Matična mliječ

Jeremijin dispanzer
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

04 Mar 2012, 11:39

Matična mliječ je najzdraviji od pčelarskih proizvoda, ali je jako nestabilna pa se koriste razni postupci konzerviranja da bi se mogla komercijalno prodavati.


Matična mliječ je najbolja izravno od pčelara, u ljekarni ili drogeriji je najlošija. Kad sam dobila ovu informaciju, potražila sam matičnu mliječ koja potječe od pčelara. Našla sam je na Zadarskoj piaci, mala tegla 40 kn, promješana s medom.

Matična mliječ s medom je najbolja.

Ako ste alergični na pelud, izbjegavajte u širokom luku. Ukoliko ste alergični na nešto drugo, bilo što drugo, može pomoći.



Najbolje ju je piti ujutro natašte, nemojte koristiti metalnu žlicu, a pola sata poslje ništa ne jesti.








Koristite li matičnu mliječ? Namjeravate li je koristiti?


Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Mar 2012, 16:20

Pila sam je, onu u kapljicama iz DM-a, ali nisam osjetila nikakve efekte. Samo mi je bila onako fina pod jezikom.

Jest ću je kad budem uzgajala svoje pčele. :cerek:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Mar 2012, 16:29

Navodno još nije instaliran pravi način na koji se može matična mliječ sačuvati u nekom stanju...Moj prodavatelj na tržnici prodaje neke pripravke u prahu s matičnom mliječi (a la cedevita) i to dolazi iz srbije jer su je u najkorisnijem stanju uspjeli konzervirati nekom metodom samo poznati ruski znanstvenici, kaže on... :misli:
Uzimam PIPovu u pastilama i za sada ne mogu reći ima li nekog posebnog učinka. Vidjet ću uskoro kad počne sve cvjetati...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Mar 2012, 16:32

Joj, probala sam i to cedevitično sranje. :flop:
A ti ruski znanstvenici su svašta otkrili, ne vjerujem im baš previše.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Mar 2012, 16:36

Leteća » wrote:Joj, probala sam i to cedevitično sranje. :flop:
A ti ruski znanstvenici su svašta otkrili, ne vjerujem im baš previše.
I ja, ali ne zadugo...Volio bih isprobati i provjeriti ljekovitost matične mliječi jer smo dijete i ja alergični na neka sranja u cvatu, ali nisam baš ziher gdje to kupiti i koliko dugo trošiti. Nemam baš susjeda pčelara niti ih ima u mojoj blizini, a ovo što se nudi izaziva skepsu... :misli:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

05 Mar 2012, 16:46

karambol » wrote:Navodno još nije instaliran pravi način na koji se može matična mliječ sačuvati u nekom stanju...Moj prodavatelj na tržnici prodaje neke pripravke u prahu s matičnom mliječi (a la cedevita) i to dolazi iz srbije jer su je u najkorisnijem stanju uspjeli konzervirati nekom metodom samo poznati ruski znanstvenici, kaže on... :misli:
Uzimam PIPovu u pastilama i za sada ne mogu reći ima li nekog posebnog učinka. Vidjet ću uskoro kad počne sve cvjetati...
I ja sam pila PIP-ovu, nije bilo nekih važnijih rezultata.




Samo su mi grudi natekle, kao nekim ženama pod mengu. Prvi put imam ovakve grudi, pa pripisujem ovo matičnoj mliječi, ali ne mogu se pouzdati u ovaj zaključak. Čitala sam po forumu da su nekoj ženi narasle grudi, a nije tinjeđerica, a pila je te pastile.


Karambol, ako živiš blizu Zadra, na piaci matična s medom (najzdraviji oblik čuvanja i korištenja), 40 kn mala tegla, 70 kn velika.

Imaš na forumu nekoliko tema o matičnoj mliječi, idi na pdf alternativno lječenje ili utipkaj u google. Poklopci na tim teglama su podmazani posebnim lakom, da se ne uzrujavaš.

Možeš na facebooku pitati pčelare, imaju stranicu matična mliječ. U svakom slučaju pitaj lječnika za doze.
Last edited by Aurora on 05 Mar 2012, 16:54, edited 1 time in total.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Mar 2012, 16:50

Aurora » wrote:
I ja sam pila PIP-ovu, nije bilo nekih važnijih rezultata.


