Trudnoća i HZZO dodatno zdravstveno

Jeremijin dispanzer
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

16 Mar 2012, 15:06

Dragi forumaši, ovdje sam nova pa prvenstveno pozdrav svima.
Imam jedno pitanje vezano uz naše drago dodatno osiguranje od HZZO-a (ono sto se placa nekih 80 kn ili koliko vec). Nisam ga nikad do sad plaćala jer imam osjećaj da ne dobivam baš neku uslugu za to silno plačanje, a i fala budi univerzumu, nisam ni bila neš boležljiva pa mi nije trebalo. Međutoa - sad sam trudna pa me zanima ima lo ko neke informacije o tome imam li potrebe sad krenut plaćat dodatno HZZOu ili ne. Znam da je trudnicama masu stvari besplatno pa i sve vezano uz porod i bla, bla ALI - što recimo ako se dogodi da prije poroda moram ležat neko vrijeme u bolnici..?
Hvala unaprijed i pozdrav


Moderna, univerzalna, praktična... :-P
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 18:26

Rosalinda » wrote:Znam da je trudnicama masu stvari besplatno pa i sve vezano uz porod i bla, bla ALI - što recimo ako se dogodi da prije poroda moram ležat neko vrijeme u bolnici..?
Kao trudnica si u potpunosti oslobođena participacije. Nema potrebe da si sada uplaćuješ dopunsko jer ti u trudnoći neće trebati.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

16 Mar 2012, 18:28

nisam dugo plaćala dodatno jer sam mislila da se odnosi na participacije i sl., a kako ne idem često k liječniku niti trošim lijekove, rekoh što će mi. koja neinformiranost :crying:

osvijestila sam se kad mi je znanac završio na hitnoj pa u bolnici, nešto s plućnim krilom, nakon čega je dobio račun na cca 10.000 kuna, iako ima zdravstveno

moguće je da ti je kao trudnici sve pokriveno, to će ti znati reći neka friškija mama ovdje, ali poslije se nemoj zezati

ps: evo, u međuvremenu ti je tupelo napisala. prišparaj si sad
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

16 Mar 2012, 20:09

Ne trebas sad uplacivati, trudnice su oslobodjene participacije.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Mar 2012, 20:33

blaze » wrote:nisam dugo plaćala dodatno jer sam mislila da se odnosi na participacije i sl., a kako ne idem često k liječniku niti trošim lijekove, rekoh što će mi. koja neinformiranost :crying:

osvijestila sam se kad mi je znanac završio na hitnoj pa u bolnici, nešto s plućnim krilom, nakon čega je dobio račun na cca 10.000 kuna, iako ima zdravstveno

moguće je da ti je kao trudnici sve pokriveno, to će ti znati reći neka friškija mama ovdje, ali poslije se nemoj zezati

ps: evo, u međuvremenu ti je tupelo napisala. prišparaj si sad
10 00 kuna, wow. A da nije imao, dobio bi losiju terapiju ili nikakvu?
Mogla bih napisati romane o zdrastvenom u koje netko uplacuje 30 godina a da ga skoro nista ne koristi i kad se jednom u zivotu razboli, pustili bi ga da crkne.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

17 Mar 2012, 00:47

pa nije imao. račun ti ispostave poslije. digao je kredit
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Mar 2012, 09:54

blaze » wrote:pa nije imao. račun ti ispostave poslije. digao je kredit
Nije ni moja mama imala. Al ima mene. Sto sa onima koji su cijeli zivot placali zdrastveno, a onda se jednom nakon par desetljeca ipak razbole.
Pitanje je bilo ne jel imao novce, nego sto bi bilo da nije mogao ni kredit uzeti, a ne mogu svi.
Dali bi mu manje ucinkovitu terapiju ili bi ga pustili da umre?
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

17 Mar 2012, 14:28

Tupelo » wrote:
Kao trudnica si u potpunosti oslobođena participacije. Nema potrebe da si sada uplaćuješ dopunsko jer ti u trudnoći neće trebati.
Nisam to uopće znala. Ali ja već otprije uplaćujem dopunsko, tako da mi je sad svejedno. Mislim, ne znam jel ga sad mogu privremeno raskinuti :misli: A i dal to uopće ima smisla da sad raskidam.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

