KLJ - gastro Ćet

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 20:02

ombia » wrote:I itekako ga ne mogu ubiti lovci. Jer isti ne love po grmlju. Imali smo lovaca u obitelji, ali nisu lovili po sumarku iza kuce.
Niti se pucalo tako blizu naselja jer to je i za ljude opasno.
Lovci i lovačke priče :o na stranu, Zakon o lovstvu veoma je jasan po tom pitanju.
Dodatno, iznenadila bi se što se sve kod nas smatra lovištem. Praktički ispada da je lovište sve što nije naselje.
ombia wrote:I jesu svakog puta. Isli su tako daleko da bi im ipak culi lavez kad su koju pticurinu ili zeca izgnali iz grmlja.
Vidiš, ovo je meni katastrofa. Onako, baš za svaku osudu.
Pustiti psa da se sam šeće i tako riskirati njegov život i zdravlje (ne, to što se tvojim psima 20 godina ništa nije dogodilo ne znači da ste ispravno postupali, već ste jednostavno imali više sreće nego pameti) i još k tome dopustiti da pas plaši i terorizira divljač iznimno je neodgovorno, glupo i bezobzirno.

Potpuno mi je nejasno zašto ste uopće imali pse ako niste imali vremena ili volje baviti se s njima i šetati ih.


...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 20:07

vrrrlet » wrote:Dok smo tri tjedna u planini, i u to vrijeme sretnemo sedam planinara, stado poludivljih konja, stado ovaca s tri psa i pastirom, te tri krpelja, stvarno ne mislim da je potrebno džukelu držati na lajni ako je odgojena.
Ma naravno, u ovakvim situacijama ću i ja pustiti psa s lajne.
Ali ga neću pustiti bez nadzora.

Ono na što ja pizdim je puštanje pasa da se šeću ili borave vani (čekanje pred dućanom ubrajam u takve situacije) bez nadzora.
Jebiga, dok sam živjela sa starcima, živjeli smo u kući s dvorištem u obiteljskom pitomom prigradskom kvartu. Svi se znaju i svi su si sa svima dobri. Ipak, naši psi nikad, ali baš nikad, nisu na cestu izašli bez nas. Rizik da im se nešto dogodi je rizik koji nisam voljna preuzeti.
Previše ih volim, za njih sam odgovorna i ne pada mi na pamet nonšalantno riskirati s njihovim dlakavim guzicama. :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

01 Mar 2012, 20:23

tupelo, u svemu si u pravu i baš mi je olakšanje vidjeti tako razumnog vlasnika psa (ili pasa :zubo: )

u mom kvartu sve sami luđaci. puštaju pse i nevezane pred trgovinom, pa ovi njuše guzice i piše ovih koji ulaze i izlaze. nedaotibog da nešto prigovoriš

kad se dva psa krivo pogledaju, vlasnici se odmah popičkaraju, čak i potuku, prijeti se zvanjem policije, hitne i sl.

pas koji se ne nađe na grupnom istrčavanju po livadi, odmah je na meti najgnusnijih tračeva :facepalm:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 20:30

Aristocat » wrote:
:(
Ovaj dio me posebno zanima. Znam da cinjenicu da psi cuvaju teritorij. No, nisam sigruna da i u prirodi reagiraju na isti nacin. Klanjem iste vrste. Ili grijesim?

Agresivnost je jedan od 4 velika nagona kod pasa i sastoji se od niza "alatnih aktivnosti". Postoji puno različitih vrsta agresivnosti, teritorijalna je samo jedna od njih.

Kod pasa postoji unutar vrsna agresivnost. Alati ih priječe da napadaju čopor, ali im i omogućavaju da se obračunavaju s drugim psima van onoga što smatraju svojim čoporom.

O agresivnosti se zbilja može jako puno pisati i teško mi je to ovako na brzinu.

Ono što treba znati o agresivnosti jest da se radi o nagonu koji snižava granicu poticajnog podražaja i tako se može veoma lagano dogoditi da pas nagomilanu agrsivnost isprazni na pogrešnom objektu ili u pogrešnoj podražajnoj situaciji.

Zbog čega je u ovom slučaju koji sam navela došlo do napada, ne znam. Znam da je kuja nije bila agresivna prema drugim psima.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Mar 2012, 20:33

Svakakvih debila ima ... danas u tramvaju, čovjek je ušao u skroz pun tramvaj sa tri odrasla psa neke vrste mješanaca koji bacaju na terijere + jedno mladunče koje je cvililo držao je u vrećici.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

01 Mar 2012, 20:37

Uh... :( Umiljati , ali ipak zvjeri. Nature vs. nurture.