Samo su mi grudi natekle, kao nekim ženama pod mengu. Prvi put imam ovakve grudi, pa pripisujem ovo matičnoj mliječi, ali ne mogu se pouzdati u ovaj zaključak. Čitala sam po forumu da su nekoj ženi narasle grudi, a nije tinjeđerica, a pila je te pastile.
Navela si me da si stavim ruku na prsa i odokativnom metodom provjerim rastu li mi cice... :zubo: :facepalm:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Mar 2012, 16:54

Mislila sam svašta napisati, ali odustajem jer ne mogu naći smajlić sa sisama. :durica:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

05 Mar 2012, 16:56

karambol » wrote:
Navela si me da si stavim ruku na prsa i odokativnom metodom provjerim rastu li mi cice... :zubo: :facepalm:
Ma to zbog hormona koje matična sadrži. Ima i snažan afrodizijački učinak, ali nisam sigurna u ovo.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Mar 2012, 17:07

Aurora » wrote:
Ma to zbog hormona koje matična sadrži. Ima i snažan afrodizijački učinak, ali nisam sigurna u ovo.
Ni ja. Cuclao sam te pastile i nikakav pomak na bolje se nije dogodio - nigdje. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Mar 2012, 21:24

koristila sam pipovu, i nakon toga matičnu mliječ u krem medu, to mi je bilo fino i osjećala sam se dobro. sad su malo poskupili pa sam stala, a ionako imam sad doma propolis.
i da, čitala sam da ovo što se sad radi nije dobar način konzerviranja :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

05 Mar 2012, 21:51

Čitam ja ovu temu i još mi nije jasno što je ta matična mliječ i zašto i kako. Mislim, mogu guglat, al' čemu onda tema.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

05 Mar 2012, 22:54

Bios » wrote:Čitam ja ovu temu i još mi nije jasno što je ta matična mliječ i zašto i kako. Mislim, mogu guglat, al' čemu onda tema.
Hrana za matice koje joj daju energiju za izbacivanje jajašca. Baš zbog toga je hranjiva, jer treba mnogo energije i vitamina/minerala za konstatno izbacivanje jajšca.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Mar 2012, 23:03

karambol » wrote: Navela si me da si stavim ruku na prsa i odokativnom metodom provjerim rastu li mi cice... :zubo: :facepalm:
Bude li pomaka na tom području, ajd javi :lux: Zdrava sam, ali uvijek mogu biti zdravija :zubo:
Bios wrote:Čitam ja ovu temu i još mi nije jasno što je ta matična mliječ i zašto i kako. Mislim, mogu guglat, al' čemu onda tema.
Za jačanje imuniteta :)
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

05 Mar 2012, 23:07

Dobro, a od čega je ta hrana? Što liječi? Što je u njoj tako posebno i zašto bih je trebala uzimati?

Stvarno me zanima.

Jasan mi je med, vosak, donekle propolis, al' o matičnoj mliječi ne znam ništa.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

05 Mar 2012, 23:10

blue » wrote: Za jačanje imuniteta :)
Ima još puno toga za jačanje imuniteta. Recimo da me to prilično zanima s obzirom na trenutni zdravstveni problem. A nisam baš navikla na zdravstvene probleme. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Mar 2012, 23:18

E, ne znam detalje, isto ima veze s pčelama, medom, bla.. :ne zna:
Znam da je zafrknuto za konzerviranje. I ne vjerujem domaćim pripravcima, čim se prodaje se više ne radi za sebe, farmacetutske kuće barem imaju neki nadzor, domaći pripravci nemaju nikakav. Osobno, da koristim imuno-boostere bilo bi propolis ili tako nešto - prirodan je, nije novotarija, liječnici se ne bune :ne zna:
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

11 Mar 2012, 16:46

Bios » wrote:Dobro, a od čega je ta hrana? Što liječi? Što je u njoj tako posebno i zašto bih je trebala uzimati?

Stvarno me zanima.

Jasan mi je med, vosak, donekle propolis, al' o matičnoj mliječi ne znam ništa.
Liječi alergije (sve osim na pelud, u smislu slab imunitet=alergija), slab imunitet, pospješuje rast glija i živčanih stanica (oboje se nalazi u mozgu, ali samo živčane i u živcima), možda smanjuje kolesterol i uravnotežava koresterol vezan s pušenjem.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
Post Reply