Tićice

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

05 Apr 2013, 23:26

Imala sam puno bolji naziv topika, ali su me tićice na drugom topiku danas inspirirale :D

Kako ono :misli: ?

Ah - da: ništa, ništa,... samo se hvalim sa svojom mazom... pardon, tićicom :cerek:

Image

Image

Image

(Powered by frubar.net)


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2013, 23:50

:)

kakve su ptice kad vam netko dođe u goste? jesul ljubomorne?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

06 Apr 2013, 10:34

Pješčana » wrote::)

kakve su ptice kad vam netko dođe u goste? jesul ljubomorne?
Imam samo jednu. Ovu :cerek: Nije nimalo ljubomorna, nego znatizeljna i naivna pa misli da po svakome moze skakati kao po meni, a ljudi se ponekad boje.
Zato ju najčešće stavim u gajbicu prije nego li netko dolazi, jer se ljudi znaju ustraviti i razmahati, sto bi onda ustravilo nju...
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

20 Apr 2013, 22:14

Pernata loptica se razboljela... :( Tek danas je napokon malo bolje.
Sad me intenzivno mrzi zbog liječenja antibiotikom i vjerojatno će me, kao i prošli put, izbjegavati narednih tjedana/mjeseci :(, ali to je cijena preživljavanja :ne zna:
Isuse, koliko straha zbog ljubimaca :trk:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

20 Apr 2013, 22:15

Siroce :tuzni: Sto joj je bilo?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

20 Apr 2013, 22:20

Éowyn » wrote:Siroce :tuzni: Sto joj je bilo?
Ne znam... :ne zna:
Možda je pojela list povrća koje nije bilo najdomaćije moguće, možda je bila tužna i depresivna jer su se zaredala 2 dana u kojima nije dobila pažnje i maženja koliko joj je trebalo,... ne znam :ne zna:

Jebote... uvijek kad joj je nešto, pomislim da je kraj :crying:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

21 Apr 2013, 11:10

Tićica ti je krasna.
Ja sam imao nekoliko tigrica, a zadnji je bio plavi Pićo koji je nažalost, prerano riknuo.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

21 Apr 2013, 12:01

Blesava, što kaže vet?
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

21 Apr 2013, 14:28

Tea Tree » wrote:Blesava, što kaže vet?
Ništa puno :(
Njen vet (ujedno i uzgajivač od kojeg smo ju kupili kad je bila bebabeba) je na putu i on mi je telefonski, prema opisu simptoma, ordinirao antibiotik. Međutim, u vet-apoteci mi ga nisu htjeli dati bez recepta, pa su mi dali neki drugi. Nije problem u tome, već u činjenici da u tu (kao i mnoge druge gradske veterinarske ambulante) dolaze razne vrste ljubimaca i vetarinarka mi je vrlo odokativno prepisala lijek...
Onako - stavila mi je u špricu već razrijeđeni lijek i dala suludu uputu: "stavite joj 1 ml toga u pojilicu, pa će piti kad joj se bude pilo...".
Hoće kurac piti! :gaah:
Uz lijek ide i B complex, što vodu čini prilično aromatiziranom i ona uopće ne želi piti. Ništa. Samo joj se zamjerila pojilica sama po sebi... :(
Osim toga, pojilica ima raznih volumena, kapaciteta, čegaveć... ne čini mi se svejdnim koliko lijeka ide u koju količinu vode... Koncentracija, doza i to... :facepalm:

Zato priča izgleda tako da joj svaka 3-4 sata na špricu dajem razrijeđeni lijek ravno u kljunić u nadi da će ponekad poželjeti popiti i gutljaj čiste vode iz pojilice.

Danas ima proljev - pokaka neprobavljene sjemenke uz malo vrlo rijetke kakice... :( Hranu gotovo da ne jede, probrlja kljunićem kroz nju tako da eventualno nešto pojede s mog prsta...
Drhtala je pa sam joj stavila lampu pod koju se ušuškala i grijala... Sad je zauzela pozu pod suncem...
Mirna je užasno. Kad se ponovo spustila na dno gajbice i zabila kljunić u kut , srce mi je puklo od tuge... :crying: :crying: :crying:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

21 Apr 2013, 15:12

O, jebemti, strašno, strašno mi je žao... :grli:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

21 Apr 2013, 15:24

Dosadna sam k'o proljev s time, ali da nazoves ambulantu Buba?
Nedjelja je, nema tamo nikoga sada, ali kad se ukljuci sekretarica, dobit ces broj dezurnog veta. Ne kazem da su u Bubi svemoguci, ali se zbilja maksimalno potrude.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

21 Apr 2013, 15:32

Blesava :grli: znam kako ti je. Nemam nista pametnog za reci. Nadam se da ce loptica biti dobro.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

21 Apr 2013, 15:45

A sirota tićica. :(
Držim fige. :zecohug:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

21 Apr 2013, 15:50

Tea Tree » wrote:Dosadna sam k'o proljev s time, ali da nazoves ambulantu Buba?
Nedjelja je, nema tamo nikoga sada, ali kad se ukljuci sekretarica, dobit ces broj dezurnog veta. Ne kazem da su u Bubi svemoguci, ali se zbilja maksimalno potrude.
Hvala..

Čula sam se opet sa svojim tj. njenim vetom, čovjek je divan.
Kaže da treba vremena, a to znam i sama...

Ono što me tješi je da je prošlo ljeto bila kudikamo bolesnija, a ipak se izvukla. Danima je bila samo na podu, tek četvrti - peti dan se popela na prečkicu. Ako se nakon toga izvukla, jako se jako nadam da će i sada...

No, onda me opet obuzme strah - to je tako malo i nježno biće.
Njenih predivnih pernatih dvadeset dkg ubije učas jebeni propuh, kako ne bi neka beštija :crying:

Kunja na suncu... U 16.30 opet antibiotik...

Samo nek' ova agonija što prije prođe :(

I nek ' dobro završi :moli: :moli: :moli:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

21 Apr 2013, 19:38

:grli:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

21 Apr 2013, 23:11

:grli:

Spava... Kao i veći dio dana...
Za jedno sat vremena će dobiti antibiotik... Jednako kao što mi je uvijek bilo koma buditi klince da bih ih usred noći šokirala odvratnim okusom spasonosnog sirupa, tako mi je i sad koma buditi ju i na silu joj špricom davati lijek... Jadnica mala :crying:

Boli me glava od suza :crying: Klinci su u krpama pa sam se napokon isplakala u miru...

Iako vjerujem da bi joj lampa-grijanje i sad dobro došlo, unatoč suludim improvizacijama i ludorijama koje su na granici zapaljenja, smeta joj ono malo svjetla što se probije do nje pa se ne grije :(

Večeras nas dvije spavamo skupa... Ako i zaspim, vjerojatno me čeka noć zanimljivih snova ... sinoć sam, naime, cijeeelu noć sanjala nju i guštera (hvala, Aisling, nisam ni znala da takvo biće može biti toliko divno :cerek: )...

Samo da noć prođe mirno i dobro :moli: po danu sve izgleda bolje..
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

22 Apr 2013, 06:44

Kako je ticica?

Meni je isto bilo uzasno bolesnu macu buditi i prisilno je hraniti i davati joj vode, ali znala sam da je to dobro za nju.

Samo je puno mazi i pricaj joj i budi kraj nje. Meni se cini da zivotinjice osjete da ih se jako voli.

I pokusaj bar malo spavati, stvarno se sve cini nekako manje ruzno nakon sto se naspavas

:grli:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

22 Apr 2013, 08:46

Éowyn » wrote:Kako je ticica?

Meni je isto bilo uzasno bolesnu macu buditi i prisilno je hraniti i davati joj vode, ali znala sam da je to dobro za nju.

Samo je puno mazi i pricaj joj i budi kraj nje. Meni se cini da zivotinjice osjete da ih se jako voli.

I pokusaj bar malo spavati, stvarno se sve cini nekako manje ruzno nakon sto se naspavas

:grli:
Ustvari je isto, što i nije tako strašno loše. Mislim, važno mi je da ne ide na gore, unatoč sada prisutnim simptomima. Ponekad pojede pokoju sjemenčicu, vodu uzme iz pojilice samo uz puuuno motiviranja i zabave...Ponekad se češka, uređuje perje, a ja mislim da su sve to relativno dobri znakovi.
Znam da nije dobro i znam da nije zdrava: to nije ni približno ona ista ptičica od prije par dana...

I dalje ima istu kakicu - mali grozdovi neprobavljenih sjemenki :( Čini mi se da nešto tih sjemenki i povrati :crying: :crying:

Noć je provela očekivano mirno... Čak se nakon jedne doze antibiotika uspjela preseliti pod lampu, no jutros sam shvatila da je uz svu zaštitu od pregrijavanja i prejakog svjetla, učinak te lampe bio preslab. :( :( :(
Bože, kako sam glupa :facepalm:

Neće se maziti što me ne čudi. Bježi od moje ruke kao od crnog vraga... :( Kako ne bi kad ju ta ruka na silu lovi, sputava i uvaljuje joj špricu u kljun :( To što ju prije i poslije šprice izljubim i pomazim, manje joj je važno :crying:

Ne puštam ju iz gajbice - bojim se da se negdje ovako bez snage ne povrijedi. Osim toga, lakše mi je uloviti ju za antibiotik ako mi je nadohvat ruke, nego ako ju budem skidala s ormara :ne zna:

Sreća moja da se imam na što izvući - ostala sam doma na bolovanju. Čekam 9 da zvrcnem veta pa da vidim što i kako dalje...



Edit: zvala veta - kaže da treba oko 5 dana od početka uzimanja antibiotika da se stanje s probavom stabilizira...
Ništa,... čekat :tuzni:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

22 Apr 2013, 09:49

Meni se to sto hoce jesti i piti, makar uz puno nagovaranja cini kao dobar znak.
I ciscenje perja isto.

Ne mrzi te ticica :grli: ja sam mislila da ce moja maca mene zamrziti nakon svega sto sam joj priustila, ali cim me vidi da lezim na kaucu dotrci do mene i sklupca mi se pod ruku.

Znam da je ovo cekanje najgore. Drzi se :grli:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

22 Apr 2013, 10:25

Éowyn » wrote:Meni se to sto hoce jesti i piti, makar uz puno nagovaranja cini kao dobar znak.
I ciscenje perja isto.
Čini mi se da danas i mrvu manje žmiri... Mislim, žmiri ona i drijemka više manje stalno, ali ufuravam se da je to bar za nijansu manje nego jučer, i čini mi se da su joj danas oči malo otvorenije...
Naime, u njenim najzdravijim, normalnim fazama, otvoreno oko joj je praktički potpuno okruglo - mala tamnosmeđa loptica. Ovih dana joj je oblik očiju bio sličniji ljudskom - onako, kapci u pravom smislu riječi.
Danas mi se čini da je okruglije :S Želim vjerovati da je okruglije... to bi mi bio dobar znak.
Ne mrzi te ticica :grli:
Mrzi, ali oko toga ću se zamarati kad ozdravi :ne zna:
ja sam mislila da ce moja maca mene zamrziti nakon svega sto sam joj priustila, ali cim me vidi da lezim na kaucu dotrci do mene i sklupca mi se pod ruku.

Fora je u tome što je iz njene perspektive, sva moja tj. naša interakcija zlostavljačka :tuzni:
Mi sad, kad je bolesna, nemamo i nježnih i zlostavljačkih trenutaka jer je ona stalno u gajbici, pod lampom. Jedino vrijeme kad ju diram... ujedno ju i zlostavljam davanjem lijeka :tuzni: :(
To što joj nježno gugućem pored gajbice, manje joj je važno u smislu osjećaja povjerenja. Vjerojatno joj godi, ali moja ruka je ta koje se boji, ja postajem ona koje se boji :(
Znam da je ovo cekanje najgore. Drzi se :grli:
Uzela sam bolovanje i sad mi je lakše. Ne bih mogla raditi, misliti na bilo što drugo da znam da je kući sama... Ovako imam barem nekakav osjećaj kontrole nad situacijom..

Klinci su joj donijeli djetelinu s četiri lista :cerek: Ljubavi moje :cerek: Nisam praznovjerna, al nek se nađe :moli:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

22 Apr 2013, 12:34

Blesava, držim fige tićici.

Ja sam imala nekoliko tigrica.
A samo sam prvog Rikicu baš jako voljela.
Bio je pametan i poslušan ko pas...genijalno nešto.
Ostali mi se nisu uspjeli nešto uvuć pod kožu, moram priznat.

A Riki je skončao tragično i misteriozno. U, do danas, nerazjašnjenim okolnostima.
Al neću sad o tome :o
Topik je dovoljno tugaljiv.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

22 Apr 2013, 12:43

Imala sam par tigrica. Pravi bračni par, vikali su jedan na drugog, kljucali se, pa se ljubakali, pa opet svađali, pa mazili. Ženka je uvijek bila nekako smotana i bolešljiva. I priglupa. Mužjak ju je morao navoditi kako da se vrati u gajbicu. I činilo mi se da će je debelo nadživjeti. Njoj sam davala antibiotike i naparavala je sa zdjelicom tople vode i šopala nekim vitaminima. Na kraju se ona fino oporavila a njega sam jedno jutro samo našla uginulog na dnu gajbice.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

22 Apr 2013, 13:01

Margarita » wrote:Imala sam par tigrica. Pravi bračni par, vikali su jedan na drugog, kljucali se, pa se ljubakali, pa opet svađali, pa mazili. Ženka je uvijek bila nekako smotana i bolešljiva. I priglupa. Mužjak ju je morao navoditi kako da se vrati u gajbicu. I činilo mi se da će je debelo nadživjeti. Njoj sam davala antibiotike i naparavala je sa zdjelicom tople vode i šopala nekim vitaminima. Na kraju se ona fino oporavila a njega sam jedno jutro samo našla uginulog na dnu gajbice.
Aj, nagovorila si me :o :D

Mi smo se jednog dana vratili doma iz vrtića, a Rikija nigdje nije bilo (uvijek je imao otvorenu krletku).

Pretražili smo čitav stan i našli ga ispod kauča. Mrtvog.
Frajer se zavukao u 1 cm širok prolaz ispod kauča.
A do tog dana je sve bilo u najboljem redu s njim.

Je li moguće da mu je bilo toliko loše da si je nekako htio okončat muke? I uspio u tome..
Mislim, zašto bi se pobogu zavlačio u nešto tako preusko za njega?

Jer, mater se poslije sjetila, a nikad nije zavoljela tu ptičurinu, da ga je MOŽDA SLUČAJNO pošpricala s onim za mrave :o
Naime, bila je našla par mravi oko krletke i pošpricala, a ne sjeća se je li on bio unutra :rolleyes:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

22 Apr 2013, 13:06

BoDerek » wrote: Mislim, zašto bi se pobogu zavlačio u nešto tako preusko za njega?

Jer, mater se poslije sjetila, a nikad nije zavoljela tu ptičurinu, da ga je MOŽDA SLUČAJNO pošpricala s onim za mrave :o
Eh, ko zna na kakvom je tripu bio kad se zavukao. Tješi se da je možda sretan umro.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

22 Apr 2013, 13:07

BoDerek » wrote:Blesava, držim fige tićici.

Ja sam imala nekoliko tigrica.
A samo sam prvog Rikicu baš jako voljela.
Bio je pametan i poslušan ko pas...genijalno nešto.
Ostali mi se nisu uspjeli nešto uvuć pod kožu, moram priznat.
Ja sam imala dvije tigrice. Jednu mi je baka kupila kad sam bila u 2. razredu osnovne i, iako mi je bio šašav, iako mi je bio drag, nisam ga ni upola doživljavala kao što doživljavam nju. Drugu tigricu je moja sestra dovukla tkoznaodkud, i ona je bila figura u gajbi... Danas mi je užasno žao zbog toga, ali nisam ju, plašljivu i divlju, uopće doživljavala. Da li zato što sam ja bila dijete pa sam imala važnijeg posla (sad, kao, nemam :) ) ili zato što ova moja ljubav jest posebna i važna po svim točkama... vjerojatno i zbog jednog i zbog drugog.
Ovu nimficu smu uzeli kao bebu i ona je strašno pitoma; ona nije kućni ljubimac, nego član obitelji.
Nekad sam imala pun mobitel dječjih slika, sad imam puni mob njenih. Dobro, priznajem, u zadnje vrijeme naslikavam i zmajonju dok se sunča ili radi gluposti :cerek:
Ona jest ptičica, a ne pas ili maca, ali nevjerojatno koliko je mojamojamoja. :love: Prirasla mi je srcu...neopisivo :love:
Topik je dovoljno tugaljiv.
Ma izvući će se ona... :durica:
Mora. :moli:

13:07 - Vrijeme je za novu dozu mržnje :tuzni:
Post Reply