Ali idemo o necem veselijem. Mrvica je dobio ogrlicu na kojoj visi mala trokut kravata na kojoj je nacrtana kost. :cerek: Nista ljepse nisam vidjela nikad! :cerek: Kako li je samo lijep! Kako li je prelijep! Kako li je, ma... ma... nacrtan je sav! :cerek:

Nitko nema lijepseg pasa od mene na cijelom svijetu. :durica: :cerek:
Takav se vise ne radja. :)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

01 Mar 2012, 20:40

Karl Jozef » wrote:Svakakvih debila ima ... danas u tramvaju, čovjek je ušao u skroz pun tramvaj sa tri odrasla psa neke vrste mješanaca koji bacaju na terijere + jedno mladunče koje je cvililo držao je u vrećici.
Zelim da mu se dogodi nesto ruzno. :(

Jesi li mu nesto rekao? Je li mladunce imalo zraka? Jesi li nesto napravio?
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 20:46

i još k tome dopustiti da pas plaši i terorizira divljač iznimno je neodgovorno, glupo i bezobzirno.
To su bili lovacki psi. Lovacki pas plasi i terorizira divljac jer mu je to u prirodi. Nije plisana igracka, pas je.
To mu je instinkt i radio bi isto bio sa mnom ili bez mene. Sigurno ga necu drzati za rep dok se istrcava ili vikati na njega jer je pojurio pticu iz grmlja.
Da ga na polju necu voditi na lajni se valjda isto podrazumijeva.
Lovci i lovačke priče :o na stranu, Zakon o lovstvu veoma je jasan po tom pitanju.
Kao sto netko rece:
U svakom slučaju, zakon znamo, te na nama leži odgovornost ako ga kršimo. Ako situaciju procijenim takvom da je zakon stupidan, ne poštujem ga.
K tome pojam brige za zivotinje nam se vidim razlikuje. Pisala si da ne cjepis redovito svoje zivotinje. Vidis meni je to glupo. U to ide i ono tko ih nije chipirao.
Da zivotinja i ne ide van, a pas ide, cim stupis nogom na asfalt ugrozen je. Ako cemo jel kao sto inzistiras ukloniti svaku mogucu opasnost.
Da te citiram sto o tome mislim:
Previše ih volim, za njih sam odgovorna i ne pada mi na pamet nonšalantno riskirati s njihovim dlakavim guzicama
A neki ce opet odluciti da je za njihovog psa bolje da nije cjepljen. Drugi ce odluciti da se moze istrcati u blizini svog doma. I jedno i drugo moze biti glupo i pametno, vec zavisi tko komentira odluku.

Sto se krivolovaca tice, osim sto se u manjim mjestima zna tko su :o , oni se ne secu 500 metara od vrtova s malom djecom, vec zato jer su u - krivolovu. :raspa:
Na stranu sad sto ja mislim o lovcima, niti jedan normalan ne bi lovio tako blizu naselja.
Ne kazem da nema, ali nije nesto sto sam dozivjela.
Last edited by ombia on 01 Mar 2012, 20:47, edited 1 time in total.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Mar 2012, 20:47

Aristocat » wrote: Jesi li mu nesto rekao? Je li mladunce imalo zraka? Jesi li nesto napravio?
Nitko mu nije ništa rekao ali svi su ga ono očito mrko sa zgražanjem pogledali pa je izašao na sljedećoj stanici.

Nije imalo baš zraka jer je cvililo, onoliko koliko kroz vrh vrećice ulazi, toliko :crying:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

01 Mar 2012, 20:50

Karl Jozef » wrote: Nitko mu nije ništa rekao ali svi su ga ono očito mrko sa zgražanjem pogledali pa je izašao na sljedećoj stanici.
Da to ti vjerujem. :( Razumijem... Ali, ima li nacina takvima stati na kraj? Stvarno sto napraviti kad vidis nesto takvo? Zakon? Prijava? Kome? Kako?

