Zbogom Fedore...

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

25 Sep 2016, 20:30

...nakon prekratkih 10 godina i 3 mjeseca druzenja, napustio me je najvjerniji prijatelj.

Zbogom druze :crying:


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Sep 2016, 01:42

a jebemu... :(

naiće neki novi Fedor da veselo maše repom i skače ti u krevet :grli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Sep 2016, 06:53

Fala ti druze na lijepim zeljama :top:
Samo nisam siguran da to ima smisla, vezes se a 10 godina suzivota s normalnim psom/bestijom od milja prodje prebrzo, a svaki rastanak je bolan :tuzni:

Druga je stvar sto stvarno nemam uvjete u podstanarskom stanu, a nakon sveukupnih 23 godine suzivota sa velikim snaucerima bi volio imati dogu, stafija ili opet istog velikog snaucera kao nastavak tradicije.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Sep 2016, 08:38

Najprije, žao mi je. Dvojica su mi umrla - jedan kraj mene, a drugi u krilu. Njihovo je vrijeme toliko kraće od našeg. :(

U podstanarskom stanu problem je eventualna naknada za namještaj ako nabaviš štene. No ako su vlasnici do sada prihvaćali da imaš psa, ne vidim zašto na to ne bi i ubuduće pristajali.

Mi smo u stanu u centru grada imali dva psa, od čega jedan labrador, a drugi nešto manji mješanac. Kad pas prođe šteneću dob i sve pizdarije ostanu za njim, što je veći, lakše ga je držati u stanu: veliki pas vani se istrči, nauživa, išeće pa dođe doma i legne, a onda budnim okom prati sve što se oko njega događa. Mali psi stalno trčkaraju lijevo-desno, lajuckaju i dosadni su, a baterije im ne možeš izvaditi. :D

Dakle, ako imaš dovoljno vremena za psa, nabavi ga. Onda kad osjetiš želju za tim. Neki kažu - odmah, kao to će ti ublažiti jad. Ne znam, ja to nisam bila u stanju, trebalo mi je vremena.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

26 Sep 2016, 10:44

Moja sućut, Mikić.
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

26 Sep 2016, 21:59

žao mi je. :(
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Sep 2016, 18:44

Najprije se svima zahvaljujem.
MmeTipfeler » wrote:Najprije, žao mi je. Dvojica su mi umrla - jedan kraj mene, a drugi u krilu. Njihovo je vrijeme toliko kraće od našeg. :(

U podstanarskom stanu problem je eventualna naknada za namještaj ako nabaviš štene. No ako su vlasnici do sada prihvaćali da imaš psa, ne vidim zašto na to ne bi i ubuduće pristajali.

Mi smo u stanu u centru grada imali dva psa, od čega jedan labrador, a drugi nešto manji mješanac. Kad pas prođe šteneću dob i sve pizdarije ostanu za njim, što je veći, lakše ga je držati u stanu: veliki pas vani se istrči, nauživa, išeće pa dođe doma i legne, a onda budnim okom prati sve što se oko njega događa. Mali psi stalno trčkaraju lijevo-desno, lajuckaju i dosadni su, a baterije im ne možeš izvaditi. :D

Dakle, ako imaš dovoljno vremena za psa, nabavi ga. Onda kad osjetiš želju za tim. Neki kažu - odmah, kao to će ti ublažiti jad. Ne znam, ja to nisam bila u stanju, trebalo mi je vremena.
Zapravo su se okolnosti umnogome promjenile otkad je Fedor dosao do danas jer sam se ja preselio u podstanarski stan tek prije par godina zbog preuredjenja kuce u apartmane, a on je tada ostao u kuci s mojim roditeljima koji su preselili u podrum kuce.

Da pojasnim, on je bio nas zajednicki pas kojem su vrata svih stanova bila otvorena a spavao je u mom stanu i mene je na neki nacin drzao za gazdu iako nas je sve bezgranicno volio.

Novi pas bi mogao biti doveden po istim uvjetima koje je imao Fedor, a to znaci da bi bio na teret mojim starcima u podrumskom stanu i mislim da tu nisu zdravi uvjeti za novog psa u tim uvjetima. Cak, stovise sam misljenja da se Fedor i razbolio prije svog predhodnika (koji je usput zivio 3 godine duze) jer je imao losije zivotne uvjete.

Sad bi se bazirao na nesto drugo:

Ne mislim sada optuzivat svog veterinara zbog ishoda koji se dogodio s Fedorom, ali zbog cega nije inzistirao na operaciji prostate kad je bila otkrivena prije godinu ipol dana, te je sam vet rekao kako to nema veze kod starijih pasa i da mu ne moze ozbiljnije naskodit.
Tek kad je Fedoru zadnjih 7 dana bilo zaista lose sam ja otisao kod drugog veterinara koji je ustanovio kako je prostata velika kao lopta i da je ona uzrocnik njegovog povracanja i otkazivanja zadnjih nogu zbog pritiska na kraljesnicu. Prihvacam da sam suodgovoran ali jbmu, vajda moram vjerovat veterinaru kojeg poznajem cijeli zivot i koji pozna Fedora u dusu.

I ima jos jedna situacija koja se zbila u zadnjih dvadesetak dana njegova zivota...dosao je macak od 3-4 mjeseca koji je sam usao u podrumski stan mojih roditelja i koheg su moji roditelji prihvatili i koji se nije bojao psa, a Fedor ga je prihvatio jer je davno na pocetku svog suzivota zivio vec s jednom mackom koja je odavno uginula. Pa se pitam, nije li onupao u neku depresiju zbog njega, tog mladca i da zbog njega nije imao vise volje za zivotom?

Cinjenica stoji da se doladkom njega Fedor predao, sto mi je potpuno neshvatljivo.

Danima razmisljam i ne pronalazim rjesenje :ne zna:

Jedna simpaticna reakcija macica u najtezim Fedorovim trenucima. Fedor lezi u svojim izlucevinama a macak mu skace po ledjima i dodje mu do glave kao da mu govori:

Ne predaji se, mozes ti to!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Sep 2016, 19:02

Što se tiče ove priče s mačićem i Fedorovom predajom, ja vjerujem u navodnu indijansku predaju (no pun intended, tako je ispalo) - da pojedine životinje ostaju u našem životu sve dok je nama to potrebno. Ja bih ovo shvatila kao poruku: ja odlazim, a mačić ostaje.

A veterinari... njima odavno više ništa ne vjerujem, baš kao ni doktorima - služe mi samo za nalaze i pretrage te eventualno određivanje terapije. Da, i za kirurške zahvate ako se ja na to odlučim. Procjena je uvijek moja.

Što ne znači da rezultat ne bi svejedno bio isti, a Fedora bi još izmučio s operacijom. :(

Ostalo - da, nije ti baš vrijeme za nabavu psa. Pričekaj, složit će se samo.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Sep 2016, 21:31

MmeTipfeler » wrote:Što se tiče ove priče s mačićem i Fedorovom predajom, ja vjerujem u navodnu indijansku predaju (no pun intended, tako je ispalo) - da pojedine životinje ostaju u našem životu sve dok je nama to potrebno. Ja bih ovo shvatila kao poruku: ja odlazim, a mačić ostaje.

A veterinari... njima odavno više ništa ne vjerujem, baš kao ni doktorima - služe mi samo za nalaze i pretrage te eventualno određivanje terapije. Da, i za kirurške zahvate ako se ja na to odlučim. Procjena je uvijek moja.

Što ne znači da rezultat ne bi svejedno bio isti, a Fedora bi još izmučio s operacijom. :(

Ostalo - da, nije ti baš vrijeme za nabavu psa. Pričekaj, složit će se samo.
Ma da, mozda je jednostavno tako trebalo biti. Nazalost.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Sep 2016, 21:32

Image

Zadnja njegova vecer.
Neka putuje prostranstvima neta...
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

28 Sep 2016, 15:44

zao mi je miki.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Oct 2016, 17:58

miky0 » wrote:Fala ti druze na lijepim zeljama :top:
Samo nisam siguran da to ima smisla, vezes se a 10 godina suzivota s normalnim psom/bestijom od milja prodje prebrzo, a svaki rastanak je bolan :tuzni:
Aha. Prestao si ić na pivo s njime?
miky0 » wrote:Druga je stvar sto stvarno nemam uvjete u podstanarskom stanu, a nakon sveukupnih 23 godine suzivota sa velikim snaucerima bi volio imati dogu, stafija ili opet istog velikog snaucera kao nastavak tradicije.
Možda bi ti pudlica pristajala uz karakter i namještaj?
A di je onaj mačak?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

02 Oct 2016, 22:11

haram » wrote: Aha. Prestao si ić na pivo s njime?
Mislis da sam Fedora vodio na pivo :misli:
haram » wrote: Možda bi ti pudlica pristajala uz karakter i namještaj?
A da objasnis :ne zna:
haram » wrote: A di je onaj mačak?
Eno ga luduje i skace po stanu, a najveci izazov mu je skakat po stolu na kojem se jede :facepalm:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Oct 2016, 12:10

miky0 » wrote: A da objasnis :ne zna:
A kod tebe nema pasa lutalica?

Evo pročitaj ovaj članak, pa razmisli malo opet o tome da li zaista voliš životinje:
http://sajamljubimaca.eu/zasto-udomiti-psa/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

03 Oct 2016, 12:41

haram » wrote:
A kod tebe nema pasa lutalica?
Nema.

haram » wrote: Evo pročitaj ovaj članak, pa razmisli malo opet o tome da li zaista voliš životinje:
http://sajamljubimaca.eu/zasto-udomiti-psa/
Upoznat sam s kriminalnim djelovanjem nekih uzgajivaca. I kakve veze ja imam s njima?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

03 Oct 2016, 17:04

haram » wrote:Evo pročitaj ovaj članak, pa razmisli malo opet o tome da li zaista voliš životinje:
http://sajamljubimaca.eu/zasto-udomiti-psa/
Miky, sorry što uzurpiram Fedorov post, ali ljute me ovakvi članci, napisani zbrda-zdola, a pogotovo stav da su za mnoštvo napuštenih i nastradalih pasa krivi uzgajivači i ljudi koji kupuju pse.

Da se ne upuštam u pretjerano filozofiranje, krenut ću od svojeg primjera. Imam dvije kuje - jedna je udomljena iz Centra Silver, a druga je kupljena. Prva je iz Silverovog "uzgoja", a taj uzgoj razlikuje se od štanca samo utoliko što silverovci pse ne naplaćuju: Sitko je jedno od 17-ero štenadi "proizvedenih" bez uzgojne dozvole, kombinacijom labradorice i zlatnog retrivera, pri čemu je, po svemu sudeći, zlatni retriver donio u naslijeđe displaziju laktova, a dali su mu da napari dvije kuje - jedno je leglo nešto bolje prošlo (iz njega je Sitko), a drugo je jedva hodalo.

Ima tu još detalja, ali Sitkine su operacije, iako je djelomično u plaćanju sudjelovao i CS, koštale otprilike kao petero prvoklasne labradorske štenadi. Jucko je došla kao potpora u tretmanu kasnije otkrivene neurološke dijagnoze, a ja se nisam htjela igrati, nego sam kupila štene. Labradori su, pogotovo kod nas, uništena pasmina - popularnost je učinila svoje, i to ne samo po fizičkim manama, nego i karakterno. Svojevremeno je "agresivni labrador" bio oksimoron, danas se tome nitko više ne čudi.

Labradori su pasmina koju volim i strahovito mi je žao što su je upropastili pa će Jucko, ako položimo IPO i dobijemo uzgojnu dozvolu, ali samo ako bude ocijenjena i procijenjena kao vrhunska uzgojna psica, postati mama malih labradorića. Ako ne, ne.

Međutim, neću je dati sterilizirati, kao što sam napravila sa Sitkom, sve do neke starije dobi, kad se uzgojne kuje i inače steriliziraju, jer mi se ne da i kod nje nositi s negativnim posljedicama. Niti ću je pariti samo zato da se pari. Jesam li zbog toga neodgovorna vlasnica? Ili izrabljivačica? Mislim da nisam jer pazim da nam se "slučajno ne dogodi" neželjeno leglo, u vrijeme tjeranja odlazimo u šetnje u nedoba bez obzira na to što to znači ranije ustajanje i kasnije lijeganje, a njezini eventualni potomci ići će u ruke ljubiteljima pasmine. Kad sam se dogovarala za njezinu kupnju, triput sam išla pogledati leglo i tek je treći put dovela kući, a kod uzgajivača sam prošla ispitivanje kao da posvajam dijete.

I ne, ne mislim da je u šinteraju neki pas nastradao zbog toga što sam ja kupila Jucku: nastradao je zato što imamo zakon o čipiranju pasa, a nitko se ne trudi da ga provede, nastradao je zato što imamo zakon koji brani ubijanje zdravog psa, a pojedini veterinari rade mimo zakona, nastradao je zato što nemamo zakon koji zabranjuje nekontrolirani uzgoj ili zato što se legla "slučajno događaju". Valjda po nekom psećem Duhu Svetome. :cerek:

P. S. Sitki je danas više od osam godina, a k meni je došla u dobi od šest mjeseci - u tih sedam i pol godina nikada se nitko iz Silvera nije raspitao za nju, pri čemu mislim na to jesam li je sterilizirala. Zaštitarske udruge i šinterajji s udomiteljima potpisuju ugovor u kojem se kastracija / sterilizacija navodi kao obavezna, ali malo tko to doista i provjerava, bez obzira na kriku i ciku udomitelja kako neće potpisivati nikakve ugovore jer ne daju da ih itko kontrolira.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2016, 21:34

miky0 » wrote:
Nema.




Upoznat sam s kriminalnim djelovanjem nekih uzgajivaca. I kakve veze ja imam s njima?
Takve da im svojim kupovanjem tebi željene pasmine podstičeš i omogućuješ taj njihov prljavi biznis.
Ali glavno da si ti upoznat - na institucijama je da delaju svoj posao, jelda? :rofl:
Last edited by haram on 11 Oct 2016, 21:59, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2016, 21:58

MmeTipfeler » wrote:...
Zamislimo da smo u Sjevernoj Americi negdje oko 1800-te... poželiš si jednog slatkog malog crnčića da ti veselo skakuće oko kuće i dušu ispunjava toplinom koja ti fali u ostalim društvenim interakcijama... u ostvarenju te plemenite ideje, uputiš se na legaliziranu tržnicu robljem, kroz gomile beskućne siročadi koja moli za pomoć, da bi keširala pozamašnu sumu liku sa zlatnim zubalom za jednog slatkog malog crnčića koji ti je na bini zapao za oko... pri tome se ne osjećaš krivom da si ti uzrok postojanja tog slatkog malog crnčića, da su roditelji tog slatkog malog crnčića prošli pakao, da su braća i sestre tog slatkog malog crnčića sakaćena i ubijana, da postoje gomile siročadi koje društvo čiji si utjecajni član nitko niti ne tangira, jer eto ti plemenito voliš slatke male crnčiće i spremna si baš takve platiti, a sve drugo je tuđa krivica.

Ne baš.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Oct 2016, 21:42

:facepalm:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Oct 2016, 08:02

Euklid wrote::facepalm:
Bila sam odgovorila na Haramov post, ali je odgovor nestao prilikom forumskog renoviranja pa ću ga ponoviti po sjećanju.

Usporedba s robovlasništvom, i to upravo u Americi, česta je kad se govori o kupovanju kućnih ljubimaca, pogotovo pasa - valjda zato što se mačke rjeđe kupuju ili se ta kupnja rijetko spominje. Zašto se pritom zaboravlja na robovlasništvo u starom vijeku, ne znam. Međutim, da sam živjela u bilo kojoj od te dvije epohe, sigurno ne bih na robovlasništvo gledala onako kako se na njega gleda danas, nego bi mi ono bilo dio svakodnevice, a u Sjevernoj Americi robove bih imala zato da mi peru suđe i peglaju veš, recimo - teško da bi mi bilo zanimljivo nečije skakutanje oko kuće i mahanje repom. U staroj Grčkoj i Rimu bila bi druga priča - tamo je bila češća uporaba robova, pogotovo ropkinja, kao CD-a ili televizora: pjevale su, svirale, plesale.

No meni se ta usporedba čini nategnutom, koliko god se pitala, što dulje imam pse uz sebe, ima li to uopće smisla. Psi su se odavno vezali uz čovjeka - namjerno ne kažem da ih je čovjek vezao uz sebe jer je, koliko se zna, to bilo uzajamno, dapače, neki autori tvrde da je to bilo uzajamno ili čak da je pas pripitomio čovjeka: psi su smetlarili jer im je bilo lakše jesti čovjekove otpatke nego loviti, a ljudi su iskoristili činjenicu da su njihovi novi frendovi, braneći svoj izvor hrane, galamili i drečali na potencijalne neprijatelje pa tako i njih upozoravali na opasnost. Poslije su došle na red i druge pseće osobine te uzgoj pasmina.

Da ne duljim: ponavljam - Sita je udomljena, Jucko je kupljena, a i prije sam imala sličnu situaciju - jedan je pas bio kupljen, a drugi spašen iz šinteraja, i to u doba kada je vrijeme koje je pas imao na raspolaganju u šinteraju iznosilo tjedan dana, a ne 60 kao danas te kada nije postojala nijedna od današnjih zaštitarskih udruga, nego je Ana Horvat, kao "sam svoja udruga" izvlačila pse iz tadašnjeg VHS-a (kratica za "veterinarsko-higijesnki servis"), a ja sam joj pomagala kao mlada volonterka. Na pogrešnu si se osobu namjerio, Harame, kao što vidiš. Imam iskustva i s jednim i drugim oblikom "nabave", a i uvid u udomiteljsko razmišljanje, ali to je već dulja priča.

Što se mene i Judite tiče, da nisam nju kupila, sasvim sigurno ne bih otišla u azil ili se obratila nekoj udruzi pa udomila štene jer, kao što sam rekla, nisam htjela riskirati. Koliko je to bilo moguće, birala sam štene iz zdrave i dobre linije. Eugenika, da, no Juditini roditelji nisu "prošli nikakav pakao" niti su njezina "braća i sestre sakaćeni i ubijani" - to se događa kod štancera koji pse proizvode kao na tekućoj vrpci, pare kuje onoliko puta godišnje koliko se i tjeraju, štenad koju ne uspiju prodati trpaju u plastične vreće i bacaju u potok, a taj "uzgoj" nitko ne kontrolira. Baš kao ni Silverov, samo što Silver štence bar ne ubija, ali sam reže granu na kojoj sjedi i čini to na račun zagrebačkog prireza, što je opet druga priča.

Ukratko, gomila siročadi koja se ovdje spominje od mene ne bi niti je ikada imala baš nikakve koristi, bar ne što se tiče udomljenja. Kao što rekoh: da nisam kupila štene, udomila sigurno ne bih. I nisam jedina koja tako razmišlja. No zato znam što imam i to cijenim. Udomljeno štene možda bi mi se zavuklo pod kožu, kao što je bilo s Luckyjem, a možda i ne bi, možda bih ga na ljeto, kada dođe vrijeme godišnjih odmora, pustila "da se snađe" jer "možda ga netko uzme". Dobro, ja ne bih, ali što misliš, Harame, kako je uopće nastala gomila siročadi o kojoj govoriš? Rijetko se napuštaju rasni psi - jedini za koje znam da to čine jesu lovci, a i oni se psa koji nije za lov češće rješavaju metkom u glavu. Vani udruge naplaćuju troškove za mješanca ili križanca kojeg udomljuješ - ti su troškovi manji nego pri kupnji rasnog psa, ali se naplaćuju, i to ne samo za čipiranje i cijepljenje kao u zagrebačkom Dumovcu ili šibenskom As-Eku, a pas se ne udomljuje samo tako, ono "falabogu da ga netko hoće uzeti". Moja poznanica iz Beča htjela je udomiti psa iz tamošnjeg skloništa: nekoliko je tjedana odlazila tamo, izvodila psa u šetnju, brinula se za njega, sve da pokaže kako je spremna da ga udomi, no na kraju joj ga ipak nisu dali. Zašto? Zato što je samica i nema obitelji koja bi, u slučaju da se ona razboli, bila spremna preuzeti brigu o psu.

Nije sve crno-bijelo, iako je tako lakše gledati na svijet oko sebe. Samo me, molim te, nemoj prozivati što jedem meso niti mi spominjati Bambija. Obično je to sljedeće na redu. :kava:
User avatar
Orak
Posts: 166
Joined: 22 Oct 2015, 13:06

14 Oct 2016, 21:48

miki žao mi je.
ja se nadam da u drugom životu neću imati ni pauka na zidu; ne mogu više brate mili, izmučilo me serijsko životinjsko umiranje. a i paralelno bome.
nemojte imati ljubimce, ni kupovat, ni skupljat po cesti. nije vrijedno muke i boli.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Oct 2016, 11:34

haram wrote:Takve da im svojim kupovanjem tebi željene pasmine podstičeš i omogućuješ taj njihov prljavi biznis.
Ali glavno da si ti upoznat - na institucijama je da delaju svoj posao, jelda? :rofl:
Ako treba, na ovoj temi cu zloupotrijebit ovlasti da upotrijebim moderatorske alate protiv tebe, jer mi ne pada napamet objasnjavat svoju ljubav prema Fedoru i svim njegovim predhodnicima da bi to tebi dokazao.

Nadam se da si upozorenje shvatio.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Oct 2016, 11:37

Orak wrote:miki žao mi je.
ja se nadam da u drugom životu neću imati ni pauka na zidu; ne mogu više brate mili, izmučilo me serijsko životinjsko umiranje. a i paralelno bome.
nemojte imati ljubimce, ni kupovat, ni skupljat po cesti. nije vrijedno muke i boli.
:top:

To je nazalost potpuna istina. Makar znam da cu pri promjeni mojih zivotnih uvjeta opet imat jednog vrtirepka :)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Oct 2016, 15:22

a jebat ga, ne moš s tim dlakavim zvjerima a ne moš ni bez njih
zavuku se insanu pod kožu i nema pomoći...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Oct 2016, 23:15

Orak wrote:miki žao mi je.
ja se nadam da u drugom životu neću imati ni pauka na zidu; ne mogu više brate mili, izmučilo me serijsko životinjsko umiranje. a i paralelno bome.
nemojte imati ljubimce, ni kupovat, ni skupljat po cesti. nije vrijedno muke i boli.
A ne, nisi u pravu.
Smrt je prestanak muka i boli, a do tada moje životinjjice uživaju.
Post Reply