Boli glava.

Jeremijin dispanzer
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Feb 2012, 11:35

... jer i šuplji zub može bolit. :zubo:
Što vam pomaže protiv glavobolje?
Ja obično krknem dva andola i to mi je sasvim dosta. Možda počnem žvakati i vrbinu koru. :cerek: Skužila sam da glava zna boljeti i od ukočenosti vrata, pa tu pomaže malo masaže, joge ili istezanja.
Vrlo rijetko me zna uloviti gadna glavobolja kad mi jako smeta svjetlo. To mi pomalo liči i na migrenu, ali sve dok se javlja samo jednom u tri godine ne smeta mi. Znam ljude koji se gadno muče s migrenama, donekle im pomažu lijekovi ili čajevi, ali ne previše.


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Feb 2012, 11:42

U zadnje dvije, tri godine sam odjednom postala teški meteoropat. :confused:
To se manifestira dosta jakim glavoboljama kad se vrijeme mijenja, tj. kad iz sunčanog prelazi na oblačno i kišu, a pogotovo mi smeta kad je "miješano", odnosno promjenjivo. :zubo:

Prvo sam se brinula, ali onda sam skužila u čemu je stvar.

Tablete se trudim piti što rjeđe, kad je baš, baš neizdrživo, a drugo vrijeme trpim.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Feb 2012, 11:52

Pere i mene ta meteoropatija, budem živčana ko pas... još kad se poklopi s PMS-om ili punim mjesecom najbolje je me je staviti na ignore. :gaah:
Ali glava me češće okida zbog predugog buljenja u komp.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

28 Feb 2012, 11:56

Rijetko popijem aspirin, češće zamotam pljugu, ali glava me ionako rijetko boli. Nema tu šta bol't.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Feb 2012, 12:06

Leteća » wrote:Ali glava me češće okida zbog predugog buljenja u komp.
E, i to isto.
Kad se dogodi da buljim u forum po 6, 7 sati u komadu ubiju me oči i glava.
Pogotovo, pogotovo mi smeta čitanje i tipkanje preko moba. :flop:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 Feb 2012, 12:11

Poučena iskustvom, nikad ne pijem samo jednu tabletu za glavu, odmah dvije. Saridon, Plivadon, Neofen - provjereno mi pomažu.

Nekad sam znala trpit i mislit proći će, to je greška. Neće proći tako brzo, a bol će biti sve jača.

No, otkad ne pušim, glavobolje su jako rijetke. Jednom u dva mjeseca, i to AKO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Feb 2012, 12:15

kako imam reumu i dobivam ibuprofen na recept, to koristim i za menge i za glavobolje. djeluje brzo i dobro.
ali pokušavam ne popiti tabletu soim ako baš ne moram.
prije toga voda, kava ili vino. malo rastezanja, vratna kralježnica, ako je ukočena, rezultira glavoboljom.
nedavno mi se uz glavobolju sjebalo vidno polje, to jest, titrao mi je rub, jednom prije mi se to desilo kad se mijenjalo vrijeme, prije 10 godina. ne znam baš korelaciju tome, ali malo sam odmorila oči i z apar sati je bilo bolje.

vjerujem da svi mobiteli, laptopi, kompovi i sve što zrači utječe i na naše glave
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

28 Feb 2012, 12:23

ibuprofen. aspirin mi tesko sjeda na zeludac.

ja sam isto meteoropat, ali tu me boli sve osim glave. :rofl: kod mene kod us*anog vremena ne bude neke konkretne glavobolje, samo onaj pritisak iza ociju. isto kao i kad se ne naspavam. tu mi pase odmor, puno caja i svjezi zrak, a i aerobna me aktivnost moze lijepo prodrmati. taj pritisak je prilicno neugodan, ali trudim se ne piti tablete za svako s*anje.

zadnjih sam godina postala osjetljiva na nagle promjene temperature, tu me najcesce copi glava. vise ne volim da mi jako puse u autu (a uvijek sam voljela promaju :tuzni:), smeta mi ako sjednem ispod klime (a volim klimu na turbo :tuzni:) i moram pazit' ako iz tople prostorije izlazim vjesat' ves (prije sam isla polugola, a sad preko zime moram staviti kapu :rolleyes:).
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Feb 2012, 12:25

Jez, koji čaj je dobar za taj pritisak oko/iza očiju?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

28 Feb 2012, 12:27

ma ne znam, bokte. jednostavno hektolitri caja. :rofl: ja se s cajem mazim, k'o s dekicom. probaj neki crni, umjesto kave. :D ja ne pijem kavu.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Feb 2012, 12:28

Kavu pijem samo jednu dnevno, ujutro, a kad sam bolesna uopće. :nono:

Uglavnom, fala, pokušat ću idući put s nečim sličnim i s puno tekućine, možda je u tome tajna.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

28 Feb 2012, 12:33

Leteća » wrote:... jer i šuplji zub može bolit. :zubo:
asti, ne znam na kojem sam stupnju šupljoglavosti ali jedva da znam što je glavobolja :D
samo ponekad u mamurluku al' onda znam što mi je činiti: vode, sna i dobar, masan obrok
teblete ne pijem, skoro pa uopće
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Feb 2012, 12:54

Leteća » wrote: Ali glava me češće okida zbog predugog buljenja u komp.
I mene. Nadam se da će nove naočale smanjiti taj problem.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 22:08

Kad me uhvati glavobolja po svoj prilici nisam jela ili nisam pila nista ili nisam bila na svjezem zraku. Najcesce sve troje, zaboravila dok sam na poslu.
Ako mogu legnem i odspavam koji sat. Ili nesto od ovog gore.
Tablete za glavobolju ni ne posjedujem. Jer ko sto rece jeze
ali trudim se ne piti tablete za svako s*anje.
Jesam meteoropat, ali onda mi tlak divlja, utjece mi na raspolozenje itd.
Ne pomaze ni 8-10 sati pred ekranom, ali tu se ionako nista nece moci promijeniti. Jedino si sve cesce isprintam to sto trebam citati, noge na stol i odmor od ekrana.
E da i glavobolje svega par puta godisnje. Al onda zestoko. Da nadoknadim valjda. :zubo:

Nazalost cesto zaboravim piti, onda skuzim da mi je na stolu cijeli dan ista puna boca vode. Dok kolega vec popio tri. :zubo:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

29 Feb 2012, 11:10

Ako me zaboli glava, to je većinom iritantna, a ne nepodnošljiva bol, s nešto povišenom temperaturom.

Prvo utvrdim jesam li gladna i žedna, te manjka li mi svježeg zraka/fizičke aktivnosti. Potom učinim to sve.
Ako ne prođe od toga, popijem lekadol, a nekad zveknem neofen ako je jaka glavobolja.
Onda kad me nakon 3 sata te tirade ne prođe, utvrdim da je južina/netko kome kukam mi kaže da je južina :raspa:

Nisam hipohondar i meteoropat, ali južina me ubije u pojam.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

14 Mar 2012, 15:34

Dajte nešto protiv mamurluka. Hitno. :facepalm:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

14 Mar 2012, 16:01

Sjednem i čekam. :D Neka olakša tuš ili hrana.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

14 Mar 2012, 16:30

Limunada i/ili magnezij (magnezij je za psiho-fizičke napore, upravo za mamurluk :rofl: ), masna i slasna hrana i spavanje :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Mar 2012, 00:06

Kola.
pomfrit i pizza.teške, masne stvari koje će uveseliti jetru.

nikako ne voće.

cedevita je dobra.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

15 Mar 2012, 10:16

Leteća » wrote:Dajte nešto protiv mamurluka. Hitno. :facepalm:
Voda i paracetamol. Mnogo vode. Hajd, može i fina juhica.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Mar 2012, 11:09

Pješčana » wrote:Kola.
pomfrit i pizza.teške, masne stvari koje će uveseliti jetru.

nikako ne voće.

cedevita je dobra.
To fakat pomaze? Nije li jetra vec istramatizirana onime sto nam je mamurluk i priredilo? :zubo:

Meni pomaze piti puno tekucine, puno odmora, ter lagana hrana. I tisina. I ne presvijetla prostorija.
Kunjanje. :cerek:
I pomaze mi kad krenem pit tek nakon dobre vecere. I drugo jutro caj od mente. I ne previse kave, ona ne pomaze dehidriranom stanju.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

15 Mar 2012, 13:21

rh4ps0dy » wrote:Sjednem i čekam. :D
Ovo se pokazalo najkorisnijim. :zubo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

15 Mar 2012, 15:28

Kad se mijenja vrijeme, ja umirem. :crying:
Glava boli točno 36h i ne pomaže nijedna tableta pa sam ih prestala pit. Zavučem se u krevet i čekam da prođe. Ako to nije moguće, izbjegavaju me u širokom luku.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 Mar 2012, 15:51

Leteća » wrote:Dajte nešto protiv mamurluka. Hitno. :facepalm:
Pivo. Zbog B vitamina... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

04 Apr 2012, 22:49

Već tjedan dana imam svakodnevne glavobolje :gaah: zbog sinusa. Imam čak na dodir bolnu oteklinu na čelu (iznad korijena nosa), izgleda kao čvoruga :facepalm: najčešće počne pulsiranje u sljepoočnici, a zna se proširiti jagodicom do gornje čeljusti, tako da pomislim da me boli zub. I to samo s lijeve strane, desna ništa. Dobila danas antibiotik, neki žuti, odvratni :o
Post Reply