Tupelo?
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 20:54

ombia » wrote:To su bili lovacki psi. Lovacki pas plasi i terorizira divljac jer mu je to u prirodi.
:facepalm:

Lovački pas mora biti obučen za lov, imati položen lovni ispit i tek onda se uvodi u lov. U lov ide isključivo s lovcem.
Sve mimo toga su pizdarije kojima racionaliziraš vlastitu ljenost da se baviš sa psom. :ne zna:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 20:56

Tupelo » wrote:[quote="

Potpuno mi je nejasno zašto ste uopće imali pse ako niste imali vremena ili volje baviti se s njima i šetati ih.
Ovu recenicu tek sad vidim. Daj ono. Oladi.
S tim su se psima provodili cijeli vikendi, svaki slobodan trenutak, a ovo sto ti tumacis kao nedostatak volje ili vremena je bilo bas ono najbolje sto smo im mogli pruziti. Na istrcavanju u polju do kuce mu ne trebam ja. Niti je pcikicki ostecen ako me nema na metar od sebe dok juri.
Smetala bih mu.
Dok terorizira neku poljsku zivotinju.
Kao sto mi ne pada na pamet macku braniti misa ako ga ikad igdje nadje. To je prirodno ponasanje zivotinje. Ma sto ja mislila o tome.

Karl Jozefe mene cudi kad ljudi na takvo sto nista ne kazu ili reagiraju.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 20:59

Tupelo » wrote:
:facepalm:

Lovački pas mora biti obučen za lov, imati položen lovni ispit i tek onda se uvodi u lov. U lov ide isključivo s lovcem.
Sve mimo toga su pizdarije kojima racionaliziraš vlastitu ljenost da se baviš sa psom. :ne zna:
Pa nije isao u lov. :facepalm: Istrcavao se. Da, obucen je za lov, svi su bili, ma kako meni okrutno izgledale metode gdje puste na poligonu lisicu u rov i tako treniraju psa.
Nije svaku vecer u sumarak isao u lov. Ma odustajem.
Nitko ne voli pese ko ti. Zato ti i je cucak zifcan. :zubo:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Mar 2012, 21:00

Aristocat » wrote: Da to ti vjerujem. :( Razumijem... Ali, ima li nacina takvima stati na kraj? Stvarno sto napraviti kad vidis nesto takvo? Zakon? Prijava? Kome? Kako?
A mislim da ne može. Ovaj čovjek je bio beskućnik i vjerojatno su mu to jedini prijatelji. Ljudi se ustručavaju zbog straha od beskućništva, kratko je u tom tramvaju da se reagira a i psi izgledaju zdravi (ova tri koja su hodala),veseli i pitomi tako da sumnjam da mu itko išta može.

Njih mi i nije žao ali ovo mladunče, ne znam što planira s njim. Dali je to kuja okotila pa nosi nekome ili je dobio kao četvrtog psa pa ga nosi doma ili ga ide negdje baciti ...
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

01 Mar 2012, 21:01

Imala sam lovačkog psa, bretonca, i nikad, nikad nije išao vani sam. Bio je na istrčavanju 5 sati dnevno. I nismo mu mi smetali u šetnji. Smetalo bi mu kad bi stali. :D

Uglavnom smo išli van staze, puta, pa nije bio na uzici.

Jedino bi na Visu popizdio. Tamo bi istjerivao one divlje kokoše iz grmlja.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 21:13

ombia » wrote:
:rofl: :kokice:
:rofl: Moja je bila divna na Visu. Trčala je sto kilometara dnevno, i nije ju nikada trebalo držati pod nadzorom, ona tebe drži pod nadzorom, stvarno se nemaš kaj misliti oko tog pesa.

Ako bi slučajno i dobila poriv za naganjanjem neke životinje, što je bilo jako jako rijetko, prvo bi te pogledala određenom facom, i ako ti kažeš "Koljiii!" onda ona kao krene klat'. Nakon dvadeset metara zadovoljno zalaje i zamaše repom i veličanstvenim odustajenjem poklanja žrtvi život. I smije se.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

01 Mar 2012, 21:18

Ajme, i ti si vikao: "Kolji!" :rofl:

Poše, kako mi fali to moje pseto. :tuzni:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 21:22

vrrrlet » wrote:
:rofl: Moja je bila divna na Visu. Trčala je sto kilometara dnevno, i nije ju nikada trebalo držati pod nadzorom, ona tebe drži pod nadzorom, stvarno se nemaš kaj misliti oko tog pesa.

Ako bi slučajno i dobila poriv za naganjanjem neke životinje, što je bilo jako jako rijetko, prvo bi te pogledala određenom facom, i ako ti kažeš "Koljiii!" onda ona kao krene klat'. Nakon dvadeset metara zadovoljno zalaje i zamaše repom i veličanstvenim odustajenjem poklanja žrtvi život. I smije se.
Da, ako nije terijer. :o
Zato bih uvijek zauvijek opet imala labradora. :S
Jednostavno mi je narav tih pasa ona s kojom bih najradije zivjela. :S

Nasu su jos i macke zajebavale. A ono dosta je da otvori usta i proguta malu zajebanticu.
Ili kad bi bili u vinogradu, berba, ekipa se muva, a ona cijeli dan slobodna, malo prozuji po sumi i opet se vrati.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 21:39

Bios » wrote:Ajme, i ti si vikao: "Kolji!" :rofl:

Poše, kako mi fali to moje pseto. :tuzni:
Pa naravno. Ipak je to jedan ubojica. :o
Image

ombia » wrote:
Da, ako nije terijer. :o
Zato bih uvijek zauvijek opet imala labradora. :S
Jednostavno mi je narav tih pasa ona s kojom bih najradije zivjela. :S

Nasu su jos i macke zajebavale. A ono dosta je da otvori usta i proguta malu zajebanticu.
Ili kad bi bili u vinogradu, berba, ekipa se muva, a ona cijeli dan slobodna, malo prozuji po sumi i opet se vrati.
:D

Image

Labradori su odista izuzetni psi. Iznimno inteligentni i suptilni, a opet tako jednostavni. Niti ne pomišljam na neku drugu vrstu nakon prve labradorice, a imali smo puno vrsta prije. Koja su to mudra blesava prasad.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

01 Mar 2012, 21:50

Ima jedan labrador u mojoj zgradi. To je najdivnije pseto ikad. Tako nešto strpljivo, pametno, zeeeennn ne vidjeh.

I ja sam htjela opet bretonca, ali trenutno nemam uvjete za njega. Onda je bilo nas četvero koji smo ga mogli šetati u svako doba dana po Marjanu ili bi ga brat odveo da se izdivlja po Visu.

Tako sad imam francuzića.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 21:53

Slika govori tisucu rijeci. :o
Sam pisala da je cimer imao bebu labradoricu kod nas krace vrijeme? Njegov pas a ja spavala s njom. :o
Jer mi se prvi dan istu vecer uvalila mrtva hladna na deku i rastegla se i zacorila. On uvrijedjen. A ja ko kifla pored nje.
Kratko je bila, a jad i tuga kad smo se odvajale. Cimer nije mogao vjerovati koje placipicke i ona i ja.

Dosad sam imala i mjesanca colija, vucjaka, mjesanca boksera umiljato tele od 50 kila koje je voljelo sjediti u krilu. :zubo:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 21:55

Bios » wrote:Ima jedan labrador u mojoj zgradi. To je najdivnije pseto ikad. Tako nešto strpljivo, pametno, zeeeennn ne vidjeh.

I ja sam htjela opet bretonca, ali trenutno nemam uvjete za njega. Onda je bilo nas četvero koji smo ga mogli šetati u svako doba dana po Marjanu ili bi ga brat odveo da se izdivlja po Visu.

Tako sad imam francuzića.
Skroz su zen. Odlično pašu uz lake droge.

Imao sam bretonca, kako možeš pomišljati imati tu ludu beštiju u familiji opet? Pa bi li ti bre radije da ti je zet Srbin ili Šveđanin?

Mojoj je labradorici inače šukunbaka Šveđanka. :cerek: A prabaka poluSrpkinja, iz Beograda, dabome. :rofl:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 21:58

ombia wrote:Pa nije isao u lov. :facepalm: Istrcavao se. Da, obucen je za lov, svi su bili, ma kako meni okrutno izgledale metode gdje puste na poligonu lisicu u rov i tako treniraju psa.
Ok, pisat ću najsporije što mogu.
Rekla si da ste pse puštali da sami lunjaju okolo. I da ste čuli lavež kad bi dignuli pticu ili zeca.
Pazi sad: pas nema što raditi sam na polju, bio on lovački ili ne i sam dizati divljač.
Pokušaj da to opravdaš činjenicom da je su to lovački psi i da oni to, eto, rade, čisti je debilizam. I jebački neodgovorno i glupo ponašanje. I spram tvog psa i spram životinja koje mogu stradati.
To je tvoj pas. Ili ga šeći kako treba, ili ga nemoj imati.

ombia » wrote:Smetala bih mu.
Vjerujem da bi.
Drž se ti :misli: mačaka. :hekla:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 22:02

Jel ovo bretonac?

Image
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

01 Mar 2012, 22:09

Jel vidiš ti tu tugu kad je na uzici? :tuzni:

Sretni bretonac:

Image

Image

:cerek:

Vrle, nisu ludi. :durica: Difne, hiperaktivne budale.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Post Reply