Hrana za pse

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

23 Mar 2012, 16:13

Kao i obicno, hvala. :)


User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

25 Mar 2012, 09:20

Ja kombiniram suhi dehidrirani Royal Canin Adult i kuhanu hranu -- otprilike dvije trećine suhog i trećinu mojeg kuhanog. Kuham junetinu, piletinu ili ribu s dosta povrća, kao da za sebe kuham jaču juhu.

Na pet-šest takvih obroka dajem jedan koji je skoro sam svježi kravlji sir od kumice. Pseto mi je ludo za svježim sirom.

Evo, sad će peta godina takvog režima i nikad mi nije imala problema s prehranom. Jednom ili dvaput godišnje dobije proljev, vjerojatno od nečega što pojede u šetnji, a ja ne primijetim. Jednom u dva mjeseca negdje po noći povrati hranu iz nepoznatog razloga. Poslije toga ne pokazuje nikakve druge loše znakove. Ponaša se kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Falkon
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2012, 15:11
Location: Grad na Dravi

25 Mar 2012, 13:00

Zadnji puta kupio TOTW, a sad kažu da više toga nema za kupiti :gaah:
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu !!
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

25 Mar 2012, 13:36

Falkon » wrote:Zadnji puta kupio TOTW, a sad kažu da više toga nema za kupiti :gaah:
Tko to kaže? :eek: :crying:

Pitaj u shopovima s ovog popisa:
http://www.marnie.hr/index.php?option=c ... &Itemid=10


Ako više nema TOTW-a, možeš probati Orijen. Jednako je dobar.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

25 Mar 2012, 20:26

Neke RC linije i za pse i za macke su lose. Cak i neke koje se samo kod veta kupuju.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 May 2012, 20:15

Tupelo ne znam da li jos dolazis na ovaj forum. Smucio mi se ali ovdje sam pocela o prehrani psa pa cu nastaviti.

Naime, ne znam da li ja to utvaram ili ne, ali cini mi se da malisan nece jesti ili ne jede dovoljno.

Ima 8 mjeseci, tezak je 3 i pol kile. Kuham mu kako si mi ostavila recepte. Pojede ujutro ali to je toliko malo da sam prenerazena. Mozda kao recimo tri velike jusne zlice mesa i smiksanog povrca i rize. Oko podne jede opet malo ali bira i pljuje sto mu se ne svidja. Navecer jede ali recimo cisto meso. Malo napravno... recimo trecina moje sake. iIli recimo trecina omanje snicle.Jogurt skoro i nece. Voli kuhano ali ono sto me brine je da jede onako bezvoljno i jako malo po mom misljenju.
Ja sam navikla na pse koji nestrpljivo naskakuju, luduju za hranom i koji jedu sve sto postoji. Ali ovaj kao da je uvrijedjen kad nema onog sto voli -- a sto voli pitaj boga.

Koliko tako mali psic zapravo kolicinski treba pojesti? Brine me kolicina, jer mislim da i ptice pojedu vise od njega.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

14 May 2012, 14:11

Joj, nema ti tu nekih pravila. Ovo što si navela mi se ne čini malo. Moja je jela dva puta po 3-4 žlice miksanog mesa i povrća dok je jela kuhano. :ne zna:
Za početak, budi mirna - od gladi neće crknut. :zubo:
Patuljci često brljave.

Inače, nemoj mu ostavljati zdjelicu na raspolaganju cijeli dan.
Daj mu obrok, ostavi zdjelicu 10 minuta i onda ju makni do idućeg obroka.
Ako im je hrana dostupna cijeli dan, čak i oni koji jedu sjajno, nakon nekog vremena počnu brljaviti.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

15 May 2012, 08:42

Tupelo » wrote: Za početak, budi mirna - od gladi neće crknut. :zubo:
Cini se da sam ovo trebala cuti. :) Znas kako je to -- plasim se da nesto ne radim dobro i da ce radi mog neznanja/necega -- desiti mu se nesto lose. Ipak sam ja ta koja ga je odvojila od mame i dovela pod svoj krov. Sad je red da se brinem o njemu.

Uglavnom, ako je tako da je normalno da jede kao pile onda dobro. Sto bi rekli Splicani: "To nije pas, to je maška." :D

Hvala Tupelo. :)
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 May 2012, 13:36

Aristocat » wrote:Tupelo ne znam da li jos dolazis na ovaj forum. Smucio mi se ali ovdje sam pocela o prehrani psa pa cu nastaviti.

Naime, ne znam da li ja to utvaram ili ne, ali cini mi se da malisan nece jesti ili ne jede dovoljno.

Ima 8 mjeseci, tezak je 3 i pol kile. Kuham mu kako si mi ostavila recepte. Pojede ujutro ali to je toliko malo da sam prenerazena. Mozda kao recimo tri velike jusne zlice mesa i smiksanog povrca i rize. Oko podne jede opet malo ali bira i pljuje sto mu se ne svidja. Navecer jede ali recimo cisto meso. Malo napravno... recimo trecina moje sake. iIli recimo trecina omanje snicle.Jogurt skoro i nece. Voli kuhano ali ono sto me brine je da jede onako bezvoljno i jako malo po mom misljenju.
Ja sam navikla na pse koji nestrpljivo naskakuju, luduju za hranom i koji jedu sve sto postoji. Ali ovaj kao da je uvrijedjen kad nema onog sto voli -- a sto voli pitaj boga.

Koliko tako mali psic zapravo kolicinski treba pojesti? Brine me kolicina, jer mislim da i ptice pojedu vise od njega.
Čuj, ako ti se psić hoće samoubit' izgladnjivanjem, onda mogu reći da si očajni vlasnik. Mislim, čak se ni psi koji su na lancu i koje tuku štapovima ne žele ubiti. :ne zna: Pa što radiš toj jadnoj životinji?

Zapravo, ne, ne želim znati. Psu koji želi umrijeti od gladi je toliko loše da to ja ne mogu podnijeti, bolje da ne znam. :crying:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

22 May 2012, 15:51

Tupelo » wrote:

Ukratko, ako pas ima više od dva proljevasta sraćkanja, svakako otiđite veterinaru. A ako u proljevu nađete sluz ili krv, otiđite odmah.
Imao je proljev jucer i jutros. Otisli smo kod veterinara. Izmjerio je temperaturu, bila je u redu. Ispipao ga je i poslusao srce. Sve ok, ali osjetio je da u crijevima ima plinova. Jucer smo se setali i sumnjam da je pio vodu iz lokve i pojeo nesto iz blata (jer je samo na sekundu kopao po blatu dok ga nisam podigla sa tla).

Uglavnom, postala sam pravi pasiji batler. Da je ovaj seronja kojim slucajem macka, ja bila bi kao one sa vitlerima koje vozaju macke u djecijim kolicima. :D

Za svaki slucaj dobio je tri inekcije nisam sigurna cega, mislim vitamina i konzervu medicinske hrane.
Nakon pregleda toliko se uspanicario da je legao na pod i nije htio mrdati. Covjek se zabrinuo i uzeo ga ponovo na stol. Ja sam pretrnula. Prebrojala sam u sebi sve bubnjeve Darkvuda i ideju da imam psa. Onda smo cekali u cekaoni da vidimo kako ce se ponasati. Pa je cvilio neko vrijeme dok nije odlucio da ponovo prohoda. Onda sam platila racun, pa sam se sjetila da sam nedavno isto platila racun za vitamine pa prije toga za kalcij a prije toga za cipele i kaputice. Pa sam onda opet prebrojala sve bubnjeve Darkvuda ponovo.
Onda je usao veliki crni pas na vrata od 60 kila, a ovaj je jurnuo na njega junacki naravno, kao Kraljevic Marko na neman. Nema sto. Jasno mi je da pojma nema ni o cemu a najmanje o sebi. Tri i po kile u jurisu na sezdeset pa to je divota. Sto bi Kant rekao "Kritika cistog uma" ja bi nadovezala "Zbogom pameti ja sam crnogorska guja"*. :cerek:

Uglavnom evo ga lezi i razmislja tko zna o cemu. Moguce kako da od mene napravi onu s kolicima za macke ili kako je jucerasnje blato bilo jako ukusno, toliko da se pros....o od srece. :cerek:

Eto. Toliko za sad od jednog pseceg batlera mekog srca i siroke ruke. :)

* O sivom sokolu i ljutoj guji odgovaram na upit jerbo mi zivotinjski svijet nesto danas nije najdraza stvar na svijetu.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

22 May 2012, 16:43

Eto. :zubo:
Zato ja volim velike pse. :o

A kad isto tako panicno (doduse sve rjedje, ipak se s vremenom i mi necemu naucimo) odjurim s mackom kod veterinara i platim skupo secernu vodicu :zubo: e da bih sebi umirila zifce, isto se poslije pitam jel nisam mogla bez ljubimaca bit smirena i vesela.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

25 May 2012, 09:03

ombia » wrote:Eto. :zubo:
Zato ja volim velike pse. :o

A kad isto tako panicno (doduse sve rjedje, ipak se s vremenom i mi necemu naucimo) odjurim s mackom kod veterinara i platim skupo secernu vodicu :zubo: e da bih sebi umirila zifce, isto se poslije pitam jel nisam mogla bez ljubimaca bit smirena i vesela.

Znam ombia u pravu si. Ali, jope znas, zavolis to malo cudo, i sto da ti kazem... sve znas. :)

Da imam puno puno novaca znam da bi imala otok sa zivotinjama kao Fantom. I opet bih ludila i opet bi ih nosala po doktorima. Voljenje, to ti je. :)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

06 Jun 2012, 16:00

Dijalog izmedju pseceg batlera i pseceg kraljevica Marka:


Batler : Dodji ljubavi, ajde dodji, idemo jesti.

Kraljevic Marko: Jok!

Batler: Ajde dodji, gle, gle sto sam ti skuhala, puretinu s rizom i povrcem. Ajde, uzmi samo malo.

Kraljevic Marko, okrenute glave i ne mrdajuci s mjesta: Ne, nee, ne....

Batler: Ma sto je sunce malo, hoces nesto drugo? Evo, evo, ima mljeveno sa tjesteninom. Vidi. Mmm, kako je ukusno.

Kraljevic Marko u medjuvremenu izvaljen na tepihu: Bljaaakkkk.... necuuu.

Batler: Oces keksic?

Kraljevic Marko zatvorenih ociju pospano: Mmjook, mrmlj, vuf vufff

Batler: Hoces granule od lososa?

Kraljevic Marko prezirivo okrecuci glavu na drugu stanu: Daj odi vise u sobu za poslugu, do - sa - dna si. :gaah:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Jun 2012, 08:55

Ovako nekako izgleda i komunikacija moje beštije i mene (čitaj- derišta i mene :o). :facepalm: :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

08 Jun 2012, 22:59

Morticia » wrote:Ovako nekako izgleda i komunikacija moje beštije i mene (čitaj- derišta i mene :o). :facepalm: :zubo:
U stalne junačke priče mojih roditelja idu i prepričavanja koliko su okapanja imali s bratom dok ga ne bi makar malo nahranili. :D
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

21 Apr 2017, 18:38

Falkon wrote:
25 Mar 2012, 13:00
Zadnji puta kupio TOTW, a sad kažu da više toga nema za kupiti :gaah:
Ovo je stari post, ali sam ga slučajno uočila pa da priupitam: jeste li još uvijek na TOTW-u? U međuvremenu se mnogo toga promijenilo pa se i razne vrste hrane mogu jeftinije naručiti onlajn.

I dobro došao natrag. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Apr 2017, 10:17

Povratak? Vidjela si ga onlajn pa brže-bolje cimnula da se javi? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 May 2017, 19:27

Stitch wrote:
23 Apr 2017, 10:17
Povratak? Vidjela si ga onlajn pa brže-bolje cimnula da se javi? ;)
Aha. Ali ništa od toga. :(
User avatar
Falkon
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2012, 15:11
Location: Grad na Dravi

18 Aug 2017, 10:43

MmeTipfeler wrote:
21 Apr 2017, 18:38
Ovo je stari post, ali sam ga slučajno uočila pa da priupitam: jeste li još uvijek na TOTW-u? U međuvremenu se mnogo toga promijenilo pa se i razne vrste hrane mogu jeftinije naručiti onlajn.

I dobro došao natrag. :)
Sad smo na Carnilove od ribe i puretine. :zubo:
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu !!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Aug 2017, 11:06

Okej, puretina mi ima smisla. Ali ostalo su perverzije. Vidim da pse hrane i lososom. Nabijem proizvođača koji misli da je to prirodna hrana. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

18 Aug 2017, 11:14

Losos je još super.

Neki dan sam čuo da postoji veganska hrana za pse i mačke... :rolleyes:

http://www.vegancats.com/

Nađite mi mačku koja je svojevoljno postala veganka...
User avatar
Falkon
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2012, 15:11
Location: Grad na Dravi

18 Aug 2017, 13:25

Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu !!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

19 Aug 2017, 01:42

Nukac wrote:
18 Aug 2017, 11:14
Nađite mi mačku koja je svojevoljno postala veganka...
Znam neke koje obožavaju variva. Jedna recimo ne propušta - poriluk. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Aug 2017, 15:53

Stitch wrote:
18 Aug 2017, 11:06
Okej, puretina mi ima smisla. Ali ostalo su perverzije. Vidim da pse hrane i lososom. Nabijem proizvođača koji misli da je to prirodna hrana. :raspa:
Ma da. A čime misliš da su se hranili labradori i njufandlenderi koji su ribarima pomagali izvlačiti mreže s ribom?

Pas je zapravo kao vrsta opstao hraneći se ostacima ljudske hrane. Priča o psima koji potječu direktno od vukova ne drži vodu. Neke će pasmine otići same u lov i uhvatiti nešto za jelo, između ostaloga i ribu, druge su se zalijenile pa se više oslanjaju na ljude, a ako su lutalice, na kontejnere.

Moje se beštije dave u papalinama.
Nukac wrote:
18 Aug 2017, 11:14
Losos je još super.

Neki dan sam čuo da postoji veganska hrana za pse i mačke... :rolleyes:

http://www.vegancats.com/

Nađite mi mačku koja je svojevoljno postala veganka...
To su bedastoće koje sve više uzimaju maha. I prije je bilo ljudi koji su pse tjerali da jedu hranu koju su oni smatrali "duhovno primjerenom", ali onda još nije bilo Prijatelja životinja. :D Mačke i psi mesožderi su. Točka. Jednostavno nemaju enzima da bi probavili pojedine namirnice. Dakako da će preživjeti i na kuhanim tikvicama ako nema ničega drugog, ali ne govorimo o preživljavanju, nego o normalnoj i zdravoj ishrani.

O mačjoj znam iz druge ruke, za pseću znam da podrazumijeva 80% mesa uz dodatak voća i povrća. To meso može biti i riba. Dapače.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Aug 2017, 15:59

Falkon wrote:
18 Aug 2017, 13:25
To je ova: https://www.carnilove.cz/en/products/do ... and-turkey

Meni ne izgleda loše.
Da ne provjeravam, koliko košta vreća od 12 kila? Naime, ne sviđa mi se ovaj žuti grašak u prilično velikom postotku. Maknuli su kukuruz i krumpir kao filere, a ubacuju grašak. Čak je TOTW to ubacio u svoj losos. :crying:

Naime, upravo sam na to mislila kad sam spomenula enzime: psi nemaju enzim za razgradnju ugljikohidrata. Postoji, doduše, nekakva teorija da im se metabolizam razvio do te mjere pa na nekoj drugoj razini prerađuju ugljikohidrate, no svakako u manjoj količini.

Međutim, ako se pas ne žali - a labrador se ne žali ni na što! - nećemo cjepidlačiti. :mig:
Post Reply