O odgoju mačaka

Vau, mijau i pokoji au
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

29 Mar 2013, 07:14

Ma sta bih joj zamjerala, kad se sjetim proslog petka kad su rekli da su male sanse da uopce prezivi noc... Sad mi moze i po glavi skakati i ne bih joj zamjerila :cerek:

Mislim da joj je organizam u toliko losem stanju da ce joj trebati mjeseci za oporavak. Ali nema veze, imam ja celicne zivce :mig:


Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

29 Mar 2013, 09:13

Éowyn » wrote:Ma sta bih joj zamjerala, kad se sjetim proslog petka kad su rekli da su male sanse da uopce prezivi noc... Sad mi moze i po glavi skakati i ne bih joj zamjerila :cerek:

Mislim da joj je organizam u toliko losem stanju da ce joj trebati mjeseci za oporavak. Ali nema veze, imam ja celicne zivce :mig:
Zna ona zašto je od svih ljudi izabrala baš tebe :grli:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

29 Mar 2013, 13:08

Daj je slikaj da je vidimo.
Malu rospiju koja je jebala majku bolesti. :D :cerek: :cerek: :cerek:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

30 Mar 2013, 01:29

Budem sutra poslikala malo prase :cerek:

Slusali smo upute veterinara ravno dva dana. Danas smo je pustili iz transportera pa je spavala prvo mami na krilu, a ostatak veceri na mom trbuhu pod dekicom.
Desire makes slaves out of kings.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

30 Mar 2013, 10:53

Ovo je mali bolesni mačak:

Image

A ovdje pokušava izaći iz kavezića (ili se isteže, mislim da se tek probudila):

Image
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Mar 2013, 17:07

Pa to je mala rospija, skroooz mala. :cerek: :cerek:

Kako je mirna i potištena bila dok je bila bolesna.

Je li se imalo primirila, privikla na boravak u kući?
Pitam zato što se moja navikla na svašta u mjesec i pol dana, a mislila sam da nema šanse.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

30 Mar 2013, 19:17

Ima skoro godinu dana. Mislim da ce ostati mala :cerek:

Navikla se ona na kucu i nakon sterilizacije (bila je dva tjedna u kuci), ali je vrlo spremno otrcala van kad smo je pustili.

Ovaj put je morala biti u izolaciji u sestrinoj sobi da ne zarazi druge dvije mace.
Otkad je obolila od panleukopenije je samo spavala i nije znala za sebe.
Sad je od ponedjeljka doma i svaki dan je sve zivlja i sve joj vise smeta biti u transporteru. Danas je citav dan spavala na meni ili kraj mene. Kad bih se maknula pocela bi zavijati :zubo:
Ne mogu vjerovati da je to ona maca koju do nedavno nikad nitko nije uspio pomaziti jer je bjezala.

I vec je skoro pojela vrecicu od 400 g hrane od ponedjeljka do danas. Ok, dio je prosula kad je u napadaju bijesa prevrnula posudicu s hranom, ali svejedno ima sasvim dobar apetit.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Mar 2013, 22:49

Éowyn » wrote:Ima skoro godinu dana.

Navikla se ona na kucu i nakon sterilizacije (bila je dva tjedna u kuci), ali je vrlo spremno otrcala van kad smo je pustili.
Super je što je već sterilizirana. Nisam ni znala, ali pravovremena sterilizacija u toj mjeri smanjuje mogućnost da jednoga dana, u starosti, dobije tumor mliječnih žlijezda da skoro da je i nema.
Ovaj put je morala biti u izolaciji u sestrinoj sobi da ne zarazi druge dvije mace.
Otkad je obolila od panleukopenije je samo spavala i nije znala za sebe.
Kako to ide sad s time? Je li to nešto kao one bolesti koje jednom preboliš i više ih ne možeš dobiti ili? Ili se treba cijepiti?
Sad je od ponedjeljka doma i svaki dan je sve zivlja i sve joj vise smeta biti u transporteru. Danas je citav dan spavala na meni ili kraj mene. Kad bih se maknula pocela bi zavijati :zubo:
Ne mogu vjerovati da je to ona maca koju do nedavno nikad nitko nije uspio pomaziti jer je bjezala.
Moje grdosije spavaju meni na nogama cijeli život. Imaju oko 6 kg pa ti sad računaj, imam oko 12 kg mačketine na sebi i tako spavam već 13 godina. :rofl:

Nakon operacije je i moja spavala ispod deke, ali na meni i dalje. :cerek:
Mislim da ce ostati mala :cerek:

I vec je skoro pojela vrecicu od 400 g hrane od ponedjeljka do danas. Ok, dio je prosula kad je u napadaju bijesa prevrnula posudicu s hranom, ali svejedno ima sasvim dobar apetit.
Malo sam ti ispremještala post, jer mi se ovaj prvi dio bolje uklapao sa završetkom. :D
Mislim da neće baš još dugo ostati mala.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

31 Mar 2013, 00:59

Navodno postaje imuna na panleukopeniju nakon sto ju je prebolila, ali cjepivo je za vise zaraznih bolesti odjednom pa cu je svejedno cijepiti.

Ona je oduvijek bila prozdrljivo mace, ali je hiperaktivna pa je ostala sitna :D

Ne znam koja joj je to fora, ali prije nego sto zaspi me tapse s prednjim sapicama neko vrijeme. Naravno, kandze su joj izvucene, me bode.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

31 Mar 2013, 23:26

Éowyn » wrote: Ona je oduvijek bila prozdrljivo mace, ali je hiperaktivna pa je ostala sitna :D
E, da je meni takav metabolizam... Kad već nemam hiperaktivnost :D
Ne znam koja joj je to fora, ali prije nego sto zaspi me tapse s prednjim sapicama neko vrijeme.
Ajme, preslatka je... :cerek:

I ja sam mislila negdje staviti sliku svoje pernate loptice, ali s obzirom da (još) nema topika s adekvatnim nazivom, morala sam danas početi s prigodnom slikom njenih jaja :D
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

01 Apr 2013, 00:53

Mislim da imam najposesivnije mace na svijetu.

Cim se maknem od nje na 5 min pocne toliko zalosno cviliti, kao da sam je bas u tom trenutku odlucila zauvijek napustiti.

I obavezno je moram skroz prekriti rukama dok spava. Imam osjecaj kao da imam mladunce :zubo:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

03 Apr 2013, 19:52

Kako je mijaukalica? :)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

03 Apr 2013, 21:05

Super je malo prase. Sad vise ne mora biti u kavezicu pa trckara po stanu.
I dalje puno jede i vec se pocinje opet debljati. Vec se skoro skroz ocistila (bila je uzasno prljava jer se nije imala snage cistiti tjedan dana).

Jos tjedan dana mora piti antibiotike i biti na posebnoj hrani i nakon toga dizemo imunitet i onda moze van :D vec sad zalosno gleda kroz prozor.

Biti ce mi zao pustiti je van i imam osjecaj da ce brzo zaboraviti kako se voljela maziti sa mnon, ali znam da ce vani biti sretnija.

Rekli su veterinari da je ona pravo malo cudo :cerek:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

03 Apr 2013, 21:27

Éowyn » wrote:Super je malo prase.
:yess:
Jos tjedan dana mora piti antibiotike i biti na posebnoj hrani i nakon toga dizemo imunitet i onda moze van :D
Ne usudim se pitati kako izgleda davanje antibiotika. Uvalis joj u hranu ili te mrzi? :)
Biti ce mi zao pustiti je van i imam osjecaj da ce brzo zaboraviti kako se voljela maziti sa mnon, ali znam da ce vani biti sretnija.
Ja nekako pretpostavljam da nece biti ista. Niti ista kao sto je sad, ali ni kao u vrijeme dok je bila dvorišna divljakusa ;)
Mozda manje pitoma nego sad, ali nikad vise onako divlja... :cerek:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

04 Apr 2013, 08:46

Otvorim joj usta uz upotrebu sile i ubacim tabletu. Onda se ina pravi da je progutala, sakrije se negdje i pljune ju :zubo:

Meni je njen karakter super. Imamo jos jednog dvorisnog macka koji se non-stop mlati s drugim macama i onda dode nazad sav mokar i ocerupan. Ja ga zamotam u dekicu i stavim u njegovu kosaru da spava, a ona legne pored njega i grije ga :cerek:

Inace je skroz divlja i ubija pticice po dvoristu. I obozava skakati po drvecu i krovu garaze. Pippin, kucni macak, se jednom popeo na drvo i zavijao dok ga nismo skinuli dolje.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

04 Apr 2013, 11:26

Éowyn » wrote:Otvorim joj usta uz upotrebu sile i ubacim tabletu. Onda se ina pravi da je progutala, sakrije se negdje i pljune ju :zubo:

Dakle, mrzi te. :D Bar tih 7 sekundi. ;)
Ja ga zamotam u dekicu i stavim u njegovu kosaru da spava, a ona legne pored njega i grije ga :cerek:
Prava mama :cerek:
Inace je skroz divlja i ubija pticice po dvoristu.
To je radila i moja maca... I onda bih ih donijela na tepih pred ulazna vrata stana. Da se pohvali :facepalm:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

04 Apr 2013, 22:31

Eowyn, ti si jedna mala carica. :)

Kamo srece da je svijet naseljen sa Eowyn na kvadrat.

Bilo bi kao na Fantomovom otoku. :)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

07 Apr 2013, 12:04

Rospijica mi je opet bolesna :crying: zapravo, ne znam što joj je. Normalno jede (zapravo abnormalno puno), pije, igra se, mazi se, radi štetu i sve što zločeste male mace rade... ali, ima na koži jedno mjesto na kojem je dlaka jako prorijeđena, koža se peruta i lagano je crveno. To je par cm veliko.
S druge strane (na leđima) ima mjesto na kojem je koža već kad je došla od veterinara bila malo zadebljala, ali sam pretpostavila da je to od infuzije i injekcija jer je to dobivala 100 puta dnevno kad je bila jako bolesna.
Jučer sam skužila da je dlaka na tom mjestu malo vlažna. Danas kad sam pogledala pod dlakom sam primijetila krastu koja izgleda nekako zagnojeno.

Da li je moguće da ima neku reakciju na te sline lijekove ili na stres? Ona već mjesec dana živi u kući, a nije navikla i već mjesec dana dobiva antibiotike.

Inače je skroz normalna i ne bih niti skužila da nešto nije u redu da joj nisam krenula proučavati dlaku da vidim da li još što treba ošišati.

Da li da pokrijem tu ranu ili dezinficiram s nečim? Ili da odmah trčim kod veterinara?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

07 Apr 2013, 12:14

Éowyn » wrote:Rospijica mi je opet bolesna :crying: zapravo, ne znam što joj je. Normalno jede (zapravo abnormalno puno), pije, igra se, mazi se, radi štetu i sve što zločeste male mace rade... ali, ima na koži jedno mjesto na kojem je dlaka jako prorijeđena, koža se peruta i lagano je crveno. To je par cm veliko.
S druge strane (na leđima) ima mjesto na kojem je koža već kad je došla od veterinara bila malo zadebljala, ali sam pretpostavila da je to od infuzije i injekcija jer je to dobivala 100 puta dnevno kad je bila jako bolesna.
Jučer sam skužila da je dlaka na tom mjestu malo vlažna. Danas kad sam pogledala pod dlakom sam primijetila krastu koja izgleda nekako zagnojeno.

Da li je moguće da ima neku reakciju na te sline lijekove ili na stres? Ona već mjesec dana živi u kući, a nije navikla i već mjesec dana dobiva antibiotike.

Inače je skroz normalna i ne bih niti skužila da nešto nije u redu da joj nisam krenula proučavati dlaku da vidim da li još što treba ošišati.

Da li da pokrijem tu ranu ili dezinficiram s nečim? Ili da odmah trčim kod veterinara?
Ja bih išla vetu... :ne zna:
Kad budeš znala što to jest, a što to nije, i kad budeš znala kako to hendlat, lako ćeš sama...
Ne nužno ovaj čas, ali ja bih išla vetu da mi kaže što, kako i čime :ne zna:

Sretno :grli:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

07 Apr 2013, 12:29

Ma sutra sigurno idem jer ionako mora na kontrolu, alii ne znam da li da sad odmah idem. Sad me sve već počelo plašiti.

Mala još uvijek pije Synulox i Enroxil, a oba lijeka su i za liječenje kožnih infekcija, između ostaloga. Pa se nadam da joj do sutra rana neće još više inficirati :ne zna:
Samo ne znam da li da malo pošpricam s Octeniseptom ini nečim sličnim. Ili da prekrijem gazom.
Ona si tu ranu liže. I nekad cvili kad je diram, nekad ne. Ali ona voli cviliti, tako da se s njom nikad ne zna.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

07 Apr 2013, 13:25

Éowyn » wrote: Samo ne znam da li da malo pošpricam s Octeniseptom ini nečim sličnim. Ili da prekrijem gazom.
Ona si tu ranu liže. I nekad cvili kad je diram, nekad ne. Ali ona voli cviliti, tako da se s njom nikad ne zna.
Ako pospricas (a fakat ne znam jel to mudro), obavezno prekrij da si ne lize...
Vjerujem da se do sutra nista strašno ne moze dogoditi kad su u pitanju ovakvi simptomi, ali priznajem da ne volim takve stvari odgadjati. :ne zna: Nije nevazno: postoji i doza hipohondrije u meni :shy:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

07 Apr 2013, 13:41

U meni postoji jako puno doza hipohondrije :zubo:

Sestra mi je rekla da je veterinarka rekla.da.je svaki problem vezan uz rospijicu hitan. Zvala.sam veterinarku pa je rekla da moze cekati do sutra i da ne diram nista.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

07 Apr 2013, 14:08

Éowyn » wrote:U meni postoji jako puno doza hipohondrije :zubo:
Moja doza je vezana uz druge ljude, ustvari uz djecu. I papigu :) Ja po defaultu nemam ništa ozbiljno i, o čemu god da se radi, to obično može čekati :D
Sestra mi je rekla da je veterinarka rekla.da.je svaki problem vezan uz rospijicu hitan. Zvala.sam veterinarku pa je rekla da moze cekati do sutra i da ne diram nista.
E, da... Kad imaš vetov broj telefona, to sasvim mijenja priču :top:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

07 Apr 2013, 14:34

Blesava » wrote: Moja doza je vezana uz druge ljude, ustvari uz djecu. I papigu :) Ja po defaultu nemam ništa ozbiljno i, o čemu god da se radi, to obično može čekati :D
Ja nekako sumnjam da ću ikad imati potomstvo. Ne bih izdržala razno-razne boleštine, što stvarne, što izmišljene.

Kad je moj mačak Pippin bio beba, isto smo stalno trčali veterinaru s njim. Mali se prejedao pa povraćao, onda mu je jednom otpalo pola dlake i tako... Ja bih svaki put uz njega ostajala budna i promatrala ga, čisto da se stanje ne pogorša.
Tad sam i dobila vetov broj :D
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

07 Apr 2013, 14:46

Éowyn » wrote:
Ja nekako sumnjam da ću ikad imati potomstvo. Ne bih izdržala razno-razne boleštine, što stvarne, što izmišljene.

Kad je moj mačak Pippin bio beba, isto smo stalno trčali veterinaru s njim. Mali se prejedao pa povraćao, onda mu je jednom otpalo pola dlake i tako... Ja bih svaki put uz njega ostajala budna i promatrala ga, čisto da se stanje ne pogorša.
Tad sam i dobila vetov broj :D
Bulimičar od malih nogu? :eek:
:D
Edit: ovo s djecom sve sjedne na svoje. Naučiš kontrolirati strah. I ljutnju. I koješta. :cerek:
Post Reply