Životinjske situacije

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Nov 2011, 18:50

Molim savjet za ubuduće.
Noćas sam pokupila psa. Autom.
Bio je mrak i magla, i vozila sam dost brzo, i samo u jednom trenu je nekakvo pseto ležerno trčalo posred ceste, i kočila sam i sve ali pas se nije prepao ni auta ni svjetala i udarila sam ga.
E sad, nije krepao na cesti, ali taj udarac se čuo, ovaj je zacvilio, ja sam premrla, nisam znala što bi, dal da izlazim usred noći u mrak usred ničega i tražim ćuku po poljima, što li, ali onda sam ga vidjela u retrovirozu kako skakuće dalje. jebomajku.
ja se jako nadam da je živ, i rado bih kad bi vlasnici svoje životinje držali unutari nekakve ograde.
No, što učiniti u takvoj situaciji? jeste li doživjeli tako što? jel izlazite iz auta, trčite prvom veterinaru, što?

hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

13 Nov 2011, 18:56

Provjeriš da nitko ne gleda, ubaciš ulov u gepek, potražiš na webu shemu za rezanje dotične živine, obaviš posao u kadi, potražiš recepte. :klopa:
Biti i mniti svemiropolisno
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

13 Nov 2011, 18:59

Lupila je psa, ne fazana.

Pješčana, ja bih odvela psa veterinaru ako bih ga mogla uloviti i primiriti da me ne ugrize. Ako je odskakutao nadajmo se da je dobro i u slučaju da šepa ili ima drugih poteškoća da će ga vlasnici odvesti na pregled. Bojim se mraka, ali ne bih mogla odvesti se i ostaviti jadnog ranjenog psa na cesti. :( I vjerojatno bih ga malo potražila ako je odskakutao jer se možda srušio negdje.
Last edited by Nica on 13 Nov 2011, 19:00, edited 3 times in total.
Groupie :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Nov 2011, 19:00

nisam pokupila jelena, pokupila sam neko miješano pseto, ono koje bi valjda s repom u zraku odskakalo u klaonicu. sad kad razmišljam ljuti me životinja bez nagona za preživljavanje.
možda se namjerno bacila pod kotače?

eh, i da sam pokupila jelena, tražila bih na netu gdje je najjeftiniji popravak cijelog prednjeg dijela auta...

Nica, nije ostao na cesti, nastavio je skakutat dalje.
i kako nakon veterinara, pod uslovom da usred ničega( vozila sam između dva grada) nađem veterinara u noći usred vikenda. kamo da ga vratim? na mjesto gdje smo se sudarili?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Nov 2011, 22:07

Khm, koliko su mi rekli, ako temeljito pokosiš divljač, onda ono što je JPK rekao :o
Popravak možeš isplatiti od osiguranja, mislim da ti lovci daju kojih 150kn odštete, ali zbog neprilagođene voženj uvjetima na cesti, policija će ti opalit kaznu :serek:

Doduše i krađa divljači, makar ona bila mrtva je kažnjiva, tako da to valjda dolazi u obzir jedino ako je neki put gdje te nitko neće vidjeti.

disclaimer: Moguće da su ovo dezinformacije :ne zna:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Nov 2011, 22:09

blue, oprosti, jesi ti pročitala moj prvi post? :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Nov 2011, 22:11

Jesam, pa to je savjet za ubuduće :ne zna:
Ako drmneš srnu :D
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

13 Nov 2011, 22:16

Pješčana » wrote:blue, oprosti, jesi ti pročitala moj prvi post? :D
:rolleyes:
U tom slučaju, pitaš ovdje na forumu za savjet, pa ti Lastan iskopa kineski recept. Kao što si i učinila.
Priznaj, nije taj pas pobjegao!
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Nov 2011, 22:21

u biti, nije bio pas. bili su vepar i zečica :vadi kost iz usta:
ne pitajte me što su skupa radili na cesti
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

13 Nov 2011, 22:27

Super onda, vepra prodaš ili spremiš ko krme.

Za pse ne znam, nemam pojma. Ne vozim brzo po lokalnim cestama i stignem kočit/maknut se. Ako uočim životinju negdje da vreba sa strane, usporim. Da udarim psa, sjela bih i plakala :tupelo: :crying:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Nov 2011, 22:30

Ja sam uvijek pod stresom kad vidim da neka mačka prelazi cestu. Onda pogledavam i navijam u sebi da sretno prijeđe, tek onda mogu mirno dalje. To je iz pozicije pješaka. :o
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Nov 2011, 22:36

ma zajebano je voziti kroz polururalna područja jer svaki čas nešto može istrčati. vi koji vozite vjerovatno znate. kokoš kad vidi auto paralelno trči uz cestu da bi se u trenutku kad ste pored nje bacila pod auto. časne mi riječi, to inteligencije nije vidilo
Last edited by Pješčana on 13 Nov 2011, 22:38, edited 1 time in total.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Nov 2011, 22:37

Pješčana » wrote:ma zajebano je voziti kroz špolururalna područja jer svaki čas nešto može istrčati. vi koji vozite vjerovatno znate. kokoš kad vidi auto paralelno trči uz cestu da bi se u trenutku kad ste pored nje bacila pod auto. časne mi riječi, to inteligencije nije vidilo
Možda je suicidalna. :ne zna:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

13 Nov 2011, 22:38

Jebeš kokoš, spakirala bih ju u gepek i dala mami za ručak.
Ali psi, mačke i to sve, čak i lisice i kune i ostala čudnovata bića iz šume :crying:
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

13 Nov 2011, 22:43

A.P. » wrote:Jebeš kokoš, spakirala bih ju u gepek i dala mami za ručak.
Ali psi, mačke i to sve, čak i lisice i kune i ostala čudnovata bića iz šume :crying:
mrš :mad:
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

13 Nov 2011, 22:44

jevgenija » wrote: mrš :mad:
:rofl: :facepalm: :bicedobro:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Nov 2011, 22:47

:rofl: :rofl:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

13 Nov 2011, 22:54

Od kokoše ili fazana ne ostane puno kad se zalete pod auto. Jedva očistiš crijevca i ostali bućkuriš (nisam ja, svega mi, ne vozim, ali tata je jednom jedva iščeprkao ostatke). Jednom mu je izletio srndać iz Marjana (da, bilo ih je tamo nekad), udario u fiću i taman kad je izlazio iz auta radujući mu se na razne načine, ovaj je odskakutao. :D

Da je ikad udario psa izišao bi i tražio jadno stvorenje ne bi li mu pomogao. Zanimljivo.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

13 Nov 2011, 23:15

Radim na selu pa mi se već par puta razna živina bacala na putanju, od fazana do vepra. Jednom sam umalo udarila mačku, a inače kočim ak vidim nekaj milo i čupavo na cesti. <3

Ak te tješi, Pješčana, jednog je lokalnog psa u mojoj ulici udario auto, zacvilio je da su se svi prozori tresli, šepao par dana i dalje najnormalnije živio. :)
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

14 Nov 2011, 00:21

Upravo sam imao situaciju s životinjom, izašao sam iz stana (koji je u prizemlju) i ostavio vrata nakratko otvorena. Uletjela mi je nečija vrlo pitoma i umiljata mačka, sklupčala se u kutu i ignorirala moje gurkanje. :rofl:
Nakon desetak minuta sam ju jedva namamio van salamom. Sad tužno stoji pred vratima.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

14 Nov 2011, 00:33

Jesi li joj dao da pojede tu landu salame ili si je uredno pospremio natrag u frižider?
Pitam jer su obično osobe kakva si ti pomalo škrtaste. Dobro... ajmo ne reć da si škrt već skrban. :o
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

14 Nov 2011, 00:38

Nikolajevna » wrote:Jesi li joj dao da pojede tu landu salame ili si je uredno pospremio natrag u frižider?
Pitam jer su obično osobe kakva si ti pomalo škrtaste. Dobro... ajmo ne reć da si škrt već skrban. :o
Brineš se bez razloga, dao bih i tebi salamu da mi uletiš u stan.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

14 Nov 2011, 00:43

JPK » wrote: Brineš se bez razloga, dao bih i tebi salamu da mi uletiš u stan.
- Eeeh da mi uleti u stan.. - sanjivo je uzdahnuo JPK otirući izdajničku suzicu koja mu je tiho klizila niz bubuljičavo lice...
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

14 Nov 2011, 09:45

:crying:
Osobno, uvela bih značajnu globu + 100 sati volonterskog rada za svakog debila koji dopusti da mu pas bez nadzora izlazi iz dvorišta/kreće se po cesti.
Pješčana » wrote:ali onda sam ga vidjela u retrovirozu kako skakuće dalje. jebomajku.
Za one koji su voljni pomoći unesrećenoj životinji - nemojte da vas ovo zavara.
Naime, osim ako se ne radi o teškim ozljedama kralježnice, većina udarenih (domaćih) životinja će na ozljede zadobivene u prometu najprije reagirati instinktivno tj. pokušat će se što prije udaljiti od mjesta na kojem im se nelagoda dogodila.
Adrenalin im pomaže da bježe čak i uz strgane udove.
Divlje životinje, posebno biljojedi, brže padaju u šok i znaju ostati ležati čak i za sitne ozljede.


Tek nakon što se udalji od mjesta nesreće i nađe nekakvo mirno mjesto, životinja stane, smiri se i najčešće uleti u šok. I često umre od posve glupih ozljeda.

Dobro je stati i pogledati životinju.
Mačku je teško uloviti i ne dopuštaju da im se priđe, no psi, u većini slučajeva, ljudsku blizinu prihvaćaju kao ono "sigurno mjesto na kojem će leći". Isprogramirali smo ih da nam vjeruju. :crying:

Najpametnije je uzeti psa sa sobom i odvesti ga veterinaru čim prije (ako grad u kojem živite nema veterinarska dežurstva, odvedite ga idući dan. Za one koji su u Zagrebu - Veterinarski fakultet ima dežurstva, a ima ih i privatna klinika Vetpoint, ali Vetpoint dolazi na poziv). Osim liječenja, vet će provjeriti i čip i vidjeti ima li pas vlasnika.
Već samim time što ste ga maknuli sa ceste, stavili u toplu prostoriju (dobro je i pokriti ga debelim pokrivačem) i dali mu vode (hranu nemojte davati dok ga vet ne pregleda!) povećali ste mu šanse za oporavak/život.
Što se troškova liječenja tiče, ako ne možete sami, obratite se udrugama da vam pomognu oko toga, a ako one nisu u mogućnosti uvijek možete skupljati novce preko npr. Plave šape (f.hr) i tamo je dobar odaziv i uvijek se uspije skupiti koliko je potrebno.

Je, gnjavaža je, ali isplati se.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
babsjohnson
Posts: 26
Joined: 10 Nov 2011, 02:52

17 Nov 2011, 17:43

Tupelo » wrote:
Dobro je stati i pogledati životinju.
Mačku je teško uloviti i ne dopuštaju da im se priđe, no psi, u većini slučajeva, ljudsku blizinu prihvaćaju kao ono "sigurno mjesto na kojem će leći". Isprogramirali smo ih da nam vjeruju. :crying:

Najpametnije je uzeti psa sa sobom i odvesti ga veterinaru čim prije (ako grad u kojem živite nema veterinarska dežurstva, odvedite ga idući dan. Za one koji su u Zagrebu - Veterinarski fakultet ima dežurstva, a ima ih i privatna klinika Vetpoint, ali Vetpoint dolazi na poziv). Osim liječenja, vet će provjeriti i čip i vidjeti ima li pas vlasnika.
Već samim time što ste ga maknuli sa ceste, stavili u toplu prostoriju (dobro je i pokriti ga debelim pokrivačem) i dali mu vode (hranu nemojte davati dok ga vet ne pregleda!) povećali ste mu šanse za oporavak/život.
Što se troškova liječenja tiče, ako ne možete sami, obratite se udrugama da vam pomognu oko toga, a ako one nisu u mogućnosti uvijek možete skupljati novce preko npr. Plave šape (f.hr) i tamo je dobar odaziv i uvijek se uspije skupiti koliko je potrebno.

Je, gnjavaža je, ali isplati se.
Potpisujem ovo.
Ti si ga povrijedila, na tvojoj je skrbi.
Post Reply