Maca s povrijeđenom nogicom

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 22:25

Tu uspostavljam diplomatske odnose sa Žilešom...

Image

Na pragu posvojenja...

Image

Najljepšija sam. Najljepšija!

Image

Guštam ko prasica do daljnjeg...

Image

Inače, mene danas mlatnula tom povrijeđenom šapom kad sam joj išla oduzet hranu koja je bila namijenjena pasetini.


User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Dec 2011, 22:27

Tupelo » wrote:
Plava šapa je jedno od najtužnijih štiva koje čovjek može naći na internetsima. Moderirala sam je nekih pola godine i nisam više mogla. Doslovce sam svako jutro odlazila na posao u suzama. Bez zajebancije.

Godine volonterstva po zagrebačkim udrugama od mene su učinile popriličnog mizantropa. Maknula sam se iz toga kad sam skužila da u svakom čovjeku na cesti tražim potencijal za zgurati petardu psu u usta i, unatoč nezanemarivom pomanjkanju tjelesne mase, priželjkujem da na jednog zbilja i naletim. Apsolutno sam sigurna da bih dobila barem 10 godina robije.
Stvari koje po azilima vidiš ne mogu se opisati riječima, a ono što je čovjek u stanju učiniti životinji nadilazi najbujniju maštu supertrešproduktivnog scenarista hororaca.
I potpuno mi je jasno zašto su sve one babe po azilima lude k'o kupus. Ošteti te to.
Svojevremeno sam se malo naljutila na ovog svog jer nije htio da se aktiviramo kao volonteri. Vidim da je bio u pravu.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 22:33

ex_anais » wrote:Inače mi je fora kako su vam mačke druželjubive. :xlux:
Obično uvijek čujem za primjere da se jedna nafrnji kad druga stigne. :xd:
Mislim da ih previše hranimo :o

Stvarno, bez patetike, ne kužim ja njih. Znam kako bi to trebalo ić i gledam nešto sasvim različito. Tu i tam steraju nekog, ali ne mogu skužit po kojoj logici. Sad je već skoro mjesec dana kod nas veliki bijeli mačak koji očito ima svoje ljude i pojede nešto sitno suhog (ne hrani se samo kod nas, to hoću reć), ali svi su si s njim dobri, spava na kauču, tu i tamo mu se netko primazi. Kad smo za stolom, legne na noge i prede. Dolazi nam i jedan golemi crni kastrat koji rijetko spava u kući, ali boravi ispod balkona u izoliranoj kućici koju smo namijenili lutalicama i koja ima tak malu rupu da mislim da ćemo ga kad tad morat izrezat iz nje :zubo: Stvarno nemam pojma kak uopće uđe.
Ostali su se skupili kroz par godina, obično dođu izbezumljeni, pol dana pušu i na nas i na druge članove čopora, a onda se u roku keks smire, nađu si mjesto i ostanu :ne zna: Čak se ni Siri (pasetina) ne boje.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Dec 2011, 22:36

..nije sirius pasetina. :durica:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 22:39

Silajn » wrote:
Mislim da ih previše hranimo :o
:rofl:
Stvarno, bez patetike, ne kužim ja njih. Znam kako bi to trebalo ić i gledam nešto sasvim različito. Tu i tam steraju nekog, ali ne mogu skužit po kojoj logici. Sad je već skoro mjesec dana kod nas veliki bijeli mačak koji očito ima svoje ljude i pojede nešto sitno suhog (ne hrani se samo kod nas, to hoću reć), ali svi su si s njim dobri, spava na kauču, tu i tamo mu se netko primazi. Kad smo za stolom, legne na noge i prede. Dolazi nam i jedan golemi crni kastrat koji rijetko spava u kući, ali boravi ispod balkona u izoliranoj kućici koju smo namijenili lutalicama i koja ima tak malu rupu da mislim da ćemo ga kad tad morat izrezat iz nje :zubo: Stvarno nemam pojma kak uopće uđe.
Ostali su se skupili kroz par godina, obično dođu izbezumljeni, pol dana pušu i na nas i na druge članove čopora, a onda se u roku keks smire, nađu si mjesto i ostanu :ne zna: Čak se ni Siri (pasetina) ne boje.
A koliko ih je? Ima ih 15ak? :o
Poše, vama nikad nije dosadno. Kad sam bila kod frendice koja ima 4 mačke to je bio živi cirkus. Nisam se mogla napiti vode da me ne poprate. :rofl: Mogla sam ih cijeli dan samo gledati kako izvode pizdarije, ne bi mi dosadilo. Jedan je stalno ulazio u moj kofer, dobro ga nisam ponijela. :xzubo: I na vrh tuš kabine, i u wc. :facepalm:

Ovo s kućicom. :rofl: :rofl:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 22:42

ElliQuinn » wrote:
Svojevremeno sam se malo naljutila na ovog svog jer nije htio da se aktiviramo kao volonteri. Vidim da je bio u pravu.
Ja sam razmišljala da nas jednostavno registriram kao azil :zubo: Situacija je sljedeća: miconje dođu, obično trebaju veta, to odradimo, onda smo ih pokušavali udomit (buahahhhaa je najčešći odgovor), onda smo odustali i svakih pol godine nas je sve više. Ovaj zadnji podmladak je naš propust - mislili smo da Mica Doktorica ne može zatrudnit jer je ostala na nivou petomjesečnog mačića i uopće nismo skužili ni da se tjera ni da je trudnjača - ali dvije su već došle s trbuhom do zuba i kaj? Nitko ih neće.
Sad ih cijepimo, streriliziramo, ali niš nam ne garantira da se opet neće pojavit koja. I kak ih odjebat? Imamo cat friendly okolinu, imaju vrata, malo izvide i skuže: gle! tu bi mogli živjet :rolleyes: :D
Last edited by Silajn on 29 Dec 2011, 22:43, edited 1 time in total.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Dec 2011, 22:43

..pred tjedam dana nasli smo u kuci jednog jako bolesnog macka. ocito je ne tako davno bio prelijep. davali smo mu antibiotike par dana, grijali ga, hranili, bili u veterinara i umro je u subotu.
u ponedjeljak se isli malo prosetat sa pasicom i nasli ovu sa slomljenom ili kakvom vec sapom.
strani macki nam se motaju po kuci, a par nasih boravi tko zna gdje, dodju dva puta dnevno na tov & zderanje.
veceras nam se vratio jedan sa slomljenim repom..ili barem jako natucenim. :rolleyes:

..mislim da cu ispalit posve. jel neko prodaje mozda nargile? :xzubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 22:45

Poše, kako je to sve divno. Još pričajte! :xlux:
Sve imaju imena? :cerek:

edit: ovo s ozlijeđenima nije. :(
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Dec 2011, 22:48

ex_anais » wrote:Poše, kako je to sve divno. Još pričajte! :xlux:
Sve imaju imena? :cerek:
..najmanje jedno ime. ko rimljani su. imaju radno ime, plemensko, coporsko, nadimak, rodovsko, glumacko.. :xzubo:

da divno. bilo bi divno da znamo da cemo ih sutra sve zateci na broju..
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 22:49

ex_anais » wrote:Poše, kako je to sve divno. Još pričajte! :xlux:
Sve imaju imena? :cerek:
Naravno da imaju imena: Mono, Blanka, Curica, Dva, Tri, Bundo; Ajkule: Mama Ajkula, Škripa, Janko, Debela, Bully; Krokodili: Mica Doktorica (majka), Žileša i Crnogaća; Medena.
Gosti: Veliki Bijeli, Kastrat.
:zubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 22:51

Silajn » wrote:
Naravno da imaju imena: Mono, Blanka, Curica, Dva, Tri, Bundo; Ajkule: Mama Ajkula, Škripa, Janko, Debela, Bully; Krokodili: Mica Doktorica (majka), Žileša i Crnogaća; Medena.
Gosti: Veliki Bijeli, Kastrat.
:zubo:
Jao. :cerek:
17? :eek: :s

Imena su predobra. :rofl:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

29 Dec 2011, 22:51

Gledam ih na slikama. Prelijepe su. Ma, nije to sto su prelijepe samo, nego sto su to divna, divna bica. :)
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 22:51

ex_anais » wrote:
edit: ovo s ozlijeđenima nije. :(
Nije ni s potrovanima: Maca Žvek, Sitni, Mjenjolik, Belka, Keko :( i još masa bezimenih, kad smo tek došli tu, samo smo zakapali mačke.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 22:53

Silajn » wrote:
Nije ni s potrovanima: Maca Žvek, Sitni, Mjenjolik, Belka, Keko :( i još masa bezimenih, kad smo tek došli tu, samo smo zakapali mačke.
:crying:

Znam, znam. Ja sam imala bijelog mačka, bio je najljepši i najdobriji mačak ikad i neka stoka ga je otrovala. :( I ove na krovu, divlje, tužna im je sudbina, rijetko koja umre od starosti.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

29 Dec 2011, 22:55

Silajn » wrote:
Nije ni s potrovanima: Maca Žvek, Sitni, Mjenjolik, Belka, Keko :( i još masa bezimenih, kad smo tek došli tu, samo smo zakapali mačke.
Onoga tko ostavlja otrov trebalo bi otrovati. Njegovala sam macka koji je umirao od otrova. Nije mu bilo pomoci. Da mi je tada naisao taj koji je ostavio otrov nagurala bi mu ga u usta.

Strasno je bilo. Prvo krv na nos, onda dezorijetacija. Nakon toga boce s grijanom vodom... i umiranje u mukama. Radi nekih ljudi zelim da postoji pakao - da prodju sve muke i da gore vjecno a da ne mogu izgoriti.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 23:02

Mi živimo u kući, puštamo ih van. Uglavnom im se ni ne da van vrta i ti naši otrovani su otrovani u našem vrtu, dok nas nije bilo doma. Sad ko kreteni pazimo da netko bude stalno tu ili ih zatvaramo, ali mi je genralno okrutno potpuno im onemogućit izlazak iz kuće. Što me vraća na Plavu šapu: prema savjetima tam, mi bismo ih sve trebali trajno zatvoriti. Ja to ne mogu, bez obzira na rizik. Vidjet ih kak se igraju po stablima je neprocjenjivo. Mislim da im ništa ne bi vrijedilo to što imaju dom da su stalno zatvoreni.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

29 Dec 2011, 23:04

Zbog takve stoke od ljudi koja truje i maltretira životinje me manje peče savjest što moji ne idu van iz stana.
Plavu šapu rijetko otvaram, moji dečki su od tamo, ali sad mi bude još teže to čitati, svima bi im pomogla, ali ne mogu.

Inače, maca je preslatka. :cerek:
I ja bi da imam kuću imala hrpu krznenih bića.
The planet is fine. The people are fucked.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 23:07

Silajn » wrote:Mi živimo u kući, puštamo ih van. Uglavnom im se ni ne da van vrta i ti naši otrovani su otrovani u našem vrtu, dok nas nije bilo doma. Sad ko kreteni pazimo da netko bude stalno tu ili ih zatvaramo, ali mi je genralno okrutno potpuno im onemogućit izlazak iz kuće. Što me vraća na Plavu šapu: prema savjetima tam, mi bismo ih sve trebali trajno zatvoriti. Ja to ne mogu, bez obzira na rizik. Vidjet ih kak se igraju po stablima je neprocjenjivo. Mislim da im ništa ne bi vrijedilo to što imaju dom da su stalno zatvoreni.
Misliš? Ovisi na što su navikle. Ako su jako jako male i odgoje se u stanu, kući, mislim da im to nije neka trauma. A opet, ove veće su već navikle na lutanje.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

29 Dec 2011, 23:10

Moj je Mic stalno u kući. Mi smo u stanu. I kada smo unijeli bor u dnevni boravak, on je bio totalno posve apsolutno uvjeren da smo mi divni ljudi koji su njemu nabavili drvo. I odmah se smjestio na sam vrh. Slikali smo ga. Pokušali smo ga uvjeriti da to nije njegovo drvo, a onda smo odustali. Sve su staklene kuglice razbite, bor je otužan, ali Mic je sretan. Noćas ga je skroz srušio, našla sam ga na podu jutros. Mic je izgledao posve nedužno.

Htjela sam ga koriti, ali su dečki bili na njegovoj strani.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 23:11

ex_anais » wrote:
Misliš? Ovisi na što su navikle. Ako su jako jako male i odgoje se u stanu, kući, mislim da im to nije neka trauma. A opet, ove veće su već navikle na lutanje.
Ove koje su odrasle kod nas uglavnom i jesu doma :ne zna: Odu se poigrat, posunčat, ali nije baš da šetaju.

Anegdota: Mono ima nadimak Bilbo zato jer je sam prešao 5 nepoznatih kilometara nakon što smo ga nesretnim slučajem izgubili ispred veterinarske stanice. Dva olujna dana su mu trebala da se vrati, sa žuljavim šapama, tražili smo ga stalno, ni traga ni glasa. Kak se vratio, kako nas je našao, nije baš jasno, jer do tog dana nije bio ni van vrta. Mislili smo da haluciniramo kad smo ga vidjeli u kući :cerek:
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

29 Dec 2011, 23:13

Silajn » wrote:Mi živimo u kući, puštamo ih van. Uglavnom im se ni ne da van vrta i ti naši otrovani su otrovani u našem vrtu, dok nas nije bilo doma. Sad ko kreteni pazimo da netko bude stalno tu ili ih zatvaramo, ali mi je genralno okrutno potpuno im onemogućit izlazak iz kuće. Što me vraća na Plavu šapu: prema savjetima tam, mi bismo ih sve trebali trajno zatvoriti. Ja to ne mogu, bez obzira na rizik. Vidjet ih kak se igraju po stablima je neprocjenjivo. Mislim da im ništa ne bi vrijedilo to što imaju dom da su stalno zatvoreni.
Mačke koje su navikle biti vani bi vjerojatno svisnule zatvorene, ali ove koje su navikle na stan... nisam sigurna, ali vjerujem da im je dobro i ovako. Moji ne pokazuju želju za izlaskom, malo provire iz stana i brisnu natrag.

U gradu, u stanovima je to stvarno jedino sigurno za njih, ali ja svojima želim jedan veliki vrt.
U biti od kako imam mačke, sve više maštam o kući i vrtu.
The planet is fine. The people are fucked.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Dec 2011, 23:13

Perzefona » wrote:Moj je Mic stalno u kući. Mi smo u stanu. I kada smo unijeli bor u dnevni boravak, on je bio totalno posve apsolutno uvjeren da smo mi divni ljudi koji su njemu nabavili drvo. I odmah se smjestio na sam vrh. Slikali smo ga. Pokušali smo ga uvjeriti da to nije njegovo drvo, a onda smo odustali. Sve su staklene kuglice razbite, bor je otužan, ali Mic je sretan. Noćas ga je skroz srušio, našla sam ga na podu jutros. Mic je izgledao posve nedužno.

Htjela sam ga koriti, ali su dečki bili na njegovoj strani.
Jaoooo. :cerek: :raznjež:

Eto, Silajn, instalirajte drveće u kući. :xlux:
Silajn wrote:
Ove koje su odrasle kod nas uglavnom i jesu doma :ne zna: Odu se poigrat, posunčat, ali nije baš da šetaju.

Anegdota: Mono ima nadimak Bilbo zato jer je sam prešao 5 nepoznatih kilometara nakon što smo ga nesretnim slučajem izgubili ispred vesterinarske stanice. Dva olujna dana mu je trebalo da se vrati, sa žuljavim šapama, tražili smo ga stalno, ni traga ni glasa. Kak se vratio, kako nas je našao, nije baš jasno, jer do tog dana nije bio ni van vrta. Mislili smo da haluciniramo kad smo ga vidjeli u kući :cerek:
:cerek: :totalni raznjež:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Dec 2011, 23:14

..a imaju nam i pjesme. npr, macak dva ima pjesmu od mancea.. dva je labud moj..:xzubo:

User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

29 Dec 2011, 23:15

Zaboravila sam dodati da Mic pase božićnu pšenicu. :facepalm:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Dec 2011, 23:16

Toliko sam mu puta pjevala Dva da se odaziva i kad svira negdje, na primjer sad :rofl: :rofl:
Post Reply