Maca s povrijeđenom nogicom

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

30 Dec 2011, 08:51

Ajme Mic ! :s :s :cerek:


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 Dec 2011, 09:24

Perzefona » wrote: Ja neću. Ja se i za Mica bojim. Ovako njemu govori moj mlađi, šesnaestogodišnjak: "Ja sam jedan glupi Mic. Sve imam, imam lepu belu capu, kakav lepi brk imam, vidi mi obrvicu, imam i uheko, sve imam, samo pameti nemam. I ne treba mi, ja sam lepi, mogu bit glup. I mekani sam i topli. Lepa moja bela capa, mekana capa, smiri rep, smiri taj rep, opet hoćeš pobjeći. Vibriraj, vibriraj malo. Reci mi da me voliš." :facepalm:

Jasno da Mic hoće pobjeći, ovaj ga guši svojom ljubavlju.
Isuse. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moja sveki je u jednom trenutku imala 18 komada u kući. :o
Nakon toga je sterilizirala sve tri mačketine. :xzubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

30 Dec 2011, 10:00

Silajn & Unda :s :rofl:

Perzefonin ukras za bor :rofl: :s
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Dec 2011, 12:55

..a unda » wrote:..pred tjedam dana nasli smo u kuci jednog jako bolesnog macka. ocito je ne tako davno bio prelijep. davali smo mu antibiotike par dana, grijali ga, hranili, bili u veterinara i umro je u subotu.
u ponedjeljak se isli malo prosetat sa pasicom i nasli ovu sa slomljenom ili kakvom vec sapom.
strani macki nam se motaju po kuci, a par nasih boravi tko zna gdje, dodju dva puta dnevno na tov & zderanje.
veceras nam se vratio jedan sa slomljenim repom..ili barem jako natucenim. :rolleyes:

..mislim da cu ispalit posve. jel neko prodaje mozda nargile? :xzubo:
Vi pricate o istim micama? Silajn i unda zive skupa? :misli:
Kako god bilo, lijepo je to sto radite. :)

Da zivim u kuci, pustala bi ih van. Jebiga, rizik je, al bih.

Volontiram da. I kad kazem da imam mice onda ljudi sa strahom?! pitaju, a koliko ih imas? Meni bliski ljudi znaju da se kojim slucajem preselim u kucu da bih uzela jos mica i psa.

Perzefona druge godine drveni ili metalni(plasticni nakit i sve pet. :cerek:
Anegdota: Mono ima nadimak Bilbo zato jer je sam prešao 5 nepoznatih kilometara nakon što smo ga nesretnim slučajem izgubili ispred veterinarske stanice. Dva olujna dana su mu trebala da se vrati, sa žuljavim šapama, tražili smo ga stalno, ni traga ni glasa. Kak se vratio, kako nas je našao, nije baš jasno, jer do tog dana nije bio ni van vrta. Mislili smo da haluciniramo kad smo ga vidjeli u kući
:cerek:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Dec 2011, 13:07

sabaa » wrote: U gradu, u stanovima je to stvarno jedino sigurno za njih, ali ja svojima želim jedan veliki vrt.
U biti od kako imam mačke, sve više maštam o kući i vrtu.
I ja. :crying:

S tim da moji bi van. Itekako. Ljeti su bili citav dan i noc na terasi (ima mrezu). Dok nije bilo mreze, verali bi se na obliznje drvo, al sici nisu znali, pa placaj vatrogasce.

I na neke moje omiljene pjesme, ulovim kog stignem i plesem s njima u narucju. Znaci tih par pjesama kad cuju zavuku se pod krevet, sigurno je sigurno. :rofl:
Mačke su, ne znam zašto, uvjerene da je to njihova trava
Zato sto je izgledom gotovo identicna pravoj macjoj travi. Za okus ne znam. :zubo:
ma di si nasla tu macju travu? jel to ona macja metvica?
Jok. Razlicite su to stvari, a macju travu kupim u pet shopu, izgleda kao navlazena zemlja i kad zaljevas nikne za par dana.

Perzefona :cerek: , drzim fige macicu da skine dekuraciju sa zida. :zubo:
Pravog bora se bojao
Mislim da cu moje poslati na instrukcije tvome!
Ja sam jedan glupi Mic. Sve imam, imam lepu belu capu, kakav lepi brk imam, vidi mi obrvicu, imam i uheko, sve imam, samo pameti nemam. I ne treba mi, ja sam lepi, mogu bit glup. I mekani sam i topli. Lepa moja bela capa, mekana capa, smiri rep, smiri taj rep, opet hoćeš pobjeći. Vibriraj, vibriraj malo. Reci mi da me voliš.
:cerek: :cerek: svidja mi se tvoj junior
Svejedno, doći će vam dvije nove, :gleda u kuglu: oko Nove.
:rofl:
Što htjedoh reći: ako naiđete na situaciju zlostavljanja životinje, prijavite. To su djela za koja se progoni po službenoj dužnosti. Jednom kad je prijavljeno, mašinerija je pokrenuta i nema više povratka. Institucije će morati odraditi svoj posao.
Ako idiot i prođe s uvjetnom osudom, imat će "mrlju" u kaznenoj evidenciji.
Pa da ga vidim kad bude tražio vizu ili se poželi zaposliti u državnoj službi. Bar će ga netko pitati što mu je to i bit će mu neugodno dok bude morao objašnjavati.
Ozbiljno tako funkcionira zakon? Iskreno sam impresionirana.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 Dec 2011, 13:26

ombia » wrote:
Super da to u hrvatskoj postoji. Kad smo uz dokaze (video snimku) prijavili susjeda koji je na smrt prebio micu moje prijateljice, policija je rekla da slovo zakona kaze da je to: stvar. I da prijavimo ostetu stvari. Ali posto je procjenjena vrijednost stvari mala, nece platiti nikakvu kaznu.

Na to sam, sa osmjehom broj 17 pogledala policijskog cucka do njega i rekla ako mu sad dam metak u celo, i ja cu prosi lisho? :cerek:
Pa gdje ti to živiš?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Dec 2011, 13:39

ombia » wrote:
Ozbiljno tako funkcionira zakon? Iskreno sam impresionirana.
Da. Samo što će rijetko tko prijaviti. Obično nikoga nije briga.

Kazneni zakon
Mučenje životinje
Članak 260.

(1) Tko životinju teško zlostavlja ili izlaže nepotrebnim mukama ili joj nanosi nepotrebne boli ili je radi svog iživljavanja izlaže patnjama,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

(2) Tko kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini radi dobivanja oklade ili drugog pribavljanja imovinske koristi,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(3) Tko iz nehaja uskratom hrane ili vode ili na drugi način izloži životinju za vrijeme njezinog prijevoza tegobnom stanju kroz dulje vrijeme,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri mjeseca.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Dec 2011, 13:40

vrrrlet » wrote:
Pa gdje ti to živiš?
Ja sam se isto zapitala. Mislila sam da živi u nekoj zemlji uređenijoj od ove naše, ali nakon ovoga više ne znam što mislim.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

30 Dec 2011, 13:59

Ja sam prijavila trovanje:
a) na policiji su nas samo pitali jesmo li u sukobu s nekim susjedom; nevoljko su napravili zapisnik, nakon inzistiranja
b) u veterinarskom zavodu su mi rekli da mogu poslati mačku poštom u Zagreb da se za 1000 ili 1200 Kn utvrdi koji je otrov u pitanju (iako oni znaju :rolleyes: da je pužomor), ali da oni ne shvaćaju što s tim mislim postić ako ne znam tko je počinitelj
c) lokalni veterinar je rekao da neće napisati da je uzrok smrti trovanje jer on to - nije siguran > vidi b
d) udruga za zaštitu životinja i gradski veterinar su nam rekli, ukratko: jebiga, to se stalno događa, ljudi su takvi, ne možete tu ništa
e) općinske vlasti su, nakon što su upozorene da ne smiju bez upozorenja bacati otrov oko kontojnera pred početak jebene turističke sezone, udrile u kuknjavu da mačke šire zarazu i bolesti;

Stvarno ne znam tko konkretno truje mačke, kandidata je mnogo. Neki se s tim i hvale, ali ni to mi nije dokaz.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Dec 2011, 14:05

Silajn » wrote:Ja sam prijavila trovanje:
a) na policiji su nas samo pitali jesmo li u sukobu s nekim susjedom; nevoljko su napravili zapisnik, nakon inzistiranja
b) u veterinarskom zavodu su mi rekli da mogu poslati mačku poštom u Zagreb da se za 1000 ili 1200 Kn utvrdi koji je otrov u pitanju (iako oni znaju :rolleyes: da je pužomor), ali da oni ne shvaćaju što s tim mislim postić ako ne znam tko je počinitelj
c) lokalni veterinar je rekao da neće napisati da je uzrok smrti trovanje jer on to - nije siguran > vidi b
d) udruga za zaštitu životinja i gradski veterinar su nam rekli, ukratko: jebiga, to se stalno događa, ljudi su takvi, ne možete tu ništa
e) općinske vlasti su, nakon što su upozorene da ne smiju bez upozorenja bacati otrov oko kontojnera pred početak jebene turističke sezone, udrile u kuknjavu da mačke šire zarazu i bolesti;

Stvarno ne znam tko konkretno truje mačke, kandidata je mnogo. Neki se s tim i hvale, ali ni to mi nije dokaz.
Može se voditi kazneni postupak i protiv nepoznate osobe, ali ne znam kako točno to fukncionira.
U svakom slučaju je poželjno znati počinitelja.

Čekaj, općinske vlasti bacaju otrov oko kontejnera?
Kako oni to smiju?
Ne mogu se dosjetiti bilo kakvog pravilnika koji bi im to omogućavao.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Dec 2011, 14:08

vrrrlet » wrote:
Pa gdje ti to živiš?
Tamo gdje je ozljedjivanje pa i ubijanje zivotinje - osteta stvari. I definitivno ne ide u neke osobne dosjee. To se valjda zove napredak. :facepalm:
Svidja mi se ovaj zakon koji si stavila.

U zakonu pod kojim zivim eventualno a i to jedva dobije se neka novcana kazna. Zatvor buhahaha
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 Dec 2011, 14:15

ombia » wrote:
Tamo gdje je ozljedjivanje pa i ubijanje zivotinje - osteta stvari. I definitivno ne ide u neke osobne dosjee. To se valjda zove napredak. :facepalm:
Svidja mi se ovaj zakon koji si stavila.

U zakonu pod kojim zivim eventualno a i to jedva dobije se neka novcana kazna. Zatvor buhahaha
Zato te i pitam koja je to zemlja, zanima me. Kao i Tea, i ja sam mislio da si u nekoj naprednoj zemlji, ali ovi zakoni mi zvuče dost' albanski.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

30 Dec 2011, 14:35

Nitko ne smije bacati otrov oko kontejnera. Neuka/zla ekipa smatra da je to dužnost, u cilju zaštite stanovnika. Najozbiljnije. Upozoreni na zakon, gledali su me kao poremećenu. Meni, srećom, kontejneri nisu blizu, ali jednako zla/neuka ekipica baca vrećice smeća svuda, i turisti. Pa onda skupljam vrećice s ribljim glavama, mesom i tko zna čim, da se netko ne otruje.
To kad sam prijavila policiji, bila sam prilično sigurna da je otrov bio drito pred vratima dvorišta. U toj travi su se isto jutro igrala mala djeca, dovoljno mala da ih kap, dvije pužomora pokose. Bilo me frka da se i oni ne otruju.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Dec 2011, 15:02

Kakve zastite stanovnika? Stite stanovnike od macaka? :misli:
Sta sve ljudi nece izmisliti.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

30 Dec 2011, 17:39

Slatke su vam mace :) :cerek:

Dve medene s youtubea: http://www.youtube.com/watch?v=Vw4KVoEVcr0 :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Dec 2011, 18:51

Silajn » wrote:Nitko ne smije bacati otrov oko kontejnera. Neuka/zla ekipa smatra da je to dužnost, u cilju zaštite stanovnika. Najozbiljnije. Upozoreni na zakon, gledali su me kao poremećenu. Meni, srećom, kontejneri nisu blizu, ali jednako zla/neuka ekipica baca vrećice smeća svuda, i turisti. Pa onda skupljam vrećice s ribljim glavama, mesom i tko zna čim, da se netko ne otruje.
To kad sam prijavila policiji, bila sam prilično sigurna da je otrov bio drito pred vratima dvorišta. U toj travi su se isto jutro igrala mala djeca, dovoljno mala da ih kap, dvije pužomora pokose. Bilo me frka da se i oni ne otruju.
Sipaju otrov oko kontejnera da zaštite ljude od mačaka?
Uopće ne znam što da kažem na ovo, još uvijek razmišljam kako je to moguće.
Što je njima u glavi? Nekako dođu do zaključka da će ulične mačke napadati ljude ili što?
Onda odu u trgovinu i ciljano kupe neki otrov da ga mogu razbacati oko kontejnera?!?
To su vidjeli da se radi tako sa žoharima pa su im mačke tu negdje, valjda.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

30 Dec 2011, 19:13

Mačke, osim što grizu i grebu djecu (a i ljude) :horor:, prenose i strašne bolesti :horor: :horor: Naime, SVATKO je ovdje bar jednom dobio gljivice od mačaka. Koje ne diraju.
Zatvorit kontejner ili kantu je jebena znanost, također. Ni ja ne volim kad mačke lutalice razvlače smeće, ali razvlače ga samo zato jer su ljudi zmazana stoka.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Dec 2011, 19:19

Silajn » wrote:Mačke, osim što grizu i grebu djecu (a i ljude) :horor:, prenose i strašne bolesti :horor: :horor: Naime, SVATKO je ovdje bar jednom dobio gljivice od mačaka. Koje ne diraju.
Zatvorit kontejner ili kantu je jebena znanost, također. Ja također ne volim kad mačke lutalice razvlače smeće, ali razlače ga samo zato jer su ljudi zmazana stoka.
E, pa dobro. Vidiš da ionako svi kukaju da je na forumu dosadno pa ćemo svi doći tamo poubijati marvu, njihovim otrovom. Poslije ćemo vidjeti što ćemo. :xzubo:
Dosadno neće biti. :E
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

30 Dec 2011, 19:20

Ja sam mislila krenut s nekom edukacijom :o
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Dec 2011, 19:34

Silajn » wrote:Ja sam mislila krenut s nekom edukacijom :o
A, gle, ako bi se 3% idiota nešto promijenilo u glavi, i to je već nešto.
Uopće i dalje ne mogu shvatiti da ljude treba informirati i educirati o tome da ne treba trovati mačke.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

30 Dec 2011, 19:36

Tea Tree » wrote: A, gle, ako bi se 3% idiota nešto promijenilo u glavi, i to je već nešto.
Uopće i dalje ne mogu shvatiti da ljude treba informirati i educirati o tome da ne treba trovati mačke.
Educirala bih ja takve. With their own medicine. :kava:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Dec 2011, 19:46

ex_anais » wrote:
Educirala bih ja takve. With their own medicine. :kava:
Tea Tree wrote: E, pa dobro. Vidiš da ionako svi kukaju da je na forumu dosadno pa ćemo svi doći tamo poubijati marvu, njihovim otrovom. Poslije ćemo vidjeti što ćemo. :xzubo:
Dosadno neće biti. :E
:five:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

05 Jan 2012, 00:08

Miculja putuje u Zagreb, možda na spašavanje nogice :lux: Pregled, a vjerojatno i operacija, su u idući ponedjeljak. Ako slučajno netko od vas do subote ide iz Splita u Zahreb, molim da se javite da razmotrim mogućnosti prijevoza. Hvala!
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

05 Jan 2012, 01:13

Ajde onda držimo fige da joj uspiju sačuvati nogu :xlux:




(kad malo razmislim :unda:, čini mi se da ako vam se javi troje ljudi za prijevoz da će svo troje dobiti po jednog svog mačića "za u Zagreb" nakon čega tebe više neće nitko ni čuti ni vidjeti, a klinika na toj zg adresi - ne postoji :D

Ne bi me čudilo da je *Mastermind :unda:* smislio ovaj pakleni plan da se udome tri savršeno zdrava mačića :s )
:xd:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Jan 2012, 19:56

m.za » wrote:Ajde onda držimo fige da joj uspiju sačuvati nogu :xlux:




(kad malo razmislim :unda:, čini mi se da ako vam se javi troje ljudi za prijevoz da će svo troje dobiti po jednog svog mačića "za u Zagreb" nakon čega tebe više neće nitko ni čuti ni vidjeti, a klinika na toj zg adresi - ne postoji :D

Ne bi me čudilo da je *Mastermind :unda:* smislio ovaj pakleni plan da se udome tri savršeno zdrava mačića :s )
:xd:
..djelomicno istinito. naime, postoji i zastita ako neko odustane od takvog udomljavanja, dan poslije odustanka ulazi u vortex hiperkocku gdje ce ostat dozivotno, ali ce se nekoliko puta godisnje (sto znace godine u hiperkocki ? ) susresti sam sa sobom ili sa vise sebe.. :unda:

:zubo:
Post Reply