O odgoju mačaka

Vau, mijau i pokoji au
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

07 Apr 2013, 14:59

Blesava » wrote:
Bulimičar od malih nogu? :eek:
:D
Edit: ovo s djecom sve sjedne na svoje. Naučiš kontrolirati strah. I ljutnju. I koješta. :cerek:
Pa ako je bulimičar onda još nije izbrusio vještinu. Debeo je preko svake mjere i granice :cerek:

Udomila sam ga kad je bio jako mala beba od par tjedana i jeo je na bočicu. Kako ja nemam iskustva niti s malim bebama niti s malim macama, davala sam mu bočicu kad god je zacvilio. A cvilio je svakih 15 min :zubo:


Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

07 Apr 2013, 15:10

Éowyn » wrote:
Pa ako je bulimičar onda još nije izbrusio vještinu. Debeo je preko svake mjere i granice :cerek:

Udomila sam ga kad je bio jako mala beba od par tjedana i jeo je na bočicu. Kako ja nemam iskustva niti s malim bebama niti s malim macama, davala sam mu bočicu kad god je zacvilio. A cvilio je svakih 15 min :zubo:
OK... tzv. dojenje na zahtjev :rolleyes:
:D

Edit: i istraživanja potvrđuju da su mame krive :giggle:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

08 Apr 2013, 18:43

Jadna Bibica je morala ostati kod veterinara. Nikome nije jasno sto joj se tocno dogodilo. Kaze veterinarka da ta rana izgleda kao opekotina :ne zna:

Uglavnom, ispod nje se nakupilo puno gnoja i to ce joj pod anestezijom ocistiti, zasiti i staviti dren. I opet ce morati nositi lampu :tuzni:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

08 Apr 2013, 19:02

Éowyn » wrote:Jadna Bibica je morala ostati kod veterinara.
Ajoj... Tamo će joj na sve moguće načine pomoći da joj bude bolje :grli:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

08 Apr 2013, 19:12

Ma rekli su da naspram ovog sto je do sad prosla ovo nije nista strasno. Ostavili su je da joj da se malo smiri i da joj to odmah ujutro srede. Ovako joj je manji stres nego da je vratimo doma pa opet sutra vodimo.

Siroce malo, bas nema srece :tuzni:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

08 Apr 2013, 19:36

Éowyn » wrote:Ma rekli su da naspram ovog sto je do sad prosla ovo nije nista strasno. Ostavili su je da joj da se malo smiri i da joj to odmah ujutro srede. Ovako joj je manji stres nego da je vratimo doma pa opet sutra vodimo.
Slažem se :ne zna:
Siroce malo, bas nema srece :tuzni:
Ima sreću u nesreći što ju ti čuvaš i njeguješ :grli.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

08 Apr 2013, 20:23

Mislim da nije bas ljubitelj mog lika i djela :zubo:

Previse je tjeram na mazenje. Ponekad se zeli maziti, a ponekad bi radije prijetila pticicama pa joj kvarim zabavu :D
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

09 Apr 2013, 00:21

Znam da postoji neki lijek za primjenu u veterini (ne znam točno koji niti za što ili protiv čega, ali se mogu raspitati) koji ima gadne nuspojave i ovo što si opisala pomalo liči na to što sam čula za taj lijek.
Pokušat ću saznati sutra pa ću ti reći.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 Apr 2013, 11:44

Mozda cu pitati glupost, ali da li je rendgen mogao ostaviti opekotinu?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

09 Apr 2013, 16:27

Éowyn » wrote:Mozda cu pitati glupost, ali da li je rendgen mogao ostaviti opekotinu?
Nemam pojma, ali mislim da ne bi smio :ne zna:

Prije bih rekla da se radi o onome sto spominje Tea tree :misli:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 Apr 2013, 17:23

Rekla je veterinarka da bi to od lijekova izgledalo drugacije :ne zna:

Zvala me danas veterinarka kad sam bila na poslu, ali srecom samo da kaze da je operacija dobro prosla i da treba donijeti lampu.

Ja bih joj najradije kupila neke poslastice da je malo utjesim, ali mislim da jos ne smije.

Kad sam kao klinka isla na operaciju, odbrojavala sam sate kad cu smijeti jesti jer mi je mama obecala sladoled :zubo:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

09 Apr 2013, 19:24

Éowyn » wrote:Rekla je veterinarka da bi to od lijekova izgledalo drugacije :ne zna:
Sigurna sam da ona zna bolje :shy:
Zvala me danas veterinarka kad sam bila na poslu, ali srecom samo da kaze da je operacija dobro prosla i da treba donijeti lampu.
Pa gdje ćeš ljepše vijesti? :lux: :lux:
I kad ide kući? Ili si ju već uzela nakon što su instalirali lampu? :)
Kad sam kao klinka isla na operaciju, odbrojavala sam sate kad cu smijeti jesti jer mi je mama obecala sladoled :zubo:
Moja je kći lani operirana. Dva sata nakon buđenja nije smjela ništa staviti u usta... Isuse, nadasve vedro, drago i pristojno dijete je postalo nesnosna divljakuša koja se posvađala sa sestrama i liječnikom na odjelu radi par kapi vode... Čime ih je sve počastila - ne smijem se ni sjetiti :facepalm: Ako ju je narkoza tako sredila, ne usudim se ni pomisliti kako će reagirati u susretu s alkoholom :horor:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 Apr 2013, 20:12

Doma je vec :cerek: Jako je ljuti lampa. I siroce opet mora biti u kavezicu jer je jos.nadrogirana i sudara se sa stvarima.

Mene brine sto je njoj zapravo. Ispod rane je bilo jako puno gnoja. Pola leda joj je obrijano i ima sav od barem 5 cm.

Jadnicak mali :tuzni:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

09 Apr 2013, 22:40

Éowyn » wrote: Mene brine sto je njoj zapravo. Ispod rane je bilo jako puno gnoja. Pola leda joj je obrijano i ima sav od barem 5 cm.
Pretpostavljam da su joj to sad pošteno očistitli... Pa što kažu - imaju li ideju od čega joj je to?
Jadnicak mali :tuzni:
Je, baš joj se zaredalo,... Ali brzo će ona skakat po drveću ;)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 Apr 2013, 22:49

Sutra ide sestra do veterinarke koja ju je operirala pa cemo znati.

Jos citavo vrijeme razmisljam kako bi bilo grozno da navuce jos neku bolest i na kraju zavrsi na operaciji.

Sva sreca da ja citavo vrijeme dobivala antibiotike i da je toliko maltretiram mazenjem pa sam skuzila na vrijeme.
Desire makes slaves out of kings.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

10 Apr 2013, 15:27

Mala je imala tumor :shock:
Nije mi jasno kako je ta mala maca uspjela toliko bolestina navuci na sebe :tuzni:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

10 Apr 2013, 19:20

Éowyn » wrote:Mala je imala tumor :shock:
Nije mi jasno kako je ta mala maca uspjela toliko bolestina navuci na sebe :tuzni:
:eek: Tumor? Kakav sad tumor? Tumor koga-čega? :eek:

O siroće malo.... Čuvajte se.
Obje :grli:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

10 Apr 2013, 19:48

Nemam pojma kakav tumor, ali nije rana i nije opekotina nego baš tumor. I ispod njega je bilo toliko gnoja da dobro da nije umrla od sepse.

Jedino što mogu je nadati se da joj opet neće negdje nastati novi tumor. A moja pametna sestra kad ju je vodila veterinaru nije pitala za onaj perutavi dio kože da li je i to nešto opasno. Počela me boliti glava od svega.

Mislim da Bibica misli da sam ja njena mama jer mi je dala da je čistim s mokrim ručnikom i još mi pomagala :cerek:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

10 Apr 2013, 22:01

Éowyn » wrote:Nemam pojma kakav tumor, ali nije rana i nije opekotina nego baš tumor. I ispod njega je bilo toliko gnoja da dobro da nije umrla od sepse.
Neobično mi je samo da se tako naglo razvio, tj. da ga prije nisu primijetili. :ne zna:
A moja pametna sestra kad ju je vodila veterinaru nije pitala za onaj perutavi dio kože da li je i to nešto opasno. Počela me boliti glava od svega.
Valjda su je sad ispregledali uzduž i poprijeko i, pretpostavljam, vidjeli i taj dio. Imaš tel. broj pa možeš zvrcnuti i pitati... :)
Mislim da Bibica misli da sam ja njena mama jer mi je dala da je čistim s mokrim ručnikom i još mi pomagala :cerek:
Zna ona tko joj pomaže :grli:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

10 Apr 2013, 23:34

I ja navijam za opciju u kojoj se ti čuješ direktno s veterinarkom.

Nikako mi nije jasno otkud gnoj i tumor zajedno. Nije da se kužim u to, nešto sam pokušavala guglat, ali gnoj znači infekciju i upalu, a za to trebaju bakterije, gljivice itd.
Kako tumor može uzrokovati gnojenje ispod kože?

Ne znam, možda stvarno gluposti pričam, ali mi nekako ne štima.

E, da. To svakodnevno navlačenje po rukama, maženje itd., to je sigurno dosta omekšalo makar je silom prilika. :cerek: :cerek: :cerek: I pripitomilo.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

11 Apr 2013, 00:01

Nije ni meni nikako jasno. Navodno je to vec neko vrijeme raslo, ali se razbuktalo od bolesti.
Mislim da moja sestra od soka kad je cula tumor nije bas pokopcala tocnu dijagnozu :ne zna:

Sta god da je, sad je odstranjeno i mogu se samo nadati da se nece opet pojaviti.

Mala je postala prava mazilica. Sad cak zeli na ruke ici :cerek:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

11 Apr 2013, 12:28

Éowyn » wrote:Nije ni meni nikako jasno. Navodno je to vec neko vrijeme raslo, ali se razbuktalo od bolesti.
Mislim da moja sestra od soka kad je cula tumor nije bas pokopcala tocnu dijagnozu :ne zna:
O, da... takve vijesti zatvore mozak za kasnije informacije.
Mala je postala prava mazilica. Sad cak zeli na ruke ici :cerek:
Skužila je što valja :cerek:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

12 Apr 2013, 22:06

Kako ste ti i Bibica?
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

13 Apr 2013, 15:18

Pa za sad je dobro maca. Malo.ljuta jer mora nositi lampu i jer ne moze van.

Vec se sasvim lijepo udebljala :cerek:
Vjerojatno ce moci van kad joj rana malo zaraste, ako ne dode do nekih novih problema.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

13 Apr 2013, 15:42

Jesi uspjela pitati veterinarku za tumor? Kakav je to tumor? Jesu li ga poslali na analizu? Otkud na takvom mjestu i što mi je najčudnije - taj gnoj oko tumora? :misli:
Post Reply