Pomozimo im

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

03 Feb 2012, 11:54

Stanje u zaštitarstvu je katastrofalno. :crying:
Životinja i udruga je previše, udomitelja, volontera, smještaja, novaca i hrane premalo i već godinama se vrtimo u krug.

Ovo je maleni forum i ne polažem velike nade u to da će se naći pokoji udomitelj, no nadam se da će biti onih koji su voljni pomoći novčano ili u hrani/drugim potrepštinama. :cerek:


Za početak stavljam ove dvije akcije:

Traži se privremeni smještaj za ove bogece

Lakiju trebaju novci za veterinara


Ajmo, trkeljaši. :lux:


...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Feb 2012, 11:24

Ne znam je li se tko odazvao pričama iz prvog posta, no evo još jedna.
Možda netko može pomoći.

Kujica i štenci su zbrinuti i potrebne su donacije u hrani ili novcu za pokrivanje troška hrane i veterinara kad dođe vrijeme za cijepljenje.

Naravno, i štenci će biti za udomljavanje za 2-3 mjeseca :o :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

22 Mar 2012, 12:27

Deda je stari pas.
Ima preko deset godina. Pred njim je još nekoliko dobrih godina i treba dom u kojem će ih provesti.

Ja sam ga nudila roditeljima, ali njima je nedavno umro pas i nisu još spremni za novog ljubimca.

Malen je (ima svega tri kile) i bio bi sjajno drušvo umirovljencima.
Da je mlađi, udomitelji bi se grabili za njega. Na žalost, nije mlađi. Ima godina i čine ga neprivlačnim. :crying:

Ako znate kakvog umirovljenika koji traži društvo ili kakvu dobru dušu kojoj godine nisu važne, molim vas da mu pokušate naći dom.

Trenutno je na plaćenom čuvanju, a to neće ići dugo.
Završi li u azilu, gotov je. Ljudi baš ne udomljavaju stare pse, a uvjeti su tamo takvi da se on za sebe neće izboriti, već će se, poput većine penzića koji tamo završe, jednostavno ugasiti. :crying:

Znam curu kod koje je bio i mogu vam dati sve potrebne informacije o njemu ako nekoga bude zanimalo.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Apr 2013, 01:48

Ja se uključujem s pomalo neobičnom molbom, to jest prenosim molbu i objašnjenje Zaklade iz Splita (uvijek zaboravim kako se točno zovu).

Đina je petogodišnja pekinezerica kojoj prijeti eutanazija ako je se brzo ne dovede u red. Za njezino sadašnje "psihičko" stanje velikim su dijelom krivi vlasnici koje je ona odgajala, a ne oni nju. Situacija je momentalno takva da kuja grize koga stigne, vrlo se lako uzbudi pa počne histerično lajati, onda upadne u začarani krug jer sama sebe tom dernjavom još više uzbuđuje, za riječ NE nikad nije čula, funkcionira isključivo na podmićivanje hranom pa je uz sve ostalo i predebela.

Rješenje je resocijalizacija i za to joj se pruža besplatna prilika u Zagrebu, a poslije bi se udomljavala oprezno odabranom udomitelju. Ono što joj je potrebno jest smještaj kod samca ili u obitelji bez djece i bez životinja - mislim da ne moram objašnjavati zašto, a to je i preporuka stručne osobe koja ju je procjenjivala. Ujedno bi privremeni skrbnik trebao s njom raditi po uputama trenera, a s time bi trebao poslije nastaviti i udomitelj.

Koliko ja vidim, teško će se naći takav smještaj odnosno osoba koja momentalno nema psa ni bilo koju drugu životinju, a voljna je na privremeni boravak uzeti nesređenog psa, pomoći mu da se sredi i u njega uložiti vrijeme i trud, a onda se s njim rastati. S druge strane, ovakva kakva jest, Đina neće lako naći udomitelja.

Hrana i zdravstvena skrb bili bi, dakako, plaćeni, a bio bi joj plaćen i smještaj.

Đina na prvi pogled djeluje slatko, no moj je prvi dojam bio da ima facu za šamaranje. Nije sirota kriva, ali što jest, jest.

Image

Image

Dakle, molim vas u ime splitske Zaklade da proširite vijest ili razmislite poznajete li možda nekoga tko bi udovoljavao navedenim uvjetima.

Ponavljam: Đini gori pod nogama, izgrizla je već toliko ljudi da vlasnici imaju sve osnove da zatraže eutanaziju. :(

P. S. Nisam ovo htjela napisati na temi o odgoju pasa da ne kvarim atmosferu, a i u nadi da će ovdje prije nekome upasti u oči. Hvala. :)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

25 Jul 2016, 22:33

I kaj je bilo s Đinom?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Jul 2016, 07:40

haram » wrote:I kaj je bilo s Đinom?
Đina je pokojna, mislim da otada ima dvije godine. :( Nađen joj je smještaj u Zagrebu, plaćeni, dakako, cura kod koje je bila obavezala se da s njom raditi po uputama trenerice iz UrbanPeta. Trenerica je pristala raditi besplatno, ali je svakako preporučila da se Đinu odvede na sistematski pregled jer je, prema Đininom ponašanju i izostanku bilo kakvih promjena u reakcijama, pretpostavila da kod Đine nije u pitanju samo odgoj. Odgovor je bio: ma kakvi, Đina je zdrava. Plus što se plaćena skrbnica nije pridržavala dogovorenih termina za treninge. Nakon otprilike godinu dana čula sam da je Đina uginula od nekakve unutarnje bolesti, ne znam više što je bilo u pitanju, bubrezi ili jetra, mislim da nije bio Addison - to bih zapamtila.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Jun 2018, 13:19

Pokušavali čitavu noć uhvatiti malo mače koje već danima očajnički mjauče na gradilištu u centru. Nismo uspjeli. :(
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Jun 2018, 10:54

Mače uhvaćeno i udomljeno :)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Jun 2018, 12:48

Bravo. :top:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Jun 2018, 18:38

Ajoj, još dvije čekaju spas :mama: ... al ove su koji mjesec starije, malo crno-bijelo siroče ako jedva i mjesec dana ima. Negdje na periferiji ili selu bi imale bar neke šanse, ovako usred prenapučenog i izbetoniranog gradskog centra samo je pitanje dana kada će ih neki auto zdrobiti iznemogle od gladi i žeđi.

E da, ostavljajte neke posudice s vodom životinjama kad god je to moguće, po ovim ljetnim žegama.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

30 Jul 2018, 10:11

Jao očajan sam. Našao po putu na posao malo mače sa slomljenom nogicom, crvi ga živog jedu.
Sad pokušavam organizirati prevoz za veta, i ko bi ga bar na neko vrijeme nakon operacije udomio.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

30 Jul 2018, 12:25

Jeble ih slike za Fejs :mad:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

30 Jul 2018, 13:10

Ajme koje komplikacije. Treba koordinirati i transport, i udomitelja, i udrugu koja skuplja pare za veta.
A mače se muči ko Isus :(
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

30 Jul 2018, 13:52

Ovo možeš okačit mačku o rep :mad:

https://www.tportal.hr/fun/clanak/sto-u ... c-20141002
Ako niste u mogućnosti ili jednostavno nemate dovoljno iskustva i znanja da biste sami barem privremeno prihvatili mačku u svoj dom, najbolje što možete učiniti jest kontaktirati s organizacijama i udrugama koje se bave time. Za sve životinje postoji SUZA, Savez udruga za zaštitu životinja grada Zagreba koji odgovara na pozive iz cijele Hrvatske. Njihov Info centar za kućne ljubimce centar je za informacije kojem možete na broj telefona 060/404044 prijaviti izgubljene, nađene, ranjene i zlostavljane životinje. Ako vam je tako lakše, kontaktirati s njima možete i mailom, info@suza.hr, no ako se radi o hitnom slučaju, ozlijeđenoj životinji, Mačkarica sugerira telefonski poziv.

Maj es, Suza više ne postoji, ima sve više udruga, al i mačaka (i pasa) lutalica je sve više.
Trebaš znat prave ljude pa ih koordinirat i posvetit tome čitav dan, da bi spasio jedno mače.
A ovi seoski kreteni ne znaju da preko udruga mogu besplatno sterilizirati svoje mačke. Ili im se jednostavno neda. Mogli bi barem pazit kako voze, ceste su pune životinjskih lešina.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

30 Jul 2018, 15:02

Fiju... mače je na putu prema vetu, držim palčeve. Svaka čast predobrim volonterkama :)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

31 Jul 2018, 17:40

Mače je eutanazirano, previše povreda, crvi su se preduboko uvukli... imalo je kakvih mjesec dana. Toliko boli, tako malo sreće... jebemmu život :crying:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

31 Jul 2018, 19:12

Sad mi reko kolega da ju je takvu strganu viđao već tjednima. Kreten :mad:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

01 Aug 2018, 08:17

Pa, mnoge ljude koji te okružuju ne biraš.
Žao mi je za miceka.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

01 Aug 2018, 12:18

Još uvijek čujem u ušima njene bolne krikove, siroče malo :crying:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

01 Aug 2018, 15:12

ne možeš spasiti svako lutajuće stvorenje!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

01 Aug 2018, 15:23

RIP! :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Aug 2018, 10:23

:tuzni:
what we've got here is failure to communicate
Post Reply