Za one koji nemaju vremena biti bolesni :mad:

Jeremijin dispanzer
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Feb 2012, 12:23

Uvijek me raspizdi ta reklama.

"Za one koji nemaju vremena biti bolesni." Kao, gripa je valjda neki hobi, mišja groznica kućni ljubimac a crijevna viroza izgovor za čitanje novina na zahodu.

A ideja iza svega toga mi je gotovo zločinačka: dobiješ gripu i umjesto da je fino preležiš kao čovjek nakrkaš se tim nekim sranjem punim paracetamola (koji btw divno kuri jetru i bubrege) i veselo odjuriš na posao. Nedajbože da bi uzeo tjedan dana bolovanja, kapitalizam bi se mogao urušit. :gaah:

Koje sranje.


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Feb 2012, 12:26

Nemam što posebno kometirati osim da imam gotovo identičnu reakciju na tu reklamu.

DNO. :flop:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

28 Feb 2012, 12:34

nervira me i ta reklama (bolesni su ljencine i trebaju imati osjecaj krivnje dok god se mogu nadrogirati sa s*anjima koja prodajemo) i kad ljudi razgovaraju pa jedan kaze: ''ja sam depresivan/bolestan/___(umetni po izboru)'', a drugi (koji ga je prethodno, kao, iskreno pitao kako je): ''ah, svi smo mi depresivni'' ili ''ah, ja nemam vremena biti depresivan''... ma odi u k****, glupane. :rolleyes:
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

28 Feb 2012, 12:51

Jab rekla da su takvi lijekovi za prehlade i viroze vulgaris :ne zna:
I da, ima ljudi koji fakat nemaju vremena biti bolesni, odnosno da zbog kakve hunjavice leže u krevetu. Krkneš to govno i pičiš dalje.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Feb 2012, 12:58

Meni je osjećaj krivnje jer ne radim zbog bolesti duboko usađen. Pa onda nakon dva dana ležanja zbog crijevne viroze jurim na posao nezaliječena i onda dva tjedna preosjetljivo reagiram na sve što pojedem i popijem. :rolleyes:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

28 Feb 2012, 13:02

Mda, al nekako je crijevna viroza drugo od ovog sranja koje ionako možeš prehodat ali te živcira jer bališ i suziš uokolo a moraš biti među ljudima. Mislim, barem je većina mojih prehlada takvo, ono, nie mi ništa, samo je gadno za vidit i iritantno.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Feb 2012, 13:11

Ima tu još nešto, kad govorimo o prehladama i gripama. Nikome ne činiš uslugu što bolestan dolaziš na posao. Prije ili kasnije svi tu virozu pokupe od bolesnog kolege.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Feb 2012, 15:27

Almost Rosey » wrote:Jab rekla da su takvi lijekovi za prehlade i viroze vulgaris :ne zna:
I da, ima ljudi koji fakat nemaju vremena biti bolesni, odnosno da zbog kakve hunjavice leže u krevetu. Krkneš to govno i pičiš dalje.
Ma nitko normalan ne leže u krevetu zbog hunjavice, ali gripa je nešto drugo. Treba je preležati jer inače možeš fasovati upalu pluća.

A i živo me zanima tko su ti koji nemaju vremena biti bolesni i zašto nemaju vremena. Ok, možda ima tih koji traže lijek za rak ili rade u nuklearnoj centrali, makar sumnjam da su oni ciljani kupci tih preparata.

Mislim da se ipak cilja na ekipu koja radi kojekakve obične poslove. Ali im je neugodno uzeti bolovanje, boje se da će dobiti otkaz zato što su, eto, bolesni već drugi put u godini ili žele postati zaposlenik mjeseca u mekDreku. A to je ono što me najviše živcira. Kao, svijet bi stao da neki činovnik ili prodavačica ostanu doma tjedan dana. :gaah: A čim se ti lijekovi reklamiraju tako agresivno počinje se podrazumijevati da je preležati gripu neki dekadentni luksuz.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

28 Feb 2012, 15:27

Osim što se redovito cijepim protiv gripe, primijetila sam da nemam vremena bit bolesna otkad sam reducirala stres u životu. Zdrav duh, zdravo tijelo. :mirko:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Feb 2012, 19:58

ne znam o kojoj reklami pišete.
i ja odležim kad je grdo.
samo, sad sam u situaciji da ne mogu ostat doma kad mi se hoće, onda me kolege moraju mijenjati,i radit i svoj i moj posao, a nisam takva pizda
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 22:00

Rijetko, ali bila sam u situaciji da bas taj dan nisam mogla biti bolesna. Ako se izbjeci moze.
Ono radim tjednima na necemu i taj dan je prezentacija. Dan D. Super ako mogu odgoditi za jedan dan.
Ili dolazi mi netko iz druge drzave koga nisam vidjela godinu i vise. I bas taj dan lezati u krevetu?
No nije se s tim za zajebavati. Provjereno se moze doci i do upale pluca. :rolleyes:
Ono dodjete na posao i samo od toga ste na smrt umorni i legli bi na pod i spavali tamo danima. da vas normalni oko vas nisu natjerali doktoru.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Feb 2012, 22:03

iskreno, do sada, tri stvari me bacaju u krevet: glavobolja, menga i temperatura.

i to uz tablete. čak i reumu držim pod kontrolom uz terapiju. ali ima dana kad bih ležala cijeli dan dok se maternica ne sabere :tuzni:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 22:17

Kak ti se ocituje reuma? Naime otkad sam na mokrom i vlaznom vremenu :rolleyes: zna me trgati po zglobovima. I kod promjene vremena. A dok sam bila mala sam voljela mackati u ledenoj vodi i mama mi je prijetila da ce me to kostati reume kad ostarim. Jesam li ostarila? :ne zna:

Mene od ovog tvog temperatura baca u krevet. I razne viroze tipa trbusna viroza. Povracanje.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Feb 2012, 22:25

Počne me žigati neka kost/zglob.
Onda kroz nekih pol sata, počne me žigati još neka kost ili zglob u tijelu.
Onako, pulsirajuća bol. Ovo slijedi ako ne reagiram odmah (obično ne reagiram odmah, nadam se da će proći):
bol se povećava i širi, i u nekom trenutku se te žarišne točke povežu. ne možeš koristiti taj dio tijela. meni su ispadale iz ruku šalice, fen i četkica za zube, ne možeš zakopčati hlače a ne možeš ih ni navući jer ne možeš noge savinuti.
Ili ti se upale rebra pa ne možeš udahnuti, e, to je zajebano.
uglavnom, ibuprofen mi je terapija, i djeluje. pokušavam uzeti što je manje, ali kombiniram 400 i 600 mg.
ovaj od 600 me omađija i pletem jezikom i zaspem usred dana, pa ga ne koristim kad radim :zubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

28 Feb 2012, 22:34

Pješčana kako dobiješ reumu? :eek: Mislila sam da to samo stari ljudi imaju :brukica:

Ovo o nemanju vremena za bolest - slažem se da se gripa treba preležati, ali jaka prehlada s temeperaturom isto može oduzet organizam, dovoljno da sam nesposobna za rad (a nije da kanale kopam). U tom slučaju popijem Aspirin C ili Maxflu ili nešto slično bez problema, i istina je da drži par sati :top:

Ne kljukam se lijekovima, ali ako me nešto boli (srećom rijetko) odmah popijem tabletu - nisam mazohist i ne trebam si ništa dokazivati :ne zna:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 22:55

Nemaju samo stari ljudi reumu, nazalost. Pjescana, meni jos nis ne ispada iz ruku ali bol je slicna opisanoj. Ono sto meni pomaze je utopliti se, sauna mi recimo jako pomaze ili topla kupka, utopliti se i ukipiti, ne micati se, onda ako krivo pomaknem nogu dok lezim opet zaboli. Pojma nemam sto je to.
Jer reuma je upala i ne bi toplina trebala pomagati ili? :ne zna:
Da neku inacicu maxflu-a imam doma uvijek, kad potrosim odmah kupim rezervu.
Ne uzimanjem tableta pak ne dokazujem nista nikome, ali imala sam lose jetrene probe visekratno a nisu znali zasto, pa se klonim tableta sto vise.
I zeludac mi srede.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

28 Feb 2012, 23:06

ombia » wrote: Ne uzimanjem tableta pak ne dokazujem nista nikome, ali imala sam lose jetrene probe visekratno a nisu znali zasto, pa se klonim tableta sto vise.
I zeludac mi srede.
Ok, to je razlog :top:

Pod dokazivanjem mislim - naravno da bih mogla ne popit tabletu i trpit bol dok ne prođe samo od sebe, ali čemu :ne zna: Nemam problema s jetrom i uglavnom nemam sa želucem.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Feb 2012, 23:09

blue » wrote:Pješčana kako dobiješ reumu? :eek: Mislila sam da to samo stari ljudi imaju :brukica:
ja sam stara duša :D

ne znam, i ja sam se iznenadila dijagnozom. gle, nije to nešto što je prisutno svaki dan, sveukupno možda dva-tri puta kroz godinu.
moja liječnica veli da često stres zna biti okidač.
reuma je super, mogao je biti reumatoidni artritis :misli pozitivno:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 23:21

Koja je razlika?

blue - svojedobno sam bila ocajna jer su jetrene probe bile sve gore, ono kao u nekog kronera :facepalm: , a ja se tad odrekla skroz alkohola na godinu i vise, svake kapi. I one iz pralina. Jednostavno nisu znali reci sto mi je.
Doktor me potpuno ozbiljan pitao da jel mozda ipak svaku vecer pijem, jer si drugacije to nije mogao objasniti. U to vrijeme prije pauze od alkohola sam popila casu vina tjedno valjda.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

28 Feb 2012, 23:23

ombia » wrote:Kak ti se ocituje reuma? Naime otkad sam na mokrom i vlaznom vremenu :rolleyes: zna me trgati po zglobovima.
Meni se to s koljenima dešava od djetinjstva, bole i ponešto su ukočena, testirali su me na reumu kad sam imala valjda deset godina. Nemam je. :D

Moja je teorija da sam bila u rovu u prvom svjeckom ratu. Doktorska teorija je da ne znaju.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

02 Mar 2012, 12:07

Morticia » wrote:Nemam što posebno kometirati osim da imam gotovo identičnu reakciju na tu reklamu.

DNO. :flop:
isto. :gaah: :gaah: :gaah:
Nek(v)arljiva.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

02 Mar 2012, 12:11

inače, sve to fore kako se nema vremena bit bolestan padaju u vodu kada se fakat ozbiljno razboliš. ili ti ili ne daj bože dijete.
onda može doć bog isus na poso poslušat prezentaciju koju ak dobro održiš ćeš postat direktor svemira, pa opet nećeš otići. štoviše, jebat će ti se za to.
nadalje, firma neće propast nit ćeš ti propast.

zdravlje na prvom mjestu. :mudri:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Mar 2012, 15:30

Inače me totalno živciraju sve te farmaceutske reklame. Ali otkidam na onu gdje vele da neštonešto djeluje "izričito pozitivno".
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply