Ginekološka tema

Jeremijin dispanzer
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

02 May 2012, 20:31

nisu spolne bolesti :zubo: ako se netko ponadao
a i mislim da nam treba jedna prava ginekološka tema.

izgleda da moram na operaciju.
već godinama živim s polipom u maternici, dobri smo si cimeri, valjda mu paše tamo, ćuti i ne mrda.
ali sad, nakon valjda šest godina, na uzvu su skužili da se nešto mijenja, i obavijestili su me danas da je OP skoro pa obavezna. ja sam se malo scimala, i rekla prvo porazgovarat sa svojim liječnikom ( ovo je bilo u bolnici). sad sam malo guglala, i nakon što sam našla koliko sve to može otići kvragu, što sve kancerogeno može nastat iz toga, idem sutra k svom giniju i nisam pametna.

zanima me je li itko od vas imao to ili zna nekoga tko jest?
pokušavam prikupiti malo više informacija o svemu.
hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

02 May 2012, 21:07

Nasrecu, ne mogu ti pomoci iskustvom, ali pruzam podrsku. :grli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

02 May 2012, 21:09

Nemam ni ja mudar savjet, imam iskustva sa cistama (neposrednog) i miomima (mama), ali želim ti sreću. :)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

02 May 2012, 23:19

Pješčana » wrote:nisu spolne bolesti :zubo: ako se netko ponadao
a i mislim da nam treba jedna prava ginekološka tema.

izgleda da moram na operaciju.
već godinama živim s polipom u maternici, dobri smo si cimeri, valjda mu paše tamo, ćuti i ne mrda.
ali sad, nakon valjda šest godina, na uzvu su skužili da se nešto mijenja, i obavijestili su me danas da je OP skoro pa obavezna. ja sam se malo scimala, i rekla prvo porazgovarat sa svojim liječnikom ( ovo je bilo u bolnici). sad sam malo guglala, i nakon što sam našla koliko sve to može otići kvragu, što sve kancerogeno može nastat iz toga, idem sutra k svom giniju i nisam pametna.

zanima me je li itko od vas imao to ili zna nekoga tko jest?
pokušavam prikupiti malo više informacija o svemu.
hvala
Znam nekog tko jest. Moje dvije frendice. Maknule i sve dobro prošlo. Mogu ih sutra priupitati za detalje ali ne vjerujem da ćeš saznati nešto novo.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

03 May 2012, 10:27

Pješčana » wrote:...

zanima me je li itko od vas imao to ili zna nekoga tko jest?
ne baš
sestra je imala miome (zbog kojih sam se svojevremeno i registrirala na forum, kao na kratko)

to je laparskopska operacija?
kako god, sretno :grli:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

03 May 2012, 11:49

nije laparaskopski,
uvedu optičku sondu kroz rodnicu, pogledaju što se događa, sastružu polip, i odnesu na patohistologiju.

bila sam danas kod svog doktora, veli da pričekamo s op par mjeseci.
što se slaže s mojim mišljenjem, pa ću pričekati par mjeseci, ali idem i po drugo mišljenje.

fala svima na podrški :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

03 May 2012, 14:58

pjescana, sretno! :grli:

nemam nikakav savjet, ne znam nikoga tko je imao, a citala sam, i to malo, samo o polipima na crijevima.

ako nije neki rizik, probaj preskociti ljeto, da se ne preznojavas tamo ako treba ostati lezati u bolnici.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

18 May 2012, 12:17

Pješčana, mislim da ti se taj zahvat zove histeroskopija. Nemam osobno iskustva s tim, ali dok sam ležala u bolnici, sa mnom u sobi je bila ženskica koja je na to išla. Bila je samo dva dana u bolnici. Zapravo se radi o pregledu maternice s tom kamerom i usputnom uklanjanju polipa na koje se naiđe. Ona je čak bila budna za vrijeme operacije, samo su joj dali lokalnu. Sve je prošlo OK, malo krvarenja poslije, ali ništa strašno.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

26 Jul 2012, 11:03

ja imala polip na grliću maternice. čas posla. ambulatno odstrane, pošalju na analizu.
išla doma isti dan.
ako je u maternici, ne znam. možda je drugojačije onda. :ne zna:
Nek(v)arljiva.
Post Reply