propolis / shitaki gljive i slično liječe terminalne bolesti. Kako da ne.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 15:04

Pa upravo jedan od razloga za odbacivanje ove metode je bio da ne može nešto tako banalno poput limuna ili kiselog zelja izlječiti najgoru bolest tog vremena.
Zamisli da danas neko kaže kako kiselo zelje liječi neku smrtonosnu bolest. A liječi sa 100 postotnom učinkovitošću, jebiga.

Ja samo znam da će za 100 ili 200 godina na ove današnje načine liječenja (kemoterapije, zračenja, rezanja...) gledati otprilike kao što mi gledamo na bušenje lobanje od strane afričkih vračeva.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Jan 2014, 15:57

Tri, četiri stoljeća poslije skorbuta mi možemo znanstveno potvrditi da kiseli kupus liječi ili ne liječi bronhitis. To je ok, to saznanje umanjuje broj ljudi koji će kupiti kiseli kupus za puno novaca, ne bi li prestali iskašljavati sluz.
Da koštice liječe rak, neka zla farmaceutska firma bi otela sve koštice ovog svijeta, zaštitila ih na svoje ime i od toga masno naplatila lijek :D
Euklid wrote: Ja samo znam da će za 100 ili 200 godina na ove današnje načine liječenja (kemoterapije, zračenja, rezanja...) gledati otprilike kao što mi gledamo na bušenje lobanje od strane afričkih vračeva.
Pretostavljam da, da.

Koliko vidim po portalima, a ne pratim baš, niti je to moje područje, izgleda da će se nano tehnologija primjenjivati u medicini za krpanje problema na staničnoj razini. Ne znam detalje. Zvuči zgodno.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

17 Jan 2014, 17:17

@ blue, ne može to tako, samo da znaš. Euklid je simpatizer alternative i kad kaže da ovo od marelice liječi rak, onda liječi. :zubo:
I to što je limun dobar protiv skorbuta je dokaz da koštice marelice liječe rak. :ne zna:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

17 Jan 2014, 17:27

Euklid » wrote:Ja samo znam da će za 100 ili 200 godina na ove današnje načine liječenja (kemoterapije, zračenja, rezanja...) gledati otprilike kao što mi gledamo na bušenje lobanje od strane afričkih vračeva.
To i danas radimo. Makne se komad kosti da mozak otiče van umjesto da stišće iznutra.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 17:40

Vidim, počeli smo se sprdat... neki se baš na silu pokušavaju ugurat u moju crnu tekicu... :mad:

I uopće ne tvrdim da koštice liječe rak, nego da ih ne bi odbacio a priori kao lijek samo zato jer su tako banalne i širokodostupne.

A za ove mučke provokatore koji ne znaju čitati i izvrću tuđe riječi,
lijeka ionako nema... :vidiga:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

17 Jan 2014, 18:01

Šta trebam napraviti za bijelu tekicu? :zecotrep:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

17 Jan 2014, 18:12

Bez zajebancije, ja cu se pocet trovat otim vitaminom. U mojoj familiji je rak domaca zivotinja :mama:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 18:13

Tea Tree » wrote:Šta trebam napraviti za bijelu tekicu? :zecotrep:

Esati svaku moju riječ na ovom forumu... :ckzubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

17 Jan 2014, 19:32

Euklid » wrote:

Esati svaku moju riječ na ovom forumu... :ckzubo:
Aaaaaa! U suprotstavljanju je problem? :ckzubo:

Ajd, razmotrit ću. Što dobivam upisom u bijelu tekicu? Da vidim isplati li mi se. ;proračunata:
Post Reply