17 Mar 2012, 19:38

ombia » wrote:
Nije ni moja mama imala. Al ima mene. Sto sa onima koji su cijeli zivot placali zdrastveno, a onda se jednom nakon par desetljeca ipak razbole.
Pitanje je bilo ne jel imao novce, nego sto bi bilo da nije mogao ni kredit uzeti, a ne mogu svi.
Dali bi mu manje ucinkovitu terapiju ili bi ga pustili da umre?
jel ja pričam kineski? operirali su ga po pe esu. iz druge službe dobiješ troškovnik. da nije mogao uzeti kredit, došla bi mu ovrha, ne znam, možda bi opljačkao banku ili se prostituirao. što ti misliš da su ljudi dužni onoliko koliko se mogu zadužiti? sve u svemu, jedino što sam htjela reći na ovu temu jest da ne bi trebalo šparati na dopunskom, da je njegov iznos zanemariv u odnosu na troškove koji te mogu snaći. zasad

na kraju, nisu ni participacije uvijek bezazlene. u vinogradskoj na magnetskoj rezonanci piše da participacija može ići do 2000 kuna! to su cca dvije godine plaćanja dopunskog

dakle, tko neće ili misli da nikako ne može završiti u bolnici, neka ne plaća dopunsko, njegova stvar. možda te buni što sam ja mogla misliti da dopunsko znači samo pokrivanje participacije i lijekova? eto, jesam. ovo pišem samo za slučaj da postoji još netko kao ja, tko misli da će proći bez troškova s običnim osiguranjem ako npr. završi na operaciji slijepog crijeva

ima li što da ti još nije jasno? napisat ću plahtu veću od undine, sve u detalje
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

17 Mar 2012, 20:29

Sašenka » wrote: Nisam to uopće znala. Ali ja već otprije uplaćujem dopunsko, tako da mi je sad svejedno. Mislim, ne znam jel ga sad mogu privremeno raskinuti :misli: A i dal to uopće ima smisla da sad raskidam.
Pazi, možda za trudnoću trebaš imat dopunsko ali si oslobođena participacije. Znači, možda bi narančastu karticu trebala imati, ali je ne bi trebala plaćati.

To pišem jer sam i ja oslobođen participacije, ali trebam napraviti karticu. Ali nikako da idem do socijalnog pa svako malo platim neki pregled. :facepalm:
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

17 Mar 2012, 23:34

trudnice su oslobodjene svih troskova participacije i sl. - vezano za trudnocu.
drugim rijecima, mozes mjesecima lezati u bolnici na odrzavanju trudnoce i mogu ti napraviti hrpu skupih pretraga, neces platiti nista. ali - zaboli li te zub, to sto si trudna ne znaci nista, platit ces kao i svi drugi.
karticu ne moras imati.
mislim da ugovor s mafijom ne mozes raskinuti do isteka godinu dana od potpisivanja, a raskid moras zatraziti koji mjesec unaprijed jer ti ga inace automatski produzuju na jos godinu dana. ako prestanes placati, prekinu te osiguravati ali ti prisilno svejedno naplate cijeli godisnji iznos.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

18 Mar 2012, 07:42

MadnessInMethod » wrote:ali - zaboli li te zub, to sto si trudna ne znaci nista, platit ces kao i svi drugi.
Jesi li sigurna?
Naime, imam problema s vrtoglavicama (BPPV) i tamo negdje početkom drugog tromjesečja sam imala napadaj kad sam ponovo završila na hitnoj i na gomili pretraga. Nisam platila kune niti za jednu jedinu pretragu. :ne zna:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

18 Mar 2012, 09:12

ako su lagali mene i ja lazem vas...
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

18 Mar 2012, 12:41

Da, to ni ja nisam sigurna, dal su samo ''trudničke'' stvari besplatne ili bilo što što te čopi dok si trudna? :ne zna:

Mislim da neću riskirati, tako ionako karticu imam, ne mogu raskinuti ranije, tako da neka sad stoji kako je.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

18 Mar 2012, 16:44

zubar? pa tu ni 100 dopunskih ne pomaže :rofl:
a ni zdravstveno. za ono što možeš preko njega dobiti participacija valjda ima cijenu jedne kave u gradu
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Mar 2012, 22:11

Da li je trudnicama potrebno dopunsko zdravstveno osiguranje?

Trudnicama Zavod u cijelosti osigurava plaćanje zdravstvenih usluga, ali samo za stanja i poremećaje vezane na trudnoću. To znači da za sve druge bolesti, stanja ili povrede plaćaju sudjelovanje u troškovima tijekom korištenja zdravstvene zaštite, tako da preporučamo da se dopunski zdravstveno osiguraju.

http://www.hzzo-net.hr/08_01_03.php
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

19 Mar 2012, 01:03

Ljudi,hvaaala vam puuuno!!! A u principu, placam dodatno zdravstveno ali privatnoj firmi, HZZO mi se gadi. Jedino sto imam iskustvo s time da ako se zavrsi na hitnoj-sve pretrage i ljekovi dani da se sanira stanje koje je dovelo covjeka do hirne je free of charge..bar je prosle godine tak bilo..kolega mi zavrsio na hitnoj i bio 5 dana hospitaliziran i nista platio.
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

19 Mar 2012, 23:11

meni se gade i privatni osiguravatelji. a i puno više koštaju
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Post Reply