Maca s povrijeđenom nogicom

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

27 Dec 2011, 10:57

Molim savjet :moli: Naime, jučer smo u šumi našli mačkicu od par mjeseci, trikolorku, sa svinutom prednjom nogicom koja je očito bila slomljena pa krivo zarasla i sad joj prijeti amputacija.
Veterinar veli da nije sto posto siguran da nema osjeta u šapici, ali šanse su male. Za par dana bismo trebali vidjeti što ćemo. E sad, kad smo je našli, noga joj je bila sapeta s nekakvim debelim selotejpom, to smo skinuli. Ona se ponaša kao da je već navikla da vuče tu šapu pa pretpostavljam da je ozljeda stara (msilim, stara, maca ima možda 4 mjeseca). Vet nam je rekao da joj nogicu zamotamo, ali koliko sam ja skužila, samo zato da je ne grebe dok se kreće. Zna li netko kak da to napravim? Da imobiliziram? Ima li to smisla ili ću joj onemogućit da se možda oporavi. Kaj da radim?
Maca je inače dobre volje, pitoma, silno mazna, očito je bila kod nekog tko ju je valjda jučer takvu šepavu izbacio u šumu. Jebemlimumater.


User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

27 Dec 2011, 11:09

Silajn » wrote:... Vet nam je rekao da joj nogicu zamotamo, ali koliko sam ja skužila, samo zato da je ne grebe dok se kreće. Zna li netko kak da to napravim? Da imobiliziram? Ima li to smisla ili ću joj onemogućit da se možda oporavi. Kaj da radim?
ne znam :(
mogu samo podijeliti iskustvo; našoj sam maci slomila nogu prvih dana života s nama
stalno se mota(la) pod nogama i da je ne nagazim ja sam odskočila, s cjepanicama u rukama, pa je cjepanica pala drito joj na nogu
veterinarka nam je rekla da nikakvo zamatanje, longeta ne dolazi u obzir jer će ona ionako sve strgati :ne zna:
noga joj je, srećom, dobro zarasla
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

27 Dec 2011, 11:38

Ako joj noga nije slomljena, nema potrebe za imobilizacijom.

Što se zamatanja tiče, pretpostavljam da ti je to savjetovao da je spriječiš da povlačenjem grebe i iritira šapu. Postoje posebne, mislim silikonske, "čarapice za to.
Mogu se raspitati o čemu se točno radi.


Š tiče zamatanja, ima li ona kakvu ozljedu (otvorena, mokra, krasta)?
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

27 Dec 2011, 11:52

Ne, nema otvorene ozljede. Tko zna koliko je dugo šapa bila zamotana s tim selotejpom, ali pretpostavljam dosta jer ona nogu vuče već očito naviknuta na takvo stanje, skače, trči. To grozno izgleda, ali nemam dojam da je boli, pomaša se kao normalan mačić.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

27 Dec 2011, 12:32

Da bi zaštitila šapu od trenja, dovoljno je staviti joj preko šape odrezani prst neke pamučne rukavice i učvrstiti ga flasterom ili onom mrežicom (uzmi najmanju moguću)
Ako ćeš učvršćivati flasterom (a on bolje drži, samo je gnjusan za skidanje), obrij joj dio nogice na koji ćeš keljiti flaster da je ne čupaš da joj budeš mijenjala povoj.
Ako na šapi ima krastu ili joj se ona počne stvarari, povoj joj zaštiti od vlage kad je puštaš van. Za to uzmi prst od kirurške rukavice ili običnu vrećicu (rukavica je bolja jer ne šuška pa ne plaši macu)


Zbog čega vet savjetuje amputaciju? Može li se najprije pokušati operativno barem poluosposobiti nogica?
Čak i ako dođe do amputacije, ne brini. Životinje se veoma brzo prilagode novonastaloj situaciji i kompenziraju taj gubitak :s . Nisu plačipičke sklone samosažaljenju, poput nas :o .
Tupelo » wrote:Š tiče
:facepalm: :rofl:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

27 Dec 2011, 14:46

Trikolorka. :cerek: Sapica. :crying:

Zasto vet savjetuje amputaciju? Nasa sapica je bila u longeti, to je bio pakao i za nju i za nas. Inace ako se bas mora amputiratim (?!) navikne se maca i na to i nista joj ne fali, mi cinimo pogresno sto ju promatramo kao invalida. Mace su ponosne, one nikad sebe ne promatraju kao manjkave.
Nemam savjeta nazalost.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

27 Dec 2011, 15:02

Tupelo » wrote:obrij joj dio nogice na koji ćeš keljiti flaster da je ne čupaš da joj budeš mijenjala povoj.
:facepalm: :mama:


Odustajem :o :crying:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

27 Dec 2011, 16:29

Tupelo, ak te tješi, ja već dvije minute gledam u boldano i ne kužim u čemu je problem, a nisam ni trudnica ni dojilja :zubo:
Pikali su je po tabanu i gotovo su sigurni da nema osjeta, ali su nas ipak poslali doma da joj damo još par dana šanse. Noga je očito krivo sraštena, a ono što mi daje malo nade je da se gricka i čisti taj taban koji je navodno nefunkcionalan. I topla joj je šapa.
Nismo u Zagrebu, što dosta komplicira situaciju.
Inače, iznimno lijepa maca i iznimno druželjubiva. Možda je zbrisala nekom, iako nije vjerojatno.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

27 Dec 2011, 19:31

Obavijestila sam lokalnog veta da smo je našli, zbog majušne mogućnosti da je netko traži, a zvala sam i veta u Zagreb da pitam za savjet. Ipak će dobiti udlagu, a preko maila možda i drugo mišljenje. Drž'te fige :o
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

27 Dec 2011, 21:54

Image
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Dec 2011, 18:41

Što je s macom na kraju?
Potpisi su za budale.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

28 Dec 2011, 18:52

Pa nije kraj :xne zna: Tek čekam drugo mišljenje, postoji mogućnost i da miculja uz pomoć kolegice forumašice ide u Zagreb. Hvala što pitaš :top: Bit će okej maca, bilo kako bilo.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 Dec 2011, 08:07

Znam da sam off, al' mene zanima jedna stvar- jel' postoji neki zakon koji monstrume koji su u stanju povrijeđenu životinju hitit na ulicu trpa u zatvor?

Držim fige za macu.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Dec 2011, 09:26

Silajn » wrote:Pa nije kraj :xne zna: Tek čekam drugo mišljenje, postoji mogućnost i da miculja uz pomoć kolegice forumašice ide u Zagreb. Hvala što pitaš :top: Bit će okej maca, bilo kako bilo.
Mica putuje veterinaru ili dobiva novi dom?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 09:42

Morticia » wrote:Znam da sam off, al' mene zanima jedna stvar- jel' postoji neki zakon koji monstrume koji su u stanju povrijeđenu životinju hitit na ulicu trpa u zatvor?
Pa postoji, ali je kao i mnogi drugi zakoni praktično neprovediv. Za početak, ništa bez svjedoka nasilja nad životinjom.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 09:48

ElliQuinn » wrote: Mica putuje veterinaru ili dobiva novi dom?
Čekam odgovor veterinara iz Zagreba. Poslala sam im fotke i filmić. Tek 4. siječnja je ima smisla dovesti u Zagreb jer će tek tada biti moguća operacija ili za osposobljavanje ili za amputaciju nogice. E sad, sve o tome ovisi, i di će Medena bit i koliko. Što se mene i ostatka čopora tiče, ona je svoj dom našla, ali ovisi još sve i o terapiji i o uvjetima. Želim reć, jebe se mačiću što je ja hranim i mazim ako joj ne mogu ovdje pružit adekvatnu veterinarsku skrb.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

29 Dec 2011, 10:52

Morticia » wrote:Znam da sam off, al' mene zanima jedna stvar- jel' postoji neki zakon koji monstrume koji su u stanju povrijeđenu životinju hitit na ulicu trpa u zatvor?

Držim fige za macu.
Zakon postoji. Loš je, fale mehanizmi za provođenje, sankcije su za kurac, a za kurac je i interes državnih tijela koja bi njegovo provođenje trebala vršiti ili nadzirati.
Također, nakon svega što sam vidjela, ne vjerujem da bi situacija bila išta bolja kad bi i postojao dobar zakon i dobra provedba + drakonske kazne za to.
Ljudi su, većinom, zla i okrutna govna.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Dec 2011, 11:47

Tupelo » wrote: Ljudi su, većinom, zla i okrutna govna.
Nakon nešto malo čitanja Plave šape i bivanja vlasnikom ljubimca, to mi se čini neizbježnim zaključkom. Moram reći da ne volim kad je Lastan u pravu.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Dec 2011, 14:06

Silajn » wrote:
Pa postoji, ali je kao i mnogi drugi zakoni praktično neprovediv. Za početak, ništa bez svjedoka nasilja nad životinjom.
Super da to u hrvatskoj postoji. Kad smo uz dokaze (video snimku) prijavili susjeda koji je na smrt prebio micu moje prijateljice, policija je rekla da slovo zakona kaze da je to: stvar. I da prijavimo ostetu stvari. Ali posto je procjenjena vrijednost stvari mala, nece platiti nikakvu kaznu.

Na to sam, sa osmjehom broj 17 pogledala policijskog cucka do njega i rekla ako mu sad dam metak u celo, i ja cu prosi lisho? :cerek:
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

29 Dec 2011, 17:24

ElliQuinn » wrote: Nakon nešto malo čitanja Plave šape i bivanja vlasnikom ljubimca, to mi se čini neizbježnim zaključkom.
Plava šapa je jedno od najtužnijih štiva koje čovjek može naći na internetsima. Moderirala sam je nekih pola godine i nisam više mogla. Doslovce sam svako jutro odlazila na posao u suzama. Bez zajebancije.

Godine volonterstva po zagrebačkim udrugama od mene su učinile popriličnog mizantropa. Maknula sam se iz toga kad sam skužila da u svakom čovjeku na cesti tražim potencijal za zgurati petardu psu u usta i, unatoč nezanemarivom pomanjkanju tjelesne mase, priželjkujem da na jednog zbilja i naletim. Apsolutno sam sigurna da bih dobila barem 10 godina robije.
Stvari koje po azilima vidiš ne mogu se opisati riječima, a ono što je čovjek u stanju učiniti životinji nadilazi najbujniju maštu supertrešproduktivnog scenarista hororaca.
I potpuno mi je jasno zašto su sve one babe po azilima lude k'o kupus. Ošteti te to.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 22:17

Image

Pozdrav, to sam ja! Sad ću vas malo spamat svojim pokušajem priključenja na cicu...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 22:20

Silajn » wrote:Image

Pozdrav, to sam ja! Sad ću vas malo spamat svojim pokušajem priključenja na cicu...
Isuse. :cerek: :cerek: :cerek:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 22:20

Inače mi je fora kako su vam mačke druželjubive. :xlux:
Obično uvijek čujem za primjere da se jedna nafrnji kad druga stigne. :xd:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Dec 2011, 22:24

ex_anais » wrote:Inače mi je fora kako su vam mačke druželjubive. :xlux:
Obično uvijek čujem za primjere da se jedna nafrnji kad druga stigne. :xd:
Mislim da su njihove mačke svjesne u kakvoj okolini žive, pa se vesele svakom spašenom članu svoje vrste.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 22:25

ElliQuinn » wrote: Mislim da su njihove mačke svjesne u kakvoj okolini žive, pa se vesele svakom spašenom članu svoje vrste.
:(

Jadne mace.
Post Reply