Zlocini nad zivotinjama/kucnim ljubimcima

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Apr 2014, 21:34

Razumijem da u ljudskoj vrsti postoje ljudski zlotvori, i da je svakodnevnica cinjenje monstruoznih zlocina nad zrtvama, ma kako ruzno zvucalo, nad ljudskim zrtvama, i da smo postali gotovo imuni na takve dogadjaje. Ali kad procitam ovakav monstruozan cin, zgrozim se, i naprosto popizdim sto se u tom trenutku nisam nasao na mjesto dogadjaja, jer bi bez razmisljanja, ljudskog zlotvora skratio svih muka sto mu ih zivot nanosi. Bez razmisljanja.

Ne znam zasto posebmu simpatiju gajim prema psima, ali ama bas uvjek kad naletim na ovakve vijesti, totalno popizdim.

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=742341
Pucali psiću u glavu i bacili ga u kanal: Jedva
je preživio i treba novac za operaciju


LOVAC iz Varaždina pokušao je ubiti psa tako što ga je upucao u glavu i
bacio u kanal uz Dravu , kod hidroelektrane na Dravi koja označava
prijelaz iz Varaždinske u Međimursku županiju.
Nesretnog psa spasili su djelatnici Udruge Spas i Skloništa za životinje
Prijatelji Čakovec.
" Pas je zbrinut u ambulanti u Čakovcu i stabilno je . Ima prostrjelne rane
čeone kosti i sinusa, prostrjelnu ranu prednje lijeve noge u kojoj su mu
smrskane kosti pa se na tu nogu ne može oslanjati, kao i ranu na bedru
desne stražnje noge ", rekla je za Index Aleksandra Hampamer,
voditeljica azila Prijatelji Čakovec.
Aleksandra nam je prepričala i što se točno desilo . Za stravičan događaj
saznala je oko 10 sati u nedjelju ujutro, kada je dobila poziv od Gordane
Lacko , predsjednice Udruge Spas.
" Ona je dobila poziv od ljudi koji su pecali na kanalu . Čuli su pucanj,
ustali su i vidjeli ljude koji ulaze u auto varaždinskih registracija. Ranjeni
psić pao je u vodu kanala, pucali su mu u glavu ali ga nisu uspjeli ubiti" ,
objašnjava Aleksandra .
Svjedoci su, kako kaže, prepoznali lovca iz jednog varaždinskog lovačkog
društva koji je psu pucao u glavu. Policija je o svemu informirana .
" Prepoznali su mu auto, a i znaju ga otprije. Nije mu prvi put da radi
ovako nešto " , kaže Aleksandra, te dodaje: "Nadam se da će i policija
protiv njega podnijeti prijavu, mi ćemo to svakako učiniti".
Nesretni pas , kojem su nadjenuli ime Olly , dobio je antišok terapiju i
veliki su izgledi da preživi jer nisu pogođeni vitalni organi. No , bit će mu
potrebna složena operacija noge.
" Neće biti jednostavno , kosti su mu smrskane i zbog toga smo odlučili
potražiti pomoć ", kaže Aleksandra . Azil Prijatelji Čakovec je , naime ,
otvorio žiro račun na kojeg svi koji mogu pomoći u skupljanu sredstava
za Ollyjevu operaciju mogu uplatiti novac .


User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Apr 2014, 21:57

Potpuno razumijem poriv koji se pojavi i koji me ponekad i uplaši. Jer mogao bih, kao i ti, takvom masnoprdu s puškom tu istu pušku progurati kroz guzicu do ušiju i povući okidač...jebote!
:E
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

28 Apr 2014, 17:37

karambol wrote:Potpuno razumijem poriv koji se pojavi i koji me ponekad i uplaši. Jer mogao bih, kao i ti, takvom masnoprdu s puškom tu istu pušku progurati kroz guzicu do ušiju i povući okidač...jebote!
:E

Rijec nemam da dodam, isto misljenje.
Nekad se pitam sta je tim stvorovima u glavama, da im je zadovoljstvo izazivanja bola i patnje drugom zivom bicu.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

28 Apr 2014, 19:19

Dvije vrste ljudi mogao bih likvidirati na licu mjesta bez imalo grižnje savjesti: one koji sadistički muče životinje i one koji bi se usudili krasti mi bicikl. Ne bih ni trepnuo...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 Apr 2014, 20:42

I meni se gade mucitelji zivotinjica, al slabija sam na nasilje nad ljudima.
A definitivni okidac za poriv za ubijanjem su mi zrtve poput luke ritza i sve zrtve skinheadsa :mad:
Bokte, sta mi se oni gade. Nema veceg sljama sta kroci zemljom.
Mogu shvatit i nac mrvu opravdanja za sve, al za balavu grupu stoke koja iz stemerstva i frajerluka okrutno muci na smrt preplasenog covjeka gledajuci ga u oci..uff, tocno to sto kaze miki, zao mi je sto se ne nadjem na licu mjesta s dva mitraljeza u rukama :clint:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

29 Apr 2014, 01:19

Gade mi se svi oni koji mogu da muce i malretiraju nekoga, bila to zivotinja ili covjek. Za mucenje bilo koga ne znam kakva bi bila primjerena kazna.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

07 May 2014, 19:54

Još jedna tema za temeljito živciranje uz kognitivnu obradu zašto i kako. Pokušala sam i ja, ovdje se to provlači kao motiv, shvatiti zašto me toliko smeta nasilje spram životinja jer mi je ta vrsta (pre)osjetljivosti čak znala biti "problem" tijekom života. Ali volim tu svoju slabost i što bih sve mogla adrenalinski odraditi kad bi me netko pogodio u točno tu slabu točku. Valjda je to, između ostalog, zato jer ne možemo ignorirati da smo životinje pripitomili i da su nam vjerne i drage, da u njima vidimo i ljudske osobine, da smo kulturološki toliko naslonjeni na njih da je nemoguće zamisliti život u kojemu bi bili u potpunosti isključeni (život bez basni, život bez njihovog dodira, očiju, reakcija, život bez fejsbučkih mačaka...) te da generacijama nakon nas ne želimo život bez životinja. Osim toga, podsjećaju na djecu, i ne mogu govoriti za sebe i svoja prava.

Lovcima treba stati na kraj s nelegalnim i nelegitimnim iživljavanjem nad životinjama. Isto tako i svima ostalima koji nekažnjeno prakticiraju iživljavanje. U Hrvatskoj se dosta napravilo po tom pitanju i postoji i predviđena zatvorska kazna za ubojstvo životinje. Ima i kulturoloških razlika pa ako se zateknete u Bosni promotrite broj pasa na ulici, odnos ljudi prema psima kao ćete možda vidjeti i usamljenost i izoliranost ikakve teorije o pravima životinja. Možda je drugačije u velikim gradovima, i treba se čuvati predrasuda, ali tamo postoji dokumentiran ozbiljan problem s percepcijom prava neljudskih životinja (tako se to kaže). :o Ne bih da povlačim paralele, ali tamo postoji i ozbiljan problem sa shvaćanjem prava žena (trafficking i ostalo, na što će vas podsjetiti i plakat na granici).

Uglavnom, u ovom slučaju koji si linkao nadam se kazni za počinitelja.
.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 May 2014, 11:13

Whereabout » wrote:Još jedna tema za temeljito živciranje uz kognitivnu obradu zašto i kako. Pokušala sam i ja, ovdje se to provlači kao motiv, shvatiti zašto me toliko smeta nasilje spram životinja jer mi je ta vrsta (pre)osjetljivosti čak znala biti "problem" tijekom života. Ali volim tu svoju slabost i što bih sve mogla adrenalinski odraditi kad bi me netko pogodio u točno tu slabu točku. Valjda je to, između ostalog, zato jer ne možemo ignorirati da smo životinje pripitomili i da su nam vjerne i drage, da u njima vidimo i ljudske osobine, da smo kulturološki toliko naslonjeni na njih da je nemoguće zamisliti život u kojemu bi bili u potpunosti isključeni (život bez basni, život bez njihovog dodira, očiju, reakcija, život bez fejsbučkih mačaka...) te da generacijama nakon nas ne želimo život bez životinja. Osim toga, podsjećaju na djecu, i ne mogu govoriti za sebe i svoja prava.

Lovcima treba stati na kraj s nelegalnim i nelegitimnim iživljavanjem nad životinjama. Isto tako i svima ostalima koji nekažnjeno prakticiraju iživljavanje. U Hrvatskoj se dosta napravilo po tom pitanju i postoji i predviđena zatvorska kazna za ubojstvo životinje. Ima i kulturoloških razlika pa ako se zateknete u Bosni promotrite broj pasa na ulici, odnos ljudi prema psima kao ćete možda vidjeti i usamljenost i izoliranost ikakve teorije o pravima životinja. Možda je drugačije u velikim gradovima, i treba se čuvati predrasuda, ali tamo postoji dokumentiran ozbiljan problem s percepcijom prava neljudskih životinja (tako se to kaže). :o Ne bih da povlačim paralele, ali tamo postoji i ozbiljan problem sa shvaćanjem prava žena (trafficking i ostalo, na što će vas podsjetiti i plakat na granici).

Uglavnom, u ovom slučaju koji si linkao nadam se kazni za počinitelja.
Potpuno isto misljenje imamo.

Zna li netko kako napreduje slucaj? Po medijima ne mogu pronac nista :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Aug 2014, 22:08

Jebote policajac u picku strininu, da ni jedan od 3 ispaljena metka nije pogodio tamo di treba :mama:

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=765376
PODIVLJALI pitbull ubio je sinoć u zagrebačkoj Dubravi psa Flokija kojeg
je ugrizao za vrat i davio nekoliko minuta. Mučnoj sceni u ulici Antuna
Kuzmanića svjedočili su i prolaznici koji su pokušali pomoći , no nitko
nije uspio odvojiti pitbulla od nesretnog Flokija.
" Nedugo nakon ponoći moji roditelji krenuli su prošetati psa prije
spavanja. Sjeli su na klupicu ispred zgrade kada je došao pitbull i iz čista
mira počeo napadati prolaznike koji su počeli bježati . Pas je zatim napao
i našeg Flokija koji je bio na vezici u naručju moje majke ", ispričao je za
Index Marko Harmina.
Harmina kaže kako je na mjesto događaja došla i policija koja je ispalila
tri hica kako bi pokušala spriječiti pitbulla u davljenju Flokija, no bilo je
prekasno . Pas je tada pobjegao, no uhvatili su ga nakon 10 -ak minuta.
Harmina nam je kazao kako su pomoću mikročipa utvrdili vlasnika psa,
no on tvrdi da je netko drugi prijavio tog psa na njegovo ime . Pas se
trenutno nalazi u Dumovcu na promatranju.
Obitelj Harmina udomila je Flokija davne 2001 . godine i svi su potreseni
zbog načina na koji su izgubili vjernog prijatelja.
" Po majku je došla Hitna pomoć zbog doživljenog šoka, a morat će ići i
na cijepljenje jer je zadobila ogrebotinu" , kazao je Harmina i dodao da
ima informaciju kako je pitbull zadnji put cijepljen 2012. godine.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

14 Aug 2014, 05:07

Sinoc secemo po centru Washingtina (D. C. oko 10 navecer po lokalnom vremenu) i naidjemo na 5 ( pet) stakora koji su nam sto presli plocnik, sto trckarali uz plocnik ili zgradu.
Nisu bili u grupi nego svaki ponaosob.

Danas smo vidjeli dosta gusaka i vjeverica oko raznih memorijalnih spomenika.
I puno guscjih govana. :D

Pa da pitam....imate li isti odnos prema glodavcima stakorima kao i prema glodavcima vjevericama?
Cini li bitnu razliku broj dlaka na repu? :ne zna:
Ili ima nesto do njihove prezentacije medju ljudima?

Smatrate li je zivotinjski zivot jedako vrijednim bez obzira kojoj vrsti pripada?
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

14 Aug 2014, 08:38

Nicega se ne bojim ko stakora. Imam totalnu paranoju od njih. Jedan pogledan na njih dovoljan je da mi ujebe cijeli dan :zubo:

Vjeverice su slatke :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Aug 2014, 08:51

Nema ogavnije zivine od stakora... :kava:

Kao klinac sam kod bake na selu udomio nekog lutalicu koji se pokazao kao odlican stakoras.
Tu mi je znatno porastao ugled jer su me ljudi zvali da im pesonja pocisti stagljeve, supe, ambare...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

14 Aug 2014, 09:03

Na prvu sam skuzila da si udomio stakora lutalicu :horor: :rofl:

Samo sam jednom vidla stakora uzivo. I to u svojoj zgradi pred liftom. Ljudi su mislili da me netko kolje :rofl:
Ajme bruke :facepalm:

Stakora ne smijem ni na filmu vidit :kava:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

14 Aug 2014, 09:16

Lako cemo mi za stakore, ljudi su problem, LJUDI, jer ubijaju kad ne treba, a ne ubijaju kad treba :crying: :o :gaah:
Post Reply