O cjepivima i cijepljenju kućnih ljubimaca

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Apr 2012, 09:50

Aristocat » wrote:Da ne otvaram novu temu od tri posta - pitanje je sto protiv krpelja?

Sto je djelotvnorno protiv krpelja?
Frontline.


Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

24 Apr 2012, 10:05

Tupelo » wrote:Kršim zakon. Istina. Ali papirnato sve štima - cjepivo uredno platim i upišem, ali ne dopuštam da ga pas primi.
Postoji mogućnost da ću morati micu nositi preko granice, a ne želim je bezveze cijepiti opet. Ovo tvoje mi se čini kao sasvim dobra ideja.
gonj špadi
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

24 Apr 2012, 10:12

vrrrlet » wrote:
Frontline.
I Advantix.
Frontline mi je dobar samo u spreju, s ampulama nisam bila zadovoljnja.
Advantix su dobre i ampule.

Iako, zadnjih godina, krpelji se primaju unatoč svim živim kemijama.
Ove godine ih ima čudo jedno. :eek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

24 Apr 2012, 10:26

klonka » wrote: Postoji mogućnost da ću morati micu nositi preko granice, a ne želim je bezveze cijepiti opet. Ovo tvoje mi se čini kao sasvim dobra ideja.
Ako ju cjepis jednom godisnje onda nije bezveze. Dapace od macje gripe cesto znaju oboliti a bez cjepiva to onda izgleda gadno. Ne moras cijepiti protiv svega, recimo protiv bjesnoce se kucne mice ne cijepe.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

24 Apr 2012, 10:32

Pa cijepljena je, cjepivo drži tri godine i ne želim je cijepiti opet bezveze.
gonj špadi
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

24 Apr 2012, 10:51

klonka » wrote:Pa cijepljena je, cjepivo drži tri godine i ne želim je cijepiti opet bezveze.
Ne znam za cjepiva koja drze tri godine. :ne zna:
U nasem azilu koji se fura na organsku klopu i razne homeopatske metode i blagu medicinu isto cijepimo sve mice jednom godisnje. :ne zna:
S proslom veterinarkom sam se i privatno druzila i svoje mice je cijepila jednom godisnje.
Jel to mozda ovisi koje tocno cjepivo se uzme i razlikuje se u nekim zemljama?
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

24 Apr 2012, 16:55

vrrrlet » wrote:
Frontline.

Opisi primjenu molim te. Ampula u vrat, sprej... kuda?

Ista ampula za sve pse ili moram naglasiti za koju kilazu psa kupujem? Kupiti kod veterinara ili po pet shopovima? Koliko dugo drzi ta ampula? I zasto nemam vjere da je to prava zastita...? :tuzni:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

25 Apr 2012, 10:28

Tupelo » wrote:
I Advantix.
Frontline mi je dobar samo u spreju, s ampulama nisam bila zadovoljnja.
Advantix su dobre i ampule.

Iako, zadnjih godina, krpelji se primaju unatoč svim živim kemijama.
Ove godine ih ima čudo jedno. :eek:
Advantix nisam probao. Odnosno, pas nije probao. :D Meni se baš čini da ove godine nema krpkosa. :ne zna: Moja prasica još ni jednog nije imala.
Aristocat » wrote:

Opisi primjenu molim te. Ampula u vrat, sprej... kuda?

Ista ampula za sve pse ili moram naglasiti za koju kilazu psa kupujem? Kupiti kod veterinara ili po pet shopovima? Koliko dugo drzi ta ampula? I zasto nemam vjere da je to prava zastita...? :tuzni:
Znam. :D I meni je bilo sumnjivo kako to staviš ampulu na vrat, a ona se proširi po celom telu, i drži par mjeseci? :misli: Ali stvar radi, ne smrdi kao ona ogrlica protiv krpelja, a bolje štiti. Ne štiti 100%, neki krpelji su glupi i ne kuže da im je to pec pec, ali ja sam poprilično zadovoljan već godinama.

Doza ide po veličini, mislim da piše na ampuli, kupi gdje je jeftinije. Nije skupo, jednostavno, neotrovno za ljude... sitnica koja će jako faliti u trećem svjetskom ratu. Ali dobro, krpelji su hranjivi, pa možeš promatrati psa kao kolektor.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

25 Apr 2012, 16:32

:rofl:

Lako tebi. Tvoja ima kratku dlaku. Zamisli ovaj hodajuci tepih. :cerek:

Vec se vidim u majmunskoj pozi -- sjedim prekrizenih nogu iza njega i trijebim mu buhe. :giggle:

U sto se sve covjek ne pretvori radi bestija i djece. :)
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

25 Apr 2012, 17:32

Moja je imala 11 krpelja u desetak dana oko Uskrsa. Evo neki dan ju pregledah, nema niti jednog.
Post Reply