Super hercik pesek traži spas od zime - HITNO!

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Dec 2015, 14:00

Sinoć nam je, po starom dobrom običaju, netko pokraj kuće ostavio ovu ljepoticu:

Image

Kujica je vesela i umiljata, čista i uredna, vjerojatno je boravila u stanu. Mlada je, vjerojatno tek nekoliko mjeseci jer još joj nije narasla dlaka na trbuhu. Pretpostavljam da je križanac labradora, ima prilično duge noge, ali male cape, tako da vjerojatno neće narasti više od 40-50 cm.

O cijepljenju i čipiranju ništa ne znam, ne vidim ožiljke od kastracije.

S obzirom da već imam psa i tri mačke, ne mogu zadržati ovu mazu, premda bih ju odmah uzeo da već nemam psa.

Ne smijem ju pustiti u kuću zbog ljubomornog psa, a vani je hladno. Sad ću joj sklepati neku kućicu da joj bude lakše.

------

Zovite, molim vas, što prije, jer pas mi je jako kivan na novopridošlicu.


User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

05 Dec 2015, 15:38

Divna je! :love:

Druze, jesi se javljao kojoj od udruga?
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Dec 2015, 16:29

Zekoslawa » wrote:Divna je! :love:

Druze, jesi se javljao kojoj od udruga?
Nisam, zabolila me glava kad sam počeo čitat pravilnik Plave šape, uopće nemam pojma kak da komuniciram žnjima.
Imaš kaki savjet?
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

05 Dec 2015, 17:41

judolino » wrote: Nisam, zabolila me glava kad sam počeo čitat pravilnik Plave šape, uopće nemam pojma kak da komuniciram žnjima.
Imaš kaki savjet?
Meni ti je svojedobno Tipfelerka preporučila udrugu Rina kad sam Đoleta udomljavala. Djelovali su zbilja simpa i jednostavno i voljni pomoći. Možda da probaš s njima.

http://udruga-rina.hr/

Tipfelerka će vjerojatno imati još kakvu ideju, ja sam upućenija u mačje udruge. Ali mogu ti probati šerati malceku na fejspuku ako treba.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Dec 2015, 17:53

Zekoslawa » wrote: Meni ti je svojedobno Tipfelerka preporučila udrugu Rina kad sam Đoleta udomljavala. Djelovali su zbilja simpa i jednostavno i voljni pomoći. Možda da probaš s njima.

http://udruga-rina.hr/

Tipfelerka će vjerojatno imati još kakvu ideju, ja sam upućenija u mačje udruge. Ali mogu ti probati šerati malceku na fejspuku ako treba.
Aj šeraj ak moreš, puno ti fala! :five

Ma da mogu ja bi kujicu zadržao, tak je dobra, ne ganja mi mačke, na laje...
A jadna je, splašena i malo neuhranjena, ali kad je počneš dragat, nemreš je se više riješit...
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

05 Dec 2015, 18:41

Evo šerala sam na zidove par stranica za udomljavanje s fotkom i tvojim telefonom, sad bi još trebalo kontaktirati Rinu i Suzu. Vjerojatno će ti reći da je ne mogu uzeti na privremeni smještaj jer su pretrpani, ali ti je mogu reklamirati na svojim stranicama.

Ali ako je ikako opcija da ostane kod vas, daj zvijeri malo vremena, možda je prihvati. Jako je slatka cura, a u vašoj divljini će joj sigurno biti fino. A ti si već kuvan i pečen, vidim. :cerek:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Dec 2015, 19:14

Zekoslawa » wrote:Evo šerala sam na zidove par stranica za udomljavanje s fotkom i tvojim telefonom, sad bi još trebalo kontaktirati Rinu i Suzu. Vjerojatno će ti reći da je ne mogu uzeti na privremeni smještaj jer su pretrpani, ali ti je mogu reklamirati na svojim stranicama.

Ali ako je ikako opcija da ostane kod vas, daj zvijeri malo vremena, možda je prihvati. Jako je slatka cura, a u vašoj divljini će joj sigurno biti fino. A ti si već kuvan i pečen, vidim. :cerek:
Joj, puno ti fala! :grli:

Ma nemrem je zadržat, imam već četiri zvijeri, dosta je...
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Dec 2015, 20:47

Nemam boljih preporuka od Zekoslavinih. Osim da osobno kontaktiraš Rinu i direktno se s njima dogovoriš za pomoć pri udomljavanju. Oni su jedna od rijetkih udruga koje doista provjere uvjete u koje pas ide. Druga je Udruga Futura, no meni se čine manje poduzetnima od Rine.

Skrušeno priznajem da sam ugovor o udomljenju (pretpostavljam da ti Pravilnik odnosno Statut nije bitan) za Plavu šapu sastavljala ja, nastojeći pokriti sve pizdarije s kojima sam se susretala pri udomljavanju. Zajeb je u tome što se PŠ svela na predsjedničin ego i njegovo zadovoljenje, zbog čega sam ja iz udruge i istupila, pa se baš pretjerano i ne bave niti udomljavanjem životinja niti rješavanjem pravnih problema. Kako je prvobitno bilo zapisano u Statutu. :(

Ono što mogu osobno napraviti jest Udrugu Rina zamoliti da se posebno potrudi u ovom slučaju.

Ako im se budeš javljao, napravit ćeš to preko Fejsa? Tamo si registriran pod pravim imenom i prezimenom, a ne kao ja? :cerek:

Čisto da im znam javiti.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Dec 2015, 21:55

MmeTipfeler » wrote:Nemam boljih preporuka od Zekoslavinih. Osim da osobno kontaktiraš Rinu i direktno se s njima dogovoriš za pomoć pri udomljavanju. Oni su jedna od rijetkih udruga koje doista provjere uvjete u koje pas ide. Druga je Udruga Futura, no meni se čine manje poduzetnima od Rine.

Skrušeno priznajem da sam ugovor o udomljenju (pretpostavljam da ti Pravilnik odnosno Statut nije bitan) za Plavu šapu sastavljala ja, nastojeći pokriti sve pizdarije s kojima sam se susretala pri udomljavanju. Zajeb je u tome što se PŠ svela na predsjedničin ego i njegovo zadovoljenje, zbog čega sam ja iz udruge i istupila, pa se baš pretjerano i ne bave niti udomljavanjem životinja niti rješavanjem pravnih problema. Kako je prvobitno bilo zapisano u Statutu. :(

Ono što mogu osobno napraviti jest Udrugu Rina zamoliti da se posebno potrudi u ovom slučaju.

Ako im se budeš javljao, napravit ćeš to preko Fejsa? Tamo si registriran pod pravim imenom i prezimenom, a ne kao ja? :cerek:

Čisto da im znam javiti.
Jok, ja nemam profil na fejsu, ali poslat ću ti Letećin link na PP.
Fala, drugarice! :kiss:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Dec 2015, 23:55

Druže Judolino, ja sam se javila Rini, to jest najavila tebe, uz link na Fhr-u.

Nisam li to već napisala? Valjda sam zbrljala. :(

Uglavnom, javi im se. :top:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Dec 2015, 01:17

MmeTipfeler » wrote:Druže Judolino, ja sam se javila Rini, to jest najavila tebe, uz link na Fhr-u.

Nisam li to već napisala? Valjda sam zbrljala. :(

Uglavnom, javi im se. :top:
Fala, oću. :top:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Dec 2015, 13:18

Ma ne bu niš od toga.
Javila mi se neka ženska i rekla da joj pošaljem slike i opis, pa da će je oglasiti, ali da će to biti teže jer za blagdane ljudi više šutaju životinje na cestu nego što ih zbrinjavaju.

Ja ne znam zašto su svi ti iz udruga tako teški za komunikaciju. I još veli da bih trebao otići veterinaru nek pogleda jel kuja ima čip.

Ma jebe mi se, otfurat ću je pred dućan u drugo selo pa nek je neko uzme ako oće, nemam ja jebeni pseći hotel.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Dec 2015, 14:54

Pes udomljen u NZ! :cheer:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Dec 2015, 16:16

Ma daj, već? Juhu! :cheer:

Jel to definitivno, da javim na ove stranice da je udomljena?

I naj se srdit na udruge, druže. Ti ljudi imaju posla s gomilom beštija (i gomilom ljudi kretena) i stvarno je teško očekivati od njih da se svakome posvete. Rade najbolje što mogu. Uglavnom. Ima ih militantnih i munjenih i svakakvih, ali dobar dio tih ljudi stvarno su za svaku pohvalu.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Dec 2015, 16:41

Zekoslawa » wrote:Ma daj, već? Juhu! :cheer:

Jel to definitivno, da javim na ove stranice da je udomljena?

I naj se srdit na udruge, druže. Ti ljudi imaju posla s gomilom beštija (i gomilom ljudi kretena) i stvarno je teško očekivati od njih da se svakome posvete. Rade najbolje što mogu. Uglavnom. Ima ih militantnih i munjenih i svakakvih, ali dobar dio tih ljudi stvarno su za svaku pohvalu.
Ma dobro, ništa strašno, samo sam općenito alergičan da me se tri puta pita jedno te isto.

Možeš javit svima da je sve ok, nova vlasnica je simpatična vlasnica korejskog restorana... :rofl:

Šala mala, mrtvorođeno... :p
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Dec 2015, 21:10

Još se nekako i može naći udomitelja za ovakve mlade simpa peseke. Najgore je onima ostarjelima koji ne izgledaju kao iz crtića i slikovnica i ne pobuđuju tako lako empatiju. Ponekad vidim jednog starijeg maleckog izgladnjelog bojažljivog duge sljepljene prljave dlake kako u potrazi za hranom luta po mjestu gdje radim, i srce me zaboli jer mu ne mogu pomoći.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

07 Dec 2015, 21:22

Pa jesi prijavio kojoj od udruga da je tamo?
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Dec 2015, 21:37

Zekoslawa » wrote:Pa jesi prijavio kojoj od udruga da je tamo?
Ne vjerujem da će netko momentalno doletit u tu moju pripizdinu da ga spasi. Bio sam ja u vezi s nekoliko ljudi iz više udruga, dosta puta sam i sam privremeno udomljavao koliko sam mogao (većinom mačke), i znam kakvo je stanje. Rezignacija je sve veća, previše je napuštenih životinja, premalo je onih koji im mogu i žele pomoći. Ljudi i sami teško žive.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

07 Dec 2015, 21:40

Okej, okej, sve to stoji, ali de ti meni reci jel bolje da ne napraviš ništa ili da pokušaš nešto? :ne zna:

Slikaj ga, javi nekoj od udruga, pa možda i reagiraju, nikad ne znaš. Makar da se prikupe donacije u hrani pa da mu ti daš.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Dec 2015, 21:53

Zekoslawa » wrote:Okej, okej, sve to stoji, ali de ti meni reci jel bolje da ne napraviš ništa ili da pokušaš nešto? :ne zna:

Slikaj ga, javi nekoj od udruga, pa možda i reagiraju, nikad ne znaš. Makar da se prikupe donacije u hrani pa da mu ti daš.
Pa istina da se treba napravit koliko se može, uvijek. Al ja ga random vidim koji puta, i u situacijama kada sam okupiran svojim poslom. Ne mogu trčati za njim da ga nahranim, čak niti da ga uslikam. Ranije sam čak i mogao takve nakon posla strpat pod jaknu i odnijet kući i držat tu dok se preko udruge nađe koja dobra duša da ih trajno zbrine, al sada mi je to zbog objektivnih okolnosti već jako teško izvedivo.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply