Mačići, udomljenje, davanje

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 May 2018, 20:51

Vau. Dobro kažeš, Eks.
Ako hoćeš brinuti o mačetu, to je skoro ko brinuti o malom djetetu. A nemreš svakome dati dijete na brigu.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 May 2018, 21:45

Eks wrote:
14 May 2018, 00:01
Nekad imam dojam da se mačke smatraju nižim bićima od psa i da je posve ok imati drugu svake sezone.
Bez brige, i psi se nabavljaju na kratak rok. Samo što beskućnih pasa ima daleko manje od beskućnih mačaka pa je mačku lakše "nabaviti". Mislim, kad mi osoba dvadesetih godina kaže kako je u životu imala četiri-pet vlastitih pasa jer je odrasla u kući u kojoj su "uvijek imali psa", pa ti pitaš kako su se psi međusobno slagali i dobiješ odgovor kako su dolazili jedan po jedan, ostaneš bez teksta i sve ti je jasno. :rolleyes: I odlazili, dakako. Pseći životni vijek jest relativno kratak, ali opet ne baš toliko kratak. :mad:
haram wrote:
14 May 2018, 20:51
Vau. Dobro kažeš, Eks.
Ako hoćeš brinuti o mačetu, to je skoro ko brinuti o malom djetetu. A nemreš svakome dati dijete na brigu.
gore nego o malom djetetu. I s psima je isto. Mala djeca bar jednog dana odrastu, ovo nikada. Jedino je, bar sam tako shvatila, ostaviti mačku kod nekoga na čuvanju ako ćeš dulje izbivati jer se podrazumijeva da ta osoba ima svoju mačketinu pa ih treba međusobno upoznavati i vidjeti hoće li se odmah poklati ili će malo pričekati. Kod pasa se to odmah zna. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 May 2018, 22:32

O da, točno to, "uvijek" smo imali. Uvijek isti odgovor. Zastrašujući broj ljudi životinje doživljava tako. Uzmu ih djeci pa ih izbace ili puste da zakon ulične džungle učini svoje. I onda to još nazivaju slobodom i zgražaju se nad ljudima koji ljubimce drže kao ljubimce.
Ili "imaju" po deset mačaka. Ne, nemaš. To što hraniš lutalice ne čini ih tvojima ma koliko ti puta zašle u dvorište. S godinama mi sve više idu na živce ti pusti imatelji životinja i pogotovo kad se povede razgovor o mačkama pa mi neki biser se krene hvalit kako on u kući svojih staraca ima bar pet. Od kojih nijedna nije kastrirana i naravno, odlaze prirodnom selekcijom. Jer to je isto. Ja koja plaćam veta, kastriram životinju, spava sa mnom kad hoće, sjedi mi na glavi :rofl: i neki krele koji pomazi mačku za koju mu je ok da živi u "prirodi" odnosno s autima i izložena boleštinama. I to se još ponosno hvale.
Post